Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  KPSS 85 üstü puan almak için nasıl çalışılmalı?
Mesaj 25 Oca 2011, 18:39 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

kpssden 85 ve üstünde puan almak için nasıl çalışılmalı? ne kadarlık çalışma ile başarılı olunabilir sizce?

Başa Dön

Re: KPSS 85 üstü puan almak için nasıl çalışılmalı?
Mesaj 15 Eyl 2011, 14:38 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

benimde bu sene 90 üstünde almam lazım yani hiç bir konuyu atlamadan gerçekten anlayarak ve zihnimize yerleştirip sorulara doğru yorum yapabilirsek iyi olur, bunları kazanmak için bolca soru çözmek gerekli başka yolu yok...

Başa Dön

Mesaj 15 Eyl 2011, 14:44 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

önerim şu:uzmanların ve çevrendeki arkadaşların boş konuşmalarını bırakacaksın cep telefonunu televizyonu kapatıp günde 8 saat ders çalışacaksın cdden izleyip ses kaydı yapıp dinleyeceksin başkaca bir yolu yok haftada bir doğaya tabiata göl kenarına yada yüksekçe bir yere çıkıp beynine oksijen dolduracaksın.kardeşim yaptı 2 üniversiteyi 1ncilikle bitirdi sonra kpss sınavında 93 çekti.Yani çok ve sıkı çalışmanın te çare olduğunu anlayıncaya kadar kaç tane sihirli lamba kıracağız

Başa Dön

Mesaj 15 Eyl 2011, 14:48 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Buzkırıcı yazdı:
önerim şu:uzmanların ve çevrendeki arkadaşların boş konuşmalarını bırakacaksın cep telefonunu televizyonu kapatıp günde 8 saat ders çalışacaksın cdden izleyip ses kaydı yapıp dinleyeceksin başkaca bir yolu yok haftada bir doğaya tabiata göl kenarına yada yüksekçe bir yere çıkıp beynine oksijen dolduracaksın.kardeşim yaptı 2 üniversiteyi 1ncilikle bitirdi sonra kpss sınavında 93 çekti.Yani çok ve sıkı çalışmanın te çare olduğunu anlayıncaya kadar kaç tane sihirli lamba kıracağız

Maşallah, hocam kardeşiniz inşallah 93puan aldıktan sonra açıkta kalmamıştır :)

Başa Dön

Mesaj 15 Eyl 2011, 14:54 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Buzkırıcı yazdı:

hocam yemeden içmeden çalışma abartı geldi bana :) 85 çok yüksek puan değil, ben 3 hafta çalışıp almıştım 85 puanı

Başa Dön

Mesaj 15 Eyl 2011, 15:14 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

ÖSYM her yıl sınav içeriğini değiştirmekle birlikte temel konuları aynı bırakıyor. Öncelikle son 5-6 yılki tüm soruları çözüp konu eksiğiniz olan ve yanlış yaptığınız alanları belirlemeniz lazım. Konu eksiklerinizi tamamladıktan sonra bol bol soru çözme alıştırması yapmak gerekiyor. Maalesef üniversitelerde bize gösterdikleri eğitim bilimleri dersleri ile KPSS de çıkan konular arasında pek bir bağlantı yok. Benim gibi kendi kendine zor öğrenebilen biri iseniz dershaneye gitmenizde fayda var. Her insanın öğrenme şekli farklıdır. Belirli bir arkadaş grubu ile sıkça vakit harcıyorsanız gelecek yılların selameti için bir süreleğine kendinizi çevrenizden soyutlamanız gerekebilir.

Delikanlılık Demek Koltuğunun Altına Bir Ekmek Alıp Evinin Yolunu Tutmaktır.

Başa Dön

Mesaj 15 Eyl 2011, 15:19 
Aktif Üye
Aktif Üye

abartmayın arkadaşlar biz zaten genel yeteneği gözü kapalı yapabiliyoruz geriye kaldı genel kültür ve eğitim onlar da aman aman zor şeyler değil arkadaşın da dediği gibi ben 85 puanı neredeyse 3 haftada aldım sayılır öncesinde pek bi çalışma yoktu abartma arkadaşım 2.dönem başlarsın hemen biter konular alırsın 90 puan olur biter

Başa Dön

Mesaj 15 Eyl 2011, 15:23 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Ben günlük 200-250 soru civarında çözülmesi gerekir diye düşünüyorum. Galiba buda 3-4 saat civarında yapıyor. Bol bol çözümlü örnekleri çözmenizi tavsiye ederim. Bir soruyu çözerken şıklar arasında kalıyorsanız (mesela alışma mı, alışkanlık kazanma mı? ayırt edemiyorsanız) hemen goole a bu iki kavramın farkı nedir diye sorarup (çoğunlukla cevabı çıkıyor) farkı öğrenin. Gerisi de bildiğiniz şeyler işte konu anlatımlı kitap bitirme falan...
Ben bunları yaptım geçen sene ısrar edilmesine rağmen dersaneye de gitmedim 90 puan aldım. kısacası interneti iyi kullanın derim. O kadar 8-10 saat gibi abartılı çalışma gerektiğini sanmıyorum.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri