Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 38 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
  Tüm Öğretmenler, Eğitim çalışanları 4/C oldu
Mesaj 22 Şub 2012, 00:45 
Aktif Üye
Aktif Üye

http://www.kamusitesi.com/egitim-calisa ... -oldu.html
MEB Bakanı DİNÇER; eğitim çalışanlarını 4/C yaptı.
Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER; eski Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı olmasından dolayı AKP’nin en büyük hayalini gerçekleştirerek tüm eğitim çalışanlarını 4/C yaptı.
632 sayılı KHK ile Milli Eğitim Bakanlığı teşkilat yapısı değiştirilerek genel müdürlükler kaldırılıp yeni genel müdürlükler oluşturuldu. Bu çalışma sonrası SGK devreye girerek tüm yeni oluşan genel müdürlüklere yeni kurumsal kodlar verdi. Kurumsal kodlamaların değişmesi Sigortalı Tescil Uygulanası ve Hak sahipliği Uygulaması işlemlerinin acilen yapılması gereğini ortaya çıkardı. İl, ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri sigorta tescil işlemleri için kullandıkları eski şifreleri ve kullanacakları yeni şifreleri okul ve kurumlara dağıtarak tüm çalışan personellerin (Müdür, Müdür yardımcısı, öğretmen, şef, memur, hizmetli ,aşçı, şoför vb.) SGK işlemlerinde Ayrılış ve Başlayış durumlarının gerçekleştirilmesini istedi.
Sigortalı tescil uygulaması çerçevesinde eğitim çalışanları okullara verilen direktifler sonrası ESKİ ŞİFREYLE bir gün içerisinde 01.10.2008 tarihi baz alınarak öncesinde göreve başlayanlara 5434 sayılı kanun sonrasında göreve başlayanlara da 5510 sayılı kanun butonları işaretlendi. İlk memuriyete atama tarihi yazılıp görevden ayrılmalarına Nakil Kamu İdaresi Dışı seçilerek çıkış işlemleri yapıldı.
Eğitim çalışanlarının giriş işlemleri de YENİ ŞİFREYLE tekrar tescil adımı tıklanarak gelen sayfadaki önce çalıştığı kurumu daha sonra 4/C Bölümünün alt başlıklarında yer alan daimi kadrolu çalışan personel seçilip sınıfı ve görevi belirlenip il sicil numarası girilip ileri butonu seçilerek askerlik durumları işlenip adresleri güncellenip 4/C giriş işlemleri bitirildi.
SGK giriş ve çıkış işlemleri ile tüm eğitim çalışanları aynı tarihle çalışmış oldukları kurumlarında 632 sayılı KHK çerçevesinde oluşturulan genel müdürlükler bazında doğrudan işten çıkış ve işe giriş bildirgesi yoluyla 4/C olmuş oldu.
Bu statü değişikliğine şu ana kadar hiçbir sendika ve eğitim kuruluşu karşı çıkmadı. Yapılan çalışmadan hiçbir eğitim çalışanı da haberdar edilmedi. İllerde çalışmalar titizlikle yarı yıl tatili içerisinde tamamlanıp bitirilmesi istendi.
Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER; bakanlıkta ortalığı toza dumana katan uygulamalarının ana hedefi böylece ortaya çıkmış oldu. Eğitim çalışanlarının tamamı bir günde 4/C oldu.

Kurşad OĞUZHAN

www.kamusitesi.com

Başa Dön

Re: Tüm Öğretmenler, Eğitim çalışanları 4/C oldu
Mesaj 22 Şub 2012, 00:55 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Şöyle bir şey oymasın;
her-telden-f29/kadrolu-devlet-memurlari-4-c-limi-oldu-t69146.html

Başa Dön

Mesaj 22 Şub 2012, 11:11 
Aktif Üye
Aktif Üye

sibilim_ogretmeni yazdı:

Öyle değil maalesef bu sefer sayın Hocam. Tüm memurlar Şubat 2012 tarihiyle işten çıkartılıp, yeni kadroları olan 4C'de sürekli kadrolu personel olarak istihdam edilmiştir. Zaten kısım kısım yapıyorlar bu geçişleri isyan çıkmasın diye. Önceleri neymiş efendim sadece muayene içinmiş sonra sonra görürüz sözleşmeleri koyuverirler önünüze...
İnanmıyorsanız bağlı olduğunu il/ilçe milli eğitim tahakkuk ve özlük bölümlerini arayın. işten çıkarma ve yeniden işe başlatma işlemi yaptınız mı diye soruverin. Gerçeği öğrenirsiniz. Ben ilçe AR-Ge görevli olduğum için bizzat gözlerimin önünde yaptılar işten çıkartma ve işe başlatma işlemini.

Başa Dön

Mesaj 22 Şub 2012, 11:14 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

evet 4c yapıldı 2 hafta önce bizim okuldada idare yaptı bütün herkesi önce işten çıkarma yaptılar sonrada 4c li olarak işe aldılar

Başa Dön

Mesaj 22 Şub 2012, 11:21 
Süper Üye
Süper Üye

valla niyetleri neyse Allah başlarına aynısından versin :) Bişeyler çeviriliyor ama burdan biz göremiyoruz.Hayırsa hayırdır şerse şerdir ama mazlumun Allah'ı var gerisini iş çevirenler düşünsün.

Başa Dön

Mesaj 22 Şub 2012, 11:28 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

biz halk olarak herseyi hakediyoruz :verymad:

Başa Dön

Mesaj 22 Şub 2012, 11:36 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Merak etmeyin bunu da kabulleniriz.
Mazlumun hakkını almak merak etmeyin onlara bu dünyada birşey kaybettirmez, adamlar istedikleri gibi at koşturuyor.

Yarın meb özelleşirse şaşırmayın.

Başa Dön

Mesaj 22 Şub 2012, 11:39 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

geçtiğimiz hafta bulunduğum ilçede bu görevi biz (bilg öğrt) olarak yaptık..tekrar sgk'ya baktığımda daimi kadrolu çalışan olarak gözüküyorum..bize söylenen emekli sandığı+ssk vs birleştiği için bu işlemi yaptığımızdı..kendimizi 4/c li olarak kaydetmedik ama bilemedim şimdi :?

Başa Dön

Mesaj 22 Şub 2012, 12:02 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Bundan okul müdürümüz de bahsetmişti. Artık tüm öğretmenler 4c'li oldu demişti de inanmamıştık :verymad:

Başa Dön

Mesaj 22 Şub 2012, 12:11 
Süper Üye
Süper Üye

Bu ne şimdi -yeni haberimiz oldu - hiç bir yerde duymadım denk gelmedim

Başa Dön

Mesaj 22 Şub 2012, 12:16 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

İyi de neye dayanarak işten çıkarma yapmışlar? Yapabilirler mi böyle birşey? Başka bir ayrıntı vardır demek istiyorum.

Başa Dön

Mesaj 22 Şub 2012, 12:18 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

4c fakat bizler 4c-1a lıyız arkadaşlar ondada farklar var

Başa Dön

Mesaj 22 Şub 2012, 12:22 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Perşembenin gelişi çarşambadan belli olur demişler.

Başa Dön

Mesaj 22 Şub 2012, 12:22 
Site Gezgini
Site Gezgini

Arkadaşlar bu 4C Muhabbeti sağlık sigortalarının tek çatı altında toplanmasından sonra yani SGK'dan sonra tek çatı altında toplanması amacıyla ortaya çıkmış bir uygulama. Memuriyet yönünden değil :!:

Başa Dön

Mesaj 22 Şub 2012, 12:36 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

yav safsata haberlerle ortalığı bulandırmaya ne kadar da meraklısınız? 4c muhabbeti sgk mevzuatına göre. bizim kadomuzla uzaktan yakından alakası yok. bilerek yapıyorsanız yazıklar olsun size , bilmiyorsanız da susun lütfen.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 38 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri