Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 35 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: Sevk alınca ek ders kesilmesi hakkında...
Mesaj 15 May 2012, 17:26 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Hocam bu zaten eski olan yazı ben yeni çıkanı bulamadım.Bize imzalatılanı:((

Başa Dön

Mesaj 15 May 2012, 17:40 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

şimdi hastalıktan hastalığa değişir bu. Adamın boğazı ağrıyordur doktora gider doktor ağzına bakar olur biter. Ama benim 15-20 günde bir dahiliyeye gidiyorum. kan tahlili yaptırıyorum sabahta gitsem kan tahlili devlet hastanesinde saat 14:00 ten önce çıkmıyor. Onu aldım, doktora gösterdim diyene kadar saat 4-5 oluyor. Şimdi bu durumda olanlardan ekders kesmek açımasızlıktır.

Başa Dön

Mesaj 15 May 2012, 17:42 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Uşak'ta da bu konuda Ocak ayında il milli eğitim tarafından bir yazı yayınlandı aynı bahsettikleriniz yazıyor linki de altta fakat var olan bir yönetmelik var ve bu yönetmelik ek ders kesilemez diyor...il milli eğitimin yazısı ile olmaz hocam bu işler...
http://usak.meb.gov.tr/duyurugoster.asp?id=1633 ----İl MEM Yazısı

Başa Dön

Mesaj 15 May 2012, 18:17 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

bir ay içerisinde 4 sevkten sonrası ek dersten kesilir. tahminim sizin idarenizin keyfi uygulaması...
okulunuzda sevk olayını suistimal eden varsa bunu engellemek için yapmış olabilirler ama böyle bir hakları yok tabi...

Başa Dön

Mesaj 15 May 2012, 18:36 
Site Gezgini
Site Gezgini

bir ayda 4 sevke kadar ek ders kesilmez maddesi hala yürülükteyken kim oluyorlar ki kafalarında göre imza attıryorlar. okula sorun bu uygulamayı neye göre imzalattrıyorsunuz. bu yürülükte olan maddeye kalktıysa zaten imzaya gerek yok, şayet bu yürülükte ise bunu niye imzalattırıyorsunuz

Başa Dön

Mesaj 18 May 2012, 12:25 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

bilöğretmen79 yazdı:
Arkadaşlar bugün bütün öğretmenlere sevk aldığımızda o güne ait ek ders ücretinin kesileceği ile ilgili bir yazı imzalatıldı. Bundan sonra sevk aldığımızda ayakta tedavi belgesi getirsek bile o güne ait ek ders ücretimiz kesilecekmiş.Bununla ilgili sizlere de bilgi verildi mi merak ettim? Yarın hastaneye gidicem çünkü 10 gün önceden randevu almıştım:(( Bu arada Ankara'da oldu söz konusu durum...

hocam ben 3 okul değiştirdim bize de söyle bir uygulama var gecen seneden beri . diyelimki pazartesi gunu 6 saat dersiniz var ve siz ilk iki saat hastaneye gittiniz geriye diğer kalan 4 derse girmek zorundasınız eger girmezseniz 4 saatiniz kesilir.eger çalışamaz raporu alırsanız adı üstünde çalışamaz zaten ek ders keilir yok ben ayakta tedavi oldum diyorsanız geri kalan derslere girmeniz gerekiyor . söyle olsaydı ilk iki saat hastaneye gittniz ve diğer saatleriniz bos o zaman kesilmiyor.Diğer okulları bilmem ama ben 3 okul değiştirdim gecen seneden beri üçünde de durum böyleydi. hastaneye gittikten sonra işimiz bitti mi okula geliyorduk...Bizim mudur öğretmenelrin ek dersini kesmedisevkli diye ve mufettişler geldikten sonra ek dersi kesilmeyen öğretmenlere sorusturma açıldı...ve geriye dönük sevkli gunlerin ek dersi öğretmenelrden alındı... müfettişler sevklerin saatler,ne ve sınıf defterinin imzalanıp imzalanmadıgına kadar incelediler.

En son hayat86 tarafından 18 May 2012, 12:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 18 May 2012, 12:26 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

ALPER TUNGA yazdı:
bir ayda 4 sevke kadar ek ders kesilmez maddesi hala yürülükteyken kim oluyorlar ki kafalarında göre imza attıryorlar. okula sorun bu uygulamayı neye göre imzalattrıyorsunuz. bu yürülükte olan maddeye kalktıysa zaten imzaya gerek yok, şayet bu yürülükte ise bunu niye imzalattırıyorsunuz

valla hocam bizim mudur de sizin gibi dusunuyordu gecen sene ki mufettişler sorusturma açıtı ve geriye dönük ek dersleri kestiler hatta bir anasınıfca epey bir sevk almıs maaşının tamamını kestiler mufettişler.

Başa Dön

Mesaj 18 May 2012, 13:05 
Site Gezgini
Site Gezgini

evet hocam bende kocaelideyim bu sene bizde ikinci dönemin başından beri var o uygulama sonuçta ayakta tedavi için hastaneye gittiğimizde giriş ve çıkış saatleri yazıyo eğer dersimiz varsa hastaneden çıktıktan sonra okula gitmemiz gerekiyor ancak böyle ekdersimiz kesilmiyo eğer gitmezsek tümü kesiliyo..
bizde eğer tam gün gelmeyecekseniz rapor alın deniliyor biz de öyle yapıyoruz.

Başa Dön

Mesaj 18 May 2012, 13:44 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

bilöğretmen79 yazdı:
Arkadaşlar bugün bütün öğretmenlere sevk aldığımızda o güne ait ek ders ücretinin kesileceği ile ilgili bir yazı imzalatıldı. Bundan sonra sevk aldığımızda ayakta tedavi belgesi getirsek bile o güne ait ek ders ücretimiz kesilecekmiş.Bununla ilgili sizlere de bilgi verildi mi merak ettim? Yarın hastaneye gidicem çünkü 10 gün önceden randevu almıştım:(( Bu arada Ankara'da oldu söz konusu durum...

Hocam zam pazarlığında istenilen zam verilmezse yapılacak iş bırakma eyleminin önüne geçme girişimi diye düşünüyorum.

Başa Dön

Mesaj 18 May 2012, 14:10 
Aktif Üye
Aktif Üye

Bizim okulda da aynı şekilde uygulanıyor hocam. Ben küçük bir yerde çalışıyorum sağlık ocağı okulun dibinde, rahatsızsan sağlık ocağına git işini hallet gel mantığı var artık. Gelemeyeceksen rapor al. Ama siz büyük şehirdesiniz zaten hastaneye gidip gelmeniz uzun vakit alır sıra falan derken, bu durumlar idarecinin insiyatifine bırakılmıştır.

Başa Dön

Mesaj 18 May 2012, 14:34 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

ek ders kesilirse o gün okula gelmenin bir anlamı yok.sevk rapor gibi olur o zaman.böyle bir şey olacağını sanmıyorum.

Başa Dön

Mesaj 18 May 2012, 14:44 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

AYDIN/SÖKE de haftada bir gün sevk e ekders kesilmiyor hocam ama sanırım il ve ilçelere göre yönetmelik farklı yorumlanıyor

Başa Dön

Mesaj 18 May 2012, 14:55 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Ankara'da şehir merkezinde bir hastaneye gidip gelmek zaten 2-3 saati alıyor bir de kan falan verince geri dönüp derse girmem mümkün olmuyor zaten.Ama sadece o günlük ders saati kesilse çok önemli değil.Ama 7 saat kesiliyor ve diğer günler girdiğim derslerin ücretini de alamıyorum.O yüzden sordum acaba başka bu şekilde uygulanan okul var mı diye?
Bir de yöneticiler nasıl kafalarına göre yorumlayıp kesebiliyorlar bunu anlayamadım .Suç değil mi o zaman???

Başa Dön

Mesaj 18 May 2012, 18:58 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

lion26 yazdı:
ek ders kesilirse o gün okula gelmenin bir anlamı yok.sevk rapor gibi olur o zaman.böyle bir şey olacağını sanmıyorum.

biz de aynen öyle oluyor mufettişler sorusturma açıyor

Başa Dön

Mesaj 18 May 2012, 20:10 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

solomonte yazdı:
Burada kesilip kesilmemesinden çok öğretmenlerin ve idarecilerin niyetleri önemlidir. Öğretmen sağlık kuruluşuna gidip 1 saatte işini hallediyorsa okuluna geri dönmelidir. Dönmüyorsa da tespit edilip soruşturma açılması gerekir. Bazen sağlık kuruluşundaki iş ve işlemler uzayabilir, ulaşımda sorunlar olabilir. Bu durumda gelemezse kesilmemesi gerekir tabiki.

Genelde sevk hep "basit izin" olarak kullanılır. Nasıl olsa çok prosedürle uğraşmayacaktır ve ücreti kesilmeyecektir.
İşi vardır kendince, hemen sevk giriş-çıkış yapar ve okula gelmez.
Tüm gün dersi vardır, gider o gün sevk alır. Nasıl olsa kesilmez.
4 kez "hak" var denir, canı istedikçe sevk alınır. Nasıl olsa kesilmez.

Hak var da sen nasıl ödeyeceksin o yediğin "hak"ları?

Kendi öğrencilik yıllarımı hatırlıyorum da, öğretmenlerin dersleri kolay kolay boş geçmezdi. 1 ders saatinde ya da boş ders saatinde ve teneffüsler süresinde gidip gelirlerdi hemen. Şimdi neredeee...

Ayakta tedavi"yse, ayakta tedavini ol gel. Olamıyorsan da rapor-izin al...

Kesinlikle hak veriyorum size hocam. Ayda 4 defa sevk diye bir hak olur mu? O zaman en yogun oldugumuz güne ayda 4 defa sevk alirsak ne olacak. Meb'e hak verecek hiç bir tartismaya katilmak istemiyorum ama bu kadari da olmaz diyorum. Bakanin bizimle ilgili oecd raporu, ise geç gelme, hastalik raporu, izin v.s açiklamalarina her forumda tepkimizi koyduk ama bu yorumlar bakani, bakanligi hakli çikarir arkadaslar :scared:

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 35 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri