Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 32 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
  Adana da EBS
Mesaj 26 Mar 2012, 12:40 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Arkadaşlar başımdan geçen bir olayı özet olarak sizlerle paylaşmak istedim. geçen sene EBS den istifa ederek bu sene eğitim söz sene geçerek kendimce sendikaları cezalandırmıştım. yaklaşık 2 ay önce EBS den yetkililer(isim vermemek için böyle yazdım) gelerek okulda icraatlarını anlatmak istediler. ben de direk konuya daldım. sorunlarımızı anlattım ve 5 yıldır bizlerle kimsenin ilgilenmediğini ve bu yüzden sendikamdan ve aynı zaman da gelenlerin sendikasından istifa ettiğimi anlattım. bu gün 3 yetkili okula geldi ve sendikaya üye olmam için beni ikna etmeye uğraştı. bende gerçekten ilgilenecekseniz gelirim dedim ve formu doldurdum. en yakın zamanda sorunlarımızı anlatır bir dilekçe ve çözüm önerilerini yetkililere sunup takip etmek istiyorum. daha önce paylaşılmıştı ama elinde olan varsa sorunlarımızı ve çözüm önerilerini anlatan bir yazı lazım. ben bu işi tek başıma yapmak istiyorum ama Adanadan destek vermek isteyen olursa birkaç dilekçe verebiliriz. dediğim gibi kimse olmasada ben bu işin takibini yapacağım olmadı yine istifa ederim.

elinde sorunlarımızı ve çözümlerini anlatan bir yazı olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim teşekkürler

Başa Dön

Re: Adana da EBS
Mesaj 26 Mar 2012, 12:43 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

ben bir hayırlarını göremedim hocam, umarım ilgilenirler...

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2012, 12:54 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

sayın hocam benim gözümde EBS hükümetin yandaşı bir sendika. :-1:
kendimle beraber okulda 8 kişi istifa ettik. Adana da EBS iş yapan bir sendika değil, türkiye geneli için yorum yapamıyacağım.
Yazcak çok şey var ama bence boş şeyler, Teşekkürler.

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2012, 13:07 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

yazılarınız için teşekkürler arkadaşlar galiba EBS ye boşuna geçmiş oluyorum, Eğitim söz sen de mi kalsaydım. önerilerinizide yazarsanız daha çok sevineceğim.

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2012, 13:10 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Arkadasım(öncelikle hiç bir sendika yanlsı değilim) sen önce kendine bak adam gibi bi sendikada dur
sen böle dönüp durdukça adamlar senin derdinle neden ilgilensinlerki

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2012, 13:19 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Valla hocam EBS'nin bizim branş için bir şey yaptığını görmedim.Eğitim söz sen ankarada yapılan eylemlere destek verdi ve orda bizim için aktif çalışan arkadaşlar var.EBS şuana kadar ne yaptı,Bizim mağduriyetlerimizden fırsat bularak seni çekmeye çalışmışlar.

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2012, 13:21 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

ezilenboteci yazdı:
Arkadasım(öncelikle hiç bir sendika yanlsı değilim) sen önce kendine bak adam gibi bi sendikada dur

mesajından anladığım kadarıyla sen adam gibi bir sendikada duruyorsun. senin derdinle ilgilensinler o zaman. senin derdin benim derdim.

Not: sen dua et bu gün sağ tarafımdan kalktım. git işine kızdırma beni, adamın asabını bozma güzel kardeşim.

En son üç maymun tarafından 26 Mar 2012, 13:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2012, 13:23 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

dream81 yazdı:
Valla hocam EBS'nin bizim branş için bir şey yaptığını görmedim.Eğitim söz sen ankarada yapılan eylemlere destek verdi ve orda bizim için aktif çalışan arkadaşlar var.EBS şuana kadar ne yaptı,Bizim mağduriyetlerimizden fırsat bularak seni çekmeye çalışmışlar.

öneriniz için teşekkürler hocam, eğitim söz sen de kal diyorsun yani

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2012, 13:30 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

ezilenboteci yazdı:

Sendikaya üye olmayan sizin gibi arkadaşlar ve sendikanın siyasi olduğunu zannedenlerin düşüncesi bu canım kardeşim.

Hangi sendika işimi görürse, derdimi çözerse ve aklıma yatarsa ona geçerim. Sendikalar siyasete bulaşmışsa eğer onların bileceği iş.

Sendika değiştirmeyi din değiştirme gibi saçma bir şekilde eleştirmeyin. Kaldı ki din değiştirene de saygı olacak, sendikaya da, futbol takımını değiştirene de.

Üzerine maden suyu iyi gelir.

Saygılar

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2012, 13:33 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

üç maymun yazdı:
dream81 yazdı:

Aynen hocam EBS de defalarca ilçe sorumlusuna anlattım, mail attım, telefon ettım( merkeze ve yerele) ne cevap geldi ne de bir çalışma yapıldı.

Şu anda takip ettiğim kadarı ile Abbas Güçlü ve Türk Eğitim Sen bize en fazla destek olan.

Keşke ABBAS-SEN Olsa :+1:

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2012, 13:44 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Amaçları mayıs maaşında sayılarını artırmaktı.Sizde bu rakama katkıda bulunuşsunuz.
Maalesef çok güçlü ikna yetenekleri var.En güzeli sendikacılara 10 adımdan fazla yaklaşmamak.

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2012, 13:55 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

kafkas yazdı:
üç maymun yazdı:
dream81 yazdı:

Aynen hocam EBS de defalarca ilçe sorumlusuna anlattım, mail attım, telefon ettım( merkeze ve yerele) ne cevap geldi ne de bir çalışma yapıldı.

Şu anda takip ettiğim kadarı ile Abbas Güçlü ve Türk Eğitim Sen bize en fazla destek olan.

Hocam Türk Eğitim Sen Başkanını Bir kere izlemiştim, o da bakanın söylediği şeylerin aynısı söylüyordu.Şuna Benzer bir şey söylemişti;''Şimdiki çocuklar teknolojiyi çok iyi biliyor biz onlar kadar bilmiyoz'' tam hatırlamıyorum ama bakanın görüşüne yakın görüşlerdi.O yüzden hiç bir sendika BT öğretmenleri için bir şey yapmıyor,göz boyama tarzı şeyler yapıyorlar.Fakat Eğitim söz sen bir şeyler yapmaya çalıştı.

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2012, 15:25 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

dream81 yazdı:
kafkas yazdı:
üç maymun yazdı:
dream81 yazdı:

Hocam Türk Eğitim Sen Başkanını Bir kere izlemiştim, o da bakanın söylediği şeylerin aynısı söylüyordu.Şuna Benzer bir şey söylemişti;''Şimdiki çocuklar teknolojiyi çok iyi biliyor biz onlar kadar bilmiyoz'' tam hatırlamıyorum ama bakanın görüşüne yakın görüşlerdi.O yüzden hiç bir sendika BT öğretmenleri için bir şey yapmıyor,göz boyama tarzı şeyler yapıyorlar.Fakat Eğitim söz sen bir şeyler yapmaya çalıştı.

Bence Eğitim Söz Sen şimdilik uzun vadede düşünülebilir. Ayrıca başkanların dediklerine ben pek kulak asmıyorum. Çünkü onlar ayrı bir çalışma konusu.

Ama böyle devam ederse yetkili sendikadan istifalar daha da artacak gibi duruyor.

Saygılar

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2012, 15:56 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Alıntı:
Keşke ABBAS-SEN Olsa
:++: :puhaha:
kesinlikle abbas beyin bizim için emekleri çok

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2012, 17:36 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

"Haklıdan değil güçlüden yana olanlar kaypak ve dönek olurlar. Güç dengesi değiştiğinde döner döner fırıldak olurlar"

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 32 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri