Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  tırnak batması
Mesaj 25 Haz 2012, 16:04 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

ayak baş parmağımın tırnağı içine batıyor 3 yıldır tırnağın uç tarafı büzülüp ete giriyordu. geçen sene ameliyat oldum, ama ameliyattan sonra daha da kötü oldu, bu sefer sadece ucu değil kökü de etin içine doğru büyümeye başladı, doktor kökünü aldım dedi güya iyileşecekti.
tavsiyeniz nedir? bildiğiniz iyi bi doktor var mı bu konuda?

Başa Dön

Re: tırnak batması
Mesaj 25 Haz 2012, 16:17 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Aynı dert eşimde de var kesmeye çalışıyoruz ama olmuyor parmağı şişti. Doktor krem verdi. Ama çare olmadı. Bu beladan bi kurtulamadık..

http://www.tuzlarotaryisitme.k12.tr/

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 16:18 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

bende de aynı problem oldu askerden sonra,Eskişehir Anadolu hastanesinde ameliyat oldum.Çok şükür hiç bişe yok şu an. Sizin doktor iyi alamamış sanırım.

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 16:23 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

çok kötü bir şey bu yüzden birkaç ay zorla yürümüştüm ve ara ara hala olmakta.Ameliyat olmadım sadece sürekli antibiyotik döktüm temizledim ve doktor tırnakla et arasına pamuk sıkıştır demişti. sıkıştırdım zamanla geçti.sonra yeni tırnak falan çıktı.ama ara ara yine tekrarlar .olabildiğince çıplak ayakla dolaşmak lazım.

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 16:26 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

ikikardeşimi de bu yüzden ameliyat ettirdik. kenarından bir miktar etle birlikte tırnağında kenarını boydan boya aldılar. şimdi ikisinde de bir sorun yok

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 16:42 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Beni de 2 hafta rahatsız etti bu durum. Kremle geçti. Şimdi kesime daha çok dikkat ediyorum. Çok fena bişeymiş tırnak batması:)

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 16:46 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

geçmiş olsun bela bir durum. tırnak batması daha çok bakteriyel bir durum 4 yıl çektim ameliyat oldum geçti sonra tekrarladı sonra da kendi buluşlarımla kurtuldum.
öncelikle tırnağın tam ortasına v şeklinde bir genişçe oluk şeklinde bir yer aç tırnak makası ile törpüle. tırnak büyüdükçe o oluk kısmına doğru büyüyecektir. kesinlikle derinden kesme. en önemlisi yazın bol bol denize gir. tuzlu su oradaki enfeksiyona iyi geliyor. tırnağı çok zorlamadan batan kısmının yukarı doğru çıkmasına zorla. zaman zaman tırnağı yukarı kaldırıp altına gazlı bez tamponu yapabilirsin. en fazla 3 ayda iyileşecektir. Sonrasında ayağını temiz tutacaksın. Doktorlar kesip atıyor ama tamamen bakteriyel bir durum. nemli tutmayacaksın. ama dediğim gibi yazın açık dursun ve deniz suyunda sık sık tut. geçmiş olsun.

saygılar

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 17:05 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

swanp yazdı:
geçmiş olsun bela bir durum. tırnak batması daha çok bakteriyel bir durum 4 yıl çektim ameliyat oldum geçti sonra tekrarladı sonra da kendi buluşlarımla kurtuldum.
öncelikle tırnağın tam ortasına v şeklinde bir genişçe oluk şeklinde bir yer aç tırnak makası ile törpüle. tırnak büyüdükçe o oluk kısmına doğru büyüyecektir. kesinlikle derinden kesme. en önemlisi yazın bol bol denize gir. tuzlu su oradaki enfeksiyona iyi geliyor. tırnağı çok zorlamadan batan kısmının yukarı doğru çıkmasına zorla. zaman zaman tırnağı yukarı kaldırıp altına gazlı bez tamponu yapabilirsin. en fazla 3 ayda iyileşecektir. Sonrasında ayağını temiz tutacaksın. Doktorlar kesip atıyor ama tamamen bakteriyel bir durum. nemli tutmayacaksın. ama dediğim gibi yazın açık dursun ve deniz suyunda sık sık tut. geçmiş olsun.

saygılar

:+1:

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 17:52 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

benimde 5 yıl boyunca ayak baş parmaklarımın ikisinde de vardı, gerçekten de çok sıkıntı çekiyor insan, askerdeyken tabib yüzbaşı ameliyat etti ve ikisi de geçti şükür 4 yıldır sıkıntı yok...
sanırım düzeltme tarzı da; tırnağı kökünden alma ya da parça kesme değilde, etin tırnağın üstüne yığılan kısmını kesti ve tırnağın rahat rahat uzaması için yol açtı, her doktor bilmiyor hatta işlemi yaparken yanında tabib üsteğmen vardı o da izledi nasıl yapıldığını, sonuç kesin çözüm iki tırnakta düzeldi şükürler olsun, şimdi herhafta halısahadayım, eskiden ayakkıbı giydiğimde bile kanamalar oluyordu.

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 17:56 
Aktif Üye
Aktif Üye

bende de aynı sorun vardı, ayak baş parmaklarımda,
sonradan tırnağımı hep düz kestim,
Şu anda ayak baş parmaklarımın tırnaklarının ucu düz böylece tırnaklar bükülüp batamıyor.
umarım sende en kısa zamanda bu durumdan kurtulursun
geçmiş olsun,

sui-misal emsal teşkil etmez!

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 18:27 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Aynı dert bendede askerde oldu. O botlar sayesinde oluştu. Daha öncesinde hiç böyle bir sorunum yoktu. 4 yıldır çekiyorum malesef. ameliyat falanda oldum. Yanaklardaki tırnak kökleride alınmasına rağmen sonuç eskisinden daha kötü. İltihap, akıntı, kanama.... Bu dertten nasıl kurtulunur? Artık havaların da ısınmasıyla iyice çekilmez hale geldi. Tavsiye önerisi olanlar varsa paylaşırsa çok ama çok memnun kalırım..

Sunay Akın

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 18:31 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Bende de aynı sorun vardı Kadıköyde baya afilli bir hastanede bi ton para verip ameliyat oldum banamısın demedi.
Çaresi şu tırnağı çektiriyorsun 1 sene tırnaksız geziyorsun o batan yere de pamuk fana sıkıştırıyorsun tırnak oraya dibe doğru gidemesin diye 1 sene sonrasında tırnak pamuktan ötürü dibe gitmeye gitmeye düzgün uzamayı öğreniyor.
Ben de 2-3 sene çektim bu mereti çok şükür şimdi 4-5 yıldır rahatım

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 18:35 
Site Gezgini
Site Gezgini

Ben de bir dönem çok çekmiştim.Duocid antibiyotik çare olmuştu.Çok acı veren bir durum.Geçmiş olsun.

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 18:36 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Bende de var her iki tırnakta batmaya başlayınca selpak koyuyorum tırnak arasına ve şişen tarafla deri arasına..Bu şekilde azalıyor şikayetler.Birde dar ayakkabı giymemek lazım kesinlikle.

Başa Dön

Mesaj 25 Haz 2012, 19:07 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

kısa vadede bactroban krem işe yarayabilir. antibiyotiktir. doktorunuza danışın. :)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 153 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri