Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 88 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: Tupperware
Mesaj 12 Ara 2012, 00:59 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

onurbulut yazdı:
okulda öğretmenler odasında kadınlar arasında çok meşhur olup şunu aldım bunu aldım şu kaba bu kadar para verdim bu kaba bu kadar para verdim ay sende tupperın şuyundan yok mu buyundan yok mu diye hava attıkları plastiğe benzeyip plastik hammaddesi olmayan gereğinden fazla para olan saklama kabı.... alanların o paraları verdiklerine şaşıyorum 200 tl ye salama kabı mı olur arkadaş sanki çelik kasa bide bazı görgüsüzler var sigaraları pakettten çıkarıp tuppera koyan, ıslak mendili çıkarım tuppera koyan, çamaşır makinesi deterjanını tupper da saklayan onlara da allah akıl fikir versin diyorum...

kesinlikle katılıyorum :)

Başa Dön

Mesaj 12 Ara 2012, 01:02 
Aktif Üye
Aktif Üye

bazı ürünleri abartı ona bende katılıyorum ıslak mendil kutusu gibi
ama belli başlı çok işe yarayan ürünleri var emin olun

Başa Dön

Mesaj 12 Ara 2012, 02:06 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Saadet ziciri gibi bir şey mi bu tuperware ?

Başa Dön

Mesaj 12 Ara 2012, 08:09 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Tupperware ürünleri bir süre sonra hava almaya başlıyor ve işlevini kaybediyor.Mesela peynir kabını örnek vereyim.5-6 peynir kalıbını bitirene kadar ürünün ömrü bitmiş oluyor.Ürüne verdiğim parayla'da 10-15 kalıp peynir alabileceğimi düşünürsek,yemediğim peyniri,tupper'da saklayacağıma çöpe atıp,yiyeceğim zaman gidip tekrar peynir almak daha ekonomik oluyor :)

Başa Dön

Mesaj 12 Ara 2012, 08:20 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

tupperwarein bazı ürünleri gerçekten kullanışlı ve faydalı ama bazı ürünleri gereksiz oyüzden fırsat ürünlerini takip edip ürünleri indirimli haldeyken almak daha avantajlı. geçen yıl mayıs ayında üye olmuştum ama sadece kendi ihtiyaçlarımı almak için kimseye bir ürün satmışlığım yok. Hepsi olmasa da bazı ürünlerini şiddetle tavsiye ederim. mesela pro lazanyası ile fırında kuru fasulye süper oluyor...

Başa Dön

Mesaj 12 Ara 2012, 10:47 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

"Hangi plastikler zararlı? Plastikler türlerine göre sınıflandırılıyor. Bu türler 1’den 7’ye kadar numaralandırılıyor. Özellikle 3, 6 ve 7 no’lu plastiklerden uzak durmak şart! O halde hangi plastik türünün zararlı olduğunu anlamak için öncelikle numarasına bakmak gerekiyor. Herhangi bir plastik ürün alırken ilk işiniz altında bulunan numarayı kontrol etmek olmalı."

http://www.doktorsitesi.com/makale/plas ... ikesi/5282

http://uyumluyasam.com/questions/94/tup ... B1kl%C4%B1

http://www.kadinlariz.com/saglik/dogal- ... ikesi.html

korkutucu

http://www.gidahareketi.org/Plastik-Kab ... azisi.aspx

ben 2 aydır terkos suyuna başladım :)

Başa Dön

Mesaj 12 Ara 2012, 10:53 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

göz doktoruna gittim 20 yıldır gözlük kullanıyorum lens almak istiyorum dedim.

"bilmediğin şeyi ne diye gözüne takcaksın, bak ben de gözlük kullanıyorum" dedi.
Tupperwareciler hep bu cümleyle insanı etkilerler. Göz lensinin yapıldığı maddeden yapılıyo diye.. Ama göz lensinin yapımında en zararlı BPA maddesi kullanılıyor :!:

"BPA: Eğer 3, 6 ve 7’nin yanında ‘BPA içermez’ ibaresini görürseniz sorun yok. Çünkü en zararlı kimyasal bu. Sadece ev ürünlerinde değil, tıpta iğne, lens ve diş ürünlerinde de kullanılıyor." kYNAK: http://www.doktorsitesi.com/makale/plas ... ikesi/5282

Tupperware'e ayda 100 200 lira bağlayan arkadaşlarım var :( bence cam en sağlıklısı ve ucuzu ...

Başa Dön

Mesaj 12 Ara 2012, 11:27 
Aktif Üye
Aktif Üye

hocam ben 7 senedir lens kullanıyorum doktor kontrollü tabi ki bi zararını görmedim doktorların söylediği tercih meselesi öncelik tabi ki gözlük ama lens için de kullanma demiyor estetik açıdan ve kış şartlarını düşününce tabi ki lens. Tupperware gelince bende yeni kullanmaya başlayanlardanım da meraktan soruyorum kimisi çok çok beğeniyo kimisi çok gereksiz diyo anlamadım bende deneyip görecez:-)

Başa Dön

Mesaj 12 Ara 2012, 11:30 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

alternatifi 1 Milyoncular. :P

Başa Dön

Mesaj 12 Ara 2012, 11:34 
Aktif Üye
Aktif Üye

seferzafer yazdı:
alternatifi 1 Milyoncular. :P

:-) yalnız bunlar çok milyoncu:-)

Başa Dön

Mesaj 12 Ara 2012, 11:39 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

soouuk yazdı:
Tupperware ürünleri bir süre sonra hava almaya başlıyor ve işlevini kaybediyor.Mesela peynir kabını örnek vereyim.5-6 peynir kalıbını bitirene kadar ürünün ömrü bitmiş oluyor.Ürüne verdiğim parayla'da 10-15 kalıp peynir alabileceğimi düşünürsek,yemediğim peyniri,tupper'da saklayacağıma çöpe atıp,yiyeceğim zaman gidip tekrar peynir almak daha ekonomik oluyor :)

10 yıl garantisi var hocam aldığınız kişi ile görüşün
bende herşeyi camda sakjlarım ama derin dondurucuya attığımız şeyler camda olmuyor maalesef
peynir ve sebze saklamak içinde kullanıyorum pazardan aldığım yeşillikleri yıkayıp, kurutup saklıyorum sonra her akşam kolay salata :) hemde bozulmuyorlar

Başa Dön

Mesaj 12 Ara 2012, 11:44 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

ben de a dan z ye bir çok ürününü kullanıyorum. çok memnunum. özellikle şeker kaplar, mucize kaplar ve damla serisi çok güzel saklama özelliğine sahip. peynir kabını da kimi çokk beğeniyor kimi hiç beğenmiyor. sanırım peynirine göre değişiyor. en iyi kaşarı saklıyor galiba.

Başa Dön

Mesaj 12 Ara 2012, 11:46 
Aktif Üye
Aktif Üye

seldabal yazdı:
soouuk yazdı:

bende herşeyi camda sakjlarım ama derin dondurucuya attığımız şeyler camda olmuyor maalesef
peynir ve sebze saklamak içinde kullanıyorum pazardan aldığım yeşillikleri yıkayıp, kurutup saklıyorum sonra her akşam kolay salata :) hemde bozulmuyorlar

Yeşilliği hangi kabında saklıyosun hocam

Başa Dön

Mesaj 12 Ara 2012, 11:50 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

seldabal yazdı:
soouuk yazdı:

yeşillikleri yıkayıp kurutup tupperwarede saklamak sonra da hafta içi akşamları hemen salata yapmak süper bişi. pazardan sonra uğraşmak biraz zahmetli gbi ama sonrasında değiyor emeğe

Başa Dön

Mesaj 12 Ara 2012, 11:54 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

hiçkimse yazdı:
seldabal yazdı:
soouuk yazdı:

Yeşilliği hangi kabında saklıyosun hocam

hocam ben o anda hangi kabım boşsa onda saklıyorum :) yıkadıktan sonra iyice kurutup, altına kağıt havlu seriyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar 2 haftaya kadar bozulmuyor.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 88 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 126 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri