Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 54 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
  Torpilin Böylesi.Hem de Stajer Öğretmene
Mesaj 08 Şub 2010, 16:01 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

İŞTE BU DA OLDU: STAJYER ÖĞRETMEN BAKAN TORPİLİYLE GİRESUN’DAN İSTANBUL’A GÖREVLENDİRİLDİ

Giresun’da 23.09.2009 tarihinde ilk kez göreve başlayan Şebinkarahisar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Stajyer Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Dudu AYVAZ, Milli Eğitim Bakanı Nimet ÇUBUKÇU torpiliyle İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü emrinde geçici olarak görevlendirildi.

Stajyer Dudu AYVAZ’ın 18.11.2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun oluruyla, 6 ay süreyle yolluksuz ve harcırahsız olarak İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü emrinde görevlendirilmesi uygun görüldü. Eş durumundan tayin hakkı verilmezken, birçok eş ayrı illerde görev yapmak zorunda bırakılırken, aileler parçalanırken AYVAZ’ın görevlendirilmesi eğitim camiasında büyük rahatsızlık yarattı. AYVAZ’ın geçici görevlendirmesi Ümraniye İmam Hatip Lisesi’ne yapıldı ve AYVAZ kısa bir süre önce görevine başladı.

Öğretmenlerin nasıl ve hangi şartlarda atanacağı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer almaktadır. Öğretmenlerin atama ve yer değiştirmeleri isteğe bağlı ve özür grubuna bağlı atamalar şeklindedir. Bu atamalardan yararlanabilmek ise belli kriterlere bağlıdır.

Konuyla ilgili Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, Milli Eğitim Bakanlığı’na makam onaylı atamanın neye göre yapıldığını sormak amacıyla yazı yazdı. Yazıda şöyle denildi: “Giresun İli Şebinkarahisar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Stajyer Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Dudu AYVAZ’IN İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü emrine görevlendirildiği yönündeki yazılı ve sözlü şikâyetler genel merkezimize ulaşmıştır. Stajyer olarak görev yapan bir öğretmenin hangi gerekçe ile il dışına görevlendirmesinin yapıldığı anlaşılamamıştır. Görevlendirmenin usul ve esaslarına tamamen aykırı bir şekilde yapılan bu işlemin mutlak suretle iptali gerekmektedir. Bakanlığınızca ilgi görevlendirme makam onayının hangi gerekçe ile yapıldığının tarafımıza bildirilmesi hususunda gereğini arz ederiz.”

Bakanlık Dudu AYVAZ’ın görevlendirmesini doğruladı. Milli Eğitim Bakanlığı, Dudu AYVAZ’ın görevlendirilme işleminin ilgi (b) kapsamında Bakan takdiriyle gerçekleştirildiğini belirtti.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK ise torpilli görevlendirme ile ilgili şunları söyledi:

“Yandaş kayırma anlayışı maalesef Milli Eğitim Bakanlığının tüm hücrelerine işlemiş durumdadır. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Hüseyin ÇELİK’ten esinlenmiş olacak ki, usulsüzlüklere, torpilli görevlendirmelere devam etmektedir. Bu durum Milli Eğitim Bakanlığı’na olan güveni zedelemektedir. Bu öğretmen ne tür meziyetlere sahiptir ya da eğitim adına nasıl bir katkı sağlamıştır ki, stajyer olmasına rağmen il dışı görevlendirmesi yapılmıştır? Torpili olmayan, birbirinden ayrı görev yapmak zorunda kalan eşler hangi usulle birleştirilecektir? Bakan ÇUBUKÇU bunun formülünü göstermelidir.

Milli Eğitim Bakanlığı, Bakan takdiri kılıfıyla torpilli görevlendirmeler yapma hakkına sahip değildir. Bakan Nimet ÇUBUKÇU’nun bu usulsüzlüklere fırsat vermemesi gerekmektedir. 800 bin kişilik eğitim camiası adına yandaş kayırma anlayışını kınıyor ve bu torpilli görevlendirmenin bir an önce iptal edilmesini istiyoruz.”

Kaynak : http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... er_id=2435

Sürer mi bu gaflet; daha kaç sene?
Uyan ey Türk uyan! Uyumak neyine?

En son aydansiii tarafından 08 Şub 2010, 16:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Re: Torpilin Böylesi.Hem de Stajer Öğretmene
Mesaj 08 Şub 2010, 16:13 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

lanet olsun böyle zihniyete

Başa Dön

Mesaj 08 Şub 2010, 16:14 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Mazeretini bilmemekle beraber gerçekten böyle bir torpil olduysa yazıklar olsun o torpili yapanada yaptıranada derim.. Yinede hakkını yemek istemem belki geçerli bir mazeret vardır.

Memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler

Başa Dön

Mesaj 08 Şub 2010, 16:19 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Söylenecek birşey yok. Madur olan herkesin hakkı boyunlarına olsun. Nasıl olsa hesap günü hesaplaşır herkes...

Başa Dön

Mesaj 08 Şub 2010, 16:34 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

hesabı sorulur bir gün..

Başa Dön

Mesaj 08 Şub 2010, 16:38 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Nasıl olur ya! Kızkardeşim Şırnak'ta stajyer öğretmen.Bırakın kızkardeşimin eşinin yanına gitmesini,Mersin'de olan eşi görevlendirmeyle yanına bile gidemedi.Üstelik sadece Nimet Çubukçu'nun imzası kalmıştı. Böyle haksızlıklar olduğu sürece iyi bir yerlere gelmemiz çok zor görünüyor arkadaşlar. :shock:

Başa Dön

Mesaj 08 Şub 2010, 17:49 

ayıp ayıp...bakanlığı aradım sözlü tepki kabul etmiyoruz dediler. 0312 417 70 27 ye faks çekip yada ozelkalem@meb.gov.tr adresine mail atarak tepkinizi dile getirin arkadaşlar.

Başa Dön

Mesaj 08 Şub 2010, 18:37 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Hüseyin çelik bakanlığo bırakmadan önce bir kafadan atrama yapmıştı. Bulunduğum yerde öğretmenlik yapan bir kişi pat diye ankara nın fabrika gibi bir meslek liseesine müdür yardımcısı olarak atanmıştı. Döner parasıyla maaşının 2 katını kazanabileceği söyleniyordu. Şimdi de Nimet teyzemizin işleri ayyuka çıkmaya başladı, valla lanet olsun, allah belalarını versin demekten bir de zamanı gelince oy vermemekten başka yapacak bir şeyim yok.

Başa Dön

Mesaj 08 Şub 2010, 18:45 
Site Gezgini
Site Gezgini

Bu kadar birbirinden ayrı eş varken...Bu gerçekten insanlığa sığmaz...Yazıklar olsun.

Başa Dön

Mesaj 08 Şub 2010, 18:50 
Yeni Üye
Yeni Üye

:alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:
Bırak hz ömer,Ebubekir -i sıdık 'ı bunlar Ebubekirin koyunu olamaz.
Mazlum zilletinde ....Zalim izzetinde haydi bakalım...DURMAK YOK YOLA DEVAM......>>>>dütdürü düt düt açılın yoldan.....

Başa Dön

Mesaj 08 Şub 2010, 18:54 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

bu sadece bir tanesi daha önce şahit olmuştum hakkariden istanbula yapmışlardı. çok var böyle yapılanda haberimiz olmuyor...
vay halimize!

Başa Dön

Mesaj 08 Şub 2010, 19:03 
Süper Üye
Süper Üye

bi torpilli de aşmış

Başa Dön

Mesaj 08 Şub 2010, 19:10 
Süper Üye
Süper Üye

Küçük insaların gölgelerinin büyüdüğü yerde güneş batıyor demektir.

Başa Dön

Mesaj 08 Şub 2010, 19:20 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

her yapılanı savunan, her yapılana hak veren değerli ileri görüşlü, aydın, hangi şartta olursa olsunlar destekçi öğretmenlerimiz neden bu torpili de desteklemiyorlar. uygun bir kılıf bulunamadı mı?

Başa Dön

Mesaj 08 Şub 2010, 19:30 
Aktif Üye
Aktif Üye

Ankara dayının pardon ablan olsun yeter... :x

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 54 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri