Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 59 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4
Yazar Mesaj

Mesaj 13 Eyl 2007, 22:54 
Yeni Üye
Yeni Üye

Arkadaşlar bişey soracağım bilginiz varsa ve cevaplarsanız çok sevinirim. Okulumuzda dersi 6-7-8. sınıflar için seçtik ve geçen sene bu basamakların kitaplarını seçmiştik. Kitaplar geldi bir problem yok ama bu basamakları inceledikten sonra öğrencilerin seviyelerinin üzerinde olduğuna karar verdim. Şimdi planlarımı
6. sınıf 3-4 karışık ortak konuları birleştireceğim
7. sınıf 5 ve 6 nın başlangıcı
8. sınıf 6 ve 7 nin başlangıcı şeklinde yapmayı düşündüm
Problem olan kısım seçilen kitaplar ile uygulanan basamaklar uymayacak. Bu problem yaratır mı? Etkinlik cd si olduğu için projeksiyonla etkinlikleri öğrencilere gösterebilirim diye düşündüm. Ama yine de emin değilim... Bana bir fikir verirseniz sevinirim...
Teşekkür ettim...

Başa Dön

Mesaj 13 Eyl 2007, 22:59 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

hocam bu sana biraz cıktı almaya mal olabilir eger kitaptaki etkinliklere bakarsan bi kısmında öğrenciden kitaptaki boşlukları doldurmasını istiyor. tabii sen ben o kısımları yapmayıveririm dersen senin bileceğin iş...
aynı problem bende de var. müdürümden kitap gelmsi için talepte bulunmasını istedim, baklım ne olacak

Başa Dön

Mesaj 14 Eyl 2007, 15:34 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

biltek2007 hocam merhabalar. ben Muhammed Altıntaş. yeni Bilgisayar öğretmenliğine atandım ve malumunuz öğretim programı değiştiği için herşeyi yeniden yapmak gerekiyor. elinizdeki CD'leri http://www.2shared.com 'a upload edebilirsiniz.

Başa Dön

Mesaj 14 Eyl 2007, 15:44 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Hocam isteininz üzere update etmeye ba_lad1m. Ama i_kence çekiyor _u an pc. KB KB update ediyor. Bitince adresi veririm. :)

Başa Dön

Mesaj 14 Eyl 2007, 17:19 
Yeni Üye
Yeni Üye

ACİL YARDIM!!!
slm arkadaşlar.ben şuan bulunduğum okula yeni tayin oldum.benden önceki arkadaş malesef bilgisayar kitabı isteğinde bulunmamış.dolasıyla okuluma ne öğrenci nede öğretmen kitabı geldi.en azından bu öğretmen kılavuz kitaplarını nasıl bulabilirim.internet ortamında bulabilirmiyim.acele görüşlerinizi bekliyorum.

Başa Dön

Mesaj 14 Eyl 2007, 19:39 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

yıllık var günlük plan yok ama öğretmen klavuz kitaplarıyla gelen cd de yok ben indiremedim forumdan

http://www.bte.org.tr
bilgi@bte.org.tr
SANAL DÜNYADAN GERÇEK YAŞAMA İNİYORUZ!

Başa Dön

Mesaj 14 Eyl 2007, 21:15 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

ÇOK KARIŞTIM :!:
arkadaşlar ben de yeni atandım. daha önce lisedeydim. ne karmaşıkmış bu ilköğretim
bizim okula ne öğrenci kitabı ne de öğretmen kitabı geldi. müdür istememiş heralde.
sadece cd geldi. ben bu cdleri kullanarak öğrenci kitabı olmadan mı ders anlatıcam. kafam karıştı.
bana bi açıklama yaparsanız çok sevinirim.

Başa Dön

Mesaj 15 Eyl 2007, 12:40 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

bana da kılavuz kitaplar gelmedi.İndirebileceğimiz bir yerde var mı kılavuz kitap...

Başa Dön

Re: İlköğretim Bilgisayar Dersi Öğretmen Klavuzları Geldi
Mesaj 15 Eyl 2007, 13:00 
Yeni Üye
Yeni Üye

hakansia yazdı:
İLKÖĞRETİM 1,2,3 BASAMAK VE 4,5 BASAMAK ÖĞRETMEN KILAVUZ KİTAPLARI GELDİ. İNCELEDİM ÇOK GÜZELLER. 6,7,8 BASMAKLARDA OKUL BAŞLAMDAN GELECEKMİŞ. YILLIK VE GÜNLÜK PLAN YOK ARTIK.

Bursanın hangi ilçesinde görev yapıyorsunuz? Benim görevli olduğum okula bilgisayar dersi ile ilgili herhangi bir kitap gelmemis...

Başa Dön

Mesaj 15 Eyl 2007, 14:06 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

arkadaşlar, bence öğrencilerin seviyelerine göre basamak belirlenecek. doğal olarak seviyelerini nasıl belirleyecez derseniz oda size kalmış. ben bir ders boyunca karışık test hazırlayıp hangi konuda eksik olduklarını belirlemeye çalışacam

Başa Dön

Mesaj 16 Eyl 2007, 22:37 
Yeni Üye
Yeni Üye

arkadaşlar ya ben bilişim ve teknoloji dersinin yıllık planlarını iş günü takvimine uygun bulamadım 2007-2008 olrak yardımcı olurmusunuz,

Başa Dön

Mesaj 18 Eyl 2007, 11:17 
Yeni Üye
Yeni Üye

hocam yıllık planlar kullanılmıyacak mı? bu konuda bilginiz var mı?

Başa Dön

Mesaj 19 Eyl 2007, 23:07 
Yeni Üye
Yeni Üye

Arkadaşlar ben sınıf öğretmeniyim ve bu sene 4. sınıfları okutacağım. Busene bilişim tek. dersini seçmeli ders olarak seçtik. ders branş öğretmenide girmeyecek. Ne öğrenci kitabı var ne de kılavuz kitap. Şimdi biz ne yapacağız. Konu ile ilgili geniş bilgisi ve dökümalraı olan varsa bana lütfen yardım etsin. Elimiz kolumuz bağlanı kaldı. Siteden yıllık planları buldum.Ama bu planı nasıl işleyeceğim hakkında hiç bir fikrim yok. YArdım!!!!

Başa Dön

Mesaj 19 Eyl 2007, 23:28 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

http://www.bilgisayarbilisim.net/viewtopic.php?t=2830
hocam bu adreste cdleri indiriniz. İçinde hem öğrenci hem de öğretmen klavuzları var. Çıktısınız alıp dersi işlersiniz. Eğer daha önce bilgisayar dersi görmedilerse. ki görmemişlerdir. Birinci seviyeden başlayınız.
kolay Gelsin.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 59 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri