Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 17 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  Netbook tavsiyesi
Mesaj 22 Nis 2011, 16:06 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Merhaba arkadaşlar.Netbookların performansını biz bilişimciler olarak hiçbir zaman beğenmiyoruz ama taşınabilirlik ve fiyat açısından iyi olduğu için tercih etmek zorunda kalıyoruz. Şu ara vatan bilgisayardaki %25 indirimi varken bende almayı düşünüyorum.

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-n150-jp0qtr-n150-pembe-intel-atom-n550-1.50-ghz-2gb-ddr3-320gb--10.1(1024x600)-cam-bt-w7s/productdetails.aspx?I_ID=52076#divDigerResimler

bunu almayı düşünüyorum.Samsung netbook kullanan varsa performans ve pil ömrü ile ilgili beni bilgilendirebilir mi?Netbook piyasasında şuanki en iyi ürün bu sanırım. Flash photoshop gibi programları çalıştırır mı?
Teşekkür ederim

Başa Dön

Re: Netbook tavsiyesi
Mesaj 22 Nis 2011, 16:27 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-r10 ... I_ID=48361
hocam birde buna bakarsanız,2 gün önce bizde vatandan aldık, sonuçta kalite performans açısından asusla samsung kıyaslanamaz. ben samsungu tavsiye etmem asus her zaman daha iyidir. yalnız sizin baktığınızında ddr3 - 1 mb cache olması avantajlı... bir değerlendirin

Başa Dön

Mesaj 22 Nis 2011, 16:42 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

asus alın. asus netbook piyasasında lider.

Başa Dön

Mesaj 22 Nis 2011, 18:22 
Yeni Üye
Yeni Üye

http://www.vatanbilgisayar.com/hp-ld275 ... erResimler

Başa Dön

Mesaj 22 Nis 2011, 22:22 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Aslında okulda bana danışanlara ben direk asus diyorum ama asuslarda tasarım olarak hoşuma gitmiyor pembe bir netbooku var onun da fiyatı yüksek.Samsungu 1 mb ön bellekten dolayı almak üzere vatana gitmiştim bir baktım hp var çok şık görünüyor:)Ben etrafımdakilere sakın hp almayın diyorum ama bugün hp bilgisayarda gözüm kaldı:)

http://www.vatanbilgisayar.com/hp-xk304ea-pembe-mini-210-2000st-atom-n455-1.66ghz-2048mb-320gb-10.1-cam-bt-w7str/productdetails.aspx?I_ID=53185#divDigerResimler

pembe olsun istiyorum ama şuan kullandığım laptop hp nin DV5 serisinden ve öyle ısınıyor ki altına en kalitelisinden fan aldım o bile tam anlamıyla soğutmuyor diye kafam karıştı.1 gün müsade istedim araştırmak üzere hemen nete girdim:)
Hp netbook piyasasında nasıldır arkadaşlar?ısınma sorunu yaşayan oldu mu? tasarımda gerçekten şahane

bu arada "erefik" hocam sizin bahsettiğiniz özellikler de pembe rengi yok sanırım:( N455 işlemci ile N550 arasında ciddi performans farkı olur mu?aynı fiyat. Hp ,Asus,Samsung arasında seçim yapmalıyım bir an önce..Yardımlarınızı bekliyorum

Başa Dön

Mesaj 23 Nis 2011, 11:39 
Yeni Üye
Yeni Üye

hocam N550 serisi çift çekirdek olarak geçiyor.N400ler se tek çekirdek.Ama dün size tavsiye ettiğim netbooktan sonra ben de bir karşılaştırma yaptım.Ve samsung ile hp arasında sadece marka farkı olduğunu gördüm ki o da 110 lira oluyor. Hp nin satış sonrası desteği iyidir.Daha önce hb notebook kullandım.Ama dün samsung netbook aldım(501tl)Fiyat performans açısından en iyisi buydu.Siz neye karar verdiniz?

Başa Dön

Mesaj 23 Nis 2011, 12:24 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Hayırlı olsun hocam.. Siz benden hızlı çıktınız:) Ben karar veremedim dün iki netbooku da açtırdım performans olarak çok fark göremedim hatta hp daha iyi gibi duruyordu orda ilk kurulumunu ben yaptım hatta hp nin yaklaşık 15 dk sonra elime hafif bir ısı geldi.hp lerin genel özelliği ısınma sorunu ama görünüşü çok şık kafamı da karıştıran tarafı o.samsunglar yanında oyuncak gibi kaldı özellikle de pembesi:( siz ne renk aldınız? ısınma sorunu ve performans ile ilgili yorumunuzu alabilir miyim?kampanya bitmeden almalıyım:)

Başa Dön

Mesaj 23 Nis 2011, 13:08 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

BEn 6 ay önce n450 2GB bellekli olan samsung jp03tr aldım. 630tl 10 taksite almıştım mediamarktan.

eksileri:
-win7 starter pcyi oldukça yavaşlatıyor. Ben XP kurmadım, ancak siz evde kullanacaksanız XP kurun rahat edersiniz,
-HD film oynatamıyor, işlemci hızı günümüzdeki işlemci hızlarına göre elbette yavaş kalıyor

artılarıysa;
-Ekran parlaklığını azaltırsanız şarj oldukça uzun gidiyor(laptoplara göre), günlük kullanımda çoğu zaman şarj cihazına ihtiyacınz olmaz
-Çok hafif ve küçük (10"), orta boy bayan çantasında taşınabilecek boyutta ve ağırlıkta
-Şık tasarım, renk seçenekleri
- n550 2gb ddr3 RAM li olanı 500tl / 6taksit iyi fiyat :+1:

Başa Dön

Mesaj 23 Nis 2011, 13:14 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Bende yeni aldınız sanmıştım:) özellikler güzel gerçekten ama tasarım çok kötü.Ben bir bayan olarak tasarıma da dikkat ettiğim için Hp ye gözüm kayıyor ama bunlara da çok para vermemek gerekir zaten hocam 110 tl farka değer mi ona oraya gidene kadar karar veremeyecem sanırım:)
Tşkler yorumlarınız için

Başa Dön

Mesaj 23 Nis 2011, 13:28 
Yeni Üye
Yeni Üye

Ben beyaz veya kırmızı alacaktım ama sizin gibi karar vermeye çalışırken sadece siyahı kalmış.ben de siyah aldım.şimdiye kadar hiç kullanmadım ne netbook ne de samsung ama nette yapılan yorumlara,özelliklerine ve fiyat-performans açısından değerlendirince samsunga karar verdim.Sizin de dediğiniz gibi sonuçta netbook alacaksınız çok para vermeye de gerek yok.Bu özelliklere göre 500tl iyi bence.Karar verdiniz mi artık :)

Başa Dön

Mesaj 23 Nis 2011, 13:37 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

mantığım samsung ya da asus, kalbim Hp diyor :)

Başa Dön

Mesaj 23 Nis 2011, 13:50 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

bimeks te %25 indirimli satılan asus 1015PEM REDO ya da bakmanızı öneririm çift çekirdekli ve HDMI çıkışlıdır kendisi.

Başa Dön

Mesaj 23 Nis 2011, 14:17 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Benim uzun zamandır takip ettiğim asus netbook buydu hocam ama fiyatı yüksek olduğu için yanaşamıyodum.Bimeks bulunduğum şehirde yok.cihazı da hiç görmedim.533 mhz hız ile 667 arasında çok fark olur mu? bir de bu paraya eder mi?

Başa Dön

Mesaj 23 Nis 2011, 15:02 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

benim marka takıntım yok bilgisayar alırken markadan çok ilk olarak özelliklerine sonra tasarımına ve onun ardından da servisine bakarım sonuçta aynı ram'i anakartı vs kullanıyorlar tek değişen kasa ve yerleşimdir. şimdiye kadar bir çok bilgisayar aldım arkadaşlarıma hepsinin de markası farklı Allah'a şükür şikayetçi oldukları bir nokta yok

Şimdi affetsen bizi merhametine muhtacız...

http://mustafa.xn--hakanahmutolu-62b76g.com.tr/

Başa Dön

Mesaj 27 Nis 2011, 00:48 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Hala bir netbook alamadm:) laptop mu alsam
http://www.vatanbilgisayar.com/crea-slim-t110p-amd-athlon-mv40-1.6-ghz-2gb-320gb-dvdrw-13.3-512mb-x1270--cam-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=42473#divDigerResimler

şu ürün bi netbook a göre nasıl arkadaşlar

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 17 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri