Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  Norm fazlasına öncelik varm mı?
Mesaj 20 May 2011, 20:55 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Norm fazlası atamalarında istediğim yerler gelmedi. Şimdi il içi ile tercih yaptığımda norm fazlalarına bir öncelik tanınıyor mu? bilgisi olan var mı?

Başa Dön

Re: Norm fazlasına öncelik varm mı?
Mesaj 20 May 2011, 21:10 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Norm fazlası olduğumuzu nerden anlıyoruz ? Ben de onu bulamadım. Kontenjan modülünde eskiden görünen tablo çıkmıyor ( mevcut, ihtiyaç vs ) diye ... Benim müdürüm 6 saat ders ve norm 1 diye giriş yapmış bu durumda ben ne oluyorum anlamadım :) ?

Başa Dön

Mesaj 20 May 2011, 21:14 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

aresbel3 yazdı:
Norm fazlası atamalarında istediğim yerler gelmedi. Şimdi il içi ile tercih yaptığımda norm fazlalarına bir öncelik tanınıyor mu? bilgisi olan var mı?
Öncelik tanınmaz hocam.

Başa Dön

Mesaj 20 May 2011, 21:16 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Peki tercihlerime yerleşemezsem?? herhangi bi yere mi gönderilirim?

Başa Dön

Mesaj 20 May 2011, 21:21 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

İstanbul'da son çıkan yazıda norma fazlası öğretmenlerin il içi tayin istemelerinin sağlanması isteniyor. Aksi taktirde yönetmelik maddesi uygulanarak kendileri atayacakmış öyle yazıyordu.

Başa Dön

Mesaj 20 May 2011, 22:59 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

benim bildiğim öncelik var hocam.

Başa Dön

Mesaj 20 May 2011, 23:03 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Norm fazlası olduğumuz bize bildirilmezse ve biz de tercih yapmazsak, il bizi illa bir yerlere gönderir mi yoksa yerimizde mi kalırız? Şu anda birilerine göre -yanlış yapılan bir uygulama sonucu- norm fazlası durumundayız, sorunu çözecekler ya o yüzden soruyorum.

Başa Dön

Mesaj 20 May 2011, 23:08 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Tercihlerime yerleşemezsem herhangi bir yere gönderilri miyim ilde? bunu merak ediyorum. ona göre tercih yapacağım çünkü.

Başa Dön

Mesaj 20 May 2011, 23:58 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

halukk yazdı:
Norm fazlası olduğumuzu nerden anlıyoruz ? Ben de onu bulamadım. Kontenjan modülünde eskiden görünen tablo çıkmıyor ( mevcut, ihtiyaç vs ) diye ... Benim müdürüm 6 saat ders ve norm 1 diye giriş yapmış bu durumda ben ne oluyorum anlamadım :) ?

hocam az once baktım kontenjan.meb.gov.tr calisiyor, o bilgilerde yazıyor.

Çocuklar için Pepe izle çizgi film sitesi.

Başa Dön

Mesaj 21 May 2011, 00:34 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

aresbel3 yazdı:
Tercihlerime yerleşemezsem herhangi bir yere gönderilri miyim ilde? bunu merak ediyorum. ona göre tercih yapacağım çünkü.

Hocam norm fazlası öğretmenlere öncelik sağlanacağı ya da il içindeki tercihleri olmazsa rastgele atama yapılacağıyla ilgili mevzuatta hiçbir bilgi görmedim şimdiye kadar, re'sen atama ancak tayin dönemi dışında valiliklerce yapılabilir. Ama Konya mesela, il içinde tercih yapmayanları ya da yapıp atanamayanları re'sen atayacağını söylemiş. Yapar mı yaparlar, en sağlıklı bilgi ilden alınır bu konuda.

Başa Dön

Mesaj 21 May 2011, 01:18 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

aakcakaza yazdı:
halukk yazdı:

hocam az once baktım kontenjan.meb.gov.tr calisiyor, o bilgilerde yazıyor.

Daha önceki gördüğüm tablodan farklıydı baktığımızda müdürle şifreyi almadım ben. Ancak bu dediğim formda ders saati sayısını ve normu müdür giriş yapabiliyor. Son güncelleme sırasında şube müdürü demiş o da 6 saat ders ve norm1 yazmış .. anlamadım gitti.. :S Bölge normu vs görnmuyo da tabloda.

Başa Dön

Mesaj 21 May 2011, 01:38 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

teymirx yazdı:
benim bildiğim öncelik var hocam.

onlara yerdeğiştirme den önce bi istek hakkı verdiler bir daha öncelik verirlerse cılkı çıkar bu işin...

Başa Dön

Mesaj 30 May 2011, 09:58 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Klavuzda yazmıyorsa öncelik verilmeyecek demektir. Ancak norm fazlası arkadaşlara bir haksızlık bu. Çünkü yer il içi yer değiytirme başvuruları başlamadan önce norm fazlalarının yer değiştirmesi için yazılar gelmişti. Ne olduysa ertelenip il içiyle beraber yapılması kararlaştırıldı. Eğitim bölgesinde isteyebileceği okula il içi norm sıradan girerek yüksek puanlı biri gelebilir. Bana göre haksızlık olacak. Mantıklı da değil. İlk önce eğitim bölgesi normu dikkate alınmalıdır. Bu durumda o bölgedeki norm fazlaları o bölgedeki ihtiyaç bulunan kurumlara atanarak açık kapatılmalıdır.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: ataaka, bote05, mekrel, muratbedel, ozilogic, per_cey, samil ve 54 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri