Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  kablosuz ağ bağdaştırıcısı sorunu
Mesaj 01 Ara 2009, 11:49 
Aktif Üye
Aktif Üye

arkadaşlar sitede arattım ama bulumadım, okuldaki sınıflardan nete kablosuz olurak bağlanıyoruz(airties WUS-300 Wireless Adapter)usb adaptör ile, bu gün pclerden biri nete bir türlü girmedi. Kablolu olarak nete bağlanıyorum ancak usb adaptör ile bağlanamadım. Ethernet kartını(VIA Rhine II fast ethernet adapter) kaldırdım tekrer güncelini netten bulup yükledim usb ataptörün güncel sürücüsünü de yükledim, zaten aygıt yöneticisinde bi proplem göstermiyor. okuldaki kablosuz ağları görebiliyorum, bağlan dediğimde bağlanmaya çalışıyor ancak bağlanamıyor, onar'a tıkladığımda " kablosuz ağ bağdaştırıcısı devre dışı bırakılıyor, Ağ bağdaştırıcınızın düzgün yüklendiğinden emin olun" diyor. Devre dışı bırakmak istediğimde de "Bağlantı Devre Dışı Bırakma Hatası.Bağlantı şu anda devre dışı bırakılamıyor.Bu bağlantı Tak ve Çalıştırı desteklemeyen bir veya daha fazla iletişim kuralı kullanıyor alabilir yada bağlantı başka bir kullanıcı yada sistem hesabı tarafından başlatılmış olabilir" diye bir uyarı veriyor,

sorunu anlayamadım yardımlarınızı bekliyorum...

Başa Dön

Re: kablosuz ağ bağdaştırıcısı sorunu
Mesaj 01 Ara 2009, 12:32 
Aktif Üye
Aktif Üye

yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlarrrr

Başa Dön

Mesaj 01 Ara 2009, 12:39 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

öncelikle bilgisayarı yeniden başlat.. Büyük ihtimalle sistemindeki bir program windows hizmetlerinden ilgili hizmeti durdurmuştur. Hangisi olduğunu deneyerek bulabilirsin. Eğer sorun çözülmezse kablosuz modem/router ı kapatıp aç.. Son olarak usb adaptör ü başka bir bilgisayarda dene. Benim aklıma gelenler bunlar kolay gelsin hocam.

Başa Dön

Mesaj 01 Ara 2009, 12:47 
Aktif Üye
Aktif Üye

bilgisayarı sabantan beridir 5-6 kere kapatıp açtım, başka bir bilgisayardaki adaptörü de denedim onda da aynısı, offf kafayı yiyeceğim, herşey normal görünüyor ama neden bağlanmıyor? bağlandığı zaman ise 2 saniye sonra sonra kopuyor. Diğer sınıftaki bilgisayarlar nete çok rahat bağlanıyor bitek bunda sorun var :cry:

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: logox, yakuphan, YAZEN ve 62 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri