Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  İl içi atamada yolluk için ikamet durumu?
Mesaj 24 Tem 2010, 11:15 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar bu konuya herkes farklı bişey söylüyor. Ben ilçe merkezden köy sınırlarına giren bir meslek lisesine atandım. İkametim değişmeyecek. Şimdi ben yolluk alabilecekmiyim, yani hakkım var mı hukuki olarak? Kimi diyor ikamet esas, kimi diyor ikametle ilgisi yok. Bu durum daha önce başına gelen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Başa Dön

Re: İl içi atamada yolluk için ikamet durumu?
Mesaj 24 Tem 2010, 11:18 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

ilçe değişmezse alamazsınız değişirse alırsınız

Ve o bir gün bitince tek söylediği şey"BUNA DA ŞÜKÜR" olurmuş

Başa Dön

Mesaj 24 Tem 2010, 11:20 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Peki bu belediye sınırı olayı ne oluyo o zaman? Ben belediye sınırı dışına çıkıcam çünkü.

Başa Dön

Mesaj 24 Tem 2010, 11:37 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

belediye sınırını bilemiyorum hocam ancak ikametiin değişmezse alamıyorsun.martta merkezden bir ilçeye atandım merkezden gelip gitmeye devam ettiğim için yolluk vermediler bana

Başa Dön

Mesaj 24 Tem 2010, 11:53 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

ikametgah adresinin değişmediğini anlarlarsa , ki yüzde 100 anlarlar alamazsın hocam. arkadaşın biri köyden il merkezine tayini çıktı merkezden gidip geliyodu diye 26 tl verdiler..

Birde aşk varya seni bana anlatır...

http://www.saray75yilioo.k12.tr/

Başa Dön

Mesaj 24 Tem 2010, 12:48 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

köye gideceksen alırsın. ben ilçe merkezinde çalışırken köye yerdeğiştirdim. 2 yıl önce 500-600 civarı yolluk aldım. ilçe merkezde oturuyorum ve ilçeden köye hergün servisle gidiş geliş yapıyorum. kesin alırsın.

Başa Dön

Mesaj 24 Tem 2010, 13:38 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Bakın arkadaşalar burada da farklı söylemler hemen çıktı ortaya.. muhalif33 ile yildiray75 ve bilgisayarmax arkadaşlar tamamen farklı şeyleri savunuyor. Hangisi doğru acaba??

Başa Dön

Mesaj 25 Tem 2010, 17:10 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

GÜNCEL....

Başa Dön

Mesaj 25 Tem 2010, 17:47 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Konumunuzda Giresun yazdığı için varsayımda bulunuyorum Eğer atandığınız okul Giresun Espiye Şehit Cengiz Sarıbaş TEML ise geçen sene bizler bilişim bölüm öğretmenleri olarak 75. Yıl ÇPL'den zorunlu geçiş yapmıştık oraya. Ancak yolluk alamamıştık. Yalnız bizimki isteğe bağlı değildi zorunlu bir yer değiştirmeden ibaretti bölüm kapatılıp diğer okulda açılmıştı. Bu sebepten mi kaynaklandı bilmiyorum. Hatta geçen sene o okulun köy sınırları içerisinde değil ilçe sınırları içerisinde yer aldığı bile iddia edilmişti bizlere. Bu arada bizimde geçen sene adresimizde bir değişiklik yoktu, bu işlerde sanırım mesafeye bakıyorlar. Kaldı ki Espiye ilçesi mal müdrlüğü bu işi özellikle sıkı tutuyor. Öyle ki benimle birlikte ildışı atanan arkadaşların mesafeleri 5 km fazla yazıldı diye bu sene tüm yolluk belgelerini yeniletmişlerdi. İlçe merkezine mesafenin araçla 5 dk olması, ilçe çıkış tabelasının okulu hemen geçtikten sonra yer alması ve ilçe puanıyla okulun senelik vermiş olduğu hizmet puanının aynı olması da sizin aleyhinize gibi görünüyor. Ancak bu sene ilçe milli eğitim kadrosunda değişiklikler yaşandı, kaymakam beyde insafa gelir belki şansınızı denemekte fayda var. Biz başaramadık umarım siz başarırsınız. 4,5 senelik Espiye maceramız bizim sonlandı Sakarya'dayız artık. Size yeni görevinizde başarılar dilerim. Dediğim gibi net olarak bilemediğimden tüm bu varsayımları siz bahsettiğim okula atanmışsınız gibi aktardım. Eğer farklı bir okula atanmış ve zamanınızı almışsam kusura bakmayın, hakkınızı helal edin lütfen

Başa Dön

Mesaj 25 Tem 2010, 19:37 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

spinoza57 yazdı:
Konumunuzda Giresun yazdığı için varsayımda bulunuyorum Eğer atandığınız okul Giresun Espiye Şehit Cengiz Sarıbaş TEML ise geçen sene bizler bilişim bölüm öğretmenleri olarak 75. Yıl ÇPL'den zorunlu geçiş yapmıştık oraya. Ancak yolluk alamamıştık. Yalnız bizimki isteğe bağlı değildi zorunlu bir yer değiştirmeden ibaretti bölüm kapatılıp diğer okulda açılmıştı. Bu sebepten mi kaynaklandı bilmiyorum. Hatta geçen sene o okulun köy sınırları içerisinde değil ilçe sınırları içerisinde yer aldığı bile iddia edilmişti bizlere. Bu arada bizimde geçen sene adresimizde bir değişiklik yoktu, bu işlerde sanırım mesafeye bakıyorlar. Kaldı ki Espiye ilçesi mal müdrlüğü bu işi özellikle sıkı tutuyor. Öyle ki benimle birlikte ildışı atanan arkadaşların mesafeleri 5 km fazla yazıldı diye bu sene tüm yolluk belgelerini yeniletmişlerdi. İlçe merkezine mesafenin araçla 5 dk olması, ilçe çıkış tabelasının okulu hemen geçtikten sonra yer alması ve ilçe puanıyla okulun senelik vermiş olduğu hizmet puanının aynı olması da sizin aleyhinize gibi görünüyor. Ancak bu sene ilçe milli eğitim kadrosunda değişiklikler yaşandı, kaymakam beyde insafa gelir belki şansınızı denemekte fayda var. Biz başaramadık umarım siz başarırsınız. 4,5 senelik Espiye maceramız bizim sonlandı Sakarya'dayız artık. Size yeni görevinizde başarılar dilerim. Dediğim gibi net olarak bilemediğimden tüm bu varsayımları siz bahsettiğim okula atanmışsınız gibi aktardım. Eğer farklı bir okula atanmış ve zamanınızı almışsam kusura bakmayın, hakkınızı helal edin lütfen

Hocam çok teşekkür ederim. Tam üstüne bastınız, ben o okula atandım.. Daha önce Süleyman Demirel ilköğretimde çalışıyodum, tanışmak nasip olmadı hiç. Aldığım duyumlara göre gittiğim okul Arıdurak köy sınırlarına giriyomuş. O bakımdan yolluk tahakkuk eder diye düşünmüştüm. Bakalım deneyeceğiz şansıımızı. Gerçi ne saçma bi durum şans denemek ne demekse. Almak hakkımız ise alırız yoksa almayız. Ama mal müdürlüklerinin tutumları değişiyor işte.. Tekrar çok teşekkür eder, yeni görev yerinizde başarılar dilerim..

Başa Dön

Mesaj 26 Tem 2010, 02:24 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

En garantisi il/ilçe milli eğitime sormak.

Başa Dön

Mesaj 26 Tem 2010, 08:40 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

by_rebel yazdı:
En garantisi il/ilçe milli eğitime sormak.

Aslında öyle hocam ama oraya gitmeden buradaki arkadaşlarla bi fikir alışverişi yapıp daha hazırlıklı gitmek maksat..

Başa Dön

Mesaj 26 Tem 2010, 11:53 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

benim bildiğim ikametgah değişip değişmemesi önemli olan. değişirse alırsın
değişmesse alamazsın. (afyon mem de uygulama böyle en azından)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: abdulhey84, ahmetismet, chaos, LLHT, mkucuk, okanformula, soouuk, sweetinfluence, ulubey38 ve 46 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri