Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  Trafik Cezası
Mesaj 05 Oca 2011, 20:41 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Ocak 2011 motorlu taşıt vergimin ne kadar olduğunu öğürenmek için http://www.gib.gov.tr/ adresine girdiğimde birde aracıma ait trafik cezası var mı diye bi bakayım dedim ama birde ne göreyim. 2009 Mart ve 2009 Ağustos aylarında plakama yazılmış iki adet ceza. Biri 61 diğeri 128 TL'lik ve bu cezalar 2010 Ocak ayında tarafıma tebliğ edilmiş gözüküyor ama tebliğ falan yok ve cezaların cezalı toplamı olmuş 290 TL.
Ankara Emniyet'e mail attım, cezaların nerede yazıldığını ve niçin yazıldığını öğrenmek için ama onlarda vergi daireme gitmem gerektiğini söylediler.
Vergi dairesinden makbuzları aldıkdan sonra gerekli itirazı yapmayı düşünüyorum, konu hakkında bilgisi olan ve yol göstermek isteyen varsa memnun olurum.

Başa Dön

Re: Trafik Cezası
Mesaj 05 Oca 2011, 20:50 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Sayın hocam bu cezalar yazıldığı tarihte araç sizin üzerinizdemiydi. O tarihte araç üzerinize kayıtlı idi ise ruhsatınızdaki yazan adrestemi ikamet ediyordunuz. Şayet ruhsatınızdaki adresde ikamet etmiyorsanız uygulama şöyle oluyor.
Trafik cezası ruhsattaki adrese tebligatı yapılıyor o adresteki tebligatı kabul etmez ise ceza tebligatı yapılamıyor ve ceza emniyete geri geliyor ve emniyette askıya çıkıyor bu askı süresi 1 ay bekleme süresidir. 1 aylık süre zarfı dolduktan sonra ceza tutanığı sanki tebligat yapılmış gibi işlem görüyor ve 15 günlük süre başlıyor ardından tahmin edeceğiniz gibi ceza katlanıyor.
Bu adres konusunda konuyu okuyan arkadaşlar şayet ruhsattaki adresinizde ikamet etmiyorsanız. Trafik şubeyi arıyarak tebligatlar için ruhsatta yazan adresin yanına sisteme ikinci bir adres daha kayıt yaptırın.

Başa Dön

Mesaj 05 Oca 2011, 21:08 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Adresde sorun yok, araç o tarihde bendeydi. Az önce Emniyete bir mesaj daha attım, bakalım ne diyecekler. Uğraştırır ama sonuç çıkmaz diye düşünüyorum. Birçok insan bu durumda ve herkes af çıkmasını bekliyor yakın zamanda. Cezama razıyım ama geçikme faizi hoşuma gitmedi.

Başa Dön

Mesaj 05 Oca 2011, 22:09 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

hocam benzer olay benim basımdada var... ağustosta ceza yemişim ama haberim yok yani tebliğ falan edilmedi. bakalım ne olacak

Başa Dön

Mesaj 06 Oca 2011, 12:33 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

webmailer@ankara.pol.tr 'den gelen cevap:

Sayın CAN: 2918 Sayılı KTK\' nın 116. maddesi gereğince araçların tescil plakalarına göre tanzim edilen trafik ceza tutanakları ile ilgili olarak öncelikle aracın kayıtlı olduğu kişinin adres bilgileri bilgisayar kayıtlarında tespit edilerek mazbatalı tebligat zarfı oluşturmak sureti ile muhatabın adresine tebligat gönderilmekte ve tebligatın tamamlanması ile takip ve tahsilinin sağlanması amacıyla aracın kayıtlı olduğu vergi dairesine gönderilmektedir. Bahse konu cezanın nerede tanzim edildiği ve tebligat zarfının kim tarafından teslim alındığı hakkındaki bilgilerin ceza tutanağı ile tebligat zarfının üzerinde mevcut olduğundan daha detaylı bilgi almak için araç sahibinin ilgili vergi dairesine müracaat etmesi gerekmektedir bilgilerinize...

Başa Dön

Mesaj 06 Oca 2011, 14:45 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

serefcan yazdı:
Ocak 2011 motorlu taşıt vergimin ne kadar olduğunu öğürenmek için http://www.gib.gov.tr/ adresine girdiğimde birde aracıma ait trafik cezası var mı diye bi bakayım dedim ama birde ne göreyim. 2009 Mart ve 2009 Ağustos aylarında plakama yazılmış iki adet ceza. Biri 61 diğeri 128 TL'lik ve bu cezalar 2010 Ocak ayında tarafıma tebliğ edilmiş gözüküyor ama tebliğ falan yok ve cezaların cezalı toplamı olmuş 290 TL.
Ankara Emniyet'e mail attım, cezaların nerede yazıldığını ve niçin yazıldığını öğrenmek için ama onlarda vergi daireme gitmem gerektiğini söylediler.
Vergi dairesinden makbuzları aldıkdan sonra gerekli itirazı yapmayı düşünüyorum, konu hakkında bilgisi olan ve yol göstermek isteyen varsa memnun olurum.

yeni çıkan yasayla 100 TL nin altındaki trafik cezaları affedilmemişmiydi? bu konuyu araştırdınız mı?

Başa Dön

Mesaj 06 Oca 2011, 15:33 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

SogukSabah yazdı:
serefcan yazdı:

yeni çıkan yasayla 100 TL nin altındaki trafik cezaları affedilmemişmiydi? bu konuyu araştırdınız mı?

Yasa henüz çıkmadı, meclisde diye biliyorum.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 135 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri