Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 31 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: Vekil imamlara sözleşmeli kadro müjdesi
Mesaj 29 Ara 2010, 02:31 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

skipper_forum yazdı:
coder.ali yazdı:
skipper_forum yazdı:
Bu arada imamların cenaze yıkadıkdtan sonra para alması tamamen yasak alanı direk şutluyorlar diye duydum

Sen yeterki bir yerden imam ol. Hiçbirşeyine para vermezsin. Kazandığın sende kalır.
Daha bunun bir cemaate kapağı attıktan sonrası var. Teberrulardan gelen paylar var. Sabah, öğle, akşam yemeklerden sonra ettiğin dualar var. Ev kirası, yakacağı, giyecek, yiyecek yardımları var.

Var mı imam tanıdığın?

Olma mı Konya'lıyım. Aile efradında İmamımız da çok. Bizim de Allah'a şükür mürekkep yalamışlığımız vardır. Talebelik etmişliğimiz vardır hocam.

Başa Dön

Mesaj 29 Ara 2010, 02:43 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

coder.ali yazdı:
Olma mı Konya'lıyım. Aile efradında İmamımız da çok. Bizim de Allah'a şükür mürekkep yalamışlığımız vardır. Talebelik etmişliğimiz vardır hocam.

Vaaay hocam sen saf tutarkene az solda kalmışsın nasıl olmuşsa...
Seni imamın hemen ardında görmek isteriz, yanlış okursa düzeltiverirsin sevabına :)

http://kpsscikmissorulari.blogspot.com
http://100temeleserozetleri.blogspot.com
http://hastanedoktor.blogspot.com

Başa Dön

Mesaj 29 Ara 2010, 02:53 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

skipper_forum yazdı:
coder.ali yazdı:

Seni imamın hemen ardında görmek isteriz, yanlış okursa düzeltiverirsin sevabına :)

Bizim yerimizi konumumuzu bilen bilir hocam. Biz namazı mundar etmeyeceğine güvendiğimiz adamın arkasında saf tutarız. Bilirsin ki İmamın temizi makbuldür.

Başa Dön

Mesaj 29 Ara 2010, 09:19 
Aktif Üye
Aktif Üye

coder.ali yazdı:
İmam olsaydım;
1700 maaş
+
Haftada bir Mevlüt çıksa - 100-200 tl, bir gömlek, bir havlu=400tl
Haftada bir kişi ölse - 100-200tl, bir gömlek, bir havlu(7'si 52'si)200tl daha=400tl+200=600tl
Haftada 2 nikah kıysam(Yazları günlük 3-4) 100'er lira alsam=800tl
Ayda 4 Cuma var; 200'er TL toplansa 1000TL; 200'ünü cebellebi yapsam=200tl
1700+400+600+800+200= 3700tl

Yaz tatili;
Yaz tatillerinde kurs açsam - 5*5=25*4=100*8*2=1600tl yaz boyu ek ders

//Tekrar ÖSS'ye hazırlanacağım arkadaş, İlahiyat okuycam
Öğretmen olarak kalsam 1500 maaş+400 ek ders(Gelirse o da)

sizin bu söylediklerinizin hepsini yapan bir tane imam gösteremezsiniz bana

Başa Dön

Mesaj 29 Ara 2010, 09:37 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

vgm yazdı:
coder.ali yazdı:
İmam olsaydım;
1700 maaş
+
Haftada bir kişi ölse - 100-200tl, bir gömlek, bir havlu(7'si 52'si)200tl daha=400tl+200=600tl
Yaz tatili;

Hocam ben bu işin göbeğinde doğdum...büyüdüm. İnsanlarımız imama ayıp olmasın diye cebine 3-5 kuruş sıkıştırırlar, mümkünse bir gömlek bir havlu verirler. Onlar bu işi temiz olarak yapanlar ama hangi imamdır ki bir cemaatin üyesidir, arkama bakmadan kaçarım.
Ama İstanbul gibi bir yerde, bir araştır bakalım, bir yakının ölse yıkatacak cami ararsın. İsteyerek verirsin rantını çünkü 1-2 gün morgda bekleme tehlikesi var ölünün. Hocanın eşini eve çağırırsın, yine 3-5 kuruş sıkıştırırsın cebine. Hocayı 52. günü yine çağırırsın, yine sıkıştırırsın 3-5 kuruş.

Ama asıl tehlike az önce dediğim gibi Cemaat üyelerinde. Teberru denen bir sistem var, toplayana, toplatana payları var. Cemaatler bu sisteme insan dahil etmek için cemaati büyütmek, etkisini artırmak isterler. Her yeni katılan mürit ağın biraz daha büyümesi demektir. Büyüdüğü zaman rantı toplamak için insanları baskı altında tutarlar... Kendi öğretilerini üretirler... Zengin olurlar :puhaha:

Başa Dön

Mesaj 29 Ara 2010, 09:48 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

teac yazdı:
Onlar vekildir , vekilede kadro falan verileceğini zannetmiyorum . Neyse uzatmaya değecek bir konu değil.

sen kapa gözlerini uyumaya devam et

Başa Dön

Mesaj 29 Ara 2010, 12:37 
Aktif Üye
Aktif Üye

coder.ali yazdı:
vgm yazdı:
coder.ali yazdı:
İmam olsaydım;
1700 maaş
+
Yaz tatili;

Hocam ben bu işin göbeğinde doğdum...büyüdüm. İnsanlarımız imama ayıp olmasın diye cebine 3-5 kuruş sıkıştırırlar, mümkünse bir gömlek bir havlu verirler. Onlar bu işi temiz olarak yapanlar ama hangi imamdır ki bir cemaatin üyesidir, arkama bakmadan kaçarım.
Ama İstanbul gibi bir yerde, bir araştır bakalım, bir yakının ölse yıkatacak cami ararsın. İsteyerek verirsin rantını çünkü 1-2 gün morgda bekleme tehlikesi var ölünün. Hocanın eşini eve çağırırsın, yine 3-5 kuruş sıkıştırırsın cebine. Hocayı 52. günü yine çağırırsın, yine sıkıştırırsın 3-5 kuruş.

Ama asıl tehlike az önce dediğim gibi Cemaat üyelerinde. Teberru denen bir sistem var, toplayana, toplatana payları var. Cemaatler bu sisteme insan dahil etmek için cemaati büyütmek, etkisini artırmak isterler. Her yeni katılan mürit ağın biraz daha büyümesi demektir. Büyüdüğü zaman rantı toplamak için insanları baskı altında tutarlar... Kendi öğretilerini üretirler... Zengin olurlar :puhaha:

Allah rızası dışındayapılan tüm işerin karşısındayız. bunun adı imam olur hacı olur hoca olur. hiç farketmez. ama bir topluluğa bir şeyleri mal etmek kolay olmamalı..yapmayanlarında hakkında girmiş oluyoruz. yapanlarıda Allah islah etsin.

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2011, 01:48 
Yeni Üye
Yeni Üye

İmam olmak kolay mı ? Ya da şöyle diyelim, hafız olmak kolay mı ? Kolaysa olsaydınız (: Şaka yapıyorum, şimdi beni linç falan edersiniz (:
coder.ali' nin yazdıklarına hala gülüyorum.
:) hahaa
:) hocam sen stand up çı olacak adammışsın ya (:

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2011, 01:50 
Yeni Üye
Yeni Üye

skipper_forum yazdı:
coder.ali yazdı:

Hakkaten, hazır fatih projesi varken imama fatihlik yapar :)

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2011, 07:54 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

imamlara öğretmen kadrosu demeesinler de ...........gecen dönem üç imamı din derslerine din kültürü öğretmeni olmasına ragemen kızın derslerini de alıp okula getirmişlerdi...Camide kalsınlar yeter ki ....

Bu dönem gene bir tane gönderildi müfettişler olmaz dedi..Müfettişler gönderiyor ilçe milli eğitim yenisini yolluyor..Dediğim gibi dua edelim de imamlara kadrolu öğretmenlik müjdesi demesinler....

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2011, 08:21 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar bence imamlara haksız yere yükleniyorsunuz.
Allah bu hak yiyen sağcısınında solcusununda belasını versin diyeceğim ama hak yemekden beter bela mı olur.neyse ben doğubeyazıtda öğretmen iken 330 tl kira veriyordum.300 tl de yakıt veriyordum. eder 630 lira.Bi bayan arkadaşın kocası subay idi.ayda 160 tl veriyorlardı kira+yakıt parası.bide evlerinde lig tv bile vardı hemde ücretsiz.
Yani demek istediğim şey şu.Bu devleti herkez tutmuş bi tarafından kene gibi yapışmış kanını emiyor.
Olon gene size bana...

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2011, 08:43 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Halaa kadroyu vermediler mi? 4-5 ay olmuş duyan gören var mı? kadrolar ne oldu?

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2011, 09:14 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

taner2309 yazdı:
Arkadaşlar bence imamlara haksız yere yükleniyorsunuz.
Allah bu hak yiyen sağcısınında solcusununda belasını versin diyeceğim ama hak yemekden beter bela mı olur.neyse ben doğubeyazıtda öğretmen iken 330 tl kira veriyordum.300 tl de yakıt veriyordum. eder 630 lira.Bi bayan arkadaşın kocası subay idi.ayda 160 tl veriyorlardı kira+yakıt parası.bide evlerinde lig tv bile vardı hemde ücretsiz.
Yani demek istediğim şey şu.Bu devleti herkez tutmuş bi tarafından kene gibi yapışmış kanını emiyor.
Olon gene size bana...

son günlerde "ordu kanımızı emiyor" sözleriyle çok karşılaşmaya başladım. Tarak gazetesi işini iyi yapmış demek ki.
bir taraftan da şunu düşünüyorum: neden ülkedeki diğer kan emiciler hiç dikkat çekmiyor? çok yakında ve gözümüzün önünde olduğu için mi acaba?
örneğin "çağın en büyük tehlikesi musallat olmuştu geçtiğimiz yıllarda ülkemize: "domuz gribi". bunun üzerine sağlık bakanımız çok bilinçli ve hızlı davranarak hemen yeğeninin şirketine görev vermişti yurtdışından aşı getirmesi için. aşıların gelmesi için aracı olan şirkete 245 milyon lira peşin ödendi. sonra o aşılar kullanıldı mı? hayır çöpe gitti. yani bakiye - (eksi) 245 milyon lira oldu.
yatarak para kazanmaya alışmışlar denilen işçilerin fabrikası tekel 295 milyon dolara satıldı. alan şirket 9 ay sonra 950 milyon dolara başkasına sattı. onu alan kişi 2,1 milyar dolara bir başka şirkete sattı. bakiye - (eksi) 1,8 milyar dolar daha.
bu sadece iki örnek. yollar kaldırımlar parklar bahçeler binalar için alınan ihalelerden iç edilen paralar cabası.bunun yanında milletvekillerine ödenen paralar var. maaş+yolluk+harcırah+emekli maaşı+komisyon ücreti (sanki çok yararlı işler yapıyorlarmış gibi) şu tablo incelenirse daha iyi anlaşılır : http://www.habervitrini.com/avrupayi_so ... 37200.html

biz de birbirimizi yiyelim burada ben 300 tl aldım sen 500 tl aldın, kelle koltukta dağ bayır gezen asker 2 liraya köfte yedi, ücretsiz saçını kestirdi diye. öğretmen askere çemkirsin bedava yaşıyosun diye, işçi öğretmene çemkirsin yarım gün çalışıyorsun diye. tam süper bi ortam herkes birbirinin kuyusunu kazarken esas zarar gözden kaçsın. trilyonların hesabı sorulmasın...

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2011, 09:33 
Süper Üye
Süper Üye

vekil imamlar çok dua etmiş demekki imamların duası kabul olur :D

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2011, 23:08 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

çok abartmışsınız vay mevlütte şu kadar 52 yasinde bu kadar cenaze yıkamada bu kadar.peki bunu yazan arkadaşlar imamın görev ve sorumluluklarına bakmışmııdr.imam 52 yasine gitme zorunluluğu varmııdr cenaze yıkama zorunluluğu varmııdr namaz kıldırmanın dışında görevleri nedir?yönetmeliği okuyan oldumu.bizde yokmudur parayle web sitesi yapan parayşa arızaya bakan tamir yapan veyahutta diğer branşlarda yokmudur özel dersin saatini 60 liradan başlayan fiyatlarla veren.biz içinde bilgisayar geçen her cümlenin yüklemini yerine getirmek zorundamıyız.imam olmak demek saydklarınızın hepsini yapacak demek değildir.extra para alıp almaması kendi bileceği iş.vicdan işi ama yapma zorunluluğu varmııdr önce bi yönetmeliğe bakalım.ide bi imam köyden merkeze ne kaadar sürede tayin olur bilirmisiniz.bu dediklerinizn çoğu eğer geçerli ise bile merkezde yani şehir yada büyük şehirde geçerlidir.köydeki imamı yemeğe götürürler o kadar o da bekarsa.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 31 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: fredy03 ve 95 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri