Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 39 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
  BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLERİNİN MAAŞI
Mesaj 05 Tem 2007, 17:08 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

KAFAMA BİRŞEY TAKLIDI.Ben şu anda gazi üniversitesi endüstriyel sanallar fakültesi bilgisayar öğretenliği bölümünde okuyorum ve düz lise mezunuyum(anadolu lisesi).Ben mezun olduğumda teknik eğitim fakültesi gibi meslek liselerine de atanabileceğim. yani bir farkımız yok.
Google da arattığımda meslek lisesinde görev yapanların ne kadar maaş aldığı yazmıyor.İlköğretimde görev yapanlarının ki yazıyor.onlar ek ders alamıyorlar.Ama meslek lisesindekiler ek ders alıyor galiba.Hatta mezun olmuş birisi bana dediki meslek lisesindeki bir öğretmen en az 1.200 en fazla 1.500 arasında alırken ilköğretimdeki bir öğretmenin en az 900 EN FAZLA 1.100 arasında maaş aldığını söyledi.BU DOĞRUMU?
BANA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM :twisted:

Başa Dön

Mesaj 05 Tem 2007, 18:03 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Meslek lisesinde 20 saat maaş karşılığı diğerleri de ek derse girmektedir. Yani Meslek lisesindeki arkadaşlar 40 saate kadar ek ders alabiliyorlar. Bunun 20 saati maaş karşılığı oluyor.

İlköğretimde ise, 15 saat maaş, 15 saat de ek ders alınabiliyor.

Maaşdaki farklılıkların sebebi ise mesleki eğitimdeki risk faktörünün daha fazla olması ama sizin dediğiniz kadar çok farkın olduğunu hatırlamıyorum. Onların bir kalemden dolayı fazla aldıklarını biliyorum. Sadece ek dersleri fazla olduğu için çok aldıkları söyleniyor. o kadar.

Tam net cevabı bir meslek lisesine gidip sorabilirsiniz..

Başa Dön

Mesaj 05 Tem 2007, 18:53 
Aktif Üye
Aktif Üye

tef bitiren ve meslek lisesinde görev yapanlar sanırım 70 ytl civarında fazla alıyorlar. birde ek ders olayı var tabi :?

Başa Dön

Mesaj 05 Tem 2007, 18:57 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

biltek2007 yazdı:
Meslek lisesinde 20 saat maaş karşılığı diğerleri de ek derse girmektedir. Yani Meslek lisesindeki arkadaşlar 40 saate kadar ek ders alabiliyorlar. Bunun 20 saati maaş karşılığı oluyor.

İlköğretimde ise, 15 saat maaş, 15 saat de ek ders alınabiliyor.

Maaşdaki farklılıkların sebebi ise mesleki eğitimdeki risk faktörünün daha fazla olması ama sizin dediğiniz kadar çok farkın olduğunu hatırlamıyorum. Onların bir kalemden dolayı fazla aldıklarını biliyorum. Sadece ek dersleri fazla olduğu için çok aldıkları söyleniyor. o kadar.

Tam net cevabı bir meslek lisesine gidip sorabilirsiniz..

risk derken neyi kastettin ki

Başa Dön

Mesaj 05 Tem 2007, 18:58 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

peki yeni başlamış bir bilgisayar öğretmenin maaşı ne kadar olabilir sizce

Başa Dön

Mesaj 05 Tem 2007, 19:07 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

ben yeni baslamıs bir bilgisayar öğretmeniyim..890 maas+450 ek ders alıyorum..

Başa Dön

Mesaj 05 Tem 2007, 19:40 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
risk derken neyi kastettin ki

Mesleki eğitim sırasında olabilecek kazalar. Metal işlerinde kaynak yaparken göze zarar gelmesi gibi.
Bilgisayar için de riskler var. Sağlığa zararları gibi. Bundan dolayı onların maaşı biraz daha fazla.

Başa Dön

Mesaj 05 Tem 2007, 19:49 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

cevaplarnız için çok teşekkür ederim. bayağı bir faydası oldu bana....
meb bilgisayar derslerini ilköğretimlerden 2 ders olan saati tek saate indirdi. Bu indirme ne kadar etkiledi maaşları...

Başa Dön

Mesaj 05 Tem 2007, 19:50 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

balemine yazdı:

siz meslek lisesindemi öğretmensiniz yoksa düz lisede mi

Başa Dön

Mesaj 05 Tem 2007, 21:46 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

cinefil yazdı:
cevaplarnız için çok teşekkür ederim. bayağı bir faydası oldu bana....
meb bilgisayar derslerini ilköğretimlerden 2 ders olan saati tek saate indirdi. Bu indirme ne kadar etkiledi maaşları...

arkadaşım sen biraz olayı geriden taip ediyorsun sanırım. 2 saat 1 saate indirileli 2 yıl oldu. Gelecek yıl 4 ve 5 ler ikişer saat 6-7-8 ler birer saat olacak.

Maaş farkı ise gittiğin okula bağlı. Açıkcası tef mesunları 70-90 ytl fazla alıyorlar. Çünki "teknik öğretmen " sıfatları var.

İköğretimde isen;
30 saat ders = 18 saat ek ders alırsan. yaklaşık 450 ytl eder. yeni başlayan bir öğretmensen 900 ytl de maaş say; eder 1340 ytl. (eş-çocuk yardımı hariç bende yokda :) ) Ben şuan askerim ama geçen yıl 1340 ytl yi tutturdum.

ama küçük ı okullarda bilgisayar dersi 15-18 saat. benim okulda şuan birinci ve ikinci kademede* 32 tane sınıfın bilgisayar dersi var. buda yaklaşık 44 saat yapacak. Okula ilk geldiğimde 68 saat bilgisayar dersi vardı.

Tabi şunu unutmamak lazım, çok az okul bu kadar büyük.

Teknik Liselerdeki durumu arkadaşlar izah etsin.

* 1. kademe=1. 2. 3. 4. 5. sınıflara denir. Bilgisayar 4 ve 5. sınıflarda bilgisayar dersi ikişer saat var
2. kademe=6. 7. 8. sınıflara denir. Birer saat bilgisayar dersi var.

Başa Dön

Mesaj 05 Tem 2007, 21:49 
Site Gezgini
Site Gezgini

meslek liseleri avantajlı maaş+40 saat ekders+yıpranma parası+ kademeleri 8-1 den başlıyor maaş 900+ekders 800 + 70 yıpranma falan 2bin ytl alıyorlar

Başa Dön

Mesaj 05 Tem 2007, 22:55 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

çok faydanız oldu..çok sağolun.

Başa Dön

Mesaj 05 Tem 2007, 23:01 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

cinefil yazdı:
balemine yazdı:

siz meslek lisesindemi öğretmensiniz yoksa düz lisede mi

yatılı ilköğretim bölge okulunda

Başa Dön

KAZANÇ!!!
Mesaj 06 Tem 2007, 00:19 
Aktif Üye
Aktif Üye

ooozhan yazdı:
meslek liseleri avantajlı maaş+40 saat ekders+yıpranma parası+ kademeleri 8-1 den başlıyor maaş 900+ekders 800 + 70 yıpranma falan 2bin ytl alıyorlar

Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi 1996 mezunuyum. Bizim fakülte Teknik Eğitim Fakültesi olmadığı için hangi okulda göreve başlarsak başlayalım 9/1'den başlıyoruz. Bu, göreve yaptığın okulla değil, mezun olduğun okulla alakalı.
Ayrıca konuyu açan arkadaşın sorusunu şöyle düzeltmeliyiz sanırım: Maaş kelimesi yerine Kazanç kelimesini koymalıyız.
Şimdi bir öğretmenin gelir grupları nelerdir bir bakalım:
1) Maaş
2) Ek Ders
3) Ortalama Yükseltme, Sorumluluk vb. Sınav komisyon üyelikleri, gözcülük görevleri vb.

Maaş, hangi okulda çalıştığına göre değişir. Erkek Teknik Öğretime bağlı okullarda (Endüstri Meslek, Teknik Liseler çoğunluklar) uygulamalı dersler çoğunlukta olduğu için ve orada Atölye diye bir kavram olduğu için yıpranma tazminatı alırlar maaşa eklenmiş biçimde ki bu da arkadaşların söylediği gibi 70-80 Ytl farkettirir maaşı. Ticaret Turizm, Kız Teknik vb. de yaklaşık böyledir. Ayrıca yine bir arkadaş söz etmiş aile, çocuk, yabancı dil vb.. şeyler de maaşları etkiler. Bu yüzden net bişey söylemek zordur. Ayrıca yılın 6-7 ayı vergi iadeleri de maaşa yansıdığı için zordur maaşının ne kadar olduğunu hesaplamak. Haaa bir de yıl içerisinde, vergi dilimine gireresen ki ben genelde 10. ayda girerim, kesilen gelir vergisinin oranı %15'ten %20'ye çıkar, bu da düşüşe sebep olur. Özet: Son bir kaç yıldır sıkıldım, artık maaşımın kaç para olduğunu takip etmiyorum.:)

Ek ders, Endüstri Meslek, Teknik, An.Teknik, Kız Meslek vb. okullarda haftada girdiğin derslerin 20 saatine yukarda anlattığım maaşı haketmek için girmiş olursun. 20'nin üstüne girdiğin her ders için şu anda net 5,5 YTL alırsın. Okula göre değişebilmekle birlikte 27 saate kadar da ek ders alabilirsin haftalık, bu da ayda 108 ders eder. 108x5,5=594 YTL yapar. Ancak tekrar ediyorum bu en üst limittir. İlköğretimlerde ise maaş karşılığı 15 saattir. Üstüne alabileceğin maksimum ek ders saati 18 saattir haftada, ayda ise 72 saat eder bu da 72x5,5= 396 YTL yapar. ki bu da en üst limittir yine. Senin çalışacağın okulda az ders olur az ek ders ücreti alabilirsin ama yukarıda söz ettiğim maaş, girdiğin derse göre değişmez.

Yine EML, ATL, TL vb. okullarda dönem sonlarında sorumluluk, ortalama yükseltme vb. sınavlar olur. Bunlar da da son değişikliğe göre ayırtman(sınav sorularını hazırlayan, değerlendiren) olursan sınav başı 5 ek ders ücreti, gözetmen olarak görevlendirilirsen 3 ek ders ücreti alırsın. Ayrıca ÖSS, OKS, Ehliyet sınavları, Bilgisayar Sertifika sınavları vb. sınavlarda da şanslıysan görev alabilir ve kazancını arttırabilirsin.

Ancak, sözün özü şu ki eğer büyük şehirlerden birinde olursan (özellikle İstanbul) kesinlikle az veriyorlar demeden dershanelerde çalışmanı tavsiye ederim. Kendini geliştirdikçe kapılar açılacaktır. Böylece devletten kazandığının yanı sıra özelden de birşeyler kazanırsan insanca yaşam için gerekli bütçeyi oluşturabilirsin... İnsanca yaşam deyince yanlış anlaşılmasın, bizim kazandığımızdan çok daha az paraya çalışan insanlar da var elbette, bunu biliyorum. Ama bu da ülkemizin ayıbı maalesef...

Başa Dön

Mesaj 06 Tem 2007, 16:43 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

900+450 =1350 ilköğretim okul formatörü 2 ay bu 450 yi alamazsın. tatildde yani

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 39 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri