Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  BÖLÜM ŞEFLİĞİ
Mesaj 29 Tem 2007, 16:51 
Aktif Üye
Aktif Üye

arkadaşlar daha öncede foruma yazmıştım ama tam cevap alamadım bölüm şefliği konusunda bilgisi olan arkdaşlar varsa yardımcı olursanız daha önce sorunumu çözmek için bi kaç tane kız meslek lisesindeki m.yardımcılarıya konu hakkında görüştüm ama tam bi cevap alamadım onlardan

kız meslek lisesinde öğretmenim okulumuzda bi tane bilgisayar labı var bölüm olarak ta toplam 30 öğrencimiz var okulda daha önceki yıllarda bölüm şefliği olayı yokmuş çalışan arkadaşlar başvurmamışlar. bende stajer olduğum ve benden kıdemli bi arkadaş olduğu için araştırmadım fazla.ama bölüm şefliği için norm kadro alınması gerekiyo dediler bu kadronun alınıp alınmadığını nasıl öğrenebilirim idarecimiz konu hakkında fazla bi bilgisi yok hocam bul getir elinde bişey varsa yapalım dediler bana 3 kişiydik bilgisyar öğretmeni 59 saat ders vardı şimdi benden kıdemli olan tayin oldu diğer arkdaş benden sonra başladı nasıl ve ne zman başvurcam elinde bu şekilde dilekçe örneği olan ve ne yapmam konusunda bilgisi olan arkadaşlar varsa sevinirim tşk ederim uzadı biraz ama :)

Başa Dön

Mesaj 29 Tem 2007, 19:38 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

şimdi hocam bu şeflik olayı oldukça karışık. önce ben durumumu anlatıyım inşallah faydalı oluruz. bende kız tekniğe bağlı bir çok programlı lisedeyim. Bizim okulda daha önceden giyim bölümü varmış onlar giyim şefliği almışlar. 2005-2006 yılında da okulda bilgisayar bölümü açıldı. 2006 şubatta stajyerliğim kalkınca müdür bey şefliği bana teklif etti.(Zaten oan itibariyle tek öğretmenim ama eylül ayında iki öğretmen olaçağız) Biz kız tekniği aradık bu şeflikle ilgili, bişey bilmiyoruz dediler, sonra ilsis yöneticileriyle konuştuk, onlarda il milli eğitimle konuşun dediler,il milli eğitime gittik(Sivas) atamadan sorumlu kişiyle konuştuk o kişi bizimde pek bilgimiz yok dediler. Bizde şeflik kadrosu olan bir kız tekniğe bağlı okul müdürüyle konuştuk. Bize aynen şöyle dedi “Okul müdür bir yönetici önerme formu ve o kişiye ait hizmet cetvelini ekleyip üst yazı ile ilçe milli eğitime onlar il mili eğitime,il milli eğitim ise ilgili müdürlüğe yazacaklar dedi. Şeflik kadrosuna müracaat edip ilgili müdürlük her yıl haziran ayı içerisinde kontrol edip eylül ayında il milli eğitime gönderiyorlarmış.
Anlayacağınız oldukça karışık. Şimdi hocam okul müdürü şeflikle ilgili okulda duyuru yapacak sebebi iki kişi oluşunuz, şefliği istiyorsanız dilekçe ile okul müdürüne başvuracaksınız. Şeflikte şöyle bir şey yok kim kıdemli ise o olur diye. Bu tamamen müdürün inisiyatifinde olan birşey daha sonra okul müdürünüz o dilekçe , yönetici önerme formu ve hizmet cetveliyle ilçeye üst yazıyla gönderecek. Hatta şeflikle ilgi mevzuat ta bilgi bulabilirsiniz.
Dilekçe ve yönetici önerme formu mevcuttu ama okuldaki öğretmen makinesinde kaldı. Biraz uzun oldu ama işinize yarar inşallah.

www.yildizelicpl.meb.k12.tr

www.yildizelibtb.com

Başa Dön

Mesaj 30 Tem 2007, 00:30 
Aktif Üye
Aktif Üye

adem hocam cevabın için tşk ederim müdür bu teklif olayını ne zaman yapıyo dönem başındamı dönem sonundamı bide sana zahmet dilekçe ve formu gönderebilrsin çok iyi olur tekrar tşk ederim kısa oldu bu sefer :)

Başa Dön

Mesaj 30 Tem 2007, 09:30 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

hocam müdür bey teklifte bulunsun ama ne zaman sonuç alırsınız bilemem. dilekçe ve yönetici önerme formu okulda öğretmen makinasında kaldı,bende şuan itibariyle izmirdeyim o nedenle şuan itibariyle elimde mevcut değil....

www.yildizelibtb.com

Başa Dön

Mesaj 30 Tem 2007, 10:20 
Aktif Üye
Aktif Üye

hocam artık okullar acılana kadar beklicez desene ne yapalım artık kısmet tşk ederim yardımların için

Başa Dön

Mesaj 17 Tem 2008, 10:17 
Aktif Üye
Aktif Üye

adem yazdı:
Şeflikte şöyle bir şey yok kim kıdemli ise o olur diye. Bu tamamen müdürün inisiyatifinde olan birşey daha sonra okul müdürünüz o dilekçe , yönetici önerme formu ve hizmet cetveliyle ilçeye üst yazıyla gönderecek. Hatta şeflikle ilgi mevzuat ta bilgi bulabilirsiniz.

Konu eski ama tam da bu konuyla ilgili bir soru soracaktım:
Bir arkadaşa okulundan "Kim kıdemliyse o şef olur." denmiş. Ancak ben de bunun müdürün inisiyatifinde olduğunu, kıdemle ilgisi olmadığını biliyorum. Ama nerden biliyorsun derseniz o noktada tıkanıyorum çünkü MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI MESLEKÎ VE TEKNİK ÖĞRETİM OKUL VE KURUMLARI BÖLÜM, ATÖLYE VE LABORATUVAR ŞEFLİKLERİNE İLİŞKİN YÖNERGE'de bununla ilgili bir ibare yer almıyor ya da bizim gözümüzden kaçtı.
Bununla ilgili resmi bir belgeden haberi olan bir arkadaş var mı? Paylaşırsanız çok sevinirim.

Başa Dön

Mesaj 17 Tem 2008, 11:54 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

hocam bununla ilgili bende bir ibare görmedim ama bölüm şefliğinde yönetici öenrme formu var şimdi o form 100 puan üzerinden değerlendiriliyor ve müdürün 15 puan verme yetkisi var yani doğal olarak müdürün insiyatifine kalıyor. bide şu var bakanlık şeflikle ilgili olarak eylül ayına kadar durdurma kararı almış...

www.yildizelibtb.com

Başa Dön

Mesaj 17 Tem 2008, 12:36 
Aktif Üye
Aktif Üye

Hocam durdurma kararını nereden duydunuz acaba?

Başa Dön

Mesaj 17 Tem 2008, 13:00 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Sponge Bob yazdı:
Hocam durdurma kararını nereden duydunuz acaba?

hocam geçen ay bölüm şefliğine bizim müdür beni önerdi. yazımızı falan gönderecektik eksik yapmayalım diye sivas il milli eğitim aradık atamadan sorumlu kişi şefliklkerin bakanlıktan gelen yazı ile eylül ayına kadar durdurduklarını söylediler. bizde tam bilgi edinmek için bilgi edinmeye başvurduk geçen hafta cevap geldi ikinci bir emre kadar durdurduklarını söylediler..

www.yildizelibtb.com

Başa Dön

Mesaj 17 Tem 2008, 13:02 
Aktif Üye
Aktif Üye

Çok teşekkür ederim hocam sağolun

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: botelin ve 25 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri