Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  Doğum sonrası ücretsiz İzin...
Mesaj 25 Mar 2010, 22:24 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar iyi akşamlar...
Sizlere bir sorum olacak eşimin doğum izni bu ayın 30'un da bitiyor. Bizde ücretsiz izin almak istiyoruz. Bu işlerin prosedürünü bilenler varsa ve elinde örnek dilekçe olanlar varsa paylaşabilirmisiniz... Birde bizden bu ayki maaşın yarısını geri istiyorlar sizlerde de böyle uygulama oldumu....
Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler...

Başa Dön

Re: Doğum sonrası ücretsiz İzin...
Mesaj 25 Mar 2010, 22:39 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam ayın 30 unda izne çıkacaksanız isterler. Biliyorsunuz ki biz çalışmadığımız ayın maaşını alıyoruz. Aylıksız izin için ise il ya da ilçe milli eğitim de yardımcı olurlar.

Başa Dön

Mesaj 25 Mar 2010, 23:02 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

hocam dilekçden kolay bişey mi var. şu tarihten itibaren şu tarihe kadar doğum sonrası ücretsiz izne ayrılmak istiyorum de kafi

Başa Dön

Mesaj 25 Mar 2010, 23:34 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

657 Devlet memurları kanunun
AYLIKSIZ İZİN:
Madde 108 -( Değişik madde: 06/07/1995 - KHK - 562/3 md.)
Devlet memurunun bakmaya mecbur olduğu veya memur refakat etmediği takdirde hayatı tehlikeye girecek ana, baba, eş ve çocukları ile kardeşlerinden birinin ağır bir kaza geçirmesi veya önemli bir hastalığa tutulmuş olması hallerinde, bu hallerin raporla belgelendirilmesi şartıyla Devlet memurlarına, istekleri üzerine en çok altı aya kadar aylıksız izin verilebilir. Aynı şartlarla bu süre bir katına kadar uzatılabilir.
Devlet memurlarına 10 hizmet yılını tamamlamış olmaları ve istekleri halinde memuriyet süreleri boyunca ve bir defada kullanılmak üzere altı aya kadar aylıksız izin verilebilir. Ancak, Sıkıyönetim veya olağanüstü hal ilan edilen bölgelere veya kalkınmada öncelikli yörelere 72 nci madde gereğince belli bir süre görev yapmak üzere mecburi olarak sürekli görevle atananlar hakkında bu bölgelerdeki görev süreleri içinde bu fıkra hükmü uygulanmaz.
(Değişik fıkra: 14/07/2004 - 5223 S.K./2.mad) *1* Doğum yapan memurlara istekleri halinde 104 üncü maddenin (A) bendinde belirtilen sürelerin bitiminden itibaren 12 aya kadar aylıksız izin verilir.
buna göre aşağıdaki yapman gerekiyor.
Doğum Sonrası Aylıksız İzin
- Aylıksız izin talep dilekçesi
- Doğum raporu örneği (tasdikli)
- Daire üst yazısı (Aylıksız izne ayrılmasında sakınca bulunmadığını belirtilecek)

Başa Dön

Mesaj 25 Mar 2010, 23:50 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

VaVgibi yazdı:
yakın zamanda dilekçe yazan arkadaş var,yarın sorar dilekçe için bilgi alabilirm,geç kalmazsak tabi :)

teşekkürler hocam bekliyorum

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2010, 01:06 
Aktif Üye
Aktif Üye

GÜZEL KARDEŞİM kendi okul müdürlüğüne şu tarihten bu tarihe kadar izin almak istiyorum de..imzala...sonra okulun üst yazı yazsın, doğrum raporunuda ekleyerek okulun milli eğime gönderecektir..o tarih itibariyle izinlisin....ha şunuda söyleyeyim..isteğin vakit izinden vazgeçebilirsiniz....biz 4 ayda yeniden göreve başlamıştık.. :++:

www.ogretmenevi.net
www.bilgininadresi.net/
http://www.cyber-warrior.org

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2010, 02:29 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

tunash yazdı:
GÜZEL KARDEŞİM kendi okul müdürlüğüne şu tarihten bu tarihe kadar izin almak istiyorum de..imzala...sonra okulun üst yazı yazsın, doğrum raporunuda ekleyerek okulun milli eğime gönderecektir..o tarih itibariyle izinlisin....ha şunuda söyleyeyim..isteğin vakit izinden vazgeçebilirsiniz....biz 4 ayda yeniden göreve başlamıştık.. :++:

teşekkürler güzel kardeşim, bunları bilmiyor değilim zaten sadece 3 ay kadar izin alacaz ama uygulamış birileri varsa yine de danışaym istedim,fikir alma bakımından.saolasın...

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2010, 05:58 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

BaRaNaY yazdı:
teşekkürler güzel kardeşim, bunları bilmiyor değilim zaten sadece 3 ay kadar izin alacaz ama uygulamış birileri varsa yine de danışaym istedim,fikir alma bakımından.saolasın...

hocam dilekçeye izn kullanacağın tarihleri gün olarak belirt örnek 30.03.2010- 15.06.2010 tarihleri arasında ücretsiz iznimi kullanmak istiyorum gibi. biz öyle yapdık. Ayrıca 30 mart'ta izine ayrılacaksanız mart ayı maaşınızın yarısı değil hocam hesaplama öyle değil..biz martın 1'inde izne ayrıldık.bende maaşın yarısı zannederken 1350 maaşın 920 tl si kesildi (emekli sandığı kesintisi sağlık vs,vs) artı sonradanda 20 günlük rapor kesintiside 52 tl aldılar. yardımcı olmuşumdur umarım. Bu arada Allah analı babalı büyütsün...

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2010, 08:33 
Aktif Üye
Aktif Üye

hocam geçen sene 3 ay ücretsiz izin aldım. maaşın yarısını geri ödemek zorundasınız. eğer eşinizin emeklilik zamanının 3 ay daha ilerlemesini istemiyorsanız, bu süre zarfında da çalışmış gibi herşeyin ilerlemesini istiyrsanız emekli keseneğini de cebinizden ödemek zorundasınız. bu da 3 aylık 600-700 tl falan ediyor. ben ödememiştim. bu nedenle kademe ilerlemesi de 3 ay geç yapılıyor eskisine göre. eylül 5'te başlamıştım göreve, şimdi aralık 5'te ilerliyor kademem. ayrıca bazen yanlışlıkla ücretsiz izindeyken maaşınız yatabiliyor, yatarsa götürüp onu da elden iade etmek zorundasınız. tekrar göreve başlamasına yakın okuluna hatırlatın, çünkü maaşını yapmayı unutabiliyorlar ve o ay maaş alamayabiliyorsunuz, tabi bir sonraki ay toplu alınıyor.
okul müdürlüğünüze yazıyorsunuz dilekçenizi. mazeretinizi bildirerek ücretsiz izinle geçirmek istediğiniz sürenin tarihlerini yazıyorsunuz. 15.03.2010-15.06.2010 gibi. gerisini okul hallediyor. ancak izne ayrılmak istediğiniz tarihten 1-2 hafta önce verin dilekçenizi, bazen kabul görmeyebiliyormuş, ona göre başınızın çaresine bakarsınız.

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2010, 14:28 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

öncelikle bebişinizi güle güle büyütün. sağlıklı güzel bir ömür diliyorum..
gerçi arkadaşlar yazmışlar ama ben de daha üç ay önce başladım okula. üç ay ücretsiz izin almıştım. eşim başlatmıştı iznimi ama hastaneden verilen bebeğin doğum raporu ve şu tarihten şu tarihe kadar doğum sonrası ücretsiz izin kullanmak istiyorum diye dilekçe yazarak okul müdürüne vermişti. gerisini ilçe ve il milli eğitim hallediyor. hatta vali onaylıyormuş sanırım. bu yüzden biraz erken verin. süreç bir hafta sürüyor çünkü. maaş konusunda ise biz de iade etmiştik. onu da maliyeden hesaplıyorlar.

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2010, 14:30 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

VaVgibi yazdı:
hocam sordum ben de arkadaşa farklı bişey demedi yukarıda arkadaşların yazdığı gibi şu şu tarihlerde doğum yaptım,şu süreler içerinde ücretsiz izne ayrılmak istiyorum diye beirtmek yeterliymiş.doğum raporu ve bebeğin nüfus cüzdan fotokobisini ekleyerek idareye teslim etmiş

:+1: :+1: :+1: allah analı babalı büyütsün

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2010, 17:08 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam cevaplarınıza yeni bakma fırsatım oldu... Hepinize çok teşekkür ederim... :) İyiki böyle bir sitemiz ve böyle bir dayanışmamız var :alkis:

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2010, 17:13 
Süper Üye
Süper Üye

bu arada haberiniz olsun. Birisi ücretsiz izne ayrılırsa memur eşi o dönemde eş yardımı alabiliyor. Tabi ücretsiz izin belgesi ile birlikte.

Başa Dön

Mesaj 30 Kas 2010, 13:13 
Site Gezgini
Site Gezgini

arakdaşlar sözleşmeli öğretmenlerde doğum sonrası ücretsiz izin alabiliyormu

Başa Dön

Mesaj 25 Şub 2012, 23:38 
Site Gezgini
Site Gezgini

Arkadaşlar merhabalar, bizde mart 15 ile haziran 15 tarihleri arası izine ayrılacağız. Haziranın başında 15'i olmadan göreve başlaya bilir miyiz?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: ceremy, KöfteHoRr, megatron20 ve 40 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri