Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 547 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: tarayıcıyı optik okuyucu yapma
Mesaj 18 May 2017, 22:50 
Yeni Üye
Yeni Üye

tamam hocam sagolun.

Başa Dön

Mesaj 23 May 2017, 01:00 
Yeni Üye
Yeni Üye

Hocam yeni form tanıtırken şöyle bir hata alıyorum. Eski form 11 değişmiş sanırım onunla yaptığım sınavlar vardı. Programa tanıtayım dedim ama olmadı bir türlü. Yeni form yükle deyip, resim gözat seçeneğinden yüklüyorum. Ders, soru sayısı vs ayarlıyorum form yükle seçeneğinden ilgili dosyayı seçiyorum. “Yerleşim – Koordinatlar İçin Tıklayınız” yazısına tıklyorum. Buraya kadar sorun yok gibi ama başlata tıklattığımda bu hatayı alıyorum.

Eklentiler:
Ekran Görüntüsü (4).png
Ekran Görüntüsü (4).png [ 13.36 KiB | 267 kere görüntülendi ]
Başa Dön

Mesaj 23 May 2017, 06:43 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

drak06tr yazdı:
Hocam yeni form tanıtırken şöyle bir hata alıyorum. Eski form 11 değişmiş sanırım onunla yaptığım sınavlar vardı. Programa tanıtayım dedim ama olmadı bir türlü. Yeni form yükle deyip, resim gözat seçeneğinden yüklüyorum. Ders, soru sayısı vs ayarlıyorum form yükle seçeneğinden ilgili dosyayı seçiyorum. “Yerleşim – Koordinatlar İçin Tıklayınız” yazısına tıklyorum. Buraya kadar sorun yok gibi ama başlata tıklattığımda bu hatayı alıyorum.

Hocam yüklemeye çalıştığınız resmi gönderebilir misiniz? Kendim denedim bir problem çıkmadı. Resmi incelersem tam sebebini öğrenebilirim.

Başa Dön

Mesaj 23 May 2017, 10:21 
Yeni Üye
Yeni Üye

Hocam 2 pcde denedim olmadı.Direk boş form denedim gene olmadı.

Eklentiler:
Image.JPG
Image.JPG [ 281.27 KiB | 258 kere görüntülendi ]
Başa Dön

Mesaj 23 May 2017, 12:03 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

drak06tr yazdı:
Hocam 2 pcde denedim olmadı.Direk boş form denedim gene olmadı.

Hocam formlarda en önemli kısım sol kısımdaki şeritler. Sizin şeritler eksik çıkmış. En alttaki şeritin altında da bir miktar boşluk kalmalı.

Başa Dön

Mesaj 23 May 2017, 14:29 
Yeni Üye
Yeni Üye

Bu altı çıkmayanı denk gelmiş hocam.
Bu formu okuturken de hata alıyorum

Eklentiler:
Image39.JPG
Image39.JPG [ 109.42 KiB | 246 kere görüntülendi ]
Başa Dön

Mesaj 23 May 2017, 19:37 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

drak06tr yazdı:
Bu altı çıkmayanı denk gelmiş hocam.
Bu formu okuturken de hata alıyorum

Hocam programı en son ne zaman indirdiniz bilmiyorum ancak, kendim sizin resminizi tanıtıyorum problem çıkmıyor. Resmini de ekledim. İsterseniz programı bir daha indirin. O da olmazsa olmazsa ben formu yükleyip size programın linkini atayım.

Eklentiler:
formresmi.JPG
formresmi.JPG [ 138.95 KiB | 240 kere görüntülendi ]
Başa Dön

Mesaj 24 May 2017, 09:54 
Yeni Üye
Yeni Üye

Hala böyle hocam, yapamıyorum maalesef. 2 farklı pc de denedim. Programı tekrar indirdim olmadı bir türlü. ikisi de win10 64 bit sorun ondan mı kaynaklanıyor acaba?

Eklentiler:
Ekran Görüntüsü (45).png
Ekran Görüntüsü (45).png [ 330.82 KiB | 231 kere görüntülendi ]
Başa Dön

Mesaj 24 May 2017, 12:50 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Hocam benim de denediğim win10 64 bir. Daha önce böyle bir sorunla karşılaştığını söyleyen de çıkmadı. Eğer eski kayıtlarınız varsa ve silinmesin istiyorsanız program dosyalarınızı bana gönderin. Ben ekleyip size göndereyim. Eski kayıtlarınız yoksa ben bu formu programa ekleyip size programı tekrar göndereyim.

Başa Dön

Mesaj 24 May 2017, 13:12 
Aktif Üye
Aktif Üye

kemal hocam, programın en son halinin kaynağını da paylaşabilir misiniz?
Dilerseniz programı sf.net veya github üzerine ekleyebiliriz. Böylece değişiklikler görünür.
Ben de düzenlemede yardımcı olabilirim.

Başa Dön

Mesaj 24 May 2017, 14:10 
Yeni Üye
Yeni Üye

önemli bir kayıt yok hocam. Size zahmet olmazsa bu formu ekleyebilirseniz çok sevinirim.

Başa Dön

Mesaj 24 May 2017, 21:27 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

drak06tr yazdı:
önemli bir kayıt yok hocam. Size zahmet olmazsa bu formu ekleyebilirseniz çok sevinirim.

Hocam aşağıdaki linkte programa sizin istediğiniz formun kaydedilmiş halini ekledim. Form14 olarak tanımlı.
https://drive.google.com/open?id=0BzrIZfpqtlPBRkx0WVNkdFpSaE0

Başa Dön

Mesaj 25 May 2017, 10:47 
Yeni Üye
Yeni Üye

Çok teşekkür ederim ellerinize sağlık.

Başa Dön

Mesaj 25 May 2017, 13:40 
Yeni Üye
Yeni Üye

Tarayıcı mı? Hayır.
Bu başlık 2008'de açılmış. O zaman piyasada olmayan ama artık "uygun fiyatıyla" Türkiye'de satışa sunulmuş bir cihaz var: SR-55 http://bildembilgi.com.tr/sr55.aspx

Dünyada bu tür uygulamalar, tabii ki, kullanılıyor ama her seferinde optik okuyucuya dönülüyor. Hem optik okuma hem de tarama isteyen kişiler Hybrid tabir edilen modelleri kullanıyor. Hybrid cihazlarda iki ayrı kafa bulunuyor. Birisi sadece işaret okuma, diğeri ise görüntü tarama amaçlı.

Optik okumalarınızı bu iş için tasarlanıp üretilmiş profesyonel cihazlarla yapmanızı tavsiye ederim. Tarayıcı (scanner) cihazlarının amacı optik okuma değildir.
Öğrencilerinizin ve velilerinizin üzülmemesi, zamanınızın ve paranızın boşa gitmemesi için en doğru çözüm olan optik okuyucuları tercih ediniz.

Başa Dön

Mesaj 25 May 2017, 14:14 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

nesets yazdı:
Tarayıcı mı? Hayır.
Bu başlık 2008'de açılmış. O zaman piyasada olmayan ama artık "uygun fiyatıyla" Türkiye'de satışa sunulmuş bir cihaz var: SR-55 http://bildembilgi.com.tr/sr55.aspx

Dünyada bu tür uygulamalar, tabii ki, kullanılıyor ama her seferinde optik okuyucuya dönülüyor. Hem optik okuma hem de tarama isteyen kişiler Hybrid tabir edilen modelleri kullanıyor. Hybrid cihazlarda iki ayrı kafa bulunuyor. Birisi sadece işaret okuma, diğeri ise görüntü tarama amaçlı.

Optik okumalarınızı bu iş için tasarlanıp üretilmiş profesyonel cihazlarla yapmanızı tavsiye ederim. Tarayıcı (scanner) cihazlarının amacı optik okuma değildir.
Öğrencilerinizin ve velilerinizin üzülmemesi, zamanınızın ve paranızın boşa gitmemesi için en doğru çözüm olan optik okuyucuları tercih ediniz.

bize kemal hocanın yaptığı yetiyor paramız da boşa gitmedi şimdiye kadar zaten paramız yok

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 547 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri