Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 45 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: rodin ne anlama geliyor?
Mesaj 26 Ara 2009, 18:14 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

erdogan_y yazdı:
:?: arkadaşlar rodin ne demek :( ?

hocam fikirler gelsin gelmesinede .
Eğer çocuğun falan olucaksa isim falan vericeksen aman aman yılmaz erdoğan' ın verdiği ismi falan verme...
vardır onun bi kurnazlığı bi sahtekarlığı...

Başa Dön

Mesaj 26 Ara 2009, 20:06 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

atila1970 yazdı:
cesuryurek sallama yavaş at başkasını eleştirirken insaflı ol sen de kuyruk acısı var galiba arkadaşın biri rodin ne anlama geliyor diye sormuş senin yazdığın konu ile uzaktan ve yakından alakalı değil yılmaz erdoğan ile askerlik yapan var mı asker de neler yapardı nasıl bir kişiliğe sahipti diye sorsalardı verdiğin cevap doğru olurdu. senin gibi kafatasçı insan toplumda her zaman bulunur. Allah kafatasçıları zihniyeti yerin dibine batırsın.

hocam kafatasçı kim ben mi aceba düşünmek lazım.kürt olsun türk olsun herkez ayşe, fatma vs.. isimler korduk ama birileri kendilerini ötekileştirmek için acayip acayip farsça isimler koyuyor. bu beni ilgilendirmez ama şunu bilirim birileri kendi miiliyetçiliğini yapınca bir şey olmuyor ama karşısındakinede kafatasçı demektende geri kalmıyor bu çelişkiyi anlaya bilsem. kendi suçunu başkasına atmakta ne kadar ahlaki onuda size bırakıyorum. Yılmaz erdoğana gelince pkknın ölen leşlerine şehit diyorsa bu zaten nasıl bir kişilik olabilir ki. ben daha fazla konuşurusam bütün ilişkilerini naltırım en iyisi siz internetten araştırın

Başa Dön

Mesaj 26 Ara 2009, 20:49 
Aktif Üye
Aktif Üye

rojbin, tekoşin, berfin, rojhat, şeyhmus, rojda, baran, agit, pelşin, nupelda, kajin, şevval, helbest, adar, ronayi, baver, heval, medjin, hebun, rover, doran, şilan, duçem, arjin diyarbakırda çalışıyorum ve en çok rastladğım isimler bunlar artık gına geldi :o ,
eşim diyarbakırlı çocuğumuz olursa civan yada dilşad koyarız diyor ama kızım olursa adını inadına zeynep koyacam erkek ismi düşünmedim :puhaha:

Başa Dön

Mesaj 26 Ara 2009, 20:55 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

yılmaz erdoğan'ın aslını faslını bilmem.ayrıca kürt bile değilim.ama bulgaristandaki türklere eziyet edilirken gözyaşı dökmüş birisiyim.bulgaristandaki türkler türkçe isim koyamıyor diye üzülürken, türkçe konuşamıyorlar diye üzülürken türkiyedeki kürtlere aynı eziyeti biz yapıyormuşuz.zulmü babam da yapsa zulüm zulümdür.bu ortam da pkk gibi pis bir terör örgütü üretmiştir. bırakın da insanlar kendi evlatlarının ismine karar verebilsinler.bu kadar hakkı olmaz mı ana-babanın? devletin işi mi çocuğa ne isim koyacaksın ne isim koymayacaksın diye kurallar üretmek?

Başa Dön

Mesaj 26 Ara 2009, 21:00 
Site Gezgini
Site Gezgini

"Rodin" Güneşi veya günü gören anlamına gelen kürtçe bir kelimedir. Mahsum Kırmızıgül'ün filminden esinlenmiş olmalı

Başa Dön

Mesaj 26 Ara 2009, 21:04 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

formator_ yazdı:
yılmaz erdoğan'ın aslını faslını bilmem.ayrıca kürt bile değilim.ama bulgaristandaki türklere eziyet edilirken gözyaşı dökmüş birisiyim.bulgaristandaki türkler türkçe isim koyamıyor diye üzülürken, türkçe konuşamıyorlar diye üzülürken türkiyedeki kürtlere aynı eziyeti biz yapıyormuşuz.zulmü babam da yapsa zulüm zulümdür.bu ortam da pkk gibi pis bir terör örgütü üretmiştir. bırakın da insanlar kendi evlatlarının ismine karar verebilsinler.bu kadar hakkı olmaz mı ana-babanın? devletin işi mi çocuğa ne isim koyacaksın ne isim koymayacaksın diye kurallar üretmek?

isim yasası çıktı zaten kimsenin kimseye baskısı yok isteyen istediği ismi koyar ancak eskiden kürt kadeşlerimiz zaten bu isimleri kullanmıyorlardı biz bin yıldır beraber yaşadığımız coğrafyada ötekelileştirmenin mantığı hoş olmayacak. isteyen istediği ismi koysun. Ben sanatçıların çocuklarının reklam yapılmasına karşıyım her sanatçı sadece sanatıyla gündeme gelmeli.

Başa Dön

Mesaj 27 Ara 2009, 03:11 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

isim konusunda bişey diyemem herkese secimlerinden serbesttir. cünkü iki toplumda aslında "kardeştir" ...ama yılmaz erdogan tam kaypak bi adam
üniversite de zamanında galiba coca cola nun okula girmemesi icin eylemlere katılmış sonrası pepsi reklamında oynamak

Başa Dön

Mesaj 27 Ara 2009, 03:21 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Konuya bakma gafletinde bulundum ve yapılan yorumların birçoğunun konuyla alakasız ve sağlıksız olduğunu gördüm.Sadece şunu belirtmek için yazıyorum ; burası bir forum paylaşımlar yapılıyor ama herkes bildiğini ya da yorumunu paylaşırken nerede ne zaman neyi yazdığına dikkat etmiyor.Bir görüşe özgü bir yorum değil bu yorumum,genel yapıya özgüdür.Burada yazılanlar yeri gelir forum yöneticilerini de zor durumda bırakır arkadaşlar.Lütfen söylemlerimize dikkat edelim.Herkese iyi geceler.

www.desifre.com.tr (Firma)
www.sezensalihoglu.com (Danışman)
www.aliguvenuygulamaoteli.com (Otel)

Başa Dön

Mesaj 27 Ara 2009, 11:48 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Ayrımı yapan yapıyor.Ben buyum diyor ilan ediyor.
Ayrıca Bulgaristandaki soydaşlarımız Bulgaristanı yıpratmak için bir terör örgütü kurmadılar.Özerklik talep etmediler.Bayrak istemediler.Yönetim ırkçılık yaparak mallarına işlerini el koydu.Bebekleri bile hapse attı.

Başa Dön

Mesaj 27 Ara 2009, 12:20 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

formator_ yazdı:

kusura bakmayın ama saçmalamışsınız. Bulgaristandaki koşullarla buradakiler aynı mı? Gidin Almanya'da çocuğunuzun adını Adolf hitler koyun bakalım, koyabilecek misiniz? Ya da çıkın meydana nazi selamı verin. Fransa'ya geçin orada Ermeni soykırımı diye birşey yoktur deyin bakalım ne olacak? Ben söyleyeyim hapsi boylarsınız. Sadece soykırım bence yok dediğiniz için...

Türkiye kadar hoşgörülü bir devlet anlayışı yoktur. Adam çıkar Cumhurbaşkanı olur. Var mı daha ötesi. Seçilir başbakan olur. Kimse sen şurada doğdun, kürt asıllısın falan demez. Ama kasıtlı olarak yapılan, devleti tehdit eden, fındık kadar beyniyle gerçekleştirdiği davranışlara da müdahale eder elbet. Kimse devletin bekasını tehdit edemez. Ederse cezasına razı olacak.

Başa Dön

Mesaj 27 Ara 2009, 12:57 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Konuyu nerden nerelere çekmişiniz yaf... Öğretmensizniz siyasi düşüncelerinizin egemenliğine kapılıp bence formu alt üst etmeyin...Sorulan rodin'in anlamı ve sizler neleri tartışıyorsunuz???? Yazık öğretmen caiması bunu yapıyorsa sokakta yapılanları nasıl degerlendirmek gerek varın siz düşünün.....

Başa Dön

Mesaj 27 Ara 2009, 13:12 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

KAYIBEY yazdı:
kusura bakmayın ama saçmalamışsınız. Bulgaristandaki koşullarla buradakiler aynı mı?

Aynı değil tabi, Bulgaristandaki Türkler okulda Türkçe dersi görüyorlar. ...

En son muallimievvel tarafından 27 Ara 2009, 16:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 27 Ara 2009, 13:14 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

muallimievvel yazdı:
KAYIBEY yazdı:
kusura bakmayın ama saçmalamışsınız. Bulgaristandaki koşullarla buradakiler aynı mı?

Aynı değil tabi, Bulgaristandaki Türkler okulda Türkçe dersi görüyorlar. Hatta Türkçe Bulgaristanın ikinci resmi dilidir.

Çünkü Bulgaristanı bölmek parçalamak isteyen bir tane Türk yok...

Bu arada son haber de şöyle, şimdi baktığımda gördüm. Okuyun bakalım ne yazacaksınız şimdi:

http://www.haberciniz.biz/haber/bulgari ... 39872.html

Başa Dön

Mesaj 27 Ara 2009, 13:32 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

KAYIBEY
Bulgaristanın şu anda yaptığı Faşistçe bir uygulamadır. Ömrü uzun olmaz emin olabilirsin.Bir zamanlar Türkiyede de benzeri uygulamalar yapıldı. Yanlış olduğu zamanla anlaşıldı.

Başa Dön

Mesaj 27 Ara 2009, 13:38 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

AB'nin 'dil' sorunu yok
AB Genel Sekreterliği, üye ve aday devletlerin azınlık hakları bilançosunu çıkardı.
AB Genel Sekreterliği, AB'ye üye ve aday ülkelerin azınlıklara verdiği hakların bilançosunu çıkardı. Buna göre, AB'ye üye ülkelerde azınlıkların anadilde eğitim ve yayın hakları bulunuyor. Ancak her üye bunu kendi şartlarına göre düzenliyor.
FRANSA: Fransızca dışında bazı mahalli dillerin kullanımına ilgili sözleşmeler yapılmak kaydıyla imkan tanınıyor. Brötanca bir TV kanalı bulunurken, diğer bölgesel dillerde günde 40 dakikalık radyo yayını yapılabiliyor. Yerel diller anaokulundan üniversiteye kadar resmi ve özel okularda öğretiliyor.
ALMANYA: Azınlıkların kendi kültürlerini koruma hakkını kullanmaları eyaletlerin yetki alanında. Azınlık grupları özel hayatta ve kamu içinde yazılı ve sözlü olarak azınlık dillerini kullanma hakkına sahipler. Danimarkalı azınlığın kendi okulları var. Göçmen çocuklarına anadilde eğitim veriliyor.
İNGİLTERE: Azınlıkların kendi dillerinde yayın ve özel okul hakkı bulunuyor.
İTALYA: Kamu belgeleri, azınlık bölgelerinde iki dilde hazırlanıyor. Bölgesel radyo ve TV'lerde korunan dillerde yayın yapılabiliyor. Talep halinde azınlık dilleri eğitim aracı olarak kullanılabiliyor.
İSPANYA: Avrupa Bölgesel veya Azınlık Dilleri Sözleşmesini imzalamış olmasına rağmen tüm hükümlere uymuyor. İspanyolca resmi dil olarak kabul edilirken, diğer İspanya dilleri de özerk topluluklarda resmi dil konumunda. Anadilde yayın serbest.
YUNANİSTAN: 150 bin Türk azınlığın yanı sıra Arnavut ve Ulah'ların azınlık kimlikleri reddediliyor. Azınlıkların yerleşiminde yasaklar uygulanıyor. Yunan dili dışında yapılan yayının süresinin en az yüzde 25'inin Yunanca olması zorunlu. Batı Trakya'da Türkçe eğitim verilebiliyor.
FİNLANDİYA: Fince ve İsveççe ulusal dil ve eğitim dili kabul ediliyor. Sami azınlığa 1 sınıftan 9 sınıfa kadar anadilde eğitim yapma hakkı tanınmış.
POLONYA: Azınlık statüsündeki Almanlara Almanca eğitim hakkı tanınmasına rağmen, Ukrayna, Ruthen, ve Tatarlarla ilgili düzenleme bulunmuyor.
MACARİSTAN: Azınlıklara dillerini kullanma ve öğrenme hakkı tanındı.
http://yenisafak.com.tr/arsiv/2002/mart/19/p2.html

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 45 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri