Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 113 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: Toplu Sınav Dağıtım Programı (Excel)
Mesaj 20 Kas 2015, 00:03 
Site Gezgini
Site Gezgini

programın çıkış yeri, okulumuzda sınavlar sırasında bazı olumsuzluklardan dolayı böyle bir şey düşündük ve uyguladık, hem öğrencilerin sınavları sınav olarak görmesini sağladı hem de güvenliği büyük ölçüde sağladı. Eğer işinize yarayıp kullanabiliyorsanız benim için bundan büyük mutluluk olamaz, faydamız dokunduysa.

Kullanımı "foolproof" değil malesef, gerekli açıklamaları yapmaya çalıştım. Biraz kurcalayınca zor kullanımlı olmadığı görülecektir düşüncesindeyim, yine de kullanımındaki zorlukları en iyi kullanıcılar bilir, püf noktalarını yazabilecek varsa ilk sayfaya ekleyebilirim. İyi çalışmalar.

Başa Dön

Mesaj 20 Kas 2015, 15:16 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam Öncelikle elinize emeğinize sağlık program çok güzel ancak listeleme konusunda biraz sıkıntılı.Dağıtım 1'de sıkıntı yok ancak dağıtım 2'de öğrenci dağılımını yaptığımızda listeleme sırasında 2 sınıfı hiç listelemiyor ve bir sınıfın 4 te 3ünü listelemiyor.

Başa Dön

Mesaj 22 Kas 2015, 19:25 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Bazı öğrencilerin (çeşitli nedenlerden dolayı) sınav salonunu ve sırasını sabitleme özelliği ekleyebilir misiniz?

Başa Dön

Mesaj 23 Kas 2015, 10:17 
Site Gezgini
Site Gezgini

thekanarya yazdı:
Hocam Öncelikle elinize emeğinize sağlık program çok güzel ancak listeleme konusunda biraz sıkıntılı.Dağıtım 1'de sıkıntı yok ancak dağıtım 2'de öğrenci dağılımını yaptığımızda listeleme sırasında 2 sınıfı hiç listelemiyor ve bir sınıfın 4 te 3ünü listelemiyor.

merhaba, kullandığınız dosyaları gönderebilirmisiniz?

Başa Dön

Mesaj 23 Kas 2015, 10:51 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

ekledim Hocam. Hocam birde salon yoklama listelerine öğretmenlere uyarı anlamında bazı notlar eklemek istiyorum bunu nerden yapabilirim acaba, kodları inceledim biraz ancak bulamadım. Yardım edebilirseniz şimdiden teşekkürler

Eklentiler:
Eklenti Dosyanın Yasal Olmadığını Düşünüyorsanız, Lütfen Bildiriniz...!
[528.68 KiB]
TopluSinavDagitim.rar

82 kere indirildi
Başa Dön

Mesaj 23 Kas 2015, 18:33 
Site Gezgini
Site Gezgini

thekanarya yazdı:
ekledim Hocam. Hocam birde salon yoklama listelerine öğretmenlere uyarı anlamında bazı notlar eklemek istiyorum bunu nerden yapabilirim acaba, kodları inceledim biraz ancak bulamadım. Yardım edebilirseniz şimdiden teşekkürler

eklemek istediğiniz uyarılara örnek verebilirmisiniz?

Sorun kullanıcı kaynaklı, I sütununda salonların aktif/pasif durumları otomatik olarak yapılması gerekmekteydi, fakat bu alana müdahale edildiği için sorun oluşturmaktadır. Bu sütundaki formülleri düzeltmeniz gerekmekte, sadece beyaz alanlarda değişiklik yapınız. Diğer yerler programla bağımlıdır.
İyi çalışmalar.

Başa Dön

Mesaj 24 Kas 2015, 08:20 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler hocam halletim. Hocam biz yazılıları optik kağıt ile test usulü yapıyoruz ancak bazı öğretmenler optik kağıtlarla birlikte yazılı kağıtlarının da toplanmasını istiyor. Sınav salon yoklama listelerine öğrencilerden hangi dersten optik form, hangi dersten hem optik hem yazılı kağıdı toplanacağı ile ilgili bilgi notu eklemek istiyoruz.

Başa Dön

Mesaj 24 Kas 2015, 22:12 
Site Gezgini
Site Gezgini

merhaba, acil olarak şu çözümü verebilirim, Derslerin yanına yazsanız da olur heralde, örnek, derslere "Matematik Optik" veya "Matematik OpikYazılı" veya "Mat OPT", "Mat OptYaz" gibi, bu eklentiler öğretmenlere ve öğrencilere de söylenebilir,

Başa Dön

Mesaj 28 Kas 2015, 19:19 
Site Gezgini
Site Gezgini

Sayın Hocam Çok güzel olmuş program. Öğretmenleri ders programına göre dağıtmak mümkün olur mu? gözetmen olarak görevli kısmına. Birde sınıf yerleşim planı mümkünse iyi olur. ellerinize beyninize sağlık.

Başa Dön

Mesaj 28 Kas 2015, 20:46 
Site Gezgini
Site Gezgini

erbaskaya yazdı:
Sayın Hocam Çok güzel olmuş program. Öğretmenleri ders programına göre dağıtmak mümkün olur mu? gözetmen olarak görevli kısmına. Birde sınıf yerleşim planı mümkünse iyi olur. ellerinize beyninize sağlık.

merhaba,
sınıflarda dersi olan öğretmen sınavları yaptığı için öğretmenlere özel bir işlem yapmadık,
sınıf yerleşim planını şu şekilde uyguladık, öğretmen masasının önündeki öğrenci masası 1 olacak şekilde sırasıyla öğrencileri yerleştirdik.

Başa Dön

Mesaj 29 Kas 2015, 01:04 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Öğrenci sabitleme hakkında çalışmanız olacak mı, üstte yazmıştım ama cevap alamadım. Vs.

Başa Dön

Mesaj 29 Kas 2015, 19:20 
Süper Üye
Süper Üye

Tebrikler hocam

Başa Dön

Mesaj 30 Kas 2015, 18:09 
Site Gezgini
Site Gezgini

Öncelikle çok teşekkür ederim, okulumuzda ilk sınavlar için kullandık.
Okulumuzda 2 tane özürlü öğrencimiz var. Sınav yerlerini kendi sınıflarında ayarlamak için 10-15 kez dağıtım yapmak zorunda kaldık. Bunun için bir çözüm yolu bulabilir miyiz acaba?
Tekrardan teşekkür ederim. İyi çalışmalar herkese.

Başa Dön

Mesaj 07 Ara 2015, 14:23 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

tkp

Başa Dön

Mesaj 26 Ara 2015, 00:01 
Site Gezgini
Site Gezgini

Herhangi bir gelişme var mı olacak mı?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 113 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 39 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri