Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  Kamera yayınını dışarı vermek
Mesaj 11 Nis 2011, 21:40 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

değerli arkadaşlar okulumuzda kamera sistemi var.

DVR cihazını ağa da bağladık. okul içinden Client yazılım ile ağdan cihaza ulaşılabiliyor.

ancak biz cihazı tamamen dışardan izlemek istiyoruz. daha önce kamerayı kuran kişi yapmıştı ve izlemiştim evden. tabi sonra dinamik ip ertesi gün değişti falan derken ben de modemin ayarlarını kurcaladım ve iş iyice karıştı.

internetimiz 2. hat ttnet 8 MBit. sabit ip yok. almayı da düşünmüyoruz.

ben şimdi port açmak falan nasıl oluyor onu bilmiyorum. modemi resetledim ve kameracının yaptığı ayarlar bozuldu.

modem TP-Link. ip adresi 192.168.1.1

DVR cihazına da 192.168.1.100 adresini verdik. cihazın video portu da 9998 sanırım.

şimdi diyeceksiniz ki sabit ip olmadan olmaz diye. ama oluyormuş. No-IP veya DynDNS gibi siteler bu işi görüyormuş.

şimdi siz bana işin kolay kısmını anlatın ben gerisini yapcam zaten.

diyelimki benim sabit İP var. modemden neler yapacağım bu sabit ip ile nasıl yayın olacak siz bana tarif edin ben dinamik IP adresinin sabit gibi kalmasını zaten sağlayacağım.

aslında sistem şöyle: no_IP sitesinde bir hesap açıyorsunuz. bir domain alıyorsunuz size özel ücretsiz. mesela seninokulun.no-ip.org gibi bir adresin oluyor. bu adrese birisi internetten girince bu adres senin IP adresine yönleniyor tabi. senin ip adresin değişince de okuldaki bilgisayardaki küçük uygulama senin yeni ip adresini bu sitedeki hesabındaki eskisiyle otomatik olarak değiştiriyor. yani ne zaman birisi seninokulun.no-ip.org adresine tıklasa senin o anki güncel ip adresine yönleniyor. böyle bişey işte. hatta şöyle bir adrese yönleniyor: 88.155.25:8080 şeklinde istediğin portu da belirleyerek yönleniyor. yani port 80 yönlendirme diye bi özellik var sitenin içindeki hesabınızda.

şimdi ben bu no-ip hesabını kullanacaksam 80 nolu portu mu dışarıya açmalıyım? 9998 no lu port yerine kamerayı 80 nolu porttan yayınlayabilirmiyim?

lütfen şu port açma yöntemini biri bana anlatsın. ben de no-ip sitesinin kullanımı hakkında size yardımcı olmaya çalışayım.

Başa Dön

Re: Kamera yayınını dışarı vermek
Mesaj 13 Nis 2011, 20:32 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

gncl

Başa Dön

Mesaj 13 Nis 2011, 20:53 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Hoca bugun aynı işle ugrastım..ben yerel ağdan izliyorum. sabit ip olmayınca internetten olmuyor dediler oişe zatende olmasın neyse modem ayalarında NAT menüsünden ayar yapıyorsun port yönlendirme işlemi ben yapmadım ama orda oluyormus. araştırırken bi sitede bi yazı gördüm linki bu http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=58312 kolay gelsin..

Başa Dön

Mesaj 13 Nis 2011, 21:06 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

farklı bir öneri olacak ama,belki çok amatörce msn oturumundan bir kodridoru izlemeye almıştım.. birde kameranı paylaştığın siteleri deneyebilirsin böylece ip falan uğraşmassın
http://tr.justin.tv/ örneğindeki gibi

Başa Dön

Mesaj 13 Nis 2011, 21:23 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

http://www.portacmak.com/

Başa Dön

Mesaj 18 Nis 2011, 22:53 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

tşk.

Başa Dön

Mesaj 19 Nis 2011, 13:53 
Aktif Üye
Aktif Üye

:alkis: :alkis: :alkis:

Başa Dön

Mesaj 19 Nis 2011, 18:04 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

hocam şöyle bir sorunla karşılaşırsın ben baştan söyleyeyim.
..
DVR cihazı temelde kendi işletim sistemi olan mini bir işletim sistemidir. Bu sistemde biz sadece İP adresini vs.. ayarlıyoruz. sizin yapmak istediğiniz dyndns yada noIP benzeri siteler ise sabit IP yoksa bilgisayarınıza kurduğu bir program vasıtasıyla sizin güncel ip nizi her değiştiğinde internete göndererek yeni IP adresinizi öğrenir. eğer bu sitelerden indireceğiniz programı DVR cihaza kur(a)mazsanız aklınızda mantıkla bu proje yatar.

Çözüm ya SABİT IP alacaksınız. yada bir bilgisayarı bu iş için ayıracaksınız. Bilgisayardan DVR ı izleyeceksiniz. noIP yada DYNDNS için gerekli programı bu bilgisayara kurarak bilgisayarı paylaştıracaksınız.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: big_way, gigabyte, saab, yusufziya41, zeyneptngr ve 73 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri