Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  Emeklilik Yaşı Hesaplama
Mesaj 20 May 2017, 00:31 
Yeni Üye
Yeni ÜyeKayıt: 20 May 2017, 00:30
Mesajlar: 42000 yılı ve sonrası yıllarda emekli olan emekliler için intibak zammı çıkacaktır, intibak zammı 355 lira olarak hesaplanmış ve binlerce emeklinin gözü intibak zammı için Anayasa mahkemesine çevrilmiştir. 2000 yılı sonrası emekli olanlar intibak zammını her ay düzenli olarak alacaklardır.

ne zaman emekli olurum

İntibak zammı emekliler arasındaki eşitsizliği kaldırmak için uygulanacaktır, aynı hizmet yılı içerisinde emekli olan ve emekli maaşları arasında fark olan emekliler için zam uygulanacaktır. Ülkemizde yaşayan emeklilerin aldıkları maaşlar arasında büyük farklar bulunmaktadır, intibak zammı ise emekli maaşları arasındaki dengenin sağlanması için uygulanacak bir zam yöntemidir.

emeklilik yaşı hesaplama

Ülkemizde emekli maaşlarının dağıtılmasında emeklinin hangi sendikaya bağlı olarak emekli olduğu göz önünde tutulmalıdır, bağ kur, SSK, Emekli Sandığı, tarım emeklileri, memur emeklileri olarak gruplara ayrılmaktadır ve kurumlar arasında maaş farkları bulunmaktadır. Emeklilerimiz ise maaşları arasındaki farkların giderilmesini, eşit ve adaletli bir aylık maaş sistemi uygulanmasını istemektedir. Emekliler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında aylık ücretlerine zam alıyorlar, her emekli kurumunun belirlediği kararlarla zam almaktadır, memur zamları ise memurlarla birlikte toplu sözleşme şeklinde belirlenmektedir.

ssk ne zaman emekli olurum


İntibak zammı çerçevesinde konu Anayasa mahkemesinde görüşülmekte, intibak zammından yararlanacak emekliler için kanun bütün emeklileri kapsayacaktır, emeklilerin ayrı ayrı dava açmalarına gerek yoktur, 2000 yılı ve sonrası emeklilerin maaşları otomatik olarak hesaplanarak emekliler intibak zammından faydalandırılacaklardır. İntibak zammı 5 milyon emekliyi kapsayacak olup bu emekliler SSK ve Bağ-Kur emeklileri olarak sıralanabilir, SSK ve Bağ-Kur emeklilerin maaşların intibak zammı ile 355 lira artırılacaktır.

Bazı işverenler sigorta işlemini geciktirmek için çalışanların sigorta işlemlerini geciktirmektedirler, sigortasız işçi çalıştırmak suçtur ve buna göre işe alınan bir çalışanın sigortası işe başladığı gün yapılması gerekmektedir.


Başa Dön
   
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz


Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-


Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri