Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  Derse Girmeyen Öğretmenler!!
Mesaj 16 Haz 2008, 18:15 
Yeni Üye
Yeni Üye

Ben Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar Bölümü Ağ İşletmenliği Okuyan Bir Öğrenciyim...

Yeni sistemim..12ye geçtim..

Şuan bilgisayardan ne biliyorsun deseniz hiçbir şey derim?

Sizlerde (saygısızlık etmek istemem ama hocalarımız böyle diyor bize) KENDİNİZİ GELİŞTİRİN!!!dersiniz vede dediler..
AMA TEMEL YOK..

Bizler Derse Girmek Zorunda olan hocalarımızı oyun oynarken çok ciddiyim tam 10 ders oyun oynayan derse girmeyen bilgisayar öğretmenleri mevcut okulumuzda..!!!!!

Biz bu hocalarımızı nerelere şikayet edebiliriz..Müdür Müdür yardımıcısı ilgilenmiyor...

KOca senede 1 kere müdür yardımcısı denetime geldi ondada anladılar mı ne 1 kere ders işledik oda 20 dk falan...

Bizler ne yapabiliriz?Yada sizler Böyle problemler yaşayırmusunuz yaşatıyor musunuz??

son 1 soru bu sene AĞ İşletmenliği Bölümünde neler işlediniz??Biz HİÇBİRŞEY görmediğimiz için..MODÜLLERİ bile hocalar değil biz bulduk hocalara götürdük.!!!!

En son Bythunder tarafından 16 Haz 2008, 18:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Re: Derse Girmeyen Öğretmenler!!
Mesaj 16 Haz 2008, 18:22 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Bythunder yazdı:
Ben Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar Bölümü Ağ İşletmenliği Okuyan Bir Öğrenciyim...

Sizlerde (saygısızlık etmek istemem ama hocalarımız böyle diyor bize) KENDİNİZİ GELİŞTİRİN!!!dersiniz dediler..
AMA TEMEL YOK..

Bizler Derse Girmek Zorunda olan hocalarımızı oyun oynarken çok ciddiyim tam 10 ders oyun oynayan derse girmeyen bilgisayar öğretmenleri mevcut okulumuzda..!!!!!

Biz bu hocalarımızı nerelere şikayet edebiliriz..Müdür Müdür yardımıcısı ilgilenmiyor...

KOca senede 1 kere müdür yardımcısı denetime geldi ondada anladılar mı ne 1 kere ders işledik oda 20 dk falan...

Bizler ne yapabiliriz?Yada sizler Böyle problemler yaşayırmusunuz yaşatıyor musunuz??

son 1 soru bu sene AĞ İşletmenliği Bölümünde neler işlediniz??Biz HİÇBİRŞEY görmediğimiz için..MODÜLLERİ bile hocalar değil biz bulduk hocalara götürdük.!!!!

:+1: :+1: :+1:

Başa Dön

Mesaj 16 Haz 2008, 18:51 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Sevgili bythunter kardeşim,evet dediklerinde haklısın bu konuda sana ne söyleyebiliriz ki,tereciye tere satmak olur,siz öğrenciler bizden daha iyi biliyosunuz,Sen olmasanda son zamanda o kadar arttıkı bu şekilde öğrenciler,şikayet edelim şunları görsünler günlerini diyosunuz peki senin sınıfında kaç öğrenci ders işlemek istiyor veya öğretmen ders anlatırken kaç kişi konuyla ilgileniyor,Hadi onuda geçtim,senin sınıfında senin haricinde kaçtane aklı başında öğrenci var.Evet senin dediğin o oyun oynayan ogretmenler(veya ogretmencikler)aslında ogrencileri ornek alıyooo sizi sizin silahınızla vuruyo,sizde onları onların silahıyla vurun ornek olun o arkadaşlara,onlarda hayatı yeni ogreniyor dememkkki
Senin dediğini bizede dediler şu şu şu gerisini siz halledeceksiniz! evet gerçekten hallettik onunu için bu günlerimize tırnaklarımızla kazıya kazıya geldik öğretmenlik kutsal meslek lafta degil gerçekte böyle,hakkını verebilmek önemli olan.
Son olarak sizlerde öğrenciliğin hakkını vereceksiniz, öğretmenlerde öğretmenliğin yoksa bu memleket iflah olmayacak,Herşşey VAtan İçin,Çünkü o bizim kayıgımız ve içindeyiz!!!

Başa Dön

Mesaj 16 Haz 2008, 18:53 
Aktif Üye
Aktif Üye

güzelim sen o şıracıyı bozacıya değil.. önce Allah'a şikayet et. sonra çek kameraya gönder bir video sitesine , sonra direkt bir email valilik beyaz masa ve başbakanlığa . bişry olmaz sonunda ama bir uyarı gelir...ama sen de tam olucan eksiğin olmayacak....

www.ogretmenevi.net
www.bilgininadresi.net/
http://www.cyber-warrior.org

Başa Dön

Mesaj 16 Haz 2008, 18:58 
Aktif Üye
Aktif Üye

Banka hortumlayan birisi ,dersini işlemeyen öğretmen arasındaki fark.
Hiç bir fark yok ikiside yapabildikleri ölçüde zarar veriyor.İkisinin cezasıda eşit olmalı.

Necip Fazıl Kısakürek

Başa Dön

Mesaj 16 Haz 2008, 19:08 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Ders işlemeyen öğretmene destek olmamız mümkün değil. Fakat; şunuda unutma "öğretmen kapıyı açar siz içeri girersiniz". Öğrenme bireyseldir sizler öğrenmek istemezseniz öğretmenininz nekadar çok ders işlese de bence boş.Konuları arka arkaya dizmekte boş önemli olan işlediğin konuyu anlamak anlatmaktır. Önemli olan bir işi formalite için değil istediğiniz için yapmak, bunu senin içinde söylüyorum öğretmenin içinde. Kaldıkı yersiz yere öğretmenini karalayan çok öğrenci gördük yalnış anlama sen böyle yapıyorsun demiyorum amaa....buda bir gerçek. Seneye mümkün oldukça o hocanın dersinize girmesine izin vermeyin olsun bitsin. Hadi bakalım iyi tatiller....

Başa Dön

Mesaj 16 Haz 2008, 19:33 
Site Gezgini
Site Gezgini

Ağlamayan bebeğe mama verilmez. Ne olursa olsun öğretmen görevini yapmalı ama öğrenci ben öğrenmek istemiyorum diye inat ediyorsa da fazla üstüne düşülmez. Bence siz istekli olduğnuzu öğretmeninizle konuşursanız sorun hallolacaktır. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır. Dediğinize göre öğretmeniniz size bi şey öğretmemiş ama ben görüyorum ki yine de size öğretmenin olmaması gerektiği şekli öğretmiş neticede. Öğretmeni şikayet etmek, medyada gündeme getirmek tüm milli eğitimi zedeleyecek bir davranıştır. Pire için yorgan yakmak yerine daha net çözümler aranmalı. Uygun zamanda, uygun mekanda, uygun dille konuşmak her kapıyı açar.

Başa Dön

Mesaj 16 Haz 2008, 19:47 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Haklı durumdan haksız duruma düşmemeye çalışın.

Başa Dön

Re: Derse Girmeyen Öğretmenler!!
Mesaj 16 Haz 2008, 19:51 
Aktif Üye
Aktif Üye

Bythunder yazdı:

Sizlerde (saygısızlık etmek istemem ama hocalarımız böyle diyor bize) KENDİNİZİ GELİŞTİRİN!!!dersiniz vede dediler..
AMA TEMEL YOK..

Malesef böyle öğretmenler de var ama bence şikayetlerle bu iş yürümez. Sen bol bol hocana soru sor.Hocam bu nasıl olur. burda ne yapmamız lazım.Adsl hattı nasıl çekilir şeklinde seni yönlendirirse yaptım olmadı de. Ona sürekli soru sor. Bizde de tam dersi anlatıyorum anlamayınca anlamak için uğraşmıyorlar baktım bende çoğu kalacak dersleri daha yüzeysel aldım. Anlatmam gereken konularada fazla derine girmedim. onun için bu iş kısır bir döngü malesef...

Başa Dön

Mesaj 16 Haz 2008, 20:07 
Süper Üye
Süper Üye

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayette bulunsun veliler.

Onun dışında kendinizi geliştirin sözünde öğretmen haklı olabilirdi.

Ne zaman?

Size kendinizi geliştirmenizde yol gösterse idi.

...

Artık öğrenciler şunu anlamalı, bu günün şartlarında artık sorumluluğunun farkında olan bireyler başarılı olabiliyor. Girişimci bireyler başarılı olabiliyor. Korumacı bir toplumuz, daha çocuk yaşta annelerimiz babalarımız önümüze herşeyi koymayı, önmüzdeki her engeli kaldırmayı kendilerine görev edinmişler. Ama herzaman yanımızda olamayacaklar. Öğretmenlerin de. Kazanmayı, başarmayı, engelleri aşmayı öğretmeliyiz. Bazen düşmesine göz yummalıyız, tedbirleri alarak. Bazen düştüğünde kendisinin kalkmasını beklemeliyiz.

Bugün bir orta okul öğrencisi orta çağdaki bir profesörün sahip olduğu bilgiye sahip. Yani bilgi çağındayız. İnsanlığın ürettiği bilgi katlanarak çoğalıyor. Hem de ne katlanma? Artık bu çağda kimse size 1. sınıf öğrencisi muamalesi yapmaz, öğretmen temel verecek, sorun verecek, yol gösterecek, nasıl çözersen çözeceksin.

Fakat öğretmene bu kapıyı siz açmışsınız diyen arkadaşlarıma şunu söylüyorum: Bu öğretmen 10 ders saati boyunca oyun başından kalkmıyorsa bence durum tam da böyle değildir. Bu öğretmen kendini sefahate vermiş. İşi tamamen unutmuş.

Öğrencilerimden saygı görmesem, ilgi görmesem, yine de dersleri böylesine boş veremem, girerim, görevimi yaparım, dinleyen dinler, alan alır, çıkar giderim. Ne yani 1 tane bile dinleyecek öğrenci bulamamış mı bu öğretmen? Hem de meslek lisesinde. Bence burada öğrencilerin açtığı bir kapı yok, öğretmen zorlamış kapıyı. Öğrenciler fazla fazla aralamıştır. Ama öğretmen dinleyecek bir kaç öğrenci bulabilirdi.

Ben öğrencileri talebe(yani bilgiyi talep eden-etmesi gereken-) bireyler olarak görürüm. İlgilerini çekmeye çalışırım, ama ilgi çekmek benim vazifem değil, en azından TÜMÜNÜN ilgisini çekmek benim vazifem değil. Herkes sorumluluğunu bilecek. Ben bu dersi dinlemeliyim diyebilecek. Çocuk değil öğrenciler. Büyük de değil ama büyümek istiyorsa, dünyanın gerçekleri ile inatlaşmayacak, onlara uyabilecek, adapte olabilecek. İyiye güzele, kötüye değil.

Başa Dön

Mesaj 16 Haz 2008, 20:16 
Aktif Üye
Aktif Üye

Eyvallah koçum sana. Senin gibi öğrenciye can kurban.

Geçen seneki okulumda son hafta bile ders işledim ben.. Her ne kadar benim istediğim seviyede öğrenemeseler de saygıyla dinlediler, birşeyler almaya çalıştılar...
Bu seneki okulumda bir tane 10. sınıfın derslerine girdim. İkinci sınavlar esnasında bir sınavda beni çileden çıkarttılar "Ne haliniz varsa görün" deyip son bir ay ders anlatmadım. Açtım interneti oyun oynadılar. Aradan 1 hafta geçtikten sonra yine tepemin tası attı çektim interneti. 10 dakika sonra geldi birisi "Hocam interneti niye çektiniz?" dedi. Dedim "1 HAFTADIR DERS ANLATMIYORUM SİZE.. SEN BENİM NEDEN DERS ANLATIĞIMI SORMUYORSUN, SORGULAMIYORSUN DA İNTERNETİ NEDEN KAPATTIĞIMI SORUYOR SORGULUYORSUN!!!" Yerine oturdu bişey söylemeden.. 2 dakika sonra "Hocam interneti açsanız!" dedi tekrar..

Bizler öğretmen olarak birer bilgi çeşmesiyiz, sizlerse çeşmenin altındaki sürahilersiniz. Siz kapaklarınızı kapatırsanız bomboş dönmeye mahkumsunuz.

Başa Dön

Mesaj 16 Haz 2008, 20:41 
Aktif Üye
Aktif Üye

Gerçi ben "erkek öğrenci" olarak düşündüm galiba :wink: ve "koçum" diye hitab ettim ama.. Hadi bakalım, senin gibi öğrenciye ihtiyaç var. Sağlıcakla kal..

Başa Dön

Mesaj 16 Haz 2008, 20:49 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

hergunsince83 yazdı:
Gerçi ben "erkek öğrenci" olarak düşündüm galiba :wink: ve "koçum" diye hitab ettim ama.. Hadi bakalım, senin gibi öğrenciye ihtiyaç var. Sağlıcakla kal..

aman hocam ogrenciyi avatarındaki gibi başına çıkarma indiremiyoruz zaten onları başımızdan :mrgreen:
Bak ne hale gelmişin elini yüzünü cırmış keratalar dikkatttt :!: :!: :!:

Başa Dön

Mesaj 16 Haz 2008, 21:16 
Site Gezgini
Site Gezgini

vurun öğretmene, vurun :!:
sinirimi ifade edebilecek simge bulamadım doğrusu!

En son cikka tarafından 16 Haz 2008, 21:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Teşekkürler..
Mesaj 16 Haz 2008, 21:20 
Yeni Üye
Yeni Üye

Tüm hocalarıma tek tek teşekkür ederim...

Bizler istiyoruz öğrenmek ama sizlerde haklısınız..Sınıfta öğrenmek isteyen sayısı az..:(

Oraya meslek öğrenmeye mi gezmeye mi geliyorlar belli değil..Çok öğrenci var öyle gerçekten..

En iyisi Önümüzdeki sene o hocaların derslerimize girmesini engellemek..Ama problem onunlada bitmiyor ki zaten okulda Ağ İle ilgili donanımlı öğretmen yok..İşimiz çok zor tabiki sizlerinde zor..

Ben veritabanı seçicektim ama hocalar bizim beynimizi yıkadılar.."Şuan kaç tane yazılım yapan şirket var" "WEB veya veritabanı evdede öğrenirsiniz" birazda araştırma yaptım ve sonra bende ağ seçimimi yaptım..Ama evdede server yada ağ sistemleri öğrenilmiyor ki..

Veritabanına giriş nasıl yapabilirim en azından kendim evde kendimi geliştireyim..?

TÜM yorumlarınız için tüm desteğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim..

"koçum"diyebilirsiniz hocam:) :)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: piano81 ve 20 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri