Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  norm fazlası resen atanırsa kaç yıl tayin
Mesaj 30 Kas 2012, 16:37 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

arkadaşlar norm fazlası öğretmen resen atanırsa kaç yıl sonra iliçi isteyebilir bilginiz var mı resmi yazı elinde olan var mı?

Başa Dön

Re: norm fazlası resen atanırsa kaç yıl tayin
Mesaj 30 Kas 2012, 17:02 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

bilen yok mu

Başa Dön

Mesaj 30 Kas 2012, 17:39 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

her-telden-f29/norm-fazlasi-atamasinda-atanan-il-ici-isteyebiliyor-mu-t100695.html

Başa Dön

Mesaj 30 Kas 2012, 17:46 
Site Gezgini
Site Gezgini

3 YIL HOCAM.
http://www.memurlar.net/haber/259666/

B. BAŞVURULAR
"1. Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayan, bu yükümlülüğünü tamamlayan ya da muaf tutulan öğretmenler ile sağlık ve eş durumu özrü nedeniyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenmiş olanlar, bulundukları eğitim kurumunda en az 3 (üç) yıl süreyle çalışmaları şartıyla il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilirler."

Başa Dön

Mesaj 30 Kas 2012, 17:52 
Site Gezgini
Site Gezgini

ankaranın atama kılavuzu 7. maddenin b sine bi bakın hocam işinize yarar mı bilmiyorum
http://www.gazetea24.com/haber/norm-faz ... 12538.html

Başa Dön

Mesaj 30 Kas 2012, 18:27 
Site Gezgini
Site Gezgini

?

En son nily tarafından 30 Kas 2012, 18:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 30 Kas 2012, 18:32 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

hocam atama yer değiştirme yönetmeliğinin 26. maddesinde:

(15) Görevli oldukları eğitim kurumu kapatılan, norm kadro uygulaması nedeniyle görevli oldukları eğitim kurumunda norm kadro fazlası olmaları ya da haklarında yapılan soruşturma sonucu görev yerleri istekleri dışında idari tasarrufla değiştirilen öğretmenlerin, bulundukları eğitim kurumunda çalışılması gereken sürenin hesabında daha önceki eğitim kurumlarında geçen süreleri birlikte değerlendirilir.

Yani resen atanırsanız 2013 atamalarında norm fazlası oluğunuz okuldaki süre ile resen atandığınız okulun ikisindeki çalışma süresi toplanarak işlem yapılması gerekli. Dolayısyla resen atandıktan sonraki atamalarda her iki okuldaki toplam süre en az 3 yıl ise atama hakkınız olmalı.

En son finefrenzy tarafından 30 Kas 2012, 18:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 30 Kas 2012, 18:36 
Aktif Üye
Aktif Üye

Ben de merak ediyorum bu sorunun cevabını geçen yıl mart ayında resen atananlar agustos da yapılan iliçi atamalara başvuru yapabildi bu sene ne olur bilmiyorum resen atananların iliçi hakkı elinden alınmamalı ve bakanlığın bu duruma acilen bir açıklık getirmesi gerekir. Ben mesajı yazarken cevap gelmiş gerçi evet yönetmelikte yazılan maddeye göre engel olmuyor.

Başa Dön

Mesaj 30 Kas 2012, 18:57 
Site Gezgini
Site Gezgini

ANKARA atama kılavuzuna özel madde koymuş ataması yapılanlar tekrar tayin isteyemecekler diye.ama 26. madde açık.

Başa Dön

Mesaj 01 Ara 2012, 20:51 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Görevli oldukları eğitim kurumunun kapanması veya norm kadro uygulaması nedeniyle görev yerleri soruşturma nedeniyle değiştirilenler hariç olmak üzere istekleri dışında idarî tasarrufla değiştirilen öğretmenlerin, bulundukları eğitim kurumunda çalışılması gereken sürenin hesabında daha önceki eğitim kurumlarında geçen süreleri müştereken değerlendirilir.
yani burdan resen atanan öğretmen eger önceki okuluylka beraber toplamda 3 yıl çalışmış ise iliçi tercihde bulunabilir

Başa Dön

Mesaj 01 Ara 2012, 20:52 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

yalnız tercih yapıpta atanan isteği dışında atanmadığı içiğn isteyemez sanırım ben öyle anladım değil mi?

Başa Dön

Mesaj 01 Ara 2012, 21:49 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Normu olup il içi tayinle yer değiştirenler ile normu olmayıp da resen atanmamak için tayin istemek zorunda kalanların aynı kefeye konması haksızlık.

Başa Dön

Mesaj 02 Ara 2012, 15:27 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

yaa bugunde şunu buldum şimdi biz ilköğretimdeydik ortaokula atandık bu sene benim haziran 2012 de ortaokula başladım görünüyor e o zaman yeni başlamış oluyorum iliçi isteyemem mi

Başa Dön

Mesaj 02 Ara 2012, 15:35 
Aktif Üye
Aktif Üye

crazyman yazdı:
yaa bugunde şunu buldum şimdi biz ilköğretimdeydik ortaokula atandık bu sene benim haziran 2012 de ortaokula başladım görünüyor e o zaman yeni başlamış oluyorum iliçi isteyemem mi

yanlış anlama da sen atamandan zaten memnunsun heralde arkadaşım il meme gidelim topluca diyoruz hiç ses yok senden

Başa Dön

Mesaj 02 Ara 2012, 15:37 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

benim durumum farklı ben görevlendirme çalışıyorum 45 km uzaklıga gidiyorum yani benim iptal edilse bile hiç bir şey değişmicek yine 45 km gitmem gerekecek en azından yazın iliçi isteyebileceksem sorun olmaz yani iptal olsada benim için cok iyi şeyler olmuyacak yoksa memnunlukla alakası yok

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 151 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri