Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 45 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
  Bilgisayar Teknoloji Sınıfı Klasöründe Bulunacaklar!!
Mesaj 13 Mar 2007, 00:01 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Değerli Formatör Öğretmen Arkadaşlar Edirnedeki Formatör Öğretmen Arkadaşım BİLGİSAYAR TEKNOLOJİ SINIFI KLASÖRÜ zorunlu oluşturulaçağını söyledi. İndire bilirsiniz...

Eklentiler:
Dosya yorumu: bt klasörü
Eklenti Dosyanın Yasal Olmadığını Düşünüyorsanız, Lütfen Bildiriniz...!
[62.66 KiB]
btklasor.zip

11721 kere indirildi
Başa Dön

Mesaj 13 Mar 2007, 09:09 
Aktif Üye
Aktif Üye

hocam zorunlu olduğuyla ilgili bir yerde yazı varmı?

Başa Dön

Mesaj 13 Mar 2007, 12:00 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Zorunluluk derken ne tür bi zorunluluk? Bu arada paylaşım için sağol.

Yar olur.........Ağyar olur..........Dildar olur...Serdar olur

Başa Dön

Mesaj 07 Nis 2007, 02:49 
Site Gezgini
Site Gezgini

Teşekkürler. teftiş öncesi bana da baya yardımcı olacak bu belgeler... Bir çok belgem hazırdı fakat burda gördüğüm kadarıyla eksikler var...

Başa Dön

Mesaj 10 Nis 2007, 11:08 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

teşekkürler....

Başa Dön

Mesaj 11 Nis 2007, 13:49 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

SEİZMA HOCAM FORMATÖR ARKADAŞLARDAMI BULUNACAK BU KLASÖR YOKSA BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLERİNDE DE Mİ????

Başa Dön

Mesaj 11 Nis 2007, 13:57 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

HOCAM benim okulumda formatör yok. ama ilçe kooordinatör öğretmeni okula gelip okul formatör öğretmeninin yapması gereken Bt Raporu,formatör aylık çalışkma raporu ne bilim benimle alakası olmayan i bu evrakları hazırlamam gerektiğini söyledi. şimdi ben bu evrakları hazırlicakmıyım, benim görevim dahilinde olmamasına karşın.

Başa Dön

Mesaj 11 Nis 2007, 14:10 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Hayır hocam bilgisayr öğretmenlerini ilgilendirren bir durum söz konusu değil. Okul formatörlerinin hazırlaması gereken rapar onlar sizinle uzaktan yakından alakası yok siz dersinze girer çıkarsınız planlarınızı tutar yapmanız gerekiyorsa sınavlarınızı yaparsınız başka bişey sizi ilgilendirmez.

Başa Dön

Mesaj 11 Nis 2007, 14:17 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Hacker hocamın dedikleri gibi

Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenin Görevleri

Bilgisayar Öğretmenlerinin Görevleri

1-Bilgisayar koordinatör öğretmenleri ve zümre öğretmenleri ile uyum içinde çalışmak, dersleri dersin amaçları doğrultusunda ve ders dağıtım programlarında belirlenen saatlerde bilgisayar dersliğinde işlemek.

2-Dersliğin bakım ve temizliğinden sorumlu olmak.

3-Derslikte çıkabilecek ve kendisinin çözemediği teknik problemleri bilgisayar koordinatör öğretmenine anında duyurmak.

4-Zümre öğretmenler toplantısında alınan kararlara göre kendisine düşen görevleri yapmak.

(Bilgisayar Laboratuvarlarının Düzenlenmesi ve İşletilmesi ile Bilgisayar Koordinatör Öğretmenlerin Görevleri Hakkında Yönerge, m-14), (T.D. 2378)

Bilgisayar Koordinatör Öğretmenlerinin Görevleri

1-Görevli olduğu okulda bilgisayar eğitiminin ve bilgisayar destekli eğitimin verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamak.

2-Bilgisayar laboratuvarını mesai saatleri içinde açık tutmak, gerektiğinde mesai saatleri dışında da öğrenci ve öğretmenlerin kullanmalarını sağlamak.

3-Her ay en az bir defa veya gerekli durumlarda bilgisayar öğretmenleri ile toplantı yapmak.

4-Görevli olduğu okulda öğretmenlere Bilgisayar Destekli Eğitim konusunda kısa süreli kurs veya seminer düzenlemek.

5-Program müdür yardımcıları veya müdür başyardımcıları başkanlığında eğitim yazılımı bulunan derslerin öğretmenleri ile bir araya gelerek laboratuvar kullanım programı hazırlamak.

6-Bilgisayar laboratuvarının devamlı kullanılabilmesi için, öğretimi yapılacak ders yazılımlarının sabit diske (Hard disk) yüklenmelerini sağlamak.

7-Bilgisayar laboratuvarının kullanılması sırasında ortaya çıkabilecek ve kendisinin çözüm getiremediği teknik sorunları okul müdürlüğü kanalı ile il milli eğitim müdürlüğü’ne bildirilmesini sağlamak.

8-Firmaların periyodik olarak yapması gereken bakım onarım işlerini takip etmek.

9-Her yarıyıl sonunda bilgisayar eğitimi ve bilgisayar destekli eğitim faaliyetleri ile ilgili her türlü problemi ve genel durumu, hazır anket formları yoluyla rapor ederek Genel Müdürlüğüne gönderilmesini sağlamak.

10-Ders yazılımlarını ilgili dersin öğretmenleri ile inceleyerek yazılımların geliştirilmesi için önerilerde bulunmak.

11-Bilgisayar dersi zümre öğretmenleri toplantısına başkanlık yapmak.

12-Bilgisayar öğretmenleri ile koordineli çalışarak bilgisayar için sicil fişi tutmak ve bunların takibini yapmak.

13-Laboratuvar kullanım kılavuzunu laboratuvarının uygun bir yerine asmak. (Ek-1)

14-Bilgisayar eğitimi ve bilgisayar destekli eğitimin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamak.

15-Ders sırasında çıkabilecek kullanım problemlerini anında çözmek ve ilgili öğretmene yardımcı olmak.

16-Yazılımlarla ve uygulamalarla ilgili öğretmen isteklerini idareye bildirmek.

17-Ders yazılımlarının ve kitaplarının B demirbaş defterine kayıt edilmesini sağlamak ve takip etmek.

18-Laboratuvarda bulunan yazılımlar ve kitaplar için B demirbaş eşya yardımcı defterini tutmak. (Ek-2)

19-İdari ve diğer amaçlı bilgisayarların kullanımına yardımcı olmak.

Bilgisayar koordinatör öğretmeni, okullarına Bilgisayar Laboratuvarı kurulması, teçhizatının alımı, kabulü vb. komisyonların tabii üyesidir.

(Bilgisayar Laboratuvarlarının Düzenlenmesi ve İşletilmesi ile Bilgisayar Koordinatör Öğretmenlerin Görevleri Hakkında Yönerge, m-15), (T.D. 2378)

Başa Dön

Mesaj 14 Mar 2008, 11:53 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Sağolasın kardeş.

Başa Dön

Mesaj 27 Mar 2008, 16:05 
Site Gezgini
Site Gezgini

Allah razı olsun.

Başa Dön

Mesaj 02 Nis 2008, 19:40 
Yeni Üye
Yeni Üye

:alkis:
teşekkürler

Başa Dön

Mesaj 05 Nis 2008, 12:12 
Yeni Üye
Yeni Üye

hocam herşey içinçok teşekkürler. benim asıl branşım sos bilgiler ve formatör oldum sırf kendimi geliştirmek için ve bu konuda sizlerden gördüğüm yardımlar sayesinde pek sıkıntı çekmeden işimi yapıyorum.

Başa Dön

Mesaj 06 May 2008, 09:48 
Site Gezgini
Site Gezgini

klasör olusturulması iyi olur teftişe gelenlerin yeterli bilgisi yok haftalık 6-10 saat derse girileceğini bilmeyen tenefüste bitefo nun verdiği yönetmelikleri okuyup bilmişlik taslayan müfler var olduğunu duydum...

Başa Dön

Mesaj 09 May 2008, 15:20 
Yeni Üye
Yeni Üye

teşekkürker çok işime yaradı

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 45 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: darthvader61, karayel, stanimos ve 45 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri