Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
  Re: Sınıf Öğretmenlerinin boş geçen saatleri ile ilgili Genelge
Mesaj 21 Nis 2010, 08:42 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar bu da herkesin kendi vicdanına göre işlyene bir durum aslında biizm okulumuzda da var öğretmenlerimizin bir kısmı görevlerini layıkıyle yerine getirirken bir kısmı ders boş oldumu vın. bulana aşkolsun.
ama benim sinir olduğum şu bu insanlar geçip birde bize laf atmazlar mı sen ne iş yapıyosun boş boş oturuyorsun diye bizde de öyle vicdan meselesi birde çalıştığın ortam ortada görünmeyen de var her işe koşturan da

Başa Dön

Mesaj 21 Nis 2010, 09:08 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

karakartall yazdı:
okyanus41 yazdı:
Hayır hocam yanlışınız var. Hiçbiri yapılmıyor, boş geçen derslerde sınıf öğretmenleri boş boş oturuyor ve bana göre helalliği tartışılır para kazanıyor...

Şu güzelim ortamı germek adına mı bunu yaptınız? anlamış değilim. Ben sınıf öğretmeniyim. Ders saati dışında da okulum ile ilgili çalışmalara katılıyorum. Neler mi yaptım ?
-Öncelikle asli görevim olan sınıfımın öğretmenliğini yaptım.
-Okulumun web sitesinin güncellenmesi,
-Okulun bando takımının çalıştırılması.-,
-Okulun Yıldız ve Küçükler voleybol takımının çalıştırılması,
-Okulmun Yıldız ve Küçükler Futbol takımının çalıştırılması.
-Spor kulübü faliyetlerinin yapılması.( Bir Beden Eğitimi Öğretmenininkinden farksız)
-Sınıflar arası sportif faaliyetlerinin organize edilmesi ve yönetilmesi.
-BT sınıfının sorumluluğu, vs......

Sayın Öğretmenim, Bunları yapmakla maaşımı hak etmeyip helallik dilemem gerekiyorsa bunu dilemeye hazırım. Şayet gerekmiyorsa o zaman sizin üzerinize kul hakkı geçmiştir. Bunu hesabını vermenizi taleb ediyorum.
Bence yorumunuz maksadını aşmıştır.

Hocam yemeyin bizi gözünüzü seveyim.
Sınıf öğretmenlerinin haftada toplam 12-13 saat branş derslerleri nedeniyle boş dersi bulunuyor,
Sınıf öğretmenliğini (bi zahmet) tabiki yapacaksınız karşılığında para alıyorsunuz,
siz sürekli bayram kutlama yaptığınız için her hafta bando takımını çalıştırmak zorunda kalıyorsunuz sanırım, sizin okul farklı bir ülkedemi?
Spor kulübü faaliyetlerini siz yürütürken beden eğitimi öğretmeni ne yapıyor oluyor acaba?
futbol ve voleybol takımını çalıştırdığınız için çatır çatır ekdersinizi aldınız değilmi?
bt sınıfı sizin sorumluluğunuzda olduğuna göre ya bt öğretmeni yok yada siz göreviniz olmayan işleri yapıyorsunuz,
eğer varsa o ne yapıyor o sırada?

sizde sınıf öğretmeni olsaydınız deseniz anlarım ama bunlara gerek yok, sanki bu ülkeyi ben ayakta tutuyorum der gibi.

Başa Dön

Mesaj 21 Nis 2010, 09:30 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Sınıf öğretmeni yada başka bir dersin öğretmeni için yapılan bu helal-haram tartışması ayıp bi sefer.
hangi öğretmen ne kadar çalışırsa çalışsın şuanda aldığı maaşı hak ediyor söylermisiniz!!!!
verilen üçret ile yapılan işler arasında dağlar kadar fark var, asla hak edilen maaşa karşılık iş yapılmıyor, iş yükü fazla, maaşı az bu mesleğin.
boş dersi olan öğretmenlerde 4-5.sınıf öğretmenleri zaten. boş derslerinde ne yapsınlar arkadaşlar, adamların eline kazma kürek verip çevre düzenlemesi mi yaptırmak lazım!
evine iş götürmeyen arkadaş varmı aranızda bilmiyorum ama evine götürüp yine saatlerini verdiğin bu iş için kimse ek üçrette almıyor.
işini evine bile götüren bir meslek grubu için hiç kimsenin helal-haram tartışmasına girmesine gerek yok.
NOT: ben sınıf öğretmeni değilim. ekderste alacak kadar derse girmiyorum..

Başa Dön

Mesaj 22 Nis 2010, 13:46 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Öğretmenler boş saatlerinde okul için çalışacak

http://www.memurlar.net/haber/165369/

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, sınıf öğretmenlerinin branş dersleri nedeniyle oluşan boş saatlerinde okul bahçelerinin güzelleştirilmesinde, okul panoları ve okulun web sitesinin güncellenmesinde, bazı derslerde eksikliği olan öğrencilerin bilgilerinin geliştirilmesinde veya bayram, tören hazırlıklarının yapılmasında görevlendirilebileceklerini bildirdi.

Bakan Çubukçu, ''Sınıf Öğretmenleri'' konulu yayımladığı genelgede, ilköğretim okullarının dördüncü ve beşinci sınıflarında özel bilgi, beceri ve yetenek isteyen, beden eğitimi, müzik, görsel sanatlar, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil ve bilişim teknolojileri derslerinin branş öğretmenlerince okutulduğunu anımsattı.

İhtiyacın branş öğretmenlerince karşılanamaması halinde bu derslerin, yüksek öğrenimlerini bu branşlarda yapan sınıf öğretmenleri veya sınıf öğretmeni olup bu alanda hizmet içi eğitim sertifikası almış öğretmenlerce okutulabileceğini ifade eden Çubukçu, bunun da mümkün olmadığı durumlarda bu derslerin sınıf öğretmenleri tarafından okutulmaya devam edileceğini hatırlattı.

Derslerini branş öğretmeni okutan sınıf öğretmenlerinin, bu saatlerde yönetimce verilen eğitim-öğretim görevlerini yapacağını vurgulayan Çubukçu, öğretmenlere verilen bu görevlerin ek ders görevinden sayılacağını da anımsattı.

Genelgeye göre, bu durumdaki sınıf öğretmenleri okuldaki eğitim-öğretim uygulamalarının etkililiğinin artırılması için şu çalışmalarda bulunabilecek:

''Bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda öğrenci kulüp çalışmaları ile yarışmalarda; bayram, tören, gezi, gözlem gibi hazırlıkların yapılmasında; kongre, sempozyum, hizmet içi eğitim gibi mesleki gelişim çalışmalarında; okul kütüphanelerinin düzenlenmesinde; eğitim materyali hazırlama ve öğrenci başarılarının ölçülmesinde; okul panoları, duvar gazetesi ve okul web sitesinin güncellenmesinde; okuldaki bilgi teknolojileri araçlarının kontrollerinde; okul bahçelerinin güzelleştirilmesi ve öğrencilerin daha rahat kullanabilmelerine yönelik proje çalışmalarında; okul idaresi, rehber öğretmeni ve derslere giren branş öğretmenleri tarafından tespit edilen, özellikle taşıma merkezli ilköğretim okullarına taşınan ve emsal arkadaşlarına göre okuma-yazma, temel matematik işlemleri konularında eksiklikleri görülen öğrencilerin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesinde görevlendirilebilecek.''

Bakan Çubukçu ayrıca, nöbet görevleri ile veli görüşmelerinin, sınıf öğretmenlerinin ders saatleri boşluğunun yoğun olduğu günlerde yapılmasına özen gösterilmesi talimatı da verdi.

AA

M.Niyazi Saral

Başa Dön

Mesaj 22 Nis 2010, 14:18 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Sınıf öğretmenleri beden bilgisayar ingilizce derslerinde hiçbirşey yapmadan para kazanan insanlardır şimdi bir sınıf öğretmeni çıkar biz şunu şunu yapıyoruz diyebilir ancak benim gördüğüm budur. Okulumdaki sınıf öğretmenleri bu saydığım branş derslerinde okula bile gelmeye tenezzül etmiyordu ilk dönem 2. dönem ise idare bu kişileri okulda tuatbilmek için bir kısım okul işleri verdi ama yine çoğu zaman gelmiyorlar sağolsunlar!

Memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler

Başa Dön

Mesaj 26 Nis 2010, 19:53 
Aktif Üye
Aktif Üye

Çıktı alıp öğretmenler odasındaki panoya asmayı deneyen oldu mu gelen tepkiler nasıl ? Bizim sınıf öğretmenlerimiz boş geçen dersleri doldururken bile bi ton laf ediyolar bu genelgeye olası tepkilerini tahmin etmek zor değil gerçi

Başa Dön

Mesaj 26 Nis 2010, 20:27 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Öğretmenin derse girmek dışındaki ekstra faaliyetleri yapması tamamen idarenin görevlendirmesine ya da tutumuna bağlıdır. Sınıfçılar da branşçılarda idare istemedikten sonra hiçbirşeyle uğraşmaz.

Başa Dön

Mesaj 26 Nis 2010, 20:38 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

benimde 2 ilkokulda dersim var acıkcası sınıfcılar full ek ders alıyolar ve belki yogun bir sekilde calısan 1-2 tane ogretmen arkadas var.bence bu genelge iyi olmus.

Başa Dön

Mesaj 26 Nis 2010, 21:21 
Site Gezgini
Site Gezgini

her türlü öğretmenliğin, ister branş ister sınıf olsun belli zorlukları ve kolaylıkları vardır. kısa yoldan "sınıfçılar böyle ek ders alıyor, şöyle oturuyor" demek çok taraflı ve kaba bir düşünce ve söylem tarzıdır. dersine girilen sınıf öğretmenleri 4. ve 5. sınıflardır. 1.2.3. sınıflara öğretmenler 30 saat girerler. dışarıdan davulun sesi hoş gelir (branş öğretmenliği kolaydır anlamı çıkarmayın), bir sınıfçı kendisine emanet edilen çocuğun herşeyinden sorumludur ve müsaade edin de 3-5 kuruş fazla ek ders alsın.
bir sınıfçının -olmaz da, diyelim ki tüm dersleri 4 güne toplandı, kesinlikle o boş gününde okulda bulunmak zorundadır. fakat bir branşçının okuluna göre dersleri 3-4 güne toplanır ve derssiz günlerinde gelmez. ama maalesef bu tür sınıfçı karşıtı olan branşçılar o kadar yaygın ki, mesela bizim okulda ne zaman yapılacak ek bir görev olsa (belirli gün, tören hazırlığı vs.) hemen şöyle laflar edilmeye başlar:"biz ek ders alıyor muyuz ki, bunları yapalım? sınıf öğretmenleri yapsın!" o kadar ki, 1. yarıyıl karne gününde 2 branşçının dersi olmadığından gelmediler, gerekçileri yine aynıydı:" biz ek ders alıyor muyuz ki o gün karne dağıtmaya gelelim? ve o çocukların karne heyecanlarına kendi öğretmenleri değil, o gün zaten "ek ders alıp, -afedersiniz- eşek gibi gelmek zorunda kalan sınıf öğretmenleri ve idareciler ortak oldu. yani herşeyi 3-5 kuruş ek derse endeksleyen öğretmenin ben öğretmenliğinden şüphe ederim, kusura bakmayın, bu ister branşçı olsun ister sınıfçı. ne zaman 6.7.8 lerde başarı düşüklüğü olsa, müdürden müfettişten azar yiyince gerekçe hemen hazır "ya ben çok uğraşıyorum da, ne yazık ki bu çocuklar 1. kademede iyi bir temel alamamışlar!" ama ne zaman öğrencileri bir başarı gösterse sınıf öğretmeninin adı anılmaz, başarı kendilerinin olur. yapmayın Allah aşkına, herşey 1-2 kuruş ek derse endeksli olmamalı.

Başa Dön

Mesaj 27 Nis 2010, 02:42 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Siz olsanız dersiniz olmadığı gün okulda dururmusunuz?
Ayrıca branşçıların aldığı düzenli sevkler yüzünden elaleme reklam olduk.Sınıf öğretmeni neden hastalanmıyor?
Hocam ışıkayhan da sağolsun aynı isimle 2 sitede rastladım.Bu başlığı açmış.

Her yere Müjdemi isterim der gibi !!!! yada kapıştırmakmı istemiş?bellisiz.

|☾✫|

Başa Dön

Mesaj 27 Nis 2010, 08:10 
Aktif Üye
Aktif Üye

Gereksiz bir tartışma olduğunu düşünüyorum,ama okuduğum yorumlardan anladığım kadarıyla herkes biranda çocuklaşmış,gerek yok bence..Öğretmenlik vicdan işidir vicdanı rahat olan herkes maaşını hakediyodur.Brannş öğretmeneni yada sınıf öğretmeni iki tarafta empati kurmalı bence,anlaşılan kimse kimsenin halinden anlamıyor.sadece içinde olmadığı bir durumu olumsuz yönde eleştiriyor..

Başa Dön

Mesaj 27 Nis 2010, 08:17 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

Uygulamalar okuldan okula değişiyor. Yani idare ile alakalı arkadaşlar.

İlk okulumda 4 ve 5 lere girdiğimde sınıf öğretmenini okulda bulmak imkansızdı. Dersi sabah ise okula gelmiyor, akşam ise erken çıkıyordu.Hatta herkes 4 ve 5 sınıf almak istiyordu.Biz bir hafta hasta olsak gelmesek, mırın kırın ediyorlardı.

Fakat şimdiki okulumda gördüm ki işler tam tıkırında. Boş dersi olan sınıf öğretmenlerinin listesi öğretmenler odasında.İdare aradığında eğer bulamazsa ek dersini kesiyor hiç de taviz verilmiyor.

Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği
http://www.bte.org.tr

Başa Dön

Mesaj 27 Nis 2010, 13:23 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

GRİNGO yazdı:
Siz olsanız dersiniz olmadığı gün okulda dururmusunuz?
Ayrıca branşçıların aldığı düzenli sevkler yüzünden elaleme reklam olduk.Sınıf öğretmeni neden hastalanmıyor?
Hocam ışıkayhan da sağolsun aynı isimle 2 sitede rastladım.Bu başlığı açmış.

Her yere Müjdemi isterim der gibi !!!! yada kapıştırmakmı istemiş?bellisiz.

bilgiyi paylaşmanın arkasında illaki bir neden mi olmalı :?:

M.Niyazi Saral

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri