Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj

Mesaj 16 Haz 2008, 21:40 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

mkpatriot yazdı:
Sevgili bythunter kardeşim,evet dediklerinde haklısın bu konuda sana ne söyleyebiliriz ki,tereciye tere satmak olur,siz öğrenciler bizden daha iyi biliyosunuz,Sen olmasanda son zamanda o kadar arttıkı bu şekilde öğrenciler,şikayet edelim şunları görsünler günlerini diyosunuz peki senin sınıfında kaç öğrenci ders işlemek istiyor veya öğretmen ders anlatırken kaç kişi konuyla ilgileniyor,Hadi onuda geçtim,senin sınıfında senin haricinde kaçtane aklı başında öğrenci var.Evet senin dediğin o oyun oynayan ogretmenler(veya ogretmencikler)aslında ogrencileri ornek alıyooo sizi sizin silahınızla vuruyo,sizde onları onların silahıyla vurun ornek olun o arkadaşlara,onlarda hayatı yeni ogreniyor dememkkki
Senin dediğini bizede dediler şu şu şu gerisini siz halledeceksiniz! evet gerçekten hallettik onunu için bu günlerimize tırnaklarımızla kazıya kazıya geldik öğretmenlik kutsal meslek lafta degil gerçekte böyle,hakkını verebilmek önemli olan.
Son olarak sizlerde öğrenciliğin hakkını vereceksiniz, öğretmenlerde öğretmenliğin yoksa bu memleket iflah olmayacak,Herşşey VAtan İçin,Çünkü o bizim kayıgımız ve içindeyiz!!!
:+1: :+1: :+1: :+1:

sen olduğun gümüş saati bekleyerek..

Başa Dön

Mesaj 16 Haz 2008, 21:43 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Herkes bir değil.İçimizde de böyleleri var belki.Ama sessiz kalmamak lazım.Bana bi hocam demişti ki diyelim bir haksızlık gördün , söylediğinde hoş olmayacak ve belki o dersten kalıcaksın , o lafı söyle ve o derstende kal mümkünse.Öğrencilik yıllarımı hatırlıyorumda pısırık olmadığım halde ;hala bazen hayal kurarım aklıma geldikçe ;aynı kişi karşıma geldiğinde neler söyliyceğimi;geç ve karşısına söyle en azından bişey yapmış ol , belki bişey değişmeyecek ama .Sana anlatmak zorunda bazen koca sınıfta sadece bikaç kişi dinliyor diye ders anlatıyoruz .Biz sizin üzerinizden para alıyoruz .Haktır bu

Başa Dön

Mesaj 16 Haz 2008, 21:51 
Yeni Üye
Yeni Üye

Bythunder,
Ağ sistemlerini ile ilgili internette biraz araztırma yaparsan evde bile kendini rahatlıkla geliştirebilirsin. Server eğitimi için microsoft virtual pc ile bir ağ kurabilirsin(yanlız makinanın biraz iyi olması gerekiyor). Ayrıca bütün dünyada geçerliliği olan cisco ile ilgili gerek kaynak gerekse simülasyon prog. üzerinden bilgini arttırabilirsin.

Başa Dön

Re: Derse Girmeyen Öğretmenler!!
Mesaj 16 Haz 2008, 22:36 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Bythunder yazdı:
Ben Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar Bölümü Ağ İşletmenliği Okuyan Bir Öğrenciyim...

Yeni sistemim..12ye geçtim..

Şuan bilgisayardan ne biliyorsun deseniz hiçbir şey derim?

itiraf etmen güzel. afferim.
Lakin foruma mesaj yazacak kadar biliyosan muhtemelen google'ı kullanmasınıda becerebiliyosun demektir.

Bythunder yazdı:
Sizlerde (saygısızlık etmek istemem ama hocalarımız böyle diyor bize) KENDİNİZİ GELİŞTİRİN!!!dersiniz vede dediler..

Bende diyorum hem kendime , hemde öğrencilerime..
Bythunder yazdı:

AMA TEMEL YOK..

Benim yada bizlerin temelini kim attıki sizinkini başkası atsın ?
Almanca öğretmenliğini bitirmiş dergilerden sistem yöneticisi olmuş şu anda 1000+ client, 20+ server'a bakan tanıdıklarım var.

Bythunder yazdı:
Bizler Derse Girmek Zorunda olan hocalarımızı oyun oynarken çok ciddiyim tam 10 ders oyun oynayan derse girmeyen bilgisayar öğretmenleri mevcut okulumuzda..!!!!!

Onlar oyun oynarken sende eşlik ettin galiba ? Yoksa birilerinin gelip "temel atmasınımı bekledin ?" bekle, sonuç alırsan bana da haber ver. Biliyosun Oturarak iş yapan tek yaratık tavuktur.

Bythunder yazdı:

Biz bu hocalarımızı nerelere şikayet edebiliriz..Müdür Müdür yardımıcısı ilgilenmiyor...

Önce düzgün cümlelerle bizzat kendilerine soru sor, işte şu nasıl oluyor ? bu nasıl oluyor şeklinde, cevap vermez, yada atlatırsa bölüm şefine git. ondanda çözüm alamazsan müdür yardımcısna git. oda çözemezse, en aşşa 5 -10 veli ile beraber ders öğretmeninden başlayarak süreci tekrarla, o da olmaz ise, aynı veli grubuyla beraber ilçe yada il milli eğitime git. il yada ilçe milli eğitime giderkende eğer sonuç alamazssanız müdüre gideceğinizi söyleyin.

Bythunder yazdı:

KOca senede 1 kere müdür yardımcısı denetime geldi ondada anladılar mı ne 1 kere ders işledik oda 20 dk falan...

Bizler ne yapabiliriz?Yada sizler Böyle problemler yaşayırmusunuz yaşatıyor musunuz??

benim cocuklar araştırma için zaman bıraktığımda genelde zamanın % 60 ını oyun vs.. ile geçiriyorlar karışmıyorum ki insanlar tercihlerinin sonuçlarını yaşarlar.
Bythunder yazdı:
son 1 soru bu sene AĞ İşletmenliği Bölümünde neler işlediniz??Biz HİÇBİRŞEY görmediğimiz için..MODÜLLERİ bile hocalar değil biz bulduk hocalara götürdük.!!!!

Sen bulduysan hocalara neden görtürüyorsun ? Madem bundan bu kadar şikayetciydin ? bu mesajı neden bu kadar geç yazdın ?
Eksiklikler var.
- bakanlık modulleri tam çıkartmadı.
-çıkan moduller internetten kopyala yapıştır rezalet..

eğer gerçekten bişeyler öğrenmek sitersen, sistem yayıncılığın sitesine gir orda TR iki adet kitap var ;
önce bunu al : CCNA INTRO: Sınav Sertifikasyon Rehberi
sonra ise şunu : CCNA ICND Sınav Sertifikasyon Rehberi
eğer temel bilgilerine güveniyosan ikincisini alabilriisn.
tum 11 ve 12. sınıf konularını ikincisi kapsar.

Başa Dön

Mesaj 16 Haz 2008, 23:08 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

öğrencilerimizin hakkını araması güzel bence..

Başa Dön

Mesaj 16 Haz 2008, 23:37 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Öğretmen ders işlemiyorsa, elbette bi şekilde konuşulmalı bu durum aşılmaya çalışılmalı...
Arkadaşın bu derdine cevap yazan diğer öğretmen arkadaşlarıma sitem etmek isterim...
Öğretmenin öğretmenden daha tehlikeli düşmanı yok...
Bunu bikez daha bu topik ile anlamış bulunmaktayım...
Polis polisi kayırır, asker askeri kayırır...
Öğretmen öğretmeni ezer, söver,
Neyse BİZ DEVAM EDELİM BEKLEME YAPMAYALIM...
Bİ DE SEN VUR ÖĞRETMENİM BEN NE DE OLSA SADECE ÖĞRETMENİM...

Başa Dön

Mesaj 16 Haz 2008, 23:38 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

herşey öğretmenin vicdanında bitiyor.
yatan öğretmende alıyor parasını gece gündüz çalışanda..

Kişisel Blog: www.yasarcanturk.com

Başa Dön

Mesaj 17 Haz 2008, 00:31 
Yeni Üye
Yeni Üye

Tüm hocalarıma tekrar yorumları için teşekkürler..

Swordfish hocam bazı sorular sormuş..Onları cevaplamak isterim ama beni yanlış anlamamasını umar ve saygısızlık etmek istemediğimi de belirtirim..

1.Elbette bizlerde kendimizi geliştirmek için uğraşıyoruz ama hocanın ders anlatması ile forumlardan sitelerden interaktif olarak öğrenilen eğitim bir mi? Bir yerde takıldığın zaman hocaya anında sorup(derste)öğrenebilmek yerine forumlara konu açıp 4-5 saat beklemek bir mi?

2.Kendimizi geliştirelim araştıralım tabiî ki doğru..Ama ne araştıracağız Network nedir? Server nedir? Nasıl kablo yapılır? Vb. bunları herkes bilmiyor mu? Detaylara inmek için değerli öğretmenlerin desteği gerekmiyor mu? Her şeyi kendimiz çözceksen meslek liseleri neden var?

3.Evet temel yok..Bizler kendimiz temel atmak için elbet uğraşıyoruz..Ben şuan şartlarında dergilerden bilgi ile sistem yöneticisi veya bilgi işlem müdürü olunacağına inanmıyorum…Teknoloji bu kadar ilerlemişken olamaz bence..

4. “Onlar oyun oynarken sende eşlik ettin galiba ?” hocamın bu sözüne üzüldüm..Ben böyle bir şey yapsam bu forumda böyle bir konu açar mıydım?Bizlerde bişeyler yapmaya elbet çalıştık..Ama sınıfa girip açılmayan bilgisayarlar ile ne yapabiliriz?Yani şifreli tüm bilgisayarlar..10 ders “Bilişim” ile ilgili şeyler mi okumamız lazımdı?Sınıfta o kadar kişi var bir hayal edin o görüntüyü…

5. Bu mesajı neden geç yazdım.?.İlk dönem modüller yoktu tamam.. Modüller zaten 2.dönem çıktı…Elbette bu arada milli eğitimide mail attık..”Gelen cevap:yetiştirilmeye çalışılınıyor..Öğretmenler kendi bilgilerini ve dokümanlarını anlatacaklar gibi bir şeydi cevap”.Ayrıca okulun kapanmasına kalmış 1-1.5 ay hocalara bir şey desek sonucunun ne olacağı belliydi..Sadece öbür senemizde neler yapmamız gerektiğini değerli hocalarımdan fikir almak için sordum..

6.Verdiğiniz kaynaklar için teşekkür ederim..Birazdan inceliyeceğim..

Umarım saygısızlık etmemişimdir..

Saygılarımla Tüm Hocalara..

Başa Dön

Mesaj 17 Haz 2008, 00:32 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

tek tarflı bakıyoruz olaya evet belki oyun oynayanlar vardır ama okulun daki bütün bilgisayarcılarmı oynar yokmu bölüm şefleri ,müdür yardımcıları,müdürleri
hadi diyelim okul baştan kokuyoo il yada ilçedekilerde demi oyun oynuyor
bence durup 2 taraflı bakıp değerlendirme yapamak gerekli bence

Başa Dön

Mesaj 17 Haz 2008, 23:14 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Bythunder yazdı:
Tüm hocalarıma tekrar yorumları için teşekkürler..

Swordfish hocam bazı sorular sormuş..Onları cevaplamak isterim ama beni yanlış anlamamasını umar ve saygısızlık etmek istemediğimi de belirtirim..

1.Elbette bizlerde kendimizi geliştirmek için uğraşıyoruz ama hocanın ders anlatması ile forumlardan sitelerden interaktif olarak öğrenilen eğitim bir mi?

tabii ki bir değil.Sadece çözüm önermek istiyorum.başka bişeydeğil.Hocanın işini yapmaması savunulacak bişey değil, yapmaması gerekirdi.Sistem gereği , sadece senin gayretinle cabucak düzeltebileceğin bişey de değil.Senin için buyuk bir engelden başka bişey değil.Oturup saatlerce yada yıllarca problemi konuşmakta çözüm değil.
nasıl çözeriz ? Asıl başlangıç bu sorunun cevabında belli.
1- Hocanın işini yapması nasıl sağlanabilir ki , bunu daha önceki mesajda yazdım.
2- Bu problemden kaynaklanan öğrenme eksikliği nasıl çözülür bu da tamamen senin kişisel gayretine kalmış.

Bythunder yazdı:

Bir yerde takıldığın zaman hocaya anında sorup(derste)öğrenebilmek yerine forumlara konu açıp 4-5 saat beklemek bir mi?

Öğrenme kesinlikle bahsettiğin gibi bir süreç değildir.Sorunun bu süreçle uzaktan yakından ilgisi yok.
Bythunder yazdı:

2.Kendimizi geliştirelim araştıralım tabiî ki doğru..Ama ne araştıracağız Network nedir? Server nedir? Nasıl kablo yapılır? Vb. bunları herkes bilmiyor mu? Detaylara inmek için değerli öğretmenlerin desteği gerekmiyor mu? Her şeyi kendimiz çözceksen meslek liseleri neden var?

Bu anahtar kelimelerle google da yeterli sayıda arama yaptırdın ve çıkan döükümanlar üzerinde günlerce zaman ayırıp emek sarfettin mi ki bunları yazıyorsun ?
Okullar eğitim ve öğretim için var.Ama 3. bi fonksiyonları daha var.Öğrencilere öğretmenlerin hataları nasıl kullanacaklarınıda çok güzel öğretiyorlar.
Bythunder yazdı:
3.Evet temel yok..Bizler kendimiz temel atmak için elbet uğraşıyoruz..Ben şuan şartlarında dergilerden bilgi ile sistem yöneticisi veya bilgi işlem müdürü olunacağına inanmıyorum…Teknoloji bu kadar ilerlemişken olamaz bence..

var.
parasız ve işsiz kalırsan bir gun, bak ne harika şeyler yapıyorsun sende kendine şaşırırsın.
Bythunder yazdı:

4. “Onlar oyun oynarken sende eşlik ettin galiba ?” hocamın bu sözüne üzüldüm..Ben böyle bir şey yapsam bu forumda böyle bir konu açar mıydım?Bizlerde bişeyler yapmaya elbet çalıştık..Ama sınıfa girip açılmayan bilgisayarlar ile ne yapabiliriz?Yani şifreli tüm bilgisayarlar..10 ders “Bilişim” ile ilgili şeyler mi okumamız lazımdı?Sınıfta o kadar kişi var bir hayal edin o görüntüyü…

O ortamı tahmin edebiliyorum, zaten o akıntıya kapılan insan bi çok şeyi haketimyodur.
Düzeltmek eğitim kurumlarının işi.eksik. düzeltilmeli.
Ama düzeltilmeyecek. Taaaa kii bundan bi kaç yıl sonra okullar satılana kadar.
Bythunder yazdı:

5. Bu mesajı neden geç yazdım.?.İlk dönem modüller yoktu tamam.. Modüller zaten 2.dönem çıktı…Elbette bu arada milli eğitimide mail attık..”Gelen cevap:yetiştirilmeye çalışılınıyor..Öğretmenler kendi bilgilerini ve dokümanlarını anlatacaklar gibi bir şeydi cevap”.Ayrıca okulun kapanmasına kalmış 1-1.5 ay hocalara bir şey desek sonucunun ne olacağı belliydi..

ne güzel bahanelerin var.neden açık yüreklilikle jeton geç düştü demiyorsun ?

Bythunder yazdı:

Sadece öbür senemizde neler yapmamız gerektiğini değerli hocalarımdan fikir almak için sordum..

verdiğimin o kitaplara ulaşırsan incele. işini çözecektir.
eğer 4 yıllık teknik eğitim okuyamaz isen, iyi bir meslek yükseğe git.orda elektronik öğrenmeye çalış.bu işlerin temeli oraya dayanıyor çünkü.madem ağ işi le uğraşıcaksın böte den uzak dur.

cümlelerimi "laf yetiştirme" olarak algılama lütfen.
Hocanın neden ders anlatmadığına gelince % 51 ihtimalle bilmiyordur . Oturup öğrenmek ve anlatmakta işine gelmiyordur.Megep'in içeriği ile üniversitede anlatılan şeyler farklı çünkü,bu demek oluyurki bunları bize de anlatmadılar :)

özelden PM atarsan, msn adresimi verebilirim.ne istersen ordan sorabilirsin.

Bythunder yazdı:
6.Verdiğiniz kaynaklar için teşekkür ederim..Birazdan inceliyeceğim..

Umarım saygısızlık etmemişimdir..

Saygılarımla Tüm Hocalara..

rica ederiz.selamlar sevgiler.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri