Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  masaüstü bilgisayarı kablosuz modem ile internete bağlama
Mesaj 19 Oca 2008, 15:15 
Yeni Üye
Yeni Üye

arkadaşlar sitenizi yakın zamandır keşfettim ve bir haftadır takip ediyorum gerçekten çok faydalı buldum teşekkür ediyorum hazırlayanlara..
ben amatör bir bilgisayar kullanıcısıyım ve internet -böyle siteler-sayesinde birşeyler öğrenmeye çalışıyorum. sizlere şöyle bir sorum olacaktı.
masa üstü bilgisayarı kablosuz modem ile internete nasıl bağlayabilirim.bunu komşum için yapıcam henüz bilgisayarı ve modemi görmedim. sadece bilgisayarın masaüstü modemin de kablosuz olduğunu biliyorum.anlayabileceğim bir şekilde yazabilirseniz çok sevinirim.şimdiden çok sağolun.

Başa Dön

Mesaj 19 Oca 2008, 15:23 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Koblosuz modemlerde de kabloyla bağlayabileceğiniz en az bir port bulunuyor. Eğer siz kaplosuz kullanmak istiyorsanız masaüstü bilgisayarınızda kaplosuz ethernet kartı olması gerekiyor. Yoksa bir tane kablosuz ethernet kartı almanız gerekecek.

Başa Dön

Mesaj 19 Oca 2008, 16:01 
Yeni Üye
Yeni Üye

teşekkür ederim.(((ben laptop kullanıyorum kullandığım modem de kablosuz tek portlu airties RT-205 şimdi ben istersem bu tek portla masa üstü bir bilgisayara kablo ile bağlanabilirmiyim??))))bu soru kendim içindi.

diğerinde ise benim için kablolu veya kablosuz olması önemli değil sadace şu bilgisayarı sorunsuz bir şekilde internete bağlayayım da nasıl olursa olsun internette biraz baktım iyice kafam karıştı. masa üstü bilgisayarlar için kablosuz modemle birlikte usb adaptörü diye bir parça veriliyormuş ve bunu kullanmak gerekiyormuş ben bu nedir,nasıl kullanılır yada bunun kullanılması zorunlumudur hiç bilmiyorum :cry: cahiliğime verin ve lütfen yardım edin

Başa Dön

Mesaj 19 Oca 2008, 16:13 
Yeni Üye
Yeni Üye

arkadaşlar bote2004 hocam dışında neden kimse yardım etmiyor????
sorum çok mu zor? ya da çok mu basit ?anlasam bu işten zaten sormam

Başa Dön

Mesaj 19 Oca 2008, 16:23 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

bu adeptörü usb girişine takıyosun ve verdikleri cd yi yüklüyorsun bu kadar basit

Başa Dön

Mesaj 19 Oca 2008, 16:25 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Tek port varsa kaplosuz modemi kabloyla da bağlayabilirsiniz. Diğer sorunuza gelince usb adaptörü kablosuz ethernet'in (usb ye takılan bluetooth adaptörü gibi düşünün) yapmış olduğu işi yapıyor yani usb ye takılan kablosus ethernet. Bu varsa bunuda kullanabilirsiniz. Eğer modem bilgisayara uzakta değilse kabloyla bağlamak daha kolayolacak sizin için.

Başa Dön

Mesaj 19 Oca 2008, 16:29 
Yeni Üye
Yeni Üye

teşekkür ederim ilginize.şimdi gidiyorum komşuya bakalım inşallah yapabilirim :roll:

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 48 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri