Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  İlçe Mem Kararnamemizi bekletiyor...
Mesaj 23 Haz 2010, 17:44 
Site Gezgini
Site Gezgini

Arkadaşlar çalıştığım ilçe MEM'e kararnameler gelmiş. Yalnız sorumluluk sınavlarında görev alanların kararnamelerini sınavlar bitene kadar (Temmuzda bitiyor)bekleteceklerini söylüyorlar. Ama 2010 Atama ve Yer Değiştirme Kılavuzunda okul bittikten sonra (18.06.2010) 10 gün içinde tebliğ ve ilişik kesme işlemleri yapılması gerekir diyor. Böyle bir hakları var mı, hakkımı nasıl arayabilirim?

Başa Dön

Re: İlçe Mem Kararnamemizi bekletiyor...
Mesaj 23 Haz 2010, 17:55 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

walla hocam hangi ildesiniz ilçedesiniz bilmiyorum ama, bizim gibi sorumluluk ve ort. yükseltme sınavlarında görevlendirenler için iyi..yönetmelikte 10 gün içinde diyor ama 10 gün içinde bizim sınavlar bitmiyor resmi takvime göre 11 temmuzda başlıyor tatil. biraz geciktirmesi bu açıdan mantıklı. ama isteyenin elden alıp ilişiğini kesmesinde sakınca olmaması lazım. geçen sene 25 günlük bir süre tanınmış ilişik kesme ve başlama için..10 günde kesmek zorunda olursak bizim hak kaybımız oluyor o zaman biz nasıl arayacağız değilmi. dediğim gibi isteyenin kesmesi lazım

Başa Dön

Mesaj 23 Haz 2010, 18:21 
Site Gezgini
Site Gezgini

faruk8542 yazdı:
walla hocam hangi ildesiniz ilçedesiniz bilmiyorum ama, bizim gibi sorumluluk ve ort. yükseltme sınavlarında görevlendirenler için iyi..yönetmelikte 10 gün içinde diyor ama 10 gün içinde bizim sınavlar bitmiyor resmi takvime göre 11 temmuzda başlıyor tatil. biraz geciktirmesi bu açıdan mantıklı. ama isteyenin elden alıp ilişiğini kesmesinde sakınca olmaması lazım. geçen sene 25 günlük bir süre tanınmış ilişik kesme ve başlama için..10 günde kesmek zorunda olursak bizim hak kaybımız oluyor o zaman biz nasıl arayacağız değilmi. dediğim gibi isteyenin kesmesi lazım

Hocam ben görev almak istemiyorum sınavlarda ve bize kararnamelerimiz tebliğ edilmiyor ilişik kesmemiz için. Elden de istesek vermiyorlar kararnamemizi. Meb 2010 Atama ve yer değiştirme yönetmeliği 51. maddesinde 10 gün içinde tebligat yapılması gerekir yazıyor.

Atama ve yer değiştirmelerde tebligat

MADDE 51- (1) Atama ve yer değiştirme suretiyle atamalara ilişkin işlem evrakı en geç on gün içinde 7201 sayılı Tebligat Kanunu hükümleri uyarınca ilgililere tebliğ edilir. Atama evrakı tebliğ edilenler, 657 sayılı Kanunun 62 ve 63 üncü maddelerinde belirtilen süre içinde göreve başlamak zorundadırlar.

(2)Ataması yapılanlara ait ilişik kesme ve başlama işlemleri Bakanlıkça belirlenecek süre içinde yapılmadığı ve bu süre içinde yasal bir gerekçe söz konusu olmadığı takdirde atama veya yer değiştirme işlemi iptal edilir.

Başa Dön

Mesaj 23 Haz 2010, 20:50 
Site Gezgini
Site Gezgini

GÜncell..

Başa Dön

Mesaj 23 Haz 2010, 21:29 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

fluent23 yazdı:
faruk8542 yazdı:

Hocam ben görev almak istemiyorum sınavlarda ve bize kararnamelerimiz tebliğ edilmiyor ilişik kesmemiz için. Elden de istesek vermiyorlar kararnamemizi. Meb 2010 Atama ve yer değiştirme yönetmeliği 51. maddesinde 10 gün içinde tebligat yapılması gerekir yazıyor.

MADDE 51- (1) Atama ve yer değiştirme suretiyle atamalara ilişkin işlem evrakı en geç on gün içinde 7201 sayılı Tebligat Kanunu hükümleri uyarınca ilgililere tebliğ edilir. Atama evrakı tebliğ edilenler, 657 sayılı Kanunun 62 ve 63 üncü maddelerinde belirtilen süre içinde göreve başlamak zorundadırlar.

(2)Ataması yapılanlara ait ilişik kesme ve başlama işlemleri Bakanlıkça belirlenecek süre içinde yapılmadığı ve bu süre içinde yasal bir gerekçe söz konusu olmadığı takdirde atama veya yer değiştirme işlemi iptal edilir.

YASAL GEREKÇE
.
ilişik kesme işlemlerinden sonra ortalama yükseltme sınavlarını yapacak öğretmen kalmayacağından; öğrencilerin madur olmasını önlemek için iişik kesme işlemleri sınav sınonu kadar ertelenmiştir
.

hocam MEB isterse gerekçe de bulur. tarihi de değiştirir :D
..
ama illaki ilişik kesmek istiyorsan yaz okul müdürlüğüne bir dilekçe
..
... tarihinde yapılan atamalarla ... okuluna tayinim çıkmıştır. ilgili kararnamenin gelip gelmediğinin belirlenmesi, kararnamem hazırlandı ise ... nolu kanunun ... maddesine göre tarafıma tebliğ edilmesi konusunda
bilgilerinize arz ederim
..
sonucunu bekle..

Başa Dön

Mesaj 23 Haz 2010, 21:32 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

yöneltmeliğin belirttiği tar,he kadar bekleteblir

Başa Dön

Mesaj 23 Haz 2010, 22:00 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

en geç pazartesi günü ilişik kesmek zorundasınız....barbaryan hocamın dediği gibi yazın dilekçeyi bakalım ne yapacaklar...Yalnız işleme alındığını görün...

Başa Dön

Mesaj 23 Haz 2010, 22:23 
Site Gezgini
Site Gezgini

İl milli eğitim müdürlüğü bakanlığa yazı yazmadıkça kimsenin kararnamesi iptal edilmez. Bu gibi durumlar il milli eğitim müdürlüklerinin insiyatifindedir. Ancak işinizi garantiye almak için şuan ki kurmunuza ve yeni atandığınız kuruma durumu dilekçeyle bildirin.

Başa Dön

Mesaj 23 Haz 2010, 23:53 
Site Gezgini
Site Gezgini

BaRBaRYaN35 yazdı:
fluent23 yazdı:
faruk8542 yazdı:

YASAL GEREKÇE
.
ilişik kesme işlemlerinden sonra ortalama yükseltme sınavlarını yapacak öğretmen kalmayacağından; öğrencilerin madur olmasını önlemek için iişik kesme işlemleri sınav sınonu kadar ertelenmiştir
.

hocam MEB isterse gerekçe de bulur. tarihi de değiştirir :D
..
ama illaki ilişik kesmek istiyorsan yaz okul müdürlüğüne bir dilekçe
..
... tarihinde yapılan atamalarla ... okuluna tayinim çıkmıştır. ilgili kararnamenin gelip gelmediğinin belirlenmesi, kararnamem hazırlandı ise ... nolu kanunun ... maddesine göre tarafıma tebliğ edilmesi konusunda
bilgilerinize arz ederim
..
sonucunu bekle..

15.06.2010 tarih ve B.08.0.PGM.0.09.01.01/29807 sayılı makam onayı 5. maddesinde Haziran 28 ine kadar ilişik kesme işlemlerinin tamamlanması gerektiği açıkça belli. Hangi resmi yazıya veya karara veya yönetmeliğe göre beni 28 Hazirandan sonraki bir tarihe kadar burada tutucaklar hocam. Çünkü yukarıdaki makam onayı bakan adına imzalanmış o karara karşı mı gelecekler. O zaman bu yönetmelik, makam onayı, yerdeğiştirme takvimi yayınlanmasın her il ve ilçe kafasına göre iş yapsın..

Başa Dön

Mesaj 24 Haz 2010, 00:02 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

hocam evrak kayıt sistemi ve tebliğ diye birşey var ile 2 gün ilçeye 4-5 gün ve okul müdürü bir hafta ilçeye gitmedi (memur da yok) ve kararname 10 15 gün okula gelmedi dolasıyla tebliğde edilmedi bana nasıl kesecem ilişiği.. bakanlık yazı çıkartıyorda, geçmiştede buna benzer yazılar çıkarttı. ona kalırsa hepimiz biliyoruzki yönetmeliğe zıt bir şekilde geçici madde eklenmeden basın açıklamasıyla iş yapıldı. olur böyle vakalar meb işleri sallar.. :puhaha:

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri