Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 122 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: Öğrenim kredisi borcu hakkında...
Mesaj 25 Mar 2011, 10:12 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

dijey yazdı:
eya hocam ben Vergi Dairesine dilekçemi yolladım APS ile peki şimdi ödeme planını KYK nın sitesinden görecekmiyim (yapılandırılmış şeklini). Bişe söledilermi bu konu hakkında.

hocam ben de aynı durumdayım. 2 hafta önce aps ile gönderdim ama sonucunu bilmiyorum. kyk nın sitesinden kontrol ediyorum ama bi değişiklik yok. biraz daha bekleyip telefon edicem.

aps ile basvurularda sonucu nasıl öğreniyoruz bilen var mı acaba?

Başa Dön

Mesaj 25 Mar 2011, 11:42 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

öğrenim kredisini yapılandırdıktan sonra ziraate otomtik ödeme talimatı ile vaya başka bir bankanın internet şubesinden ödeme yapabiliyor muyuz ?

ziraate gidip sıraya girmek çok nahoş bir durum

Başa Dön

Mesaj 25 Mar 2011, 12:10 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Arkadaşlar bende 2009 yılındaki yapılandırmamı aksattım ve 10 gün falan önce ilgili vergi dairesine ek:2-a yı gönderdim, fakat kyk daki başvuru linkini yeni gördüm. şimdi bu ek:2-a yı gönderenler sitedendemi başvuracak yoksa ikisi ayrı şeyler mi.

Başa Dön

Mesaj 25 Mar 2011, 19:40 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

hakanpolatgil yazdı:
Arkadaşlar bende 2009 yılındaki yapılandırmamı aksattım ve 10 gün falan önce ilgili vergi dairesine ek:2-a yı gönderdim, fakat kyk daki başvuru linkini yeni gördüm. şimdi bu ek:2-a yı gönderenler sitedendemi başvuracak yoksa ikisi ayrı şeyler mi.

Sen bence internet üzerinden işlemini yap. Gönderdiğin vergi dairesinide telefonla ara bilgilendir.

Başa Dön

Mesaj 27 Mar 2011, 21:08 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

dijey yazdı:
eya hocam ben Vergi Dairesine dilekçemi yolladım APS ile peki şimdi ödeme planını KYK nın sitesinden görecekmiyim (yapılandırılmış şeklini). Bişe söledilermi bu konu hakkında.

ysartemur yazdı:
öğrenim kredisini yapılandırdıktan sonra ziraate otomtik ödeme talimatı ile vaya başka bir bankanın internet şubesinden ödeme yapabiliyor muyuz ?
ziraate gidip sıraya girmek çok nahoş bir durum

Arkadaşlar biz direk vergi dairesine giderek yapılandırdık. İşlemler sonunda ödeme planı ve bilgilerin olduğu bir kağıt verildi. Uzaktan başvurularda da bunlar adrese gönderilir diye düşünüyorum, arayın sorun.

Yapılandırmadan önceki hali bizim borç şöyleydi:
Katkı kredisi ana para 334,70 gecikme zammı 56,32 toplam 391,02
Öğretnim kredisi ana para 3,068.69 gecikme zammı 539.79 toplam 3,608.48
Toplam 3403,39 gecikme zammı 596,11 toplam 3999,5 TL idi.

Bizim Vergi Aslı toplam 3403,39 TL. Gecikme zammı tamamen silinerek her taksitin gecikme süresine göre TEFE/ÜFE üzerinden hesaplanan toplam TEFE/ÜFE tutarı 254,94 TL. Yani bir taksitte kapatmak isteseydik 3658,33 TL ödeyecektik. Ama 36 ay 18 taksit yapılandırdık, toplam katsayı tutarı 548,75 TL tuttu. Toplamda 4207,08 TL ödenecek. Taksitler 233,72 TL olarak hesaplandı.

Verilen yapılandırma kağıdında her ayın oranları detaylı olarak yer alıyor. Önemli notlar bölümüyse gayet bilgilendirici ve önemli:
Önemli Notlar
6111 sayılı kanunun 2'inci maddesi kapsamında ödemeyi talep ettiğiniz borcunuz yeniden yapılandırılmış olup, ödenecek taksit tutarları yukarıda gösterilmiştir. Tercih edilen süreden daha kısa sürede ödeme yapılması halinde ödenecek tutar ilgili katsayıya göre düzeltilecektir. Ayrıca yapılandırılan alacak tutarının tamamının ilk taksit ödeme süresi içerisinde ödenmesi halinde herhangi bir katsatı tutarı alınmayacaktır.
Taksitlerden bir takvim yılında 1 veya 2 taksitin süresinde ödenmemesi ya da eksik ödenmesi halinde, ödenmeyen veya eksik ödenen taksit tutarlarının son taksiti izleyen ayın sonuna kadar, gecikilen her ay ve kesri için 6183 sayılı Kanunun 51'inci maddesine göre belirlenen gecikme zammı oranında hesaplanacak geç ödeme zammı ile birlikte ödenmesi mümkündür. Ancak, bir takvim yılında 2 taksitten daha fazla taksitin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi halinde ise Kanun hükümlerinden yararlanma hakkı kaybedilecektir.
Taksit ödemelerinizi vergi dairelerinin yanı sıra vergi tahsil yetkisi verilen bankalara da yapabilirsiniz. Ödemeler sırasında bu belgenin ibraz edilmesi veya vergi türü kodunun belirtilmesi işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. Taksitlerinizini Başkanlığımız internet sitesinden (http://www.gib.gov.tr) anlaşmalı bankaların kredi kartlarını kullanmak suretiyle ödemeniz mümkün bulunmaktadır.
Taksitlerin ödeme süresinin son gününü resmi tatile rastlaması halinde izleyen ilk iş günü ödeme yapılabilecektir.

http://www.biltektasarim.com

Başa Dön

Mesaj 28 Mar 2011, 10:56 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar biz direk vergi dairesine giderek yapılandırdık. İşlemler sonunda ödeme planı ve bilgilerin olduğu bir kağıt verildi. Uzaktan başvurularda da bunlar adrese gönderilir diye düşünüyorum, arayın sorun.

Bizim Vergi Aslı toplam 3403,39 TL. Gecikme zammı tamamen silinerek her taksitin gecikme süresine göre TEFE/ÜFE üzerinden hesaplanan toplam TEFE/ÜFE tutarı 254,94 TL. Yani bir taksitte kapatmak isteseydik 3658,33 TL ödeyecektik. Ama 36 ay 18 taksit yapılandırdık, toplam katsayı tutarı 548,75 TL tuttu. Toplamda 4207,08 TL ödenecek. Taksitler 233,72 TL olarak hesaplandı.
quote]

Teşekkürler Bilgilendirme için. Bu arada ben vergi dairesine ulaştım yapılanmış benimki vergi dairesi bana ödeme planını yollicakmış, taksitim ise 315 olark ayarlanmış, Ödeme planım gelince rakamları paylaşırım sizinle...

Başa Dön

Mesaj 28 Mar 2011, 10:57 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Teşekkürler Bilgilendirme için. Bu arada ben vergi dairesine ulaştım yapılanmış benimki vergi dairesi bana ödeme planını yollicakmış, taksitim ise 315 olark ayarlanmış, Ödeme planım gelince rakamları paylaşırım sizinle...

Başa Dön

Mesaj 29 Mar 2011, 10:58 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

sehzade84 yazdı:
dijey yazdı:

hocam ben de aynı durumdayım. 2 hafta önce aps ile gönderdim ama sonucunu bilmiyorum. kyk nın sitesinden kontrol ediyorum ama bi değişiklik yok. biraz daha bekleyip telefon edicem.

aps ile basvurularda sonucu nasıl öğreniyoruz bilen var mı acaba?

aps ile yapan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Başa Dön

Mesaj 29 Mar 2011, 11:04 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Ben Tanıdık arkadaşa söledim Sağolsun gitti Benim APS ulaşmış zaten V.Dairesine Ordan Yapılandırmışlar. Ödeme planınıda arkadaşa vermişleri.

Ben telefonla halledemedim. sizde bence tanıdık bibrirsi ile halledebilirsiniz.

Başa Dön

Mesaj 29 Mar 2011, 13:14 
Aktif Üye
Aktif Üye

ödemeler nereye yapılacak... bilgisi olan yazabilir mi acaba?

Başa Dön

Mesaj 29 Mar 2011, 14:01 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

ercrah yazdı:
ödemeler nereye yapılacak... bilgisi olan yazabilir mi acaba?

Vergi dairelerine
Anlaşmalı Bankaya
Veya gib.gov.tr deki online ödeme şeklinde k.kartı ile ödenebilir.

Diye duydum. G.i.b. den tanıtım kağıdı geldi bana 6111 sayılı kanunla ilgili orada yazıyordu.

Başa Dön

Mesaj 29 Mar 2011, 16:05 
Aktif Üye
Aktif Üye

Alıntı:
Vergi dairelerine
Anlaşmalı Bankaya
Veya gib.gov.tr deki online ödeme şeklinde k.kartı ile ödenebilir.

Diye duydum. G.i.b. den tanıtım kağıdı geldi bana 6111 sayılı kanunla ilgili orada yazıyordu.

kusura bakmayın ben ödeme planı gelmeden peşin yatırayım diye soruyorum...

anlaşmalı banka yine ziraat mi?

Başa Dön

Mesaj 29 Mar 2011, 16:08 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Büyük ihtimalle ziraat bankası. Peşin Ödeme içinde yapılandırıp tek taksit seçeneğini yazacaksınız hocam. Ödeme planındaki son tarihe kadar parayı peşin ödeyebilirsin.

Büyük ihtimalle ziraate . ve vergi dairelerine

Başa Dön

Mesaj 29 Mar 2011, 21:45 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Bu yapılandırdığını anlatan arkadaşlar daha önce yapılandırmışlar mıydı hiç, bu 2. yapılandırmaları mı yani? ben zamanında ödemeye başlayıp sonra bırakanlardanım. İlk defa yapılandırıcam. Hani af geliyordu faize?

Başa Dön

Mesaj 29 Mar 2011, 22:54 
Site Gezgini
Site Gezgini

eya hocam merhaba,
vergi dairesinden bana dabugün ödeme planı gönderildi. Fakat anlamadığım bişey var biz bu katsayı tutarını ödeyecekmiyiz?
mesala bende şöyle yazıyor;
yapılandırılacak alacak: 6.324
katsayı tutarı : 948
aylık tutar : 404 x 18 =7272
ödemeden vazgeçilecek tutar : 420
benim zaten toplam borcum 6556 civarında bi tutar faizle beaber.ama bu durumda 7272 ödenecek toplam tutar diyor.Yapılandırınca zararlı mı çıkıyorum nedir?
yardımcı olursanız sevinirim

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 122 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: egeli_09, Google [Bot] ve 133 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri