Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  Bakmakla Yükümlü Olduduğum Kişinin Tedavisi
Mesaj 08 Mar 2012, 10:29 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

İyi günler arkadaşlar.
Dün çocuğumu hastanaye götürdüğüm için okula gitmedim. Bugün de ayakta tedavi beyan belgesi doldurdum oğlum için; yakınlığı kısmına oğlu yazıp verdim.
Çocuğa bakmakla yükümlü olan kişi ben olduğum halde idare bunu kabul etmedi. İdare benim de hastaneye giriş yaptırmam gerektiğini söyledi. Ya da oğlumun hastalığı konulu mazeret izni almam gerektiğini söyledi.
Benim anlamadığım bakmakla yükümlü olduğumuz kişiyi hastaneye götüremiyor muyuz? Çocuğu kim götürecek hastaneye? Ve de çocuğun hastalığı ile uğraşırken bir de kendimizi muayene ettirmeye mi uğraşacağız?
Bu konu ile ilgili hangi yönetmeliğe başvurmam gerekiyor?

Başa Dön

Re: Bakmakla Yükümlü Olduduğum Kişinin Tedavisi
Mesaj 08 Mar 2012, 10:44 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Hocam Oğlunuzun muayenesi bittikten sonra babası xxxx refakatinde tedavisi yapılmıştır gibisinden bir kağıt almanız gerekirdi, reçeteyle olmuyor sadece, Müdürünüz haklı yapacağınız hastane yakınsa gidin refakatli belgesi yadırın uzaksa tel ile rica edin fakslasınlar...

Başa Dön

Mesaj 08 Mar 2012, 10:47 
Aktif Üye
Aktif Üye

bu idarecilerin bilgisizliği, dallamalığı neden bizim kaderimiz oluyor anlamıyorum.burdaki idarecide çocuğuna bakmakla yükümlü olduğunu ana babanı doktora götürürsen (eğer onların sosyal güvencesi varsa) sevk üzerine refakatlı yazdıracağını söylüyor.şimdi sizin idareci sanırım başka bi ülkede benim idareci başka bi ülkede.neden bu ülede birlik yok.neden idareci insiyatif kullanıyo kendi fikirlerini beyan ediy anlamıyorum.hocam kısacası çocuğunu doktora götürürken eksta bişey vermene gerek yok verdiğin ayakta tevadi beyan belgesi yeterli.

Başa Dön

Mesaj 08 Mar 2012, 10:55 
Site Gezgini
Site Gezgini

67. Bakmakla yükümlü olduğu aile fertlerinden birini ayakta tedavi için hastaneye götüren memur görevine gelemediği için ne yapmalıdır?
•Bu konuda gelen sorulara verilen cevapları birleştirmek gerekirse;
1. MEB.Personel Genel Müdürlüğünün 14.12.2004 tarih ve 90967 sayılı İzin Bülteninde açıklandığı üzere Bakmakla yükümlü oldukları aile fertlerinden birisinin hastalanması halinde, doktor raporu gereğince bu hastalara refakat edecek olan Devlet memuruna; a) İkamet mahallinde refakat söz konusu ise öncelikle yıllık izin, yıllık iznini kullanmış olması durumunda mazeret izni, mazeret izninin de yeterli olmaması halinde 657 sayılı Kanunun 108’inci maddesi uyarınca aylıksız izin verilmesi, b) İkamet mahalli dışında refakat söz konusu ise refakat üresince görevli sayılması, gerekmektedir.

2. Personel Genel Müdürlüğü’nün 2010/41 Sayılı ‘Ayakta Tedavi İşlemleri’ konulu Genelgelerinde; “Kendisi veya aile fertlerinden birinin sağlık kuruluşlarında ayakta tedavi görmelerine bağlı olarak görevine gelemeyen personelin, takibi ve idari izinli sayılabilmeleri için Genelge eki “Ayakta Tedavi Beyan Belgesi”ni doldurarak görev yerlerine vermeleri gerekmektedir.” Denilmekte olup ‘Çalışabilir Raporu’ istenmemektedir.

3-Daha önce verilen cevapta da yer aldığı üzere; “kendisi veya aile fertlerinden birinin sağlık kuruluşlarında ayakta tedavi görmelerine bağlı olarak görevine gelemeyen personelin, takibi ve idari izinli sayılabilmeleri için Genelge eki ‘Ayakta Tedavi Beyan Belgesi’ni doldurarak görev yerlerine vermeleri gerekmektedir.”

Devamını Oku: http://www.personelmeb.net/ozluk-haklar ... z1oVh6ixNZ

Başa Dön

Mesaj 08 Mar 2012, 11:02 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

hocam ekte verdiğim belgeyi hastaneye doktor imzalamsı şartıyla doldurtup anne baba refakati şekilnde doldurulması yeterlidir. kolay gelsin

Eklentiler:
Eklenti Dosyanın Yasal Olmadığını Düşünüyorsanız, Lütfen Bildiriniz...!
[8.26 KiB]
calisabilir_ek_11a.rar

277 kere indirildi

Mesaj 08 Mar 2012, 20:05 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Başa Dön

Mesaj 08 Mar 2012, 21:30 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

illo yazdı:
bu idarecilerin bilgisizliği, dallamalığı neden bizim kaderimiz oluyor anlamıyorum.burdaki idarecide çocuğuna bakmakla yükümlü olduğunu ana babanı doktora götürürsen (eğer onların sosyal güvencesi varsa) sevk üzerine refakatlı yazdıracağını söylüyor.şimdi sizin idareci sanırım başka bi ülkede benim idareci başka bi ülkede.neden bu ülede birlik yok.neden idareci insiyatif kullanıyo kendi fikirlerini beyan ediy anlamıyorum.hocam kısacası çocuğunu doktora götürürken eksta bişey vermene gerek yok verdiğin ayakta tevadi beyan belgesi yeterli.

yorumlarına katılıyorum sadece dallamanın karesini alıyorum.

konu-disi-anasayfa-son-konularda-gosterilmez-f265/polis-logosu-eylemi-t113023.html

Başa Dön

Mesaj 08 Mar 2012, 21:31 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

rcandir yazdı:
hocam ekte verdiğim belgeyi hastaneye doktor imzalamsı şartıyla doldurtup anne baba refakati şekilnde doldurulması yeterlidir. kolay gelsin

böyle birşey yok artık kalktı bu. internette araştırınız. sadece beyanname.

konu-disi-anasayfa-son-konularda-gosterilmez-f265/polis-logosu-eylemi-t113023.html

Başa Dön

Mesaj 08 Mar 2012, 21:58 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

rcandir yazdı:

Hocam bu belge kalktı ya. ARtık yok bu belge. İşte bu belgedeki sıkıntılı durumdan dolayı ayakta tedavi beyan belgesi çıktı. Ama şuna üzülüyorum ben, yani bu hastalık ve siz sonuçta öğretmenlikten gelen insanlara bunu inandıramıyorsunuz. Yazık. İnsanlık kalmamış. Çocugunu getirmişsin ve bunun mazereti olamaz ya. Alacaksın o beyan belgesini. Adı üstünde beyan ediyorsun. Devlet sana güveniyor ama kurumunda egosu tatmin olmamış insanlar güvenmiyor.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: aydınDr ve 42 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri