Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 42 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
  2012 Şubat Özür Grubu Atamaları
Mesaj 10 Eki 2011, 22:09 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar 14 Eylül KHK den sonra yogun bir tepki gösterdik ama su anda önce kamuoyu yoklandı bakıldı tepki az konu gündemden düşürülmeye çalışılıyor...Lütfen tüm sendikalara mail atalım ve hakkımızı geri alalım.Eşlerimizle bir araya gelelim eğitimine devam etmek isteyen arkadaşlarımızın da mağduriyeti giderilsin...

Şu an hiçbir sendikanın ana sayfasında bu haber yer almıyor...Lütfen Dikkat...

Buradan da sesimizi duyuralım...

Yoksa hakkımız elimizden alınacak...

Başa Dön

Re: 2012 Şubat Özür Grubu Atamaları
Mesaj 10 Eki 2011, 22:13 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Şubat özrü iptal kardeş

Hak sevmiş yaratmış söz etme gönül.

Başa Dön

Mesaj 10 Eki 2011, 22:14 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

irfbaba yazdı:
Arkadaşlar 14 Eylül KHK den sonra yogun bir tepki gösterdik ama su anda önce kamuoyu yoklandı bakıldı tepki az konu gündemden düşürülmeye çalışılıyor...Lütfen tüm sendikalara mail atalım ve hakkımızı geri alalım.Eşlerimizle bir araya gelelim eğitimine devam etmek isteyen arkadaşlarımızın da mağduriyeti giderilsin...

Şu an hiçbir sendikanın ana sayfasında bu haber yer almıyor...Lütfen Dikkat...

Buradan da sesimizi duyuralım...

Yoksa hakkımız elimizden alınacak...

siz sendikanıza mail attınızmı?

Başa Dön

Mesaj 10 Eki 2011, 22:16 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Evet attım ama henuz cevap gelmedi...

Başa Dön

Mesaj 10 Eki 2011, 22:21 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

KHK'lere sendikaların dava açma yetkisi yok. ya bireysel dava açılabilir yada bir siyasi parti dava açabilir.

Başa Dön

Mesaj 10 Eki 2011, 22:22 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Türk Eğitim Sen ve Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK'un özür grubu tayinlerle ilgili basın açıklaması:

Yeni Milli Eğitim Bakanlığı Teşkilat Kanunu aşağıdaki düzenlemeyi getirmiştir.

MADDE 37

(3) Öğretmenlerin Bakanlıkça belirlenen hizmet bölge veya alanlarında en az üç eğitim öğretim yılı görev yapması esastır. Bunların yer değiştirme suretiyle atamaları her yıl yapılan atama plan ve programları çerçevesinde eğitim öğretim faaliyetlerini etkilemeyecek şekilde sonuçlandırılır. Bakanlıkça belirlenen özür gruplarına bağlı yer değiştirmeler ise yaz tatillerinde yapılır.

Bu maddeden hareketle bundan sonra her türlü özür grubu tayinleri, sadece yaz tatillerinde bir kere yapılacaktır.Bu maddeyi buraya koyanlar, eğitim öğretim dönemi içerisinde öğretmen sirkülasyonunun eğitim öğretime zarar verdiğinden hareket etmekte, bunun yolunu da bu şekilde bulduklarını zannetmektedir.

Bu maddeyi bu şekilde düzenleyenlerin “özür” kelimesinin, “özür grubu tayin” ifadesinin ne anlama geldiğinden haberi var mıdır, diye düşünmeden edemiyorsunuz. Özür grubu tayinleri, adından da anlaşılacağı üzere, hayat içerinde planlanamayan, aniden karşımıza çıkan sebeplerle yapılması gereken tayinlerdir. Nedir bunlar, sağlık, eş durumu, eğitim gibi sebeplerle tayin isteğinin yapıldığı hallerdir.

Sağlık gibi insan hayatını doğrudan etkileyen bir sebebi sadece yaz tatilleriyle sınırlandırmak ne insanidir ne de bilimsel. Böyle bir sebebe rağmen, bu sebebi göz ardı ederek çalıştırılan bir kamu görevlisinin iş veriminin ne kadar düşeceğini, mutsuz edeceğini bu hakkı kısıtlayanlar, hiç mi akıl etmediler?

Eş durumu özrü ise bambaşka şartları olan bir özür grubudur.Ailesinden makul süre uzak tutulan bir öğretmenin nasıl hizmet yapacağı herkesin malumudur?Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliği ile zaten eş durumu özrü stajyerlik süresinin tamamlanmasından sonra kullanılan bir hak haline getirilerek yeterince kısıtlanmış durumdadır. MEB gayri insani bir anlayışla yıllar önce böyle bir düzenleme yapmış, Türk Eğitim Sen’in açtığı davalar da bir sonuç ortaya çıkarmamış, yargı da bu uygulamayı onaylamıştı. Öğretmenler bu durumu beğenmese de kabul etmek durumunda kalmıştır ancak, stajyerliği kalktıktan sonra, sadece yaz tatilinde bu hakkı kullanmaları doğrultusunda bir düzenleme yapılması, yeni bir hak gaspı anlamındadır ve asla kabul edilemez.

Türk Eğitim Sen ve Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK bu durumu sayın Ömer DİNÇER’e anlattı, bu problemin çözülesi gerektiğini ifade etti. Sayın Bakan bu doğrultuda bir çok talep geldiğini, bir değerlendirme yapacağını söyledi. Bugüne kadar geçen süre içerisinde ne gibi bir değerlendirme yapıldı, neye karar verildi, hala bir açıklama bulunmamaktadır.

Türk Eğitim Sen olarak, sayın Bakandan bu konudaki değerlendirmesini bir an önce yapmasını istiyoruz.İnsanların bir bilinmezlik içerisinde beklemeye tahammülü kalmamıştır.Her biri birkaç yıldır ailelerinden uzak bırakılmış bu insanlar mevzutaın yüklediği sorumluluğu yerine getirmiş ve stajyerlikleri kaldırılmıştır. Bu insanların önüne yeni engeller koymak hangi insani gerekçeyle izah edilebilir? Bu tavır özür kelimesinin yüklendiği anlamı da red etmek değil midir?

Sayın Ömer Dinçer bu konuda elini vicdanına koymalı, yeni karışıklıklar oluşmadan problemi çözeceğini açıklamalıdır. Türk Eğitim Sen olarak özür grubu tayinlerinin her yarı yıl sonunda olmak üzere en az yılda iki kere yapılmasını istiyoruz. Umut ediyoruz ki, bu konuda aklı selim galip gelecek ve Bakanlık bir yanlıştan daha dönecektir. Aksi takdirde tepkiler dinmeyecektir.

Başa Dön

Mesaj 10 Eki 2011, 22:31 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Türk eğitim sen in bugun yaptığı basın açıklaması...Diğer sendikalardan da aynı tepkiyi dile getirmelerini istiyoruz...

Başa Dön

Mesaj 30 Eki 2011, 23:12 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Son durum nedir herhangi bir duyum alan var mı acaba?

Başa Dön

Mesaj 30 Eki 2011, 23:17 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar yılda birkez yapılacak özür atamaları diye ba kan açıklama yaptı biliyorsunuz ben herhangi bir gelişme ya da öğretmenlerden tepki duymadım bak an hala bakıyor etrafına ama ses soluk yok meee gibi olduk biraz sanırım...

Başa Dön

Mesaj 30 Eki 2011, 23:22 
Site Gezgini
Site Gezgini
Kullanıcı avatarı

bütün olumsuzluklarda bizi bulur arkadaş...yıllardır yapılan ocak tayinini adam pat diye kaldırdı yaaa....ben yaptım oldu diyo adamlar.yok böyle bişe yaa

Ali KINIK

Başa Dön

Mesaj 30 Eki 2011, 23:36 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

ben umutluyum arkadaşlar bence bu doneme has ek bir atama hakkı verecekler çünkü bu dönemden sonra mağdur kalmayacak atamalar düzene giriyor...

Başa Dön

Mesaj 31 Eki 2011, 11:11 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Çok büyük bir haksızlık uygulamanın doğru olduğunu düşünüyorum.Fakat bir seferlik yapmalılar.Bundan sonra herkes bilir ne zaman atama yapılacğaını ama birden böyle bir karar ile şubatı bekleyenler için kötü oldu.İnşallah bir seferlik bir hak verirler.

Başa Dön

Mesaj 31 Eki 2011, 21:12 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

hocam gerçekten ne olacak şimdi

Başa Dön

Mesaj 31 Eki 2011, 21:25 
Site Gezgini
Site Gezgini

son bir defa yapılacak sanırım 1 ay içinde belli olur

Başa Dön

Mesaj 01 Kas 2011, 16:10 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER, eğitim sendikaları ile bir görüşme yaptı. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve diğer eğitim sendikalarının genel başkanlarının hazır bulunduğu görüşmede başta Van’da yaşanan depremde hayatını kaybeden öğretmenlerimiz olmak üzere eğitimin birçok sorunu ele alındı.
Ömer DİNÇER ile yaptığımız görüşmede, Van ilinde meydana gelen depremde yaralanan, yakınlarını kaybeden, evi yıkılan, ciddi travma yaşayan öğretmenlerimize başka illere tayin hakkı verilmesini, stajyerken hayatını kaybeden 42 stajyer öğretmenin ailelerine de maaş bağlanması için kanuni düzenleme yapılmasını istedik. Ayrıca Genel Başkanımız İsmail Koncuk, bu bölgede görev yapanlara iki yıllığına çift maaş uygulaması önerdi. Bakan Dinçer bu konularda çalışma yapıldığını, depremde yaşamını yitiren ve yaralanan öğretmenlerimizin ailelerine 10 bin TL yardım yapılacağını söyledi. Bakan, bu bölgede görev yapanlara iki yıllığına çift maaş uygulaması ile ilgili bir karar alınmasının ise hükümete ait olduğunu kaydetti. Görüşmede Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Ağustos’ta ataması yapılmayan, ancak ‘istediğim yerlere yerleşemezsem, diğer illerde de görevi kabul ederim’ seçeneğini işaretleyenler arasından 800 öğretmenin Van'a atanacağını, 14 Kasım tarihine kadar bu işlemlerin bitirileceğini söyledi.
Bakan Ömer Dinçer, Haziran ayının sonuna kadar bu bölgede gönüllü olarak öğretmen çalıştırmak istediklerini ifade etti ve sendikalardan destek istedi. Buna göre Haziran ayının sonuna kadar diğer bölgelerden gönüllü öğretmenler bu bölgede görev alabilecekler, görev süresi sona erince eski okullarına geri dönecekler. Sendikalar, bu konuyu destekleyebileceklerini ifade etti.
Genel Başkan İsmail Koncuk, sendikalar ile Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer arasında yapılan görüşmede, özür grubu tayinlerinin yılda en az iki kez yapılmasını ve bu bağlamda öğretmenlere yarıyıl sonu itibariyle özür tayin hakkı verilmesini istedi. Bakan Dinçer, bu konuda henüz bir karar vermediğini, karar alındığı takdirde bizlerle paylaşacağını söyledi. Bakan Dinçer’e, öğretmenlere yılda iki kez özür grubu tayin hakkı verilmemesi durumunda Türk Eğitim-Sen olarak eylem yapmak zorunda kalabileceğimizi ifade ettik. Genel Başkanımız İsmail Koncuk, görüşmenin sonunda Sayın Bakan’a bir kez daha “özür grubu tayin hakkı konusunda bir müjde verelim mi?” diye sordu. Bakan ise “ hayır, hala değerlendiriyorum” şeklinde cevap verdi.

Genel Başkan Koncuk, Bakan Dinçer’e, okullarda toplanan bağış paraları konusunda okul müdürlerine soruşturma açılmasının yanlış olduğunu, bu talimatın geri çekilmesi gerektiğini söyledi. Bakan Dinçer, bu talimatı geri çekmeyeceğini ifade edince, Genel Başkanımız da Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konuda okul müdürlerine bir ceza veremeyeceğini ve ısrar etmemesi gerektiğini söyledi.

Genel Başkanımız İsmail Koncuk, ataması yapılmayan öğretmenlere verilen 55 bin öğretmen ataması sözünün tutulmadığını, bu konuda özür dilendiğini ama özrün yetmeyeceğini belirterek, Sayın Bakan’dan öğretmen ataması yapılması için gayret sarf etmesini istedi. Bakan Dinçer, “prosedürü biliyorsunuz” deyince Genel Başkanımız, bu konuda tepkilerin artık Milli Eğitim Bakanlarına değil, artık Başbakana yöneleceğini, bu kadar ataması yapılmayan öğretmenin görmezden gelinemeyeceğini, bunun ülke sorunu haline geldiğini, ataması yapılmayan öğretmenlerin sorununa bir an önce çözüm bulunması gerektiğini ifade etti.

Genel Başkanımız, Bakan Dinçer’e, atanacak üst düzey yöneticilerin sadece işletmeciler arasından değil, tebeşir tozu yutmuş eğitimciler arasından yapılmasını da istedi. Bu konuda eğitimcilerin ciddi rahatsızlık duyduğunu, tebeşir tozu yutmamış insanların milli eğitime katkılarının olmayacağını belirten Koncuk, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bir işletme olmadığını belirtti.

Bakan Dinçer ise, 18-20 Kasım tarihlerinde Antalya’da yapılacak olan Milli Eğitim Çalıştayı’nda bu konuların görüşülebileceğini, sendikaların görüşlerini orada da seslendirmesini beklediğini ifade etti.

Genel Başkanın notu: Türk Eğitim-Sen olarak eğitimin sorunlarının çözülmesi noktasındaki gayretlerimiz devam edecektir. Bilhassa özür grubu tayinleri konusunda bir yumuşama olabileceğini düşünüyoruz. Umuyoruz ki taleplerimize olumlu cevap verilir. Aksi takdirde yeni eylemler söz konusu olacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

bilgi için: http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... r_id=13955

En son irfbaba tarafından 01 Kas 2011, 16:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 42 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri