Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  Asker Öğretmenlik süresi Hizmet Süresinden Sayılır mı?
Mesaj 05 Eyl 2009, 12:36 
Site Gezgini
Site Gezgini

Arkadaşlar ben 05.09.2006 da görevime kadrolu olarak başladım. 01.08.2008 de asker öğretmen olarak askerliğimi yaptım. 01.08.2009 da eski okulumda tekrar görevime başladım. Fakat benim İLSİS bilgilerimde hizmet sürem bugün itibariyle 3 yıl 0 gün gözükmektedir. Ben biliyordum ki askerlikte geçen süre hizmet süresinden sayılmaması lazım yani İLSİS te 2 yıl 0 gün görmem lazımdı. Geçen hafta içersinde MEM gittim durumu anlattım fakat bana bir yanlışlık olmadığını söylediler.Bu durumda zorunlu hizmet yükümlüsü olarak benim okulumdaki son yılım oluyor ve bu sene rotasyona takılıyorum. Ben hep asker dönüşü 2 yıl daha kalabilirim diye düşünüyordum. Bu konuda bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim. Birde MEM ne kadar anlatmaya çalıştıysam yok öyle şey deyip geçiştirdiler. Hiç herhangi bir mevzuat veya yönetmelik bulamadım. Eğer benim bildiğim gibiyse resmi bir yazıda verirseniz varsa tabi onunla düzeltiriyim. Bilgisi olanların ve bu konuda bana mevzuat,genelge ne biliyim yönetmelik veya herhangi bir resmi yazı ulaştırısanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Başa Dön

Re: Asker Öğretmenlik süresi Hizmet Süresinden Sayılır mı?
Mesaj 05 Eyl 2009, 12:48 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

hocam galiba siz ilsis ana sayfadaki hizmet süresine bakıyorsunuz orda yazan sizin toplam yaptığınız hizmet süresidir buna emekli sandığına yatırılan günlerin hepsi dahildir yani yapılan asker öğretmenlik süresi veya yedek subay olarak yaparsanız o süre çünkü maaş aldığınız her süre buna eklenir bu sizin emeklilik sürenizdir. atamaya yönelik geçen sürenizi öğrenmek için ilsiste
Özlük,Kişisel Bilgiler,Atama, Meis, Teftiş ve İnceleme-Soruşturma modülleri haricindeki modüllere erişebilmek için Tıklayınız...
yazan yerden başvuru ilşlemlerine tıklayın orda il dışı ve il içi veya özür grubu atamaları hangisi aktifse herhangi birine bakın size asıl görev sürenizi gösterecektir.

Başa Dön

Mesaj 05 Eyl 2009, 12:53 
Site Gezgini
Site Gezgini

hocam dediğin yerden baktımda. Aşağıdaki gibi yazıyor. Buna göre tayin isterken hangisi göz önünde alınıyor acaba??

"Kurumdaki Görev Süresi : 1 Yıl 12 Ay 0 Gün

İldeki Görev Süresi : 1 Yıl 11 Ay 26 Gün

Toplam Hizmet Süresi : 2 Yıl 11 Ay 26 Gün "

Başa Dön

Mesaj 05 Eyl 2009, 13:03 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

il içi için okuldaki görev sürene il dışı için ildeki görev sürene bakılır.

Başa Dön

Mesaj 05 Eyl 2009, 13:15 
Site Gezgini
Site Gezgini

sağolasın hocam . Ama hala toplam hizmet süresi kafamı karıştırıyor. İnşallah haberimiz olmadan rotasyon vurmaz, vuracaksa da haberimiz olsun ona göre tayin isteyelim demi yani..... Gerçi o zamana bakalım neler olacakta. İLSİS bilgilerimi düzeltiriyim derken bu durum kafamı karıştırdı..

Başa Dön

Mesaj 05 Eyl 2009, 14:25 
Süper Üye
Süper Üye

Emeklilik Hizmet süresini hesaplıyorlar. bende askerliği 6 ay yaptım.

Eklentiler:
1.JPG
1.JPG [ 3.18 KiB | 2070 kere görüntülendi ]

Toyota Corolla 2007 Plusline 1.4 D 4D
Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Kilit ve 34 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri