Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 21 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  Teknosa ürünü geri iade almadı.
Mesaj 28 Ara 2010, 22:16 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Dün masada çay içerken bir anlık dalgınlıkla klavyeye çay döktüm. Bugün çay şekerli olduğu için haliyle tuşlar yapıştı. bunun üzerine teknosaya gittim. Oradaki klavyeleri gözden geçiriken Microsoft Wireless Desktop 800 model kablosuz fare ve klavye aldım. Ürünü alırken sadece klavyenin tuşlarının yumuşaklığına, dizilişine ve farenin ele oturmasına baktım ve direkt kasaya yönelerek alışverişimi tamamladım.

Odaya dönüp hemen klavye ve fareyi takıp kullanmaya başladım ve hiç dikkat etmediğim bir şey dikkatimi çekti klavye üzerinde Capslock ve Numlock ışıkları yok. Bilmiyorum hanginiz bir klavye almaya gitiiğinde ışığı var mıyok mu diye kontrol eder. Biz derslerde Capslock tuşunu anlatırken ışıktan kontrolü öğretiyoruz onun için bu kadar standart olabileceğini düşündüğüm bir şeye bakma gereği bile düşünmedim. İlk başta sorun yok gibi gözüksede en basitinden şifreleri girerken çekilecek zorluk büyük mü küçük mü kargaşası insanı (en azından beni) sinir eder. Neyse bende ürünü alıp hemen teknosaya gittim. Kasadaki bayan ürünü benim seçtiğimi ve ürünün açıldığı için (Satış esnasında kutuya etiket yapıştırıyorlar.) iade almalarının söz konusu olmadığını söylediler.

Arkadaşlar çok sinirlendim. Bu etiketin üstündeki 4077 sayılı TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN açtım okudum. Öncelikle iade için mutlaka üründe ayıp olması gerekiyormuş.

Alıntı:
Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilanlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir.

Kanunu okuduğumda sanki koyu olarak belirttiğim bölge gösterge ışıklarını karşılıyor gibi geldi(belki de sinirimden kanunu çok fazla zorluyorum).
Arkadaşlar sizden ricam eğer mümkünse Standart bir klavyede bu ışıkların olmasını gerektiğini gösteren bir yazı, makale ne bileyim herhangi geçerli bir metin varsa benimle paylaşmanız.

En son oguz_efe tarafından 30 Ara 2010, 11:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön

Re: Standart bilgisayar klavyesinin özellikleri nelerdir?
Mesaj 28 Ara 2010, 22:31 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

bu maddeden birşeyler çıkartabilirsiniz ama bunu anlamak istemeyeceklerdir. biraz kavga tartışmaya hazır olun bence. birde tüketici hakları heyetine başvurun bence.

Başa Dön

Re: Standart bilgisayar klavyesinin özellikleri nelerdir?
Mesaj 28 Ara 2010, 22:37 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Teknosa ile konuşılacak hiçbirşey kalmadı. Şikayetvar sitesini incelediğimde yapılan şikayetler ya değişim ya iade. Zaten amacım İlçe Hakem heyetine başvurmak. öncelikle standartları onlara dilekçem de açıklayabilmem lazım ki sonuç elde edebileyim. Sizlerden yardım talebim bu doğrultuda.

Başa Dön

Re: Tekonosa ürünü geri iade almadı.
Mesaj 30 Ara 2010, 11:14 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Yardımcı olacak olan yok mu?

Başa Dön

Re: Teknosa ürünü geri iade almadı.
Mesaj 30 Ara 2010, 11:25 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

teknosa her zaman satmaya bakar.sattıktan sonra da müşteriyi asla tanımaz.o yüzden hiç birşey almam teknosadan.zamanında bir foto mak. almıştım başıma gelmeyen kalmadı.satana kdar canım cicim.sattıktan sonra saçma sapan diyaloglar

Başa Dön

Mesaj 30 Ara 2010, 11:56 
Süper Üye
Süper Üye

Teknosa fiyatları biraz yüksekte tutar - bu yüksek fiyatın karşılığını da garanti, müşteri memnuniyeti, ürün değişimi gibi konularda sıkıntı çıkarmamalarıyla izah eder , en azından bu imajı oluşturur.
Bir klavye yi bile değişim almadılarsa ayıp etmişler, dün ben vatandan tv aldım - sonra baktım tv ufak kaldı salon için, götürüp başka model aldım, hiç birşey de demediler. Aynı şekilde teknosadan daha önce bir ürün almıştım - arasıra bozuk çalışıyordu, değiştirdiler. Teknosa nın genel merkezi gibi birşeyi varsa orayı arayın bir de.. Genel merkez olayı çözer.

Başa Dön

Mesaj 30 Ara 2010, 12:01 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

hocam tüketici hakem heyetine gidip şikayette bulunun. onların çok faydası oluyor. benim de n79 marka cep telefonum arızalı çıkmıştı. değiştirmediler. servise gönderelelim dediler. (kesinlikle servise göndermeyi kabul etmeyin tüm haklarınızdan vazgeçmiş oluyorsunuz.) ben de gittim tüketici hakem heyetine şikayet ettim. anında telefonun yenisi geldi. belli bir ücrete kadar hakem heyetlerinin verdikleri karar bağlayıcıdır. uymak zorundalar. illerde valiliklerde, ilçelerde kaymakamlıklarda bulunur.
başıma gelenlerden sonra teknosan pil bile almam. sırf teknosa için webde açılmış bir sürü blog var. teknosa mağdurları diye aratın bulursunuz.

Başa Dön

Mesaj 30 Ara 2010, 12:03 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

bu arada aldığınız ürün ayıplı olmasa bile memnun kalmadığınız taktirde 30 gün içinde iade etme hakkınız var ama hiçbir satıcı bunu uygulamak istemiyor zorluk çıkartıyorlar...

Başa Dön

Mesaj 30 Ara 2010, 12:30 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

oziie yazdı:
Teknosa fiyatları biraz yüksekte tutar - bu yüksek fiyatın karşılığını da garanti, müşteri memnuniyeti, ürün değişimi gibi konularda sıkıntı çıkarmamalarıyla izah eder , en azından bu imajı oluşturur.
Bir klavye yi bile değişim almadılarsa ayıp etmişler, dün ben vatandan tv aldım - sonra baktım tv ufak kaldı salon için, götürüp başka model aldım, hiç birşey de demediler. Aynı şekilde teknosadan daha önce bir ürün almıştım - arasıra bozuk çalışıyordu, değiştirdiler. Teknosa nın genel merkezi gibi birşeyi varsa orayı arayın bir de.. Genel merkez olayı çözer.

hocam düşüncelerinize katılamıyorum aynı özelliklerdeki bir laptopu başka bir siteden daha ucuza aldım harddiskte sorun çıkmıştı gönderin dediler gönderdim 15 gün içinde yeni harddisk takıp göndermişlerdi. Yani pahalı olması hizmetin üst seviyede olacağını göstermiyor galiba.

Başa Dön

Mesaj 30 Ara 2010, 12:40 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

usb wi-fi adaptörü aldım. Ayıplı çıkan bozuk malı bile değiştirmeyip garantiye göndermişlerdi.
:x TEKNOSAYA HAYIR!!! :!:

Başa Dön

Mesaj 30 Ara 2010, 12:57 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

bende geçen ay araç çakmaklığına takılan mp.3 çalarımı TEKNOSA ya verdim. mp.3 çaların kafa bölümü hareket edebiliyor biliyorsunuz. onların içindeki kablolarda temassızlık vardı. hareketli kafayı her oynattığımda temas gidiyor mp.3 çalar kapanıp açılıyordu.
dün garantiden geldi. hiçbir arıza tespiti yapılamadı yazıyordu. denedim aynı şey tekrar oluyor. aracım çakmaklığında mı sorun var diye başka araçta denedim aynısı oldu. şikayetvar.com sitesine şimdi yazdım tesadüfen sizin başlığı gördüm burayada yazdım. Allah hepimizi TEKNOSADAN Korusun.

Başa Dön

Mesaj 30 Ara 2010, 13:07 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

sehzade84 yazdı:
bu arada aldığınız ürün ayıplı olmasa bile memnun kalmadığınız taktirde 30 gün içinde iade etme hakkınız var ama hiçbir satıcı bunu uygulamak istemiyor zorluk çıkartıyorlar...

Yüzyüze yapılan alışverişlerde malesef iade için malın ayıplı olması gerekiyor.

Başa Dön

Mesaj 30 Ara 2010, 14:22 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

İlçe hakem heyetine başvurmak için aşağıdaki dilekçeyi hazırladım. Dilekçeyi kontrol edip varsa eksiklik tamamlamamda yardımcı olur musunuz?

İLÇE HAKEM HEYETİNE
ÇORLU
28.12.2010 tarihinde Çorlu Orion AVM içerisinde bulunan TEKNOSA İÇ VE DIŞ TİC. A.Ş.’na bağlı Çorlu Tekonsa Mağazasından Microsoft Wireless Desktop 800 marka model kablosuz klavye ve fare satın aldım. Satış işlemi esnasında kasiyer ürünün kutusu üzerine açılıp açılmadığını kontrol eden bir etiket yapıştırdı. Ürünü açıp kurduğumda ürünün üzerinde Caps Lock, Scroll Lock ve Num Lock tuşlarının aktiflik/pasiflik durumunu gösteren ışıkların olmadığını fark ettim. Yıllardır bilgisayar kullanmaktayım ve daha önce birçok kez klavye almışlığım vardır. Bu ürünü alırken sadece klavye üzerindeki tuşların dağılımına bakarak aldım. Daha önce hiçbir klavyede bahsettiğim gösterge ışıklarının olmadığını görmemiştim. Bu yüzden klavyeyi kontrol ederken bu gösterge ışıklarının varlığını kontrol etmek hiç aklıma gelmedi.

Üründeki gösterge ışıklarının olmadığının farkına vardıktan sonra ürünü satın aldığım Çorlu Teknosa Mağazasına giderek ürünün iadesin talep ettim. Ürünü alalı daha 1 (bir) saat olmasına rağmen mağaza görevlisi ürünün benim tarafımdan seçildiğini, ürünün modelinin bu şekilde olduğunu ve ayrıca ürünün kutusunun açıldığı için geri iade almalarının mümkün olmadığını söyleyerek iade talebimi reddetti.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda 7 (yedi) yıldır Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak derslere girmekteyim. Öğrencilerime MEB Talim ve Terbiye Kurulunun onayladığı kitaplardaki gibi Caps Lock, Scroll Lock ve Num Lock tuşlarının o an için aktif olup olmadığını kontrol etmek için klavyenin sağ üst köşesindeki gösterge ışıklarını kontrol etmelerini öğretmekteyim. Bu gösterge ışıkları klavyenin standart bir parçasıdır. Yazılacak yazının büyük olup olmadığını, klavyenin sağ tarafındaki nümerik tuşların aktif olup olmadığını ve ekrandaki imlecin yön tuşları vasıtasıyla pencereyi kaydırıp kaydırmayacağını anlamak tuşların o anki durumunun gösterge ışıkları vasıtasıyla sadece bir anlık gözlem ile olacaktır. Bu gösterge ışıklarının eksikliği yazının silinip tekrar yazılması gibi gereksiz bir zaman kaybına yol açacaktır. Ayrıca şifre girilmesi gereken alanlarda şifrelerin yanlış girilme ihtimali artarak şifrelerimin bloke olma ihtimali ortaya çıkabilecektir.

4077 sayılı TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN’UN TÜKETİCİNİN KORUNMASI VE AYDINLATILMASI başlıklı İkinci Kısmı’ndaki AYIPLI MAL başlığı adlındaki Madde 4’ün birinci paragrafındaki “Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilanlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir.” Bu paragraf doğrultusunda aldığım ürünün klavyesindeki gösterge ışıklarının olmayışının ürünün standardında bir eksiklik olduğunu ve benim ürünün kullanımında ondan beklediğim faydaları azalttığının tarafınızdan uygun görülmesi ve ürünün ayıplı mal olarak değerlendirilip iadesinin uygunluğuna karar verilmesi

Gereğini arz ederim.

Başa Dön

Mesaj 30 Ara 2010, 14:30 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

ben hep teknosadan uzak durmuşumdur ve hiç önermem herzaman bu tarz olaylarla karsılasıyor insanları madur ediyor teknosa sattıgı ürünün garantisiyle bile ilgilenmiyor bi arkadasın aldıgı telefonda kacak cıkmıstı bizden almadınız diye direttiler faturasına ragmen

Başa Dön

Mesaj 30 Ara 2010, 14:47 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Hicbir elektronik malzemeyi teknosadan almam.

Ama hocamın durumu da ilginçmiş, nasıl olmazmıs klavyede caps lock/ num lock ısıgı, anlamadım.

İlginç.

Çocuklar için Pepe izle çizgi film sitesi.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 21 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: ascolixx, egunay ve 168 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri