Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİ BIRAKILMASIMEMURLUĞA ENGEL Mİ
Mesaj 10 Haz 2012, 01:02 
Yeni Üye
Yeni Üye

Selamunaleyküm. ben bir soru soracağım gerçi birçok avukat abiyede sordum ama bir şey olmaz dedi ama ynede bir de bu foruma sormak istiyoırum ben üniversite 1.sınıfta iken tehdit den dolayı 5 ay hükmün açıllanmasının geri bırakılması cezası aldım bu ceza 5 yıl denetimli serbestlik yani 5 yıl içinde buna benzer bir sujç işlemezsem tamamıyla silinecekmiş hakimde öyle söyledi şu an 2 yıl geçti daha 3 yıl daha var benim sorum şu ben kpss yer geiereceğim türkçe öğretmenliğinden mezun oldum bu 5 aylık açıklanmayan hüküm benim memur olamama engel teşkil eder mi memurluk kanuna göre 1 yıldan fazla ceza almamaış olmak diyoır yani bu duruma göre ben memur olmama hiçbir engel yok gibi görünüyor bir de size sormak istedim cevaplarsanız sevişnirim şimdiden teşekkür ederim.:not: bu cezam sabıka kaydımda görünmüyor adli sicil kaqydına baktırdım sabıka kaydı aldım adliyeden herhangi bir sabıkanız yoktur diyor teşekürler.YANİ 5 AYLIK TEHDİT SUÇUNDAN DOLAYI HÜKMÜN GERİ BIRAKILMASI CEZASI ALAN BİRİSİ ÖĞRETMEN OLARAK ATANABİLİR Mİ?NORMAL ŞARTLARTDA MEMURLUK KANUNUNA GÖRE 1 YIL CEZA ALMAMIŞ OLMAK DİYOR BO MADDEEYE GÖRE ENGEL TEŞKİL ETMEMESİ GEREKİR SİİZN YORUMLARINIZ NEDİR

Başa Dön

Re: HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİ BIRAKILMASIMEMURLUĞA ENGEL Mİ
Mesaj 10 Haz 2012, 09:27 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

memurluğua engel olmaz.......basit yüz kızartıcısuçlar bile engel değil.... benim arkadaş daha önce ehliyet sınavına başkasına girme yüzünden yakalandı mahkemesi olsu para cezası yedi........ dediğinize benzzer 5 yıl içine tekrarı falan gibi şeyler vardı.. onun sabıkasında birşeyler yazıyordu 2 sene önce öğretmen oldu sorun çıkmadı

Başa Dön

Mesaj 10 Haz 2012, 09:34 
Yeni Üye
Yeni Üye

teşekkür ediyorum dostum sağol

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 22:30 
Yeni Üye
Yeni Üye

arkadaşlar bu konuda bir soru daha soracağım bu kpss tecihlerinde mesela ortaöğretim kpss tercihlerinin bazı kurumlarda 7225 kodlu madedede güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması maddesi var bu madde diyelimki benim gibi 5 ay hükmün açıklnması cezası alanlar için bu tahkikat olumlu mu okluyor olumsuz mu yani bu kurumları ben tercih edebilir miyim engel teşkil eder mi 5 aylık hükmün açıklanmasının geri bırakılması (tehditten dolayı almıştım)

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 22:49 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

habaraka yazdı:
arkadaşlar bu konuda bir soru daha soracağım bu kpss tecihlerinde mesela ortaöğretim kpss tercihlerinin bazı kurumlarda 7225 kodlu madedede güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması maddesi var bu madde diyelimki benim gibi 5 ay hükmün açıklnması cezası alanlar için bu tahkikat olumlu mu okluyor olumsuz mu yani bu kurumları ben tercih edebilir miyim engel teşkil eder mi 5 aylık hükmün açıklanmasının geri bırakılması (tehditten dolayı almıştım)

Hocam bu konuda bir sendika avukatına danışırsanız sizi daha net bilgilendirir.
Sendika üyesi olmanız da çok önemli değil. Kendinize yakın gördüğünüz bir sendikayı arayın sorun.

http://kpsscikmissorulari.blogspot.com
http://100temeleserozetleri.blogspot.com
http://hastanedoktor.blogspot.com

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 22:58 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

buna gökçek affı diyorlar. hakimler arasında gökçek affı diye bilinir melih gökçek için çıkarılmış yasa olarak bilinir 5 yıl aynı suçu işlemezssen suçunuz affedilir. bundan bir şey çıkmaz herhangi memurluğunuzu etkilecek bir durum yok tanıdğım bir çok kişi aynı suçtan yargılanıyor.

Şamil Basayev

Başa Dön

Mesaj 26 Haz 2012, 12:24 
Yeni Üye
Yeni Üye

sağolun hocam teşeşkür ediyorum peki bu cezanın öğretmenliğe bir etkiis yok peki polisliğe etkisi var mı pomem den polis olabilir miyim sağolun şimdiden

Başa Dön

Mesaj 26 Haz 2012, 12:28 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

H.a. geri bırakılması sabıkaya işlenmiyor. Hiçbir sorun oluşturmaz.

Başa Dön

Mesaj 27 Haz 2012, 10:10 
Site Gezgini
Site Gezgini
Kullanıcı avatarı

İlçe milli Eğitimde çalışırken öğretmen başvurularını alıyordum... Hocam 6 Ay geçmediği sürece devlet memuru olabilirsin hiç bir sıkıntı olmaz

Başa Dön

Mesaj 02 Tem 2012, 17:35 
Yeni Üye
Yeni Üye

animatrix yazdı:
İlçe milli Eğitimde çalışırken öğretmen başvurularını alıyordum... Hocam 6 Ay geçmediği sürece devlet memuru olabilirsin hiç bir sıkıntı olmaz

hocam çok teşekkür ediyorum sağolunnn siz hiç öilçe milli eğitimdeyken öğrtemen kayıtlartını alıyorum dediniz ya siz hiç benim gibi 5 ay cezası olan hükmün açıllanması geri bırakılması durumunda olan birisinin atandığını gördünüz mü yani ataması yapıldımı cevap verirseniz sevinirim teşekkür ederim şimdiden

Başa Dön

Mesaj 03 Tem 2012, 18:57 
Yeni Üye
Yeni Üye

geçenlerde bu hükmün açıklanması ile ilgili konuyu sendika ankara merkeze sordum onlarda idari avukatlarına yönlerdirdiler hükmün açıklanması cezaları hiçbir memurluğa engel değilmiş benim durumumda olanlara duyrulur çünkü ortada açıklanan bir hüküm olmadığı için hükmün açıklanmasının geri bırakılması memurluğa engel değilmişşşşşşş.zaten bana cezayı veren hakim de engel olmayacağını söylemişti ama yinede atanmadan içimiz rahat etmeyecek cumartesi kpss ye girecek olan tüm arkadaşlara başarılar dilerim

Başa Dön

Mesaj 07 Ağu 2012, 03:08 
Yeni Üye
Yeni Üye

ARKADAŞLAR BANADA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.bende göreve girdmede önce yapmış olduğum bi suçtan dolayı memurluktan atıldım şimdi ise mahkemede hagb kararı aldım ekimin ilk haftası emniyet genel müdürlüğüne dilekçemi verecem. nasıl bi yol izlemem gerekir.bu konuyla ilgili elinde emsal karar olan varmı veya memuriyete dönüş yapan varmı

Başa Dön

Mesaj 08 Ağu 2012, 02:44 
Yeni Üye
Yeni Üye

arkadaşlar bende 1993 yılında işlemiş olduğum bi suçtan dolayı ceza aldım.1995 yılında polis oldum bundan dolayıda 1998 yılında görevden ihraç oldum.şimdi ise tekrar mahkemeye başvurup hagb kararını aldım tekrar görevime dönebilirmiyim.elinizde bu konuyla ilgili dökümanlar varmı yardımcı olursanız srvinirim.ekim ayı içerside emniyet genel müdürlüğüne dilekçemi sunacam.bu suçu polis olmadan önce işledim.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri