Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 59 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
  PowerPoint'te sunuya müzik gömme!..
Mesaj 22 Kas 2007, 23:34 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

PowerPoint'te sunuya müzik gömme:

Öncelikle powerpoint’e müzik eklemek ile müzik gömmek arasındaki farkı söylemekte fayda var, sunuma müzik eklemek aslında fazla bir şey ifade etmez çünkü hazırladığınız sunumu başkasına gönderirken müzik dosyasını da ayrıca göndermeniz gerekir yani 2 dosya gönderirsiniz(powerpoint dosyası ve ses dosyası.) fakat müziği içine gömerseniz ses dosyasını göndermenize gerek kalmaz sadece powerpoint sunumunu gönderirsiniz ve sesli olarak sunumu izlerler.
Powerpoint programının içine müzik gömmek için bilinmesi gereken en önemli şey ses dosyasının WAV uzantılı olmasıdır, yani çok kullandığımız MP-3’ler powerpoint sunumunun içine gömülmez (yanlış anlaşılmasın eklemekten bahsetmiyorum), gömmek için “WAV” uzantılı ses dosyası olması gerekmektedir ya da MP-3’ler bir dönüştürü ile WAV’a dönüştürülüp gömülmesi gerekir.
Öncelikle “araçlar(tools)” girerek aşağı doğru açılan menüden “seçenekler(options)” seçelim.
Açılan pencereden “Genel(general)” girerek “KB” önündeki sayıyı yükseltelim, örneğin 5000 KB yani 5MB’lik bir değer var bu değer içine gömeceğimiz ses dosyasının(wav) limitini gösteriyor, ekleyeceğimiz ses dosyasını örneğin 10MB ise buraya 10.000KB yazmamız gerekli, işlem bittikten sonra “tamam(ok)” ile kapatın pencereyi.
Şimdi “Ekle(insert)” , "Filmler ve sesler (Movies ans Sounds)" takip ederek "dosyadan ses(sound from file)" seçin.
Ses dosyasını seçin, unutmayın WAV olmalı…
Dosya eklendikten sonra karşınıza gelen pencereden, “otomatik olarak(Automatically)” seçin.
Ses dosyasını ekledik ve slaytın ortasında bir sarı çan şekli çıktı, üzerine gelin ve sağa basın,açılan menüden “Animasyon(custom animation)” girin
Sağ tarafta açılan animasyon penceresinden eklediğimiz ses dosyasının üzerine gelip sağa basın ve "efekt seçenekleri(effect options)" girin.
Burası önemli bir nokta; “Yürütmeyi durdur” “….. sonra(after)” yazan yere tik koyun ve ordaki boşluğa sunumunuzun toplam slayt numarasını yazın, yani sunumunuz 40 slayt ise toplam oraya 40, 856 slayt ise 856 yazın böylece eklenen ses dosyası hiç durmayacak ve toplam slayt sayısı sonuna kadar çalmaya devam edecek
Son olarak sarı çan işaretini de saklamak için şunu yapın, yukarıdaki “ses ayarları(sound settings)” sekmesine girdikten sonra aşağıdaki resimde işaretlediğim, “hide sound icon (slayt gösterisi boyunca ses simgesini gizle)” ile başlayan cümlenin başındaki yere bir tik koyun ve tamam deyip kapatın.
Aslında ses dosyasını gömmekten biraz fazlasını yaptık ama hepsi birbirine bağlı şeyler, ses dosyasını ekle ile ekledikten sonra sesin hiç kesilmemesi için toplam slayt numarasını yazdık ve böylece müziğimiz sunumun sonuna kadar çalmaya devam etti ayrıca görüntüyü bozmaması açısından sarı renkli çanı sakladık.

Kolay Gelsin

En son enginozdil tarafından 22 Şub 2008, 21:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 23 Kas 2007, 00:03 
Aktif Üye
Aktif Üye

işte bu enginozdil hocam, tam olarak aradığım cvp bu , çok tşk.ler

Başa Dön

Mesaj 20 Ara 2007, 17:29 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

peki benim bir sorum olacak arkadaşlar bu wav formatına MP 3 formatında olan müzikleri çevirirken boyut baya büyüyor buna nası lbir çözüm söyleyeceksiniz bir program önerebilecek misiniz tüm kullandıgım programlarda maalesef bunu başaramadım

Başa Dön

Mesaj 23 Şub 2008, 05:21 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler

Başa Dön

Mesaj 25 Şub 2008, 15:07 
Yeni Üye
Yeni Üye

bnmde problemm aynıydı teşekkrlr

Başa Dön

Mesaj 25 Şub 2008, 15:19 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

hemşerim emeğine sağlık.

Başa Dön

Mesaj 25 Şub 2008, 15:38 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

teşekkür ederim hocam

Başa Dön

Mesaj 25 Şub 2008, 15:53 
Aktif Üye
Aktif Üye

teşekkürler

Başa Dön

Mesaj 25 Şub 2008, 15:54 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Çok faydaı bir paylaşım.

Başa Dön

Mesaj 25 Şub 2008, 21:18 
Site Gezgini
Site Gezgini

teşekkürler. çok işime yaradı.

Başa Dön

Mesaj 25 Şub 2008, 21:34 
Yeni Üye
Yeni Üye

çok teşekkür ederim verdiğin bilgi için. bir türlü çözememiştim bu olayı.

Başa Dön

Mesaj 29 Şub 2008, 23:40 
Yeni Üye
Yeni Üye

Ellerine sağlık teşekkürler

Başa Dön

Mesaj 11 Mar 2008, 23:03 
Site Gezgini
Site Gezgini

teşekkürler

Başa Dön

Mesaj 22 Mar 2008, 02:20 
Site Gezgini
Site Gezgini

BEN ***** UZANTILI DOSYAYI EKLEDİĞİMDE SLAYTDA SORUN OLMUYO .BEN NERDE YANLIŞ YAPIYORUM

Başa Dön

Mesaj 22 Mar 2008, 02:30 
Aktif Üye
Aktif Üye

Yalnız_Kurt yazdı:
peki benim bir sorum olacak arkadaşlar bu wav formatına MP 3 formatında olan müzikleri çevirirken boyut baya büyüyor buna nası lbir çözüm söyleyeceksiniz bir program önerebilecek misiniz tüm kullandıgım programlarda maalesef bunu başaramadım
magic audio editor pro ismli bir program kullanıyorum. programda m-p-3 dosyasını açıp Wav(Gsm) yazan türde farklı kaydettiğimde bozulma olmadan sıradan m-p-3 boyutunda wav elde edebiliyorum...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 59 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: ilhan79 ve 43 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri