Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 74 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
  ONLİNE SINAV SİSTEMİ SCRİPTİ
Mesaj 02 May 2012, 19:18 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Değerli arkadaşlar online sınav sistemi geliştirdim. İnceleyip mesaj atarsanız sevinirim. İlgilenenlere teknik özellikleri anlatılacaktır. Minik ücrete satışını yapacağım. Firefox, Chorme, Opera ve Safari ile açarsanız daha net görürsünüz. İnternet Explorer de de sorunsuzdur ama bir yerde ince ayar gerekli.
http://www.sinavol.gen.tr
Lütfen üye olun pişman olmazsınız. Beklentilerinizi karşılayacağını inanıyorum. Daha da iddalı bişeyler yazacaktım ama yazmayayım şimdi. Sizlerden yorum bekliyorum. Lütfen mesaj atanız.
Arkadaşlar bu sistem gibi başka bir yerde gören duyan olduğunu sanmıyorum. Site için ahım şahım bir yazılım tema demiyorum, sadece online sınav sayfam için konuşuyorum. Tekrar söylüyorum lütfen 15 saniyenizi ayırıp üye olun, sınav sayfama bir bakın.
Zaman her an karşınızda duruyor.
Zaman biterse cevaplar kilitlenir.
Sorular hangi -amaca hizmet ediyorsa tek tek soru gelip çözme sistemleri- gibi değildir. Fasikül olarak gelir. Türkiye de tüm sınavlar böyledir.
En alttan sayfa değişir.
Radio düğmesi yoktur, checkbox vardır. İşaretlemeden sonra ister boş bırakır ister değişir. Radio düğmesinde bu imkansızdır ya da ekstra radio düğmesi açarlar.
Optik form mantığı vardır. Hangi sorusu boş adam tek tek aramaz. Formdan bakar bulur.
Hangi sayfayı çözüyorsanız sayfa no 3/4 olarak görünür.
Daha fazlası da var ama şuan için bunları yazabildim.
Yorumlarınıza değer veriyorum, lütfen üye olup 15 saniyenizi sistem eksiklerine yorum yapmanızı bekliyorum.
Saygılar ...
Ali Emre

Başa Dön

Re: ONLİNE SINAV SİSTEMİ SCRİPTİ
Mesaj 02 May 2012, 19:22 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

"This Account Has Been Suspended"

Başa Dön

Mesaj 02 May 2012, 19:24 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Dns ler oturmamış daha ama lütfen sık kullanılana eklersen sevinirim yorum bekliyorum sizden.

Başa Dön

Mesaj 02 May 2012, 20:45 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Dns ler tamam. Sınav scriptimize bakabilirsiniz.
http://www.sinavol.gen.tr

Başa Dön

Mesaj 02 May 2012, 21:03 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam aldığımız cevap

Başa Dön

Mesaj 02 May 2012, 21:22 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

aak yazdı:
Hocam aldığımız cevap

This Account Has Been Suspended

Başa Dön

Mesaj 02 May 2012, 21:38 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

sınav yaptım tasarım olarak daha düzenlenebilir ama işlerlik yönünden fena değil. sorular resim taranmış resim formatında geliyor sanırım ve sayfalar arasında geçiş sağlamışsınız. bir sınava birden fazla giriş yapılamıyorbu ilk başta iyi gibi fakar bunda bir esneklik sağlayabilirsiniz. karşılaştırma açısından belki 1 aylık bir süre olabilir. şimdilik bu şekilde

Pardus'a hep destek, tam destek!
Toyota Auris Comfort Extra 1.4 D-4D

Başa Dön

Mesaj 02 May 2012, 21:39 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

ayrıca sınav inceleme bölümleriniz hoş olmuş daha da geliştirilebilir.

Başa Dön

Mesaj 02 May 2012, 21:39 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

emeğinize sağlık

Başa Dön

Mesaj 02 May 2012, 22:05 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

güzel ama rakip çok hocam. rakip olabilmek için daha doğrusu onların yerine geçebilmek için hem görsel hemde işlevsellik bakımından fark atmak lazım bence

Başa Dön

Mesaj 02 May 2012, 22:19 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Dns ler yeni oturdu. Ancak şunu söylemek site içerik yada tasarımı ile ben iyiyim demiyorum. Ben sadece sınav sayfamla öne cıkma ıstıyorum. Yani sınav sayfasında zaman her an gorunebılıyor, sayfa nolar var, geçişler var, optık form var, radıo dugmesı yok, sorular işaretlendikten sonra boş bırakılıyor. İe de ince bir ayar lazım. Sınav inceleme sayfası geliştirilecek, hatta sınav sayfası da geliştirilecek. Normal sınavlardaki gibi Matematik, fen, tarih gibi bölümler olup optık form tasarımı yapılacak. 1 kere sınava gırebılır ogrencı defalarca ınceleyebılır. Bu düşüncem hala %51 önde gidiyor. çunku sabıt test bu ama zaman 1 ay yapılır dedınız mantıklı. geliştirmeye musaıt ama rakip cok derken ben mılletın yaprak testlerını tarayıp atmadım telif hakkımdan dolayı. görüşleriniz benım için önemli.
Saygılar
Ali Emre

Başa Dön

Mesaj 02 May 2012, 22:22 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

formyfriends yazdı:
Dns ler yeni oturdu. Ancak şunu söylemek site içerik yada tasarımı ile ben iyiyim demiyorum. Ben sadece sınav sayfamla öne cıkma ıstıyorum. Yani sınav sayfasında zaman her an gorunebılıyor, sayfa nolar var, geçişler var, optık form var, radıo dugmesı yok, sorular işaretlendikten sonra boş bırakılıyor. İe de ince bir ayar lazım. Sınav inceleme sayfası geliştirilecek, hatta sınav sayfası da geliştirilecek. Normal sınavlardaki gibi Matematik, fen, tarih gibi bölümler olup optık form tasarımı yapılacak. 1 kere sınava gırebılır ogrencı defalarca ınceleyebılır. Bu düşüncem hala %51 önde gidiyor. çunku sabıt test bu ama zaman 1 ay yapılır dedınız mantıklı. geliştirmeye musaıt ama rakip cok derken ben mılletın yaprak testlerını tarayıp atmadım telif hakkımdan dolayı. görüşleriniz benım için önemli.
Saygılar
Ali Emre

Hocam bende tam o konudan bahsediyorum. şu an bu konuyla alakalı çok site var ve böyle bir durumda sadece yazılımla tercih sebebi olman çok münkün değil bir öncede yazdım para kazanacak bir site istiyorsan fark atman lazım her konuda.

Başa Dön

Mesaj 02 May 2012, 22:30 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

serkan bey ben scripti satmak istemiyorum ki. benimkisi egomu tatmin etmek. astarı yüzünü geçti. zaten satamam. kodlar açık yada ftp vermemem gerek. ama şuan için sadece yorum almak ıstıyorum. mesela beklentılerı karsılayan daha ıyı bir test sayfası gormedim. sorular tek tek gelıyor, boş bıraktırmıyor gibi hatalar cok diğer scriptlerde.
Saygılar
Ali Emre

Başa Dön

Mesaj 02 May 2012, 23:37 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

designbote
söylediklerini düşüneceğim. (1 aylık süreyi)

Başa Dön

Mesaj 03 May 2012, 00:00 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam sorular resim formatında olduğu için okunabilirliği düşük. Benim açtığım bir testte zaman göstergesi sorunun üzerine çıkmış bi türlü soruyu görümedim.
Resim
Bu tür sistemleri çok incelemedim ama daha titiz çalışılırsa belki işe yarar. Emeğinize sağlık.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 74 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 133 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri