Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  Airties RT-206v1TT modemin ttnet zorunluluğunu kaldırma
Mesaj 09 Oca 2012, 18:09 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Yeni geldiğim okulda ilginç bir durumla karşılaştım ve çözdüm. Başına gelenler olursa faydalansın diye yazıyorum.

Airties RT-206v1TT modem var. TTnet kampanyası ile gelen bir modem. Bunu meb hattında kullanmak istedik, modem ayarlarında kullanıcı adı kısmında @ttnet kısmı değiştirilemiyordu. TTNet'e sordum Airties'a yönlendirdiler. Airties'ı aradım, yeni yazılım gönderdiler. RT205 modelinin firmware'ını yükledim, @meb uzantı ile ya da istediğiniz uzantı ile kullanılabilir hale geldi.

Alıntı:
ISP Kilidi RT-206V1TT
Değerli Müşterimiz,
Modeminizdeki alan adı (@ttnet) kilidini kaldırmak için ihtiyaç duyacağınız programı BURAYA TIKLAYARAK indirebilirsiniz.
Kilidi kaldırmanızda size kılavuz olması için hazırladığımız doküman PDF formatında ektedir. Belgeyi görüntülemekte sıkıntı yaşıyorsanız, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak PDF formatında dosyaları açmanızı sağlayan Adobe Reader yazılımını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Programın kullanımı ve dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir;

Programı tercihen Windows XP işletim sistemi yüklü bilgisayarlarda çalıştırınız.
Modeminize kablosuz (wireless) olarak bağlanıyorsanız , programın sağlıklı şekilde çalışabilmesi için modem’e kablo ile bağlantı sağlamanız gerekmektedir.
Bilgisayarınıza elle IP verdiyseniz (Manuel IP) IP’nin DHCP tarafından alınmasını sağlayacak ayarları yapınız.
Eğer işlem başarısızlıkla sonuçlanırsa Firewall veya Antivirüs programlarınızı devre dışı bırakarak tekrar deneyiniz.
Programın Windows7 ve Vista işletim sistemlerinde yönetici olarak çalıştırılması veya uyumluluk modunun aktif hale getirilmesi gerekmektedir.

Kilit kaldırma işleminin başarısız olması durumunda 7/24 hizmet veren 444 02 39 numaralı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

Yanıtınızı inceleyemeyeceğimizden, lütfen bu e-postayı yanıtlamayınız. Teknik destek talepleriniz, görüş ve önerileriniz için, Çağrı Merkezi Web Form üzerinden konuyu bize bildirebilirsiniz.

Çağrı Merkezi Web Form

AirTies ürünlerini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

AirTies Teknik Destek Merkezi

http://www.biltektasarim.com

Başa Dön

Re: Airties RT-206v1TT modemin ttnet zorunluluğunu kaldırma
Mesaj 09 Oca 2012, 22:04 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

eskiden modemi servise göndermenizi istiyorlardı. artık exe dosyasını kendileri veriyorlar.

Başa Dön

Mesaj 09 Oca 2012, 22:09 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

buraya yazsaydın ben de yardımcı olurdum:)

Başa Dön

Mesaj 09 Oca 2012, 22:15 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

http://www2.airties.com/TTnet_Domain_Lo ... ts_r1.html
modele uygun olanı seçebilirsiniz..

Başa Dön

Mesaj 09 Oca 2012, 22:55 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

sibilim_ogretmeni yazdı:
buraya yazsaydın ben de yardımcı olurdum:)

Hocam önce 1. kaynağa başvurdum, Airties dururken forumu meşgul etmenin anlamı yoktu :mrgreen: Bazen ben de bu hatayı yapıyorum, bu sefer yapmayayım dedim ama demekki bir bileni de varmış, teşekkürler yinede. Ama her işte bir hayır var, forumda paylaşılmış oldu ;)

tenten yazdı:
http://www2.airties.com/TTnet_Domain_Lock_Scripts_r1.html
modele uygun olanı seçebilirsiniz..

Faydalanacak arkadaşlar adına teşekkür ederim. Başlığı açmamdaki asıl amaç yerini buldu katkılarınızla.

http://www.biltektasarim.com

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: mfk ve 60 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri