Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  İkili öğretim ve Mesai Saatleri (07:50 - 19:00)
Mesaj 17 Eyl 2008, 12:29 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Değerli arkdaşlar yeni atandığım okul Ticaret Meslek Lisesi. Bina yetersizliğinden dolayı okuldaki eğitim Sabah ve Öğlen olmak üzere ikili eğitimde.

Kendim Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak üzeirmde 44 ders saati ders yükü var. Birde sınıf rehberliği var. Toplam 45 ders saati üzerimde ders yükü var.

Sabah okul 7:50'de başlayıp akşam saat 19:00'da sona ermekte. Bir öğretmen olarak sabah 7:50'de göreve başlıyorum haftanın 4 günü akşama kadar saat 19:00'a kadar okulda bulunmak zorunda kalıyorum. Bir günde sabah 7:50'de başlayıp akşam 17.25'e kadar okuldayım. Bu zorunluluk tamamen derslerin dağıtımından oluşan bir zorunluluk.

Boş ders saatlerimin olduğu günlerin birinde erken çıkma şansım var fakat o güne de nöbet yazılmış.

Yani hergün sabahtan akşama kadar okulda bulunmak zorundayım.

Bu sebepten dolayı okulda yaklaşık olarak 50 saatin üzerinde bulunmak zorunda kalıyorum. Toplam üzerimde de 45 ders saati ders var.

Bu konuda özelliklede İkili öğretim yapan okullarda görev yapan öğretmen arkadaşların yorum ve görüşlerine ihtiyaç var.

Göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

Başa Dön

Mesaj 17 Eyl 2008, 12:33 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam maşallahın var. Maaş kadar ücret alıyorsundur sen.
Problem ne anlamadım? Boş saatlerinin olduğu güne nöbet koyulması mi? Okul yönetiminle halledebilirsin bunu. Halletmiyorsa yönetmelikte açık : Nöbet görevi öğretmenin ders saatinin az olduğu güne verilir.
Yapacak bişey yok.

gerisi yerel ağlar...

Başa Dön

Mesaj 17 Eyl 2008, 12:44 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

mystreous yazdı:
Hocam maşallahın var. Maaş kadar ücret alıyorsundur sen.
Problem ne anlamadım? Boş saatlerinin olduğu güne nöbet koyulması mi? Okul yönetiminle halledebilirsin bunu. Halletmiyorsa yönetmelikte açık : Nöbet görevi öğretmenin ders saatinin az olduğu güne verilir.
Yapacak bişey yok.

Değerli hocam bütüm meslek liselerindeki öğretmenlerin girdiği ders sayısı 20+20+4'tür. Normal eğitimde dersler meslek lisesinde 8:30'da başlar 17:30'da sona erer. Öğretmen bu çalışma saatleri içinde toplam 44 saate kadar derse girer. Burada 20 saat maaş karşılığıdır, 20 saatte zorunlu ekders görevi, 4 saatide isteğe bağlıdır.

Tabiki okulumuz ikili öğretim yaptığından dolayı bu 44 saat ders saati öğle bir dağılıyorki haftada tam olarak 56 saat okulda kalıyoruz. Açıkçası ben ekders almak istemiyorum.Bana sadece maaş verselerde yeter. Aileme daha çok zaman ayırabilmek istiyorum. Memurların çalışma saati süresi 657 DMK'ya göre haftada toplam çalışma süresi günde 1 saat öğle molası olacak şekilde toplam 40 saattir. Açıkçası okulda haftada 40 saatten(40 çalışma saati, ders saati değil) fazla kalmak istemiyorum.

Başa Dön

Mesaj 17 Eyl 2008, 14:39 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

hocam ben hem formatörüm hem de 28 saat derse giriyorum. okulumuzdu ikili öğretim var ve sabah 7 buçuktan akşam 6 ya kadar ders oluyor.ve malesef derse de girdiğim için hemen hemen tüm günler bu saatler arası okulda kalıyorum.siz yine 25 saat ekders alırsınız. ben 18 saate karşılık bu şekildeyim. ama Allah'a şükür hiç de şikayetçi değilim. bunu bulamayan çok kişi var.biraz şükretmek lazım hocam.bu tempoya nasıl olsa alışırsınız. heleki akşam eve gidip yemek yapmak zorunda değilseniz daha kolay alışırsınız.

Başa Dön

Mesaj 17 Eyl 2008, 14:58 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

mustaf hocam ilk zamanlar böyle zorlaniyor insan bende sizin gibiydim..ama zamanla ya öğretmen atama ile geldi ya da bi şekilde düzen degişti..özellikle meslek liseleri çok değişken yani hen dönem yeni bir yazı gelebiliyor ve dersler vs dağıtılıyor..rahat ol..ama ilk zamanlar sık dişini..ben 6 ay boyunca 35 saat ders ve hafta sonu stajerlik kursu derken mahvolmuştum..

1- 12 Mart ve 18 Mart Flash Sunumlarım

2- EXCEL arşivimin bir kısmını paylaşıyorum

3- Ntldr Eksik Hatası ve ÇÖZÜMÜ

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: bilgiiletisim ve 24 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri