Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  Sınırsız İnternet Cepten Ve Bilgisayardan 7.99TL Vodafone
Mesaj 07 Haz 2010, 17:30 
Süper Üye
Süper Üye

Arkadaşlar bir süredir kullanmakta olduğum bir hizmeti paylaşmak istiyorum. Vodafone 8 lira karşılığında cep telefonundan sınırsız internet hizmetini bilmeyeniniz yoktur. Ben bu özelliği ile cep telefonunu bilgisayara bağlayarak mobile modem olarak kullanıyorum ve bilgisayardan internete cep telefonu vasıtası ile giriyorum. Yine aylık 8 tl ve sınırsız üstelik vodafone çekim alanı olan her yerde internete girebilme imkanı sizcede güzel değil mi? Tek eksk tarafı hızım 15kbit lerde adsl'ye alışmış birisi olarak bu hız oldukça düşük geliyor ama bunada şükür.

Aşağıda tarifenin detayları mevcut

Cepnet Paketleri

Vodafone'un yeni mobil İnternet paketi Cepnet ile megabayt hesabı yapmadan İnternet uyumlu cep telefonunuzla Internete bağlanabilirsiniz.

Cepnet, Internet uyumlu cep telefonlarından Internet erişimi ihtiyacınızı karşılamak üzere,Vodafone tarafından sunulan Günlük ve Aylık olarak alabileceğiniz mobil Internet erişim paketidir. Cepnet paketleri megabayt hesabı yapmanıza gerek kalmadan özgürce data kullanmanızı sağlar.

Facebook'taki arkadaşlarınızla irtibatta kalabilirsiniz, Google arama motorunu kullanabilirsiniz, yoldayken e-postalarınızı kontrol edebilirsiniz , gazete okuyabilirsiniz veya bankacılık işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Vodafone, hem faturalı hem de faturasız hatlarda, her bütçeye uygun günlük ve aylık Cepnet mobil Internet paketleri sunuyor. Şimdi kendi kullanım alışkanlıklarınıza uygun tarifenizi seçin, 3G teknolojisinin öncüsü Vodafone ile süper hızlı Internet deneyimini cebinizde yaşamaya başlayın.

Faturalı ve Faturasız hattınız için Cepnet Günlük paketini ABONE GUNLUKCEPNET, Aylık Cepnet paketini ABONE AYLIKCEPNET yazıp 3636'ya gönderin. Cep telefonunuza gelecek onay SMS�ini aldıktan sonra Cepnet paketinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Paketleri başlatmak için 3636'ya atacağınız SMS'ler ücretsizdir.
Ücretlendirme
Kullanım

Cepnet Paketleri
Paket Adı Faturalı Paket Ücreti FaturasızPaket Ücreti Fatura Stop
Günlük Cepnet 0,50 TL 0,50 TL 0,50 TL /Gün

* Günlük Cepnet paketine abone olarak 1 gün içinde yapacağınız tüm internet kullanımı için 50 Kuruş ile ücretlendirilirsiniz. Günlük Cepnet internet paketinin geçerlilik süresi gün sonuna (23:59:59) kadardır.
* Günlük Cepnet paketinde adil kullanım hakkı 5 MB� tır. Adil kullanım hakkınız dolduğunda 7,2 Mbps�a kadar ulaşan erişim hızınız 96Kbps�a iner ve internet erişiminiz bu hızla devam eder.
* Günlük Cepnet paketinden, eğer 3G abonesi iseniz ve cep telefonunuz 3G destekliyorsa 3G hızında, 3G abonesi değilseniz 2G/Edge hızında faydalanabilirsiniz. 3G abonesi olmak için tıklayınız.
* Vodafone 3G kapsaması coğrafi koşullara bağlı olarak değişiklik gösterebilir .
* Günlük Cepnet paketini kullanabilmek için internet ayarlarınızın yapılmış olması gerekmektedir. İnternet ayarlarınız için tıklayınız.
* Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Paket Adı Faturalı Paket Ücreti Faturasız Paket Ücreti Fatura Stop
Aylık Cepnet 7,99 TL 7,99 TL 7,99 TL/Ay

* Aylık Cepnet paketine abone olarak 1 fatura dönemi (Faturasız hatlar için 30 gün) içinde yapacağınız tüm internet kullanımı için 7,99 TL ile ücretlendirilirsiniz.
* Aylık Cepnet paketinde adil kullanım hakkı 100 MB� tır. Adil kullanım hakkınız dolduğunda 7,2 Mbps�ye kadar ulaşan erişim hızınız 96Kbps�a iner ve internet erişiminiz bu hızla devam eder.
* Aylık Cepnet paketinden, eğer 3G abonesi iseniz ve cep telefonunuz 3G destekliyorsa 3G hızında, 3G abonesi değilseniz 2G/Edge hızında faydalanabilirsiniz. 3G abonesi olmak için tıklayınız.
* Vodafone 3G kapsaması coğrafi koşullara bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
* Aylık Cepnet paketini kullanabilmek için internet ayarlarınızın yapılmış olması gerekmektedir. İnternet ayarlarınız için tıklayınız.
* Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Günlük ya da aylık Cepnet paketiniz yoksa standart data tarifesi ile ücretlendirilirsiniz.
Paket Adı Faturalı Faturasız Fatura Stop
Standart Tarife 0,09 kr/ 1 KB 0,1 kr/1 KB 5 TL(Faturalı) / 7 TL (Faturasız)

* Fiyatlara faturalı hatlar için (%18) KDV ve (%5) ÖİV, faturasız hatlar için (%18) KDV ve (%25) ÖİV dahildir.
* Fatura Stop özelliğiyle faturaların aşırı yükselmesinin önüne geçiliyor. Bu uygulama ile standart tarife kullandığınızda faturalı hatlar için günlük maksimum 5 TL ,faturasız hatlar için günlük maksimum 7 TL üstü kullanımları için ücretlendirilmeyerek limitsiz kullanım imkanından faydalanabilirsiniz.
* Fatura Stop özelliği için adil kullanım hakkı 250 MB�tır. Adil kullanım hakkınız dolduğunda 7,2 Mbps�a kadar ulaşan erişim hızınız 128 Kbps�a iner ve internet erişiminiz bu hızla devam eder.
* Fatura Stop özelliği ve ücretler yurtiçi kullanımlarda geçerlidir.

En son ilk3r tarafından 09 Haz 2010, 20:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Re: Vodafone Sınırsız Cepten Ve Bilgisayardan İnternet 7.99TL
Mesaj 07 Haz 2010, 18:51 
Süper Üye
Süper Üye

Arkadaşlar bu arada Gprs/edge le bağlanıyorum. 3g ile değil.

Başa Dön

Mesaj 07 Haz 2010, 19:04 
Site Gezgini
Site Gezgini

o hızla 3G mümkün değil zaten.bende bi zamanlar motorolamla bağlanırdım gprs . ne yıllardı. 7-8 sene olmuş be.
hocam telefonun markası ne? her telefonu bağlayamıyorsun bilgisayara gprs için.bu paketi almak istiyorum bende.ttnet gibi 24 ay yada 12 ay gibi bi zorunluluğu varmı bu paketin? istediğimiz zaman sonlandırabilirmiyiz?

Başa Dön

Mesaj 07 Haz 2010, 19:32 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Günlük Cepnet paketinde adil kullanım hakkı 5 MB� tır. Adil kullanım hakkınız dolduğunda 7,2 Mbps�a kadar ulaşan erişim hızınız 96Kbps�a iner ve internet erişiminiz bu hızla devam eder.

96 kbps :lol: ben 1997 de 54 kbps bağlanıyodum. düşün yani.

Başa Dön

Mesaj 07 Haz 2010, 21:22 
Süper Üye
Süper Üye

Hocam benim gibi internetin olmaığı bir köyde oturuyorsanız en azından msn gibi haberleşme araçlar ve facebook ve haber sitelerini takip edebilirsiniz. Bu arada köy yerinde bu bağlantıyıda kullanan olmadığı iin bağlantı 30k lara kadar çıkıyor. Şu an bir sürü download listem oldu.

Hocam Gprs bağlantısını sony ericsson k790i telefonumla yapıyorum

Başa Dön

Re: Sınırsız İnternet Cepten Ve Bilgisayardan 7.99TL Vodafone
Mesaj 09 Haz 2010, 20:36 
Süper Üye
Süper Üye

bugün msn den görüntülü kouşma denedim ve görüntü takılmadan 10 dk kadar konuştuk.

Başa Dön

Mesaj 09 Haz 2010, 20:58 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

ilk3r yazdı:
Hocam benim gibi internetin olmaığı bir köyde oturuyorsanız en azından msn gibi haberleşme araçlar ve facebook ve haber sitelerini takip edebilirsiniz. Bu arada köy yerinde bu bağlantıyıda kullanan olmadığı iin bağlantı 30k lara kadar çıkıyor. Şu an bir sürü download listem oldu.

Hocam Gprs bağlantısını sony ericsson k790i telefonumla yapıyorum

Allah yardımcınız olsun hocam görev yeri neresi???

Başa Dön

Mesaj 09 Haz 2010, 21:13 
Süper Üye
Süper Üye

Hocam köyde adsl hattı var fakat ben askerden yeni döndüğüm için daha eve telefon hattı ve net bağlatmadım :mrgreen:

Başa Dön

Mesaj 20 Haz 2010, 15:37 
Aktif Üye
Aktif Üye

http://www.joiku.com/?action=products&m ... uct_id=310
Öncelikle yukarıdaki linkte adı geçen telefonlardan birisine sahip olmamız gerekiyor. Cep telefonumuzda adres çubuğuna yukarıdaki linki tıklıyorsunuz orda "select your telephone model" yazan menüde telefonumuzun markasını giriyoruz. Ve aşağıdaki "download" butonuna tıklıyoruz. Daha sonra bu programı kuruyoruz. Ve Ağ bağlanılarından joiku... seçeneğini tıkladığımızda cepen internete kablosuz bağlanırsınız.
Bu model cep telefonlarında genellikle wi fi ve dahili modem bulunuyor.
Cep telefonunu kablosuz modem gibi kullanarak internete notebook üzerinden bağlanıyorsunuz. Tabii gsm operatörlerinden internet hizmeti almanız şartıyla.

Başa Dön

Mesaj 20 Haz 2010, 17:07 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Sınırlılık, taahhüt, vodafone merkezine şahsen başvuru vs hiçbirşey yok. Tek yapmanız gereken abonelik mesajını atmak. Mesajı attığınızda 8 TL hesabınızdan çekiliyor ve aboneliğiniz hemen başlatılıyor. İstediğiniz zaman da iptal edebiliyorsunuz. Günlük tarifede iptal etmenize de gerek yok. 50 kuruşa 1 gün sınırsız ve gün bitince kendisi iptal ediyor. Fakat aylıkta siz iptal isteği göndermedikçe 1 ay dolduğunda hesabınızda hemen kesiliyor. 100mb sonrası 96k diye küçümsemeyin ben kullanıyorum gayet memnunum. Tabi ki çok düşük bir hız ama işinizi görüyor.

Ayrıca bir yanlış anlaşılma var sanırım. 3G kapsamındaysanız, 3G destekli telefonunuz varsa ve 100mb (günlük tarifede 5mb) kotasını henüz aşmadıysanız 3G hızında bağlanıyorsunuz. Aşınca 96kya düşüyor. Telefonunuz nokia ise pc suite üzerinden direk birkaç tık ile bilgisayarınızdan da bağlanabilirsiniz. Değilse telefonunuzun GPRS modemi olması yeterli. Modelinize göre araştırma yaparsanız nasıl bağlanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ama en güzeli deee sahilde denize karşı cepten sörf yapmak :mrgreen: imkanı olanlar denemeli :)

Başa Dön

Mesaj 20 Haz 2010, 18:57 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

iyi güzel de hızı da epey geri çekmişler 100 mb dan sonra..
(nerdeyse 2000 li yıllara)

Başa Dön

Mesaj 21 Haz 2010, 14:16 
Yeni Üye
Yeni Üye

Hocam valla dediğin gibi internet olmadığı zaman çok işe yarıyor.Bu arada bu internetin üst sınırı varmı

Başa Dön

Mesaj 21 Haz 2010, 14:47 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Sanırm Cem UZAN'dan kalma hazır sistemi tekrardan kullanıma açtılar.
Ne günlerdi... 200 mmx laptoptan dağda taşta internete girerdik. Herkes şaşırırdı o zamanlar.

Başa Dön

Mesaj 08 Şub 2011, 23:16 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Bir vodafone faturasız hattım var, aylık abonelik ile cep telefonu üzerinden bilgisayardan internet bağlantısı gerçekleştirebiliyorum. Ancak birşey merak ediyorum. Yine 1 aylık 7.99 a abonelik açsam, ve sim kartı vodafone modeme takıp kullanabilirmiyim. Yani arada modem olarak cep telefonu değilde 3g USB modem kullanabilir miyim?

Başa Dön

Mesaj 10 Şub 2011, 11:58 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

mgkmgk yazdı:
Bir vodafone faturasız hattım var, aylık abonelik ile cep telefonu üzerinden bilgisayardan internet bağlantısı gerçekleştirebiliyorum. Ancak birşey merak ediyorum. Yine 1 aylık 7.99 a abonelik açsam, ve sim kartı vodafone modeme takıp kullanabilirmiyim. Yani arada modem olarak cep telefonu değilde 3g USB modem kullanabilir miyim?

65 TL ye vodafone 3g modem aldım, 7.99 aylık aboneliği aktif hale getirdim. Hem 3g hemde edge olarak bağlanabiliyorum, edge çok hızlı değil. Yavaşta olsa, mobil olması, her yerde kullanılabilir olması ve internetin olmadığı yerde çok işe yaraması güzel...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: fikretc, umutozturk51 ve 139 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri