Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  Formatör öğretmenlerin mesai saatleri resmi olarak nasıl
Mesaj 09 Nis 2007, 08:53 
Site Gezgini
Site Gezgini

Arkadaşlar daha öncelerden bu konu forumda tartışıldı. Fakat bilgisayar formatör öğretmenlerin mesai saatlerini net ve kesin bir şekilde belirten resmi bir yazı var mı? Ben aradım bulamadım. Genelde BT sınıflarının halka açılmasında ''mesai saatleri dışında da bu laboratuvarların açık tutulması'' diye bir ibare geçiyor. Buradan da genellikle 08:00-17:00 arası çalışılacağı imajı beliriyor. Fakat bunun uygulamaları okuldan okula farklılık gösteriyor. İşte bu yüzden resmi olarak bu çalışma saatlerini içeren yazı aramaktayım.

Başa Dön

Mesaj 09 Nis 2007, 09:41 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Hocam şuan yönetmeliği bulamadım ama görevlerimizin içinde yazan,

Bilgisayar laboratuvarını mesai saatleri içinde açık tutmak, gerektiğinde mesai saatleri dışında da öğrenci ve öğretmenlerin kullanmalarım sağlamak..

buradan anlaşılan, mesai saatimiz 8.00-17.00...hatta gerekli durumlarda mesai dışındada açmamız gerekiyor.

Peki gerekli durumlar nedir diye düşünürsek, sanırım bilgisayar öğretmenin kursu varsa, ders işleyecekse laboratuarı açık tutacağız.

Başa Dön

Mesaj 09 Nis 2007, 10:42 
Yeni Üye
Yeni Üye

BTS halka açma ile ilgili tüm mevzuat: Bilginize....

Bakanlık Makamının 08.01.2007 tarih ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün 211 sayılı emirleri “Bilişim Teknolojileri Sınıflarının Halka Açılması Hakkında Genelge (2007/04)”
Bakanlık Makamının 29.10.2003 tarih ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün 11837 sayılı emirleri “Bilgi ve İletişim Teknolojisi Araçları Ve Ortamlarının Eğitim Etkinliklerinde Kullanımı Yönergesi (TD. 2554)”
Bakanlık Makamının 30.07.2004 tarih ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün 11694 sayılı emirleri “Bilgi ve İletişim Teknolojisi Araçları Ve Ortamlarının Eğitim Etkinliklerinde Kullanımı Yönergesinin Bazı Maddelerinin Değiştirilmesine Dair Yönerge (TD

Başa Dön

Mesaj 15 Nis 2007, 22:50 
Yeni Üye
Yeni Üye

slm arkadaşlar
sorum şuki yazın formatör öğretmenleri okula gelmek zorundamı?
yani yazındamı çalışacağız haziranda başvursak eğer ?
iyi çalışmalar

Başa Dön

Mesaj 15 Nis 2007, 23:01 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

evet yazında... idareciler gibi izin kullanıyorsunuz.

Başa Dön

Mesaj 16 Nis 2007, 00:53 
Aktif Üye
Aktif Üye

Hayır Değil.. Görevlendirmeyle atandığımız için görev bitiş süresi esas. Mesela Ocakta görevlendirildiyseniz görevlendirme 30 Haziranda biter. Diğer görevlendirmeye ise Eylüle doğru başvurursunuz ve OcaK'a kadar çalışır ve Aralık ayında yeniden görevlendirme için başvurursunuz ve bu böyle birbirini izler durur.... :)

Ayrıca formatör öğretmenlerin çalışma saatleri müdür yardımcıları gibi 8:00-17:00 yada şimdiki yaz saatine göre 8:00-17:30 dur...

Başa Dön

Mesaj 16 Nis 2007, 08:17 
Aktif Üye
Aktif Üye

ilter yazdı:

Ayrıca formatör öğretmenlerin çalışma saatleri müdür yardımcıları gibi 8:00-17:00 yada şimdiki yaz saatine göre 8:00-17:30 dur...

merhaba.müdür yrd.gibi denmişte.benim okulumda bir tek ben öğrenciler ve kaloriferi yakan kişi duruyoruz 5'e kadar.şu ana kadar sadece 1 kere müd. yrd kaldı okulda sonra bir daha kimse kalmadı.acaba onlarında kalması gerektiğini vurgulayan tam bir madde varmı.hani bt sınıflarından sorumlu olana müd.yrd diye bir ibare var ama beni mecbur kıldığı gibi onlarıda mecbur kılan madde varsa ve gönderirlirse sevinirim.çünkü kocaman okulda tek sürekli tek kalmak istemiyorum. :?

Başa Dön

Mesaj 16 Nis 2007, 08:34 
Site Gezgini
Site Gezgini

sbil hocam myard. ve müdür 5'e kadar okulda beklemek zorunda...

Başa Dön

Mesaj 16 Nis 2007, 08:45 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İlter hocan söyledikleriniz geçen sene için dogruydu. Geçen yıl bu iş yeni basladıgından sistemi oturtup başlatamadılar ve eylül ayını bırakın kasımda başlamıştı hatırlarsanız.

Bundan sonrası için haziran görevlendirmeleri temmuz 1 den itibaren aralık 31 e kadar, aralık görevlendirmeleri de 1 ocak tan 30 hazirana kadar olacak diye biliyorum. Çünkü formatör görevlendirme yazısında görevlendirmeler 6 aylık yapılır diyor. Yani bu yıl yaz tatilini öğretmenler gibi yapmak isteyen arkadaşlar formatör olmamalı bence. Formatör görevlendirilenler yıllık izin olarak yazın 20 gün kullanabilirler Yinede araştırmakta fayda var yeni gelişmelerden haberi olan olursa bilgilendirirse sevinirim. en son böyle olacagı söylenmişti.

Başa Dön

Mesaj 16 Nis 2007, 09:53 
Site Gezgini
Site Gezgini

Bizlerle yapılan formatörler toplantısında görevlendirmenin yapılacağını, ihtiyaç doğrultusunda yada bilgisayar sınıfının güncellenmesi için öğretmen isterse tatilde okulda kalabilir denildi. İstemezse de tatilini yapabilir. Fakat geldiği günler için ek ders alır. Diye bir açıklama yapıldı.

Başa Dön

Mesaj 16 Nis 2007, 10:40 
Aktif Üye
Aktif Üye

levent79 yazdı:
sbil hocam myard. ve müdür 5'e kadar okulda beklemek zorunda...

ama beklemiyorlar.beni tek bırakıp gidiyorlar.müd.yrd.larıyla görüştüm en azından biriniz kalın diye ama kalmadılar.sadece bir kere kaldılar daha doğrusu...ben de doğal olarak diretemiyorum sizde kalmalısınız diye...
:(

Başa Dön

Mesaj 16 Nis 2007, 10:52 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

sbil hocam madem onlar gidiyor sizde çokon gidin ne bekliyorsunuz onalrın sizi denetlmek için okulda durması gerekirken durmuyorlarsa sizde çekin gidin bence :)
ufak şeylere takılmayın bence bırakın neyapabiliyorlarsa yapsınlar...

Başa Dön

Mesaj 17 Nis 2007, 12:01 
Aktif Üye
Aktif Üye

slm arkadaşlar. benim bulunduğum yerdeki il koordinatörüne mesai saatlerini sormuştuk. okulun mesai saatlerine uyacaksınız demişti. yani okul tekli eğitim veren bir okul ise sizin mesai saatiniz 08:00 - 15:00 dir. çiftli eğitim veren bir okulsa mesai saatiniz 07:30 - 17:30 dur. (tabi bu saatler okuldan okula değişebilir.) ama bizimle ilgili yönetmelikte bununla ilgili kesin bi ifade bulunmamaktadır. umarım bakanlık bu konuyu ele alır ve görevlerimiz, mesai saatlerimiz gibi konulara kesinlik kazandırır. saygılar...

Başa Dön

Mesaj 17 Nis 2007, 15:36 
Site Gezgini
Site Gezgini

formatör öğretmenlerin 15 tatılı olmadıgını duyua üzülmüştüm. müdürümden anlayış bekledım gelmeyeyım o sogukta okula dıye. ama göstemedı bende rapor aldm ve gelmedım. sevk için okula geldıgımde cok soguktu ve o arada bıle hasta oldum ıyıkı rapor almısım. yaz tatıl yoksa ben hıc ıstemem formator olmayı . zaten cok sıkıcı ya formatörlük

Başa Dön

Mesaj 17 Nis 2007, 15:46 
Aktif Üye
Aktif Üye

Hacker yazdı:
sbil hocam madem onlar gidiyor sizde çokon gidin ne bekliyorsunuz onalrın sizi denetlmek için okulda durması gerekirken durmuyorlarsa sizde çekin gidin bence :)
ufak şeylere takılmayın bence bırakın neyapabiliyorlarsa yapsınlar...

bırakın gidin demişsiniz bunu yaparım kimseyide takmam ama ileride birşey olduğunda ben bu yaptığımı onlara söyleyeceğim(yani yüzlerine vurucağım :) ) anlatmak istediğim bana söyleyebilecekleri söz bırakmayacağım.lafı ben söyleyeceğim.
:)

ama yinede fikir için teşekkürler...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: aak, fgur, hcbalt, inanakyol, mutlu112, realuser84 ve 64 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri