Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 34 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
  Nöbetçi öğretmenin görevleri? boş derse girmek zorunda mı?
Mesaj 26 Ara 2011, 21:01 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

merhaba arkadaşlar. bir tanıdığım branş öğretmeni ve ilköğretimde çalışıyor. nöbet gününde müdür yardımcısı arkadaşımın boş dersinde, dersi boş geçen başka bir sınıfın dersine girmesini söylemiş. o saatte dersi boş olan sınıf öğretmeni de yokmuş ortada. müdür yardımcısının buna hakkı var mı?

Başa Dön

Re: Nöbetçi öğretmenin görevleri? boş derse girmek zorunda mı?
Mesaj 26 Ara 2011, 21:05 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Müdür yardımcısı oltayı atmış arkadaşında o oltaya geldiyse suç arkadaşında. Kabul etmezdim ben olsamki zaten bir ara formatörün ne olduğunu bilmeyen bir müdür yardımcısı boş derse beni sokmaya çalıştı girmem sınıfçıların girmesi lazım dedim o günde sınıfçılar arazi olmuş her zamanki gibi kendisi girmek zorunda kalmıştı :)

Başa Dön

Mesaj 26 Ara 2011, 21:06 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

teşekkürler hocam , emin misiniz? yönetmelik ne diyor ki bu konuda....?

Başa Dön

Mesaj 26 Ara 2011, 21:07 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

müdür yardımcısının hakkı değil hocam ...yönetmelik diyor bunu..nöbetçi öğretmen boş geçen derslere girer öğrencilerin yoklamalrını alır..müdür yardımcısı değilde yönmetmelik der.. :++:

Başa Dön

Mesaj 26 Ara 2011, 21:09 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Konuyu ben biraz yanlış mı anladım acaba arkadaşınız o gün nöbetçimiydi okulda?

Başa Dön

Mesaj 26 Ara 2011, 21:10 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

İlköğretim, Genel Ortaöğretim, Mesleki ve Teknik Öğretim Dairesi Müdürlükleri’ne bağlı okullarda görev yapan Nöbetçi müdür muavini, Nöbetçi öğretmen, okul sekreteri ve hizmetlilerin Görevleri ile ilgili genelge

md9: İzinli olan öğretmenlerin boş kalan sınıflarını, nöbetçi müdür muavininin önerileri doğrultusunda doldurur.

Başa Dön

Mesaj 26 Ara 2011, 21:12 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

kimse kimsenin dersine girmek zorunda değil hadi diyelim o derse girdi o müdür yardımcısı o saat ek dersi nöbetçi öğretmene ödeyebilecek mi? ayrıca nöbetçi müdür yardımcısı ne güne duruyor o girsin. yoklamayı alıp çıkarsın o kadar

Çünkü kimin kimi yiyeceğine.. “Suyun akışı” karar verir

Başa Dön

Mesaj 26 Ara 2011, 21:15 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

beskaza yazdı:
Konuyu ben biraz yanlış mı anladım acaba arkadaşınız o gün nöbetçimiydi okulda?

hocam tanıdığım o gün okulda nöbetçi, kendi branş öğretmeni ve ilköğretimde çalışıyor. ayrıca o saatte dersi boş olan sınıf öğretmeni de yok...

Başa Dön

Mesaj 26 Ara 2011, 21:16 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Bende bir düzeltme yapayım. Yönetmelikte nöbetçi öğretmen nöbetçi müdür yardımcısının nöbetle ilgili verdiği görevleri yapar diyor ancak yazılı emir isterseniz sanırım bu durumda ek ders alma hakkınız olabiliyor aynı şekilde nöbetçi müdür yardımcısı idari görev olarak sınıf öğretmeninide sokabiliyor boş derse çünkü sınıf öğretmenlerinin boş geçen derslerinde idari görev verilebiliyor ek ders aldığı için. Sanırım bu açıklayıcı oldu :)

Başa Dön

Mesaj 26 Ara 2011, 21:18 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

NÖBETÇİ ÖĞRETMENİN GÖREVLERİ
1. Okulda günlük eğitimin başlamasından yarım saat önce hazır bulunur ve çalışma süresinin
bitiminde, gerekli kontrolleri yaparak nöbet görevini tamamlar.
2. Eğitim ve yönetim işlerinin düzenli olarak yürütülmesinde, okul yöneticilerine yardımcı
olur.
3. Birden fazla okulda görevi olan öğretmen, dersinin en çok olduğu okulda nöbet tutar.
4. Okulun sabah temizliğinin yapılıp yapılmadığını kontrol ederek, eksiklikleri varsa nöbetçi
müdür muavininin bilgisine getirir.
5. Nöbet Çizelgesi’nde kendisine verilen görev yerinde bulunan öğrencileri kontrol altında tutar. Disiplini sağlar ve öğrencilerin okul sınırları dışına çıkışlarını önler.
6. Teneffüslerde öğrencilerin sınıfları boşaltmasını ve sınıfların havalandırılmasını sağlar.
7. Nöbetçi öğrencilerin görev yapıp yapmadıklarını kontrol eder.
8. Okul kantin /kafeteryasından alışveriş yapan öğrencileri kontrol eder. Okul dışından
yiyecek alınmasını önler.
9. İzinli olan öğretmenlerin boş kalan sınıflarını, Nöbetçi müdür muavininin yönerileri
doğrultusunda doldurur.
İlköğretim okullarında bu görevi okul idaresinin görevlendireceği öğretmen gerçekleştirir.
10. Müdürün ve Nöbetçi muavinin nöbetle ilgili vereceği diğer Görevleri yerine getirir.

(İlköğretim, Genel Ortaöğretim, Mesleki ve Teknik Öğretim Dairesi Müdürlükleri’ne bağlı okullarda görev yapan Nöbetçi müdür muavini, Nöbetçi öğretmen, okul sekreteri ve hizmetlilerin Görevleri ile ilgili genelge.]

Başa Dön

Mesaj 26 Ara 2011, 21:18 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

arkadaşlar tartışmaya gerek yok nöbet öğretmenin dersi olamadığı güne verilir ki herhangi bir nedenle dersi boş geçen sınıfa nöbetci öğretmen refakat eder ve durumu nöbet defterine yazar... arkadaşın belirtiği yönetmeliklerde nöbetci öğretmenin görevleri açık bir şekilde yazılmıştır...

Başa Dön

Mesaj 26 Ara 2011, 21:19 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

nöbetçi öğretmen sadece yoklamayı almakla yükümlü.onun dışında hele de dersi boş sınıf öğretmeni varsa isterse girmez.bir yaptırımı da yok...

Başa Dön

Mesaj 26 Ara 2011, 21:19 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

beskaza yazdı:
Bende bir düzeltme yapayım. Yönetmelikte nöbetçi öğretmen nöbetçi müdür yardımcısının nöbetle ilgili verdiği görevleri yapar diyor ancak yazılı emir isterseniz sanırım bu durumda ek ders alma hakkınız olabiliyor aynı şekilde nöbetçi müdür yardımcısı idari görev olarak sınıf öğretmeninide sokabiliyor boş derse çünkü sınıf öğretmenlerinin boş geçen derslerinde idari görev verilebiliyor ek ders aldığı için. Sanırım bu açıklayıcı oldu :)

müdür yardımcısı söylerse , derse girmek zorunda diyorsunuz yani :S ders saatinde okulda olmamak sıkıntı çıkarmaz herhalde? en iyisi ders saatinde toz olmak bir yerlere :)

Başa Dön

Mesaj 26 Ara 2011, 21:21 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Türkoğlu yazdı:
kimse kimsenin dersine girmek zorunda değil hadi diyelim o derse girdi o müdür yardımcısı o saat ek dersi nöbetçi öğretmene ödeyebilecek mi? ayrıca nöbetçi müdür yardımcısı ne güne duruyor o girsin. yoklamayı alıp çıkarsın o kadar

aç birazcık yönetmelik oku hocam...girmek zorunda tabii

Başa Dön

Mesaj 26 Ara 2011, 21:22 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Evet zorunluluk oluyor bu durumda ben ilk başta arkadaşınızın nöbetçi olduğunu gözden kaçırdım kusura bakmayın.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 34 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: big_bang, PeSS, safi6003, sema_yoruk ve 146 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri