Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  AĞDA YAZICI PAYLAŞIMI
Mesaj 26 Eyl 2007, 23:05 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Arkadaşlar ağda yazıcıyı paylaşıma açmak istiyorum.Yazıcıyı ekledim tabii ki yönetici hesabından sınırlı hesapta yazıcıyı görmüyor öğrenci bilgisayarları.yönetici hesabında sorunsuz çalışıyor .ama sınırlı hesapta kullanmaya çalıştığımda sorun veriyor.sınırlı hesabı yönetici yaptım ama bu kez 2 tane yönetici hesabı oldu .Yani öğrencinin kullandığı hesapta yönetici hesabı oluyor.Bu da sağlıklı değil .Öğrencinin kullandığını tekrar sınırlı hesap yapmaya çalıştım izin vermiyor.Ne silebiliyorum nede hesap türünü değiştirebiliyorum.Allahtan ki tek bilgisayar üzerinde denedim yoksa halim haraptı.Şimdi iki sorum olacak
1-Öğrenci hesabında yazıcıyı nasıl ağa açacam.Yani yazıcıyı nasılş ekleyecem?
2-Oluşturduğum ikinci yönetici hesabını tekrar nasıl sınırlı hesap haline getirecem?
şimdiden teşekkürler :-1:

Başa Dön

Mesaj 26 Eyl 2007, 23:16 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

cevap 2: denetim masası/kullanıcı hesapları/sınırlı hesap yapılacak olan kullanıcıyı seç/hesap türünü değiştir/sınırlı yap
eğer izin vermezde oturumu kapat oturum açma ekranına gelince ctrl+alt+del e iki kere bas administrator olarak bilgisayara gir ve yukardakileri yap.
1 in cevabını bende bulamadım :oops:

Başa Dön

Mesaj 26 Eyl 2007, 23:19 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

hocam hesap türünü değiştirememen o bilgisayarda sadece bir tek yönetici hesabı olduğunu gösteriyor yani ötekisi demek ki yönetici değilmiş
sınırlı hale getirmene izin vermiyor çünkü en azından 1 tane yönetici kalmalı
sen başka bir hesap aç o yönetici olsun sonra diğerini sınırlı yap o da öğrenci olsun

yazıcı içinse
ağ kurulum sihirbazını çalıştırdıktan sonra en sonlara doğru dosya ve yazıcı paylaşımını aç veya açma diye bi seçenek var orda aç olanı seçiyorsun bu kadar
inşaallah olur

Başa Dön

Mesaj 26 Eyl 2007, 23:22 
Onursal Üye
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam yönetici hesabını aynen oluşturduğun yerden kullanıcı hesaplarından tekrardan sınırlı yapabilirsin ama bu işler Quest misafir hesabı için gecerli değil buarada yazıcıyı paylaştırmak güzel ama öğrenciler zırt bıt yanlışlıkla yazı gönderince fatursaı ağır oluyo 2 dk aşağı inyon cocouk web sayfasından bi cıktı gönderiyo 30 sayfa bi geliyon kim yaptı ses yok
yada cocuk arazi :) bence bt sınıfında paylaştırma gerektiğinde paylaşııma ac derim ben

Başa Dön

Mesaj 26 Eyl 2007, 23:29 
Süper Üye
Süper Üye

Alıntı:
yazıcıyı paylaştırmak güzel ama öğrenciler zırt bıt yanlışlıkla yazı gönderince fatursaı ağır oluyo

gerçekten haklısın hocam.
öğrencilere bir bıraksan 10 öğrenci yazıcının tüm tonerini 1 günde biter.
ee nerden baksan 70 ytl ye yakın masraf bunu öğrencilerden talep etsen aileler hemen Fotokopi parası verdik derler.

Toyota Corolla 2007 Plusline 1.4 D 4D

Başa Dön

Mesaj 26 Eyl 2007, 23:30 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

onunda çaresi var normalde yazıcı paylaşımı kapalı durur ihtiyaç olunca tekrar açılır :o

Başa Dön

Mesaj 26 Eyl 2007, 23:30 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Gizemkar bende senin gibi düşünüyorum yani ihtiyaç olduğunda ağda paylaşıma açacam diğer zamanlarda kapalı olacak.Yönetici hesabında yazıcı paylaşımında sorun yok sınırlı hesapta ise yazıcı ekle dedikten sonra yazıcı seç noktasına geldiğimde yazıcı görünmüyor.Aynı işi yönetici hesabında yaptığım zaman yazıcıyı seçebiliyorum.Yani sorun sınırlı hesap olması.Hesap türünü değiştiremiyorum.hesap sil başlığı her iki hesaptada görünmüyor.Değiştirmem içinde hesap türünü değiştir diyom ama sınırlı kısım (kutucuk) pasif her iki hesap içinde durum böle. saolun ilginize

Başa Dön

Mesaj 26 Eyl 2007, 23:44 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

hocam sorunu tam anlamadım ama sınırlı bir hesabı kullanarak yönetici hesabını değiştirmezsin tüm değişiklikleri yönetici hesabından yap
her öğrenci bilgisayarında iki hesap olsun biri yönetici yani senin parolalı hesabın öteki parolasız öğrencilerin hesabı
yazıcı paylaştırmak istediğinde yöneticiden paylaştırsan bile öğrenci hesabı da yazıcıyı kullanabilmeli bildiğim kadarıyla

bir de sen yazıcıyı paylaştırsan bile yazılmak üzere gelen belgeleri bekletme yani onay vermeden çıkartmama gibi bir özellik vardı yanlış hatırlamıyorsam

Başa Dön

Mesaj 27 Eyl 2007, 00:22 
Onursal Üye
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

tecnoteacher yazdı:
Gizemkar bende senin gibi düşünüyorum yani ihtiyaç olduğunda ağda paylaşıma açacam diğer zamanlarda kapalı olacak.Yönetici hesabında yazıcı paylaşımında sorun yok sınırlı hesapta ise yazıcı ekle dedikten sonra yazıcı seç noktasına geldiğimde yazıcı görünmüyor.Aynı işi yönetici hesabında yaptığım zaman yazıcıyı seçebiliyorum.Yani sorun sınırlı hesap olması.Hesap türünü değiştiremiyorum.hesap sil başlığı her iki hesaptada görünmüyor.Değiştirmem içinde hesap türünü değiştir diyom ama sınırlı kısım (kutucuk) pasif her iki hesap içinde durum böle. saolun ilginize

hocam yanlış anlamadıysam sen bilgisayrın kendi sınırlı(quest) hesabını kullanmaya calışıyorsun o hesap silinemez aynı zamanda 1 tanede yönetici hesabın var onuda silemezsin muhakakk 1 tane yönetici hesabın olmak zorunda bence kendin bir tane hesp oluştur onu sınırlı hale getir hesap türünden sonra onda oturum acıp dene ama olsa bile zararlısı sen cıkarsın

En güzeli paylaşıma kapat gerektiğinde ac gerckten benim başım cok yandı gecen sene ne kadar tembihlesekte cocuklar basıyo yazıcıya direk gönderme butonuna

Başa Dön

Mesaj 27 Eyl 2007, 22:29 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Alıntı:
hocam yanlış anlamadıysam sen bilgisayrın kendi sınırlı(quest) hesabını kullanmaya calışıyorsun o hesap silinemez aynı zamanda 1 tanede yönetici hesabın var onuda silemezsin muhakakk 1 tane yönetici hesabın olmak zorunda bence kendin bir tane hesp oluştur onu sınırlı hale getir hesap türünden sonra onda oturum acıp dene ama olsa bile zararlısı sen cıkarsın
Hayır hocam guest kapalı zaten kurulumda guest dışında öğrenciler için sınırlı bir hesap yönetici içnde ayrı hesap açılmış .İşleyiş mantıklı yani.soınradan eklenen sınırlı hesabı silemiyorum.Arkadaşlar önerilerinizin çoğunu konu açmadan denemiştim .Kullanıcı hesaplarında sil veya hesap türünü değiştir başlıkları yok .daha doğru bir deyişle kutucuk pasif (silk görünüyo)
yinede ilginiz için saolun yarın son bir şey deneyecem bakalım
En güzeli paylaşıma kapat gerektiğinde ac gerckten benim başım cok yandı gecen sene ne kadar tembihlesekte cocuklar basıyo yazıcıya direk gönderme butonuna

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 39 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri