Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  OKULUNUZDA Problemli öğrencilerle nasıl başa çıkılıyor?
Mesaj 13 Nis 2010, 21:22 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Önemli not: Cevap yazacak arkadaşlardan tel ricam var; Sırf cevap yazmıs olmak adına lütfen cevap yazmayın ve konuyu sulandırmayın... Ciddi ve önemsediğim bir konu.

merhaba arkadaslar
Okulunuzda gerek sınıf öğretmenlerinin gerek de brans öğretmenlerinin deyim yerindeyse illallah ettiği problemli öğrencilerle (öğretmenler olsun idare olsun veya daha başka faktörler olsun) başa cıkmak, disiplini sağlamak, öğrenci başarısını arttırmak, dersin akışının bozulmasını ve sınıf duzenin sağlanması adına ne gibi şeyler yapılıyor? Paylasır mısınız?

Olumlu veya olumsuz farketmez... Denenmis ve basarısız sonuc elde edilmiş yöntemleri de başarılı sonuc elde edilmis yöntemleri de lütfen paylasınız...

Yeni tayin edildiğim okul sınıf kapıları bile kırılmıs bir biçimde, cok afedersiniz deyim yerindeyse dingonun ahırına dönmüş vaziyette... Öğretmen-idareci yas ortalaması 26-27 (birkaç kişi hariç).... Ben bu gidişe dur demek istiyorum... Arkadaslar da gereken destegi verecek bana... Ama sanırım idare umutsuz vaka...

Bu cocuklar hepimizin...

Başa Dön

Re: OKULUNUZDA Problemli öğrencilerle nasıl başa çıkılıyor?
Mesaj 13 Nis 2010, 21:40 
Aktif Üye
Aktif Üye

hocam 1-0 yenik durumdasın.İdarenin mutlaka işe el atması lazım.Ben sorunlu öğrencilerin velileriyle görüşüyorum.Veliden ummdumu kesincede en caydırcı yöntem disiplin cezası.Disiplin cezası, sınıf öğretmeni olduğum sınıfı hizaya çekti.Düzelme olmazsa tasdikname alana kadar disiplin cezası veririz dedim.

Başa Dön

Mesaj 13 Nis 2010, 21:53 
Aktif Üye
Aktif Üye

Bizde rehber öğretmen devreye giriyor.
Bir arkadaş öğrencilere şöyle demişti: Sene boyunca uslu durun ben sizi sınıfta bırakmam notlarınızda yüksek olur. Birazda arkadaşça sohbet ederdi, hani iki dost gibi...İşe yaradı.

Başa Dön

Mesaj 13 Nis 2010, 22:04 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

hocam bizde hiçbirşey yapamıyoruz ya
idarenin iyi olması lazım bu durumda sanaki onların sihirli değneği var aynı şeyi ben istiyorum öğrenciden yapmyıor ama müdür dese anında yapılıyor onlar bile koltuğun önemine varmış durumdalar:S
eğitimin gidişatı hiç iyi değil hiç
:(

Başa Dön

Mesaj 13 Nis 2010, 22:21 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Bizde de yaş ortalaması o şekilde ama sizin öğretmen arkadaşlar da abartmışlar sanki :)Okul dediğiniz durumdaysa.
Aslında yapılacak olanlar öğrenci sayısıncadır. Ailelerle iletişim halinde olmaya çalışıyoruz. Ancak genelde işe yaramıyor. Hocam bir yerde otursun gelsin gitsin diyorlar. Bizzat yarım saat dil döktüğüm adamlar oldu ama aldığım cevap aynıydı. Ben de mdr yrd bakıyorum. Baktık iş çığrından çıkıyor biraz da eski usül rehberlik yöntemlerini kullanarak bastırıyoruz artık. Öğrenci profili önemli. Bizimki taşrada bir okul olduğu için öğrenciler gerçekten iyilikten anlamayabiliyor.. Önce ailelerin eğitilmesi lazım, imkanlarınız nedir nasıl yapılır bilemem ama sorunun kaynağı orası. Sonra da ram, özel eğitim bildiğiniz zincir. Burada idarenin çözüm üretmesi gerekiyor çünkü öğrenciye ceza veremiyorsunuz. Okuldan atamazsın, okul değiştirtemezsin, uzaklaştıramazsın (Aslında yaparsın da kağıt üstünde) Adam zaten okumak istemiyor biz HAYIR! 8 yıl okuyacaksın diyoruz. Eeee bu adamı nasıl atacaksın okuldan? Yani sorun derinlerde hocam. Kurtarılabilecek öğrencileri tespit edin birebir ilgilenin bence..

Başa Dön

Mesaj 13 Nis 2010, 22:54 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

hani derlerya bir okul müdürü kadar okuldur. bu söze kesinlikle katılırım. bir öğretmen tek başına bişey yapamaz idare destek olmasa boş gibime geliyo. ben düz lisede çalışıyom idare toplantılarda der hep kravatsız veya saçı başı düzgün olmyanları alma diye öğrencileri sıraya dizip içeri alınca idareci karışmıyo ben sınıfta öğrenciye karıştığımda haklı olarak diyor idare karışmıyo siz niye karışıyosunuz hocam yani direk öğrenciyle siz pis oluyosunuz her şey idarenin direyati ve rehberlik servisindeki öğretmenleri adam gibi çalıştırmaktan geeçiyo bizde rehberlikçiler müdürü yağlayıp dışarda boş geziyolar aynen bizim okulda dingonun ahırı olmuş disiplinsiz 3000 lise öğrencisi biaraya gelince hergün vukuat

Başa Dön

Mesaj 14 Nis 2010, 14:01 
Site Gezgini
Site Gezgini

Benim çalıştıım okul(neresi olduğunu boşverin) bazen insan demeye bin şahit dediğim çocuklarla dolu.. gerek öğretmenlere gerek diğer öğrencilere yapılan terbiyesizlikler dizboyu.. dayak falan boş hocam..cocuklar evde o kadar çok dayak yiyorlar ki okul da bir eksik bir fazla pek farketmiyor onlar için.. son 1 aydır ciddi görevler vererek cezalandırıyoruz o öğrencileri... okulun bahçesini boyamak, laboratuvarı temizletmek(yerleri elleriyle sildiriyorum) bahçedeki çöpleri toplatmak..tabi idare ve diğer öğretmenlerle hemfikir olmak ta önemli.. walla Allah yardımcınız olsun..

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: kubilay35 ve 120 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri