Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  Teknoloji Tasarım Öğretmenliği Atamaları ve böte
Mesaj 21 Ağu 2012, 21:31 
Site Gezgini
Site Gezgini

Teknoloji tasarım öğretmeni açığının sayısı 5 binlerle ifade ediliyor ama mezun sayısı çok az bu durumda önümüzdeki yıllarda böte mezunlarına öncelik verilmeye devam eder mi? öncelik sıralamasında resim öğretmenliği bötenin önünde mi ne düşünüyorsunuz bu konuda.

Başa Dön

Re: Teknoloji Tasarım Öğretmenliği Atamaları ve böte
Mesaj 21 Ağu 2012, 21:47 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

eylülde branş değişikliği açılacak muhtemelen bt öğretmenlerine branş değişikliği ile tek. tas. branşına geçiş yolu açarak o açığın bir kısmını kapatırlar.

eylülde açılacak branş değişikliği nedeni ile bu sadece benim tahmini yorumumdur, şu anda norm fazlası olan bt, sınıf ve varsa diğer branşlardaki öğretmenleri bu şekilde eritme yoluna gidecekler ayrıca branş değişikliği ile yeniden bir iller arasıda konuşulan konular arasında. Tekrar ediyorum sadece benim görüşüm.

Fotoğrafçı Sitesi
Hastane Sitesi
AVM Sitesi

Başa Dön

Mesaj 21 Ağu 2012, 21:48 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Ben verileceğini zannetmiyorum.Zaten son şubat atamasında hiç mezunu kalmamasına hatta 380 küsur kontenjan ayırmalarına rağmen vermediler.

Ayrıca öncelik sadece böte de değil tef mezunlarını da kapsıyordu. Hatta böteye öncelik verilmesinin nedeni tef-bilgisayar bölümüydü.

Başa Dön

Mesaj 21 Ağu 2012, 22:13 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

teknoloji ve tasarim 6. sınıfta da kaldırıldı... sadece 7 ve 8 sınıflarda var...açık olmayacaktır.

Başa Dön

Mesaj 21 Ağu 2012, 22:52 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar Daha öncede bu konuda yazılarım olmuştu. Belki tek. tasarım dersine geçiş sizler için bir kurtuluş gibi geliyor Ancak şunu bilmeniz gerekli. Teknoloji ve tasarım dersi 6. sınıflarda kaldırıldı. Ders sayısı haliyle azaldı. Ayrıca bundan önce birçok branşı teknoloji tasarım dersine geçirttiler. (Giyim, Trikotaj v.b.) ve ayrıyeten Eskiden kalma İş teknik, Ticaret ve Ev ekonomisi öğretmenlerinin tümünü bu derse ortak öğretmen yaparak, Açıklar kapatıldı. Bu sene Ben 130 puanla çorum içerisinde hiçbir yere kıpırdayamadım. En iyi sıram 4. sıraydı. Bunları düşünerek hareket edin. Zannetmeyinki bu branşa geçtiğinizde norm fazlası olmaktan kurtulacaksınız. Belki norm fazlası olmaktan kurtulabilirsiniz ancak bu en ücra köşelere giderek gerçekleşebilir. Benden bir bilgi kısaca...

Başa Dön

Mesaj 21 Ağu 2012, 23:53 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

bilisim-tef yazdı:
Ben verileceğini zannetmiyorum.Zaten son şubat atamasında hiç mezunu kalmamasına hatta 380 küsur kontenjan ayırmalarına rağmen vermediler.

Ayrıca öncelik sadece böte de değil tef mezunlarını da kapsıyordu. Hatta böteye öncelik verilmesinin nedeni tef-bilgisayar bölümüydü.

şubat atamalarında, verilen kadronun sonradan meb e tahsil edilmesi sebebiyle farklı branş değişiklikleri açılmadı. yapılan açıklama bu yönde idi. ağustos atamalarında farklı bir durum ortaya çıkabilir.

norm fazlası sınıf öğretmenlerini okul öncesine aktaracaklarını okudum bir yerde.

dersanenin rehberlikçiside sınavdan sonra şöyle söylemişti. teknoloji tasarım bu atamalarda bilişimcilere yine açılacak ama önceden 30 kadar bölüme açılmıştı toplamda bu kez giyim,bilişim teknolojileri de dahil 5-6 branşa açılacakmış öyle bir şey duydum demişti.

Başa Dön

Mesaj 22 Ağu 2012, 00:12 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

beslenmeciler yazdı:
Arkadaşlar Daha öncede bu konuda yazılarım olmuştu. Belki tek. tasarım dersine geçiş sizler için bir kurtuluş gibi geliyor Ancak şunu bilmeniz gerekli. Teknoloji ve tasarım dersi 6. sınıflarda kaldırıldı. Ders sayısı haliyle azaldı. Ayrıca bundan önce birçok branşı teknoloji tasarım dersine geçirttiler. (Giyim, Trikotaj v.b.) ve ayrıyeten Eskiden kalma İş teknik, Ticaret ve Ev ekonomisi öğretmenlerinin tümünü bu derse ortak öğretmen yaparak, Açıklar kapatıldı. Bu sene Ben 130 puanla çorum içerisinde hiçbir yere kıpırdayamadım. En iyi sıram 4. sıraydı. Bunları düşünerek hareket edin. Zannetmeyinki bu branşa geçtiğinizde norm fazlası olmaktan kurtulacaksınız. Belki norm fazlası olmaktan kurtulabilirsiniz ancak bu en ücra köşelere giderek gerçekleşebilir. Benden bir bilgi kısaca...

:+1:

Ve o bir gün bitince tek söylediği şey"BUNA DA ŞÜKÜR" olurmuş

Başa Dön

Mesaj 22 Ağu 2012, 01:42 
Site Gezgini
Site Gezgini

18 yıllık öğretmenim çorum merkezde tekno-tas branşında açık okul bulamıyorum kendi kendinizi kandırmayın
açık maçık yok olursa sınıfı bölmüyolar okadar

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 125 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri