Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 125 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: 2012-2013 haftalık ders çizelgesini talim terbiye kurulu ya.
Mesaj 25 Haz 2012, 18:18 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

ders karşılığı norm olayının tekrar ayarlanması lazım, ayrıca 5. sınıftan 8. sınıfa kadar olan öğrencikleri tek sınıfa toplamaya çalışmakta dahice, hani yaş gruplarını ayırmak için yapılmıştı bu 4 4 4 .

NOT: branş değişikliği hakkı versinler, din kültürü dersine geçmezsem ne olayım.

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 18:21 
Aktif Üye
Aktif Üye

arkadaşlar anlatmaya calıştığım bu 8 saat dersimiz var anlaşmışız cogunuzla biretk bir hocam 0 da olabilr demiş olasılık ama cok dusuk olasılık hepimiz formatoruz hayırlı ugurlu olsun.

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 18:33 
Aktif Üye
Aktif Üye

şimdi ikili öğretim yapan bir okulda nasıl olacak?
sabah orta okul geldi 6-7-8 ler 6 saat ders gördüler işleri bitti. ya 5 ler ne olacak. 2 veya 3 saat devam mı edecekler...
eğer devam edeceklerse ilkokul ne zman girecek.. 6-7-8 ler gidince girse 5 ler ve ilk okullar aynı anda eğitim görecek bu istenmeyen durum. yok 5 lerin de gitmesini bekleseler o da çok geç olacak. nasıl olacak bu durum...

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 18:36 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

S_RD_R yazdı:
şimdi ikili öğretim yapan bir okulda nasıl olacak?
sabah orta okul geldi 6-7-8 ler 6 saat ders gördüler işleri bitti. ya 5 ler ne olacak. 2 veya 3 saat devam mı edecekler...
eğer devam edeceklerse ilkokul ne zman girecek.. 6-7-8 ler gidince girse 5 ler ve ilk okullar aynı anda eğitim görecek bu istenmeyen durum. yok 5 lerin de gitmesini bekleseler o da çok geç olacak. nasıl olacak bu durum...

5'ler dersleri 30 ya da 35 dk.göreceklerse ziller nasıl ayarlanacak?

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 18:43 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

elrond yazdı:
@hugo4545 hocama katılıyorum...
BT DERSİ SAATİ TAM BİR FİYASKO....benim anladığım ve olması ihtimal olay şu...zorunlu dersler bittikten sonra seçmeli derse geldiğinde üniversite mantığı gibi veya kulüpler gibi 5 ,6,7 ve 8 den bt yi seçen öğrenciler atıyorum perşembe öğleden sonra 2 saat bt sınıfında bt dersi görecekler...bu arada diğer öğrencilerde din kuran bilim vs görecek...yani 5 6 7 ve 8.sınıf X 2 DEĞİL HAFTADA SADECE 2 SAAT BT DERSİ DEMEK OLUYOR BU...
şu an 6 saat dersim varken benim seneye veya öteki sene artık ne zaman uygularlarsa HAFTADA TOPLAM 2 SAAT dersimiz var...2 SAATLİK BİR DERSİN ÖĞRETMENİ OLDUK HAYIRLI OLSUN....
ALLAH BELALARINI VERSİN.!!!

bence yanlış yorumluyorsunuz. idare her sınıf bazında 8 saatlik seçmeli ders saati belirliyecek. yani bütün okul aynı anda seçmeli derslere girmeyecek. normal şimdiki düzen aslında. sizin dediğiniz gibi olursa saçma bişey ortaya çıkar.

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 19:00 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

bayram840 yazdı:
Demise yazdı:
the_korsan yazdı:
hugo4545 yazdı:
(4) numaralı açıklama:

Öğretim programlarının uygulanmasında haftanın belirli bir günü/günleri sekiz (8) ders saatlik zaman dilimi “seçmeli ders saatleri” olarak belirlenir. Bu şekilde farklı sınıf düzeylerinde olup fakat seçtikleri ders açısından aynı seviyede olan öğrencilerden seçmeli ders grubu oluşturulması sağlanır. Örneğin bir öğrenci Kur’an-ı Kerim dersini ilk kez yedinci sınıfta alıyorsa ve henüz başlangıç seviyesinde ise bu dersi beşinci, altıncı ve sekizinci sınıfta okuyan ve başlangıç seviyesinde olan öğrencilerle birlikte alabilir. Böylece hem kaynakların daha rasyonel kullanılması hem de öğrenciler için tercih haklarının karşılanması imkânı sağlanır.

Anladığım kadarıyla sınıf seviyesi olmadan BT dersini 5 ler, 6 lar 7 ler ve 8 ler bir arada alabilecek. Böyle bir durumda her sınıf seviyesinde yeterli öğrenci sayıları oluşturulamazsa sınıflar birleştirilip bir ders saatinde verilecek. Bu da 8 saat girmemiz gereken derse 2 saat gireceğiz anlamına geliyor.

Böyle birşey olacağından korkuyordum, teorikte 2 saate çıkmış görünüyor ama pratikte hiçte öyle olmayacak...
Hele serbest etkinlik saatlerin ortak olacağından dolayı artmak yerine azalabilecekte..

Yalnız 2.açıklamada bu dersin 4 sene üst üste alınabileceği yazıyor,yani ders tek bir ders olarak değil her kademede ayrı ayrı açılabilecek. Bu bahsettiğiniz olumsuz durum ile karşılaşmayacağız. Önemli olan dersi idareye seçtirebilmek ve bu dersin önemli olduğunu anlatabilmek.

arkadaşlar 4. madde cok mu önemsiz? yoksa benmi çok önemsiyorum. durum ortada adam diyorki seçmeli dersler için ayrı bir zaman dilimi ayrılmalı ve çocuklar bu zaman diliminde istediği derse gidebilsin örnek 8. sınıf çocugu hiç bilgisayar seçmediyse 6. sınıflarla bilgisayar dersine girsin ve 4 sene üst üste seçen öğrenciyle bilgisayar dersi almasın. o yüzden tüm okulun seçmeli dersleri tek gün olsun yani bir yerlerimiz yıtsakta artık hepimizin seçmeli girebileceği ders saatti 8 dir hayırlı olsun haftada 8 saatimiz
diğer bir hesap yolu derki ilk önce zorunlu 29 saati ortak güne dağıt buda 4 gün yapar son kalan günede seçmeli ders koy aaa 8 saat bize kaldı.

Her ne kadar temelden BT dersi ve yazılım verilecekse de 6 ile 8. sınıf öğrencileri arasında gelişim dönemi farklılıklarından kaynaklanan farklar olacaktır. Böyle olursa sadece bir yıllık plan hazırlayacağız ve bu planı 5-6-7-8 lere uygulayacağız.

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 19:11 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Olay açıklamadaki saçmalıktan kaynaklanıyor aslında . Bu açıklamayı yazanların aklına şaşmak lazım!!!
Bu program tüm sınıflara uygulandığında aynı gün tüm okul genelinde seçmeli ders olması demek 5-6-7-8. sınıflar * 4 şube desek: 16 sınıf

Eğerki bu 16 sınıf aynı gün seçmeli ders alacak ise bir sınıftaki öğrenciler 4 farklı ders 16 sınıf 4 ders: 64 ayrı ders*2 ders saati Biz BT cilere de diğer seçmeli ders öğretmenlerine de en fazla 8 saat ders demektir. Bir de çok öğrenci B.T. Seçerse ordada 15-20 bilgisayarlı bir sınıfta 40-50-60 öğr. ile ders yapmak olur.

Ancak 5. sınıflar Pazartesi, 6. Sınıflar Salı, 7. sınıflar Çarşamba, 8. Sınıflar Perşembe seçmeli ders alacaklar şeklinde olsa 32 saat seçmeli derse giren B.T.öğretmeni olur (Sadece B.T. Öğr. değil diğer seçmeli dersle maaş-ekders tamamlayanlara da faydası olur) :idea:

Açıklamadaki 4. madde (Öğretim programlarının uygulanmasında haftanın belirli bir günü/günleri sekiz (8) ders saatlik zaman dilimi “seçmeli ders saatleri” olarak belirlenir. Bu şekilde farklı sınıf düzeylerinde olup fakat seçtikleri ders açısından aynı seviyede olan öğrencilerden seçmeli ders grubu oluşturulması sağlanır. Örneğin bir öğrenci Kur’an-ı Kerim dersini ilk kez yedinci sınıfta alıyorsa ve henüz başlangıç seviyesinde ise bu dersi beşinci, altıncı ve sekizinci sınıfta okuyan ve başlangıç seviyesinde olan öğrencilerle birlikte alabilir. Böylece hem kaynakların daha rasyonel kullanılması hem de öğrenciler için tercih haklarının karşılanması imkânı sağlanır. ) sıkıntı özellikle örnekteki gibi 4 şubeli bir okulda En AZ 16 seçmeli ders öğretmenini(21 seçimlik ders ve 4 ayrı kademe olduğundan 30-40 öğretmen bile olabilir) aynı anda sağlayamazlar. 1-2 saatlik ders öğrt Müzik,resim,beden,B.T., Tekn. Tasarım, Din K. eeeeee diğer öğrt. Zaten ders saatleri ile maaşları hatta ekdersleri sağlanıyor.Kim girecek bu seçmeli derslere, 16 şubeli okulda 30-40 farklı ders nerede hangi sınıfta işlenecek ????
Yazıyı yazarken bile benim aklım iyice karıştı buna bir çözüm bulmaları lazım :?

bilgi@bte.org.tr
SANAL DÜNYADAN GERÇEK YAŞAMA İNİYORUZ!

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 19:29 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

yesimim2000 yazdı:
Olay açıklamadaki saçmalıktan kaynaklanıyor aslında . Bu açıklamayı yazanların aklına şaşmak lazım!!!
Bu program tüm sınıflara uygulandığında aynı gün tüm okul genelinde seçmeli ders olması demek 5-6-7-8. sınıflar * 4 şube desek: 16 sınıf

Eğerki bu 16 sınıf aynı gün seçmeli ders alacak ise bir sınıftaki öğrenciler 4 farklı ders 16 sınıf 4 ders: 64 ayrı ders*2 ders saati Biz BT cilere de diğer seçmeli ders öğretmenlerine de en fazla 8 saat ders demektir. Bir de çok öğrenci B.T. Seçerse ordada 15-20 bilgisayarlı bir sınıfta 40-50-60 öğr. ile ders yapmak olur.

Ancak 5. sınıflar Pazartesi, 6. Sınıflar Salı, 7. sınıflar Çarşamba, 8. Sınıflar Perşembe seçmeli ders alacaklar şeklinde olsa 32 saat seçmeli derse giren B.T.öğretmeni olur (Sadece B.T. Öğr. değil diğer seçmeli dersle maaş-ekders tamamlayanlara da faydası olur) :idea:

Açıklamadaki 4. madde (Öğretim programlarının uygulanmasında haftanın belirli bir günü/günleri sekiz (8) ders saatlik zaman dilimi “seçmeli ders saatleri” olarak belirlenir. Bu şekilde farklı sınıf düzeylerinde olup fakat seçtikleri ders açısından aynı seviyede olan öğrencilerden seçmeli ders grubu oluşturulması sağlanır. Örneğin bir öğrenci Kur’an-ı Kerim dersini ilk kez yedinci sınıfta alıyorsa ve henüz başlangıç seviyesinde ise bu dersi beşinci, altıncı ve sekizinci sınıfta okuyan ve başlangıç seviyesinde olan öğrencilerle birlikte alabilir. Böylece hem kaynakların daha rasyonel kullanılması hem de öğrenciler için tercih haklarının karşılanması imkânı sağlanır. ) sıkıntı özellikle örnekteki gibi 4 şubeli bir okulda En AZ 16 seçmeli ders öğretmenini(21 seçimlik ders ve 4 ayrı kademe olduğundan 30-40 öğretmen bile olabilir) aynı anda sağlayamazlar. 1-2 saatlik ders öğrt Müzik,resim,beden,B.T., Tekn. Tasarım, Din K. eeeeee diğer öğrt. Zaten ders saatleri ile maaşları hatta ekdersleri sağlanıyor.Kim girecek bu seçmeli derslere, 16 şubeli okulda 30-40 farklı ders nerede hangi sınıfta işlenecek ????
Yazıyı yazarken bile benim aklım iyice karıştı buna bir çözüm bulmaları lazım :?

:alkis: :alkis:

Bilişim Teknolojileri ve Güncel Paylaşım
http://www.btnotlari.net

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 19:33 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

her zamanki gibi kafam karıştı

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 19:41 
Aktif Üye
Aktif Üye

@yesimim2000 nickli hocama ilaveten bir kombinasyon da be oluşturayım. Farklı şubelerden farklı öğrenciler aynı seviye ders alacakları için bir günü 5 lere bir günü 6 lara şeklinde seçmeli günde oluşturamazsınız. 5-6-7-8. sınıflardan örneğin A şubelerinin seçmeli günü Pazartesi, 5-6-7-8. sınıfların B şubeleri Salı günü...
şeklinde belirlense bile normal programı oturtamayan idareler böyle bir ders programını nasıl yapar nasıl çakışma olmaz nasıl memnun olur herkes aklım almıyor. Seneye hiç sorun yok. Sadece 5.sınıflar seçmeli ders alacak seçmeli gün aynı sınıf seviyesinde olacak, bolluk olacak. Ama bu 4.maddeden dolayı 4 yıl sonra hatlar kitlenir dostlar. Bu dördüncü madde çook su götürür..

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 19:52 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Biraz da ben bulandırayım.
1) Diyelimki farklı sınıflardan bir grup oluştu ve seçmeli BT dersini aldı. Diğer sene hangi öğrencilerin hangi seviyede BT dersini aldığını sistemmi bilecek, okul mu yoksa biz mi takip edeceğiz? Yani bu sene 5678 lerden bir grup aynı saatte ders aldı, diğer sene yeni 5 lerin de olduğu gruba bir önceki seneden ders alan öğrenciler gelirse bunu sistem farkedemez bence...
2)Her sene bu dersi verebilmemiz için 4 farklı müfredat olmalı hani yeni müfredatı gören var mı?
3)Bir öğrencinin 4 sene boyunca BT dersini alabileceğine eminmiyiz? O kadar farklı seçmeli ders varken her biri için 4 farklı müfredat hazırlayacaklarına inanmıyorum. Bu durumda bizim içinde hazırlamazlar. Bu da şu demek öğrenci olursa her sene her sınıf seviyesine ders açılabilir ancak farklı öğrenciler olmak koşuluyla. Yani sistem bir öğrenci bir seçmeli dersi okuyunca ertesi sene o öğrenciye o dersi seçtirtmeyebilir..
4)Haftanın 1 günü seçmeli derslere ayrılır diyor ancak bu tüm okul içinmi yoksa her bir sınıf için belli bir gün belirlenip o günün tamamı mı seçmeli ders olacak o da belirsiz gibi.
Allah sonumuzu hayır etsin. Ben ders mers de istemiyorum, formatörlüğüde seve seve yapıcaz norm fazlası diye göndermesinler yeter... Sinirimize sabrımıza sağlık :)

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 19:53 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

8 saat seçmeli ders var bu dersleri veliler seçecek, okulda şartlara göre seçmeli ders oluşturacak.

Şamil Basayev

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 19:57 
Site Gezgini
Site Gezgini

arkadaşlar 4. madde maalesef çok açık. girebileceğimiz maksimum ders saati 8. idaresinden çok memnun biri olarak bt öğretmenlerinin idarecilerin insafına bırakılmamasını çok istiyordum. dersin 4 yıl boyunca seçilebileceğini görünce çok sevindim. ama 4. madde her şeyi alt üst etti. hakkımızda hayırlısı olsun.

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 20:02 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

öğrencilere seçecekse sorun yok benim açımdan

Ve o bir gün bitince tek söylediği şey"BUNA DA ŞÜKÜR" olurmuş

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 20:15 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

yaw arkadaşlar bırakın onu bunu, 1 saat olan notsuz dersimiz, 2 saat ve notlu olmuş. bence bu çerçeveden bakarsak fena sayılmaz...! diğer ders hesaplarını biz ne kadar yaparsak yapalım uygulamada okuldan okula bile çok şey değişecektir...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 125 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri