Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  Davranış Notları
Mesaj 14 Oca 2010, 14:24 
Site Gezgini
Site Gezgini

Malum dersin notu yok ve benim birçok öğretmene olduğu gibi canıma tak etti. Öğrencilere yaptıkları ödev karşılığında uygun davranış notu verdim. 8 lerde web sitesi yapımı vardı. Kodlarla uğraşmadık, frontpage kurdum. Word sayfası yapar gibi sayfalar hazırlayıp 100 temel eserden birini tanıtacaklardı. Onu bile yapmayanlar oldu. Yapanların yanında yapmayanları davranış notunu aynı veremezdim. Yapmayanları belirledim ve davranış notlarını 1 verdim. Şimdi veliler arıyor. Çocuklarının davranış notlarını neden düşük vermişim, onları aramam gerekirmiş falan filan. müdüre durumu anlattım veliyle konuş dedi. yarın konuşacağım. dersin adı var ama derse ders gözüyle bakılmıyor. gerektiğinde zaten serbest bırakıyorum. Hayatımda hiç bu kadar mesleğimden nefret etmemiştim.
Sınıfa geliyorlar, kitap defter yok. Nerde? sınıfta. Kitap cezası veriyorum. Özet getirecekler. Dönem sonu oldu yok. Bende uygun davranış notlarını vereceğim. Hiç kimse kusura bakmasın.

Başa Dön

Re: Davranış Notları
Mesaj 14 Oca 2010, 14:40 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

hepimiz yaşıyoruz aynı şeyleri hocam, sistem değişmedikçe bu böyle gider, onlar sizi sallamıyosa siz de onları sallamayın, ben öyle yapıyorum...

Başa Dön

Mesaj 14 Oca 2010, 14:46 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

malesef hocam aynı problemler öğrenci öylesine geliyor yedilere bugün uygulama sınavı yaptım o kadar kötüydüler ki dört işlem bile yapamadılar malesef bu dersi bu hale getirenlere kızmak lazım dersten sayılmayan bir dersimiz var bölümümüz ise kadro açılmaya bile gerek duyulmuyor nerdeyse
ben de atanamayan öğretmenler kervanına giriyorum

KESILIR, BELKI, FAKAT ÇEKMEYE GELMEZ BOYUNUM..."

Başa Dön

Mesaj 14 Oca 2010, 14:52 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

haklısın hocammm hem de çooook haklısın ben de sıkıldım artık bu kale alınmamaktan ders olarak yani
okuldaki arkadaşlarla aram iyi öğrencilerle de ama derse gelince psikolojim bozuluoo
öğrencilere düşük not verirken diğer ORJİNAL ÖĞRETMENLERİN de yaptığı düşük sıfır filan verince yada performans getirmeyince veliye yazı gönderiliyor
öğrenciniz performansını getirmedi-sınava girmedi gibi sorumluluğu öğretmen üzerinden atınca istediği notu verebilir..
ama şöyle de bir durum var; müfettişler sıfır verince nota takılıolar neden sıfır diye..performansını getirmeyenlere 40 veriliyor hiçbişe yapmasa bile..

hepimize sabırlar meslek hayatımızda...

Başa Dön

Mesaj 14 Oca 2010, 15:33 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Baktımda tamamen saçmalıyorsunuz arkadaşlar. Meslek liseleri ve bilgisayar dersi alan dersi olanlarda sınav elbet çok önemli ama genel lise ve ilköğretimde sınav yapsan n olacak yaa çokmı meraklısınız yazılı hazırlamaya kağıt okumaya e- okula not girmeye sanırım bunu isteyenler stajer öğretmenlerdir. Zamanında yaptık biz sınav n e sanıyorsunuzki bu işleri ben gayet memnunum sınav not olmadığına bir dersi ve kendinizi ciddiye aldırmak istiyorsanız alanınıza hakim olun inanın çocuklar sizin onlara bişey öğrettiğinizi farklı şeyler anlattığını gördüğünde ucunda notta olmasa çok severler dersinizi. Dersinizi sevdirmek yada saygı duyulmasını beklemek çocukları notla korkutmakla olmaz alanınıza hakim olursunuz koyarsınız karizmanızı ortaya herkes can kulağıyla dinler sizi

Başa Dön

Mesaj 14 Oca 2010, 16:06 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

hhtc yazdı:
Baktımda tamamen saçmalıyorsunuz arkadaşlar. Meslek liseleri ve bilgisayar dersi alan dersi olanlarda sınav elbet çok önemli ama genel lise ve ilköğretimde sınav yapsan n olacak yaa çokmı meraklısınız yazılı hazırlamaya kağıt okumaya e- okula not girmeye sanırım bunu isteyenler stajer öğretmenlerdir. Zamanında yaptık biz sınav n e sanıyorsunuzki bu işleri ben gayet memnunum sınav not olmadığına bir dersi ve kendinizi ciddiye aldırmak istiyorsanız alanınıza hakim olun inanın çocuklar sizin onlara bişey öğrettiğinizi farklı şeyler anlattığını gördüğünde ucunda notta olmasa çok severler dersinizi. Dersinizi sevdirmek yada saygı duyulmasını beklemek çocukları notla korkutmakla olmaz alanınıza hakim olursunuz koyarsınız karizmanızı ortaya herkes can kulağıyla dinler sizi

katılıyorum hocam :+1:

Başa Dön

Mesaj 14 Oca 2010, 16:18 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Valla birisi çıkıp karizma konu hakimiyeti felan zırvalamış ancak durum onun baktığı gibi sadece not olayı olmaktan çıktı. Okuldaki diğer öğretmenler bile zaman zaman hocam senin notun bile yok vs. vs. demeye başlıyorlar. Onların gözünde bile bilgisayar dersi olsa ne olur olmasa ne olur durumunda. Bilgisayar dersinin her sınıfa en az 2 saat olması gerekli ve dersin seçmeli değil zorunlu olmasıda gerekli bence. Bunun yanında diğer branşlar gibi notta verilmeli. Yoksa derse girip dersi sevdirmek çok zor değil oyun bile oynatsan çocuklar koşa koşa gelir derse ama birşeyler katmak ve o dersinde önemli olduğunu hissettirebilmek önemli.

Memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler

Başa Dön

Mesaj 14 Oca 2010, 16:34 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

bence de nota gerek yok. gerçekten çok zor bir durum notlarla uğraşmak. ben bütün sınıflara istediğim konuyu anlatabiliyorum. Diğer öğretmenlerin ne düşündüğü umurumda bile değil. Eve gittiğimde başımı rahatlıkla yastığıma koyabiliyorum. Çünkü vicdanım rahat. Merak etmeyin hocam diğer öğretmenlerin size işe düştüğünde sizden değerli öğretmen sizden değerli branş olmuyor.

Başa Dön

Mesaj 14 Oca 2010, 16:35 
Yeni Üye
Yeni Üye

bende size katılıyorum öyle zor ki dersi sevdirmek şu yaşadığımız devirde öğrenciler de bi acayip olmuş zaten. gösterdikleri sevgi bile dersin önemi göre artıyor ve ya azalıyor. özelliklede 8. sınıf öğrencilerini zaptedmek çok güç.öğrencide not kaygısı kesinlikle olmalı diyorum şahsım adınaa....

Başa Dön

Mesaj 14 Oca 2010, 16:36 
Yeni Üye
Yeni Üye

hhtc yazdı:

katılıyorum 600 kağıdı oku gir çok yorucuydu.

Başa Dön

Mesaj 14 Oca 2010, 16:42 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

her bilişimci aynı düşünmüo resmen iki gruba ayrılmış durumdayız bi grup halinden memnunken diğerleri halinden memnun değil
not gereklimi gereksiz mi ..ha bi de formatörlükten memnuniyetsiz ve isteyenler var.. standart öğretmen işine bakar, ama bizim bölüm okuldan okula değişiyr öğrenciler ne kadar kötüyse dersin o kadar sevilir çocuklar fareyi bilmiolar senden değerlisi varmı oyun dersinden değerlisi,,
haftalarca microsoft office programlarını işledim anladılar da ama okul bitti serbest bıraktım bana diyo ki OFFICE OYUNUNU OYNAYABİLİRMİYİM:))
acaba bilgisayar dersi kalkacak deseler okulunuzda kaç öğretmen bence gerekli bu ders kalmalı der???
fikrimce çoğu farketmez zaten not yok derste de ne anlatılıyoduki şimdiki çocuklar zaten bilg biliyor der (yüzüne söylemese de)
kadro bile verilmeyen zorunlu formatörlükten sonra herşey beklenir bizim bölüm için devletten

Başa Dön

Mesaj 14 Oca 2010, 16:56 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Not ve yazılı konusunda ben de katılıyorum..yazılı olmaması bize rahatlık sağlıyor. Ancak alanınıza istediğiniz kadar hakim olun; ufacık bir sınıfa 15 bilgisayar koyup, sonra bu sınıfa 43 öğrenci getirip, bunlara da 1 saatte ders vermeye kalktığınız zaman hiç bi şey olmuyo. 25 ayrı sınıfa giriyorum, öğrencilerin çoğunun adını bilmiyorum. bu drum da değişmez bence. üniversitedeki gibi 50 tane bilgisayar koyacak ne yer var ne de bütçe. Ama en az 2 saat olması lazım bu dersin.25 sınıf yerine 10-15 sınıfa girmek daha iyi ve bişey öğretmeye fırsatınız olur. gerçi müdüre hanımın kızının ödevlerini bana yaptırmaya kalkmasından zaman pek kalmıyor :x yok dediğiniz zaman size cephe alıyor..aynı durumda başka hocaya izin verdi bana vermedi. yapsan da kişilik olarak küfredilmiş gbi hissediyorum. ama zamanla yerleşecek sanırım..yani umarım

Başa Dön

Mesaj 14 Oca 2010, 17:18 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

önemli kararların hiç birinde aynı fikirlerde değiliz. Herkes farklı düşünüyor.Ama sonuç olarak ilköğretimde BT dersine bakıldığında:
1-BT sınıfları 15 kişilik,
2-ortalama 15 bilgisayar var ve hepsi eski bazıları 1.faz bazı okullarda BT sınıfı bile yok
3-Sınıflar 30-40 kişi
böyle bir durum varken;
a) BT dersi haftada 1 saat ve seçmeli,
b)15 kişilik BT sınıflarına 40 öğrenci alınıyor,
c)15 bilgisayar 40 öğrenciye paylaştırılıyor,
d)eski ve oldukça yavaş çalışan bilgisayarlardan 40 dk süre içinde verim almak istiyoruz,
Tüm bu bir dersin verimsiz olması için bir araya gelmiş olumsuzluklara rağmen bilgisayar ile ilgili bir şeyler öğretmek için çırpınıyoruz.
yinede formatörlük olsun olmasın ,not olsun olmasın diye tartışmaya devam ediyoruz. :?

Başa Dön

Mesaj 14 Oca 2010, 17:27 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

kapatsınlar bu bölümü de kurtulalım yahu geçelim farklı branşlara
lab daki bilg ları da sınıflara dağıtsınlar ya da lab için internet cafeci olarak çalışacak memur alımı olsun
sonuçta sadece bilg ların başında duracak ve bozulduğunda teknik servislik yapacak biri lazım!!! öğretmen değil öğle araları tenefüslerde lab için
madem ilerde bilg bilen öğrenci artacak 3 yaşındaki çocuk bilg kullanıo
öğretmenlik okuduk yahu ne bu eziyet ..

Başa Dön

Mesaj 14 Oca 2010, 17:42 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

hhtc yazdı:

kesinlikle katılıyorum hocam, öğrenciler ne kadar vermek istediğimizi görürse o kadar derse ilgililer, oyun bile çok az oynattığım halde şikayte gelmiyor.. memnunum artık...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: TheFalLen ve 47 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri