Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  Navigasyon ve Sınırsız Ovi Maps hakkında..
Mesaj 13 Mar 2011, 20:19 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Arkadaşalar ben yeni bir telefon almak istiyorum ve bu telefondada navigasyon özelliği istiyorum. Ben Samsung yada Nokia nın bir modelini alıp bu navigasyonu bir uygulama gibi kurup kullanabilirmiyim acaba :?: Bir de Nokia nın Sınırsız Ovi Maps diye bir özelliği var, bu modellerden birini alınca bu hizmetten ücretsiz faydalanabilecekmiyim :?: Kullanan arkadaşalardan fikir bekliyorum. Bu arada geçenlerde Samsung Corby Wifi modelini aldım, bu telefonda Google maps uygulaması var ama her girmem de faturama ek olarak yansıyor. Yani navigasyon yada Maps özelliklerinden faydalanmak için ek ücret ödemek zorunlu mu :?:
Aydınlatırsanız sevinirim..

Başa Dön

Re: Navigasyon ve Sınırsız Ovi Maps hakkında..
Mesaj 13 Mar 2011, 20:22 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

program kurma aşaması kolay ama bağlantı kızmı karmaşık bu kısmı bende anlamadım. Telde GPS var ama nereye bağlanıyo faturaya yük olacak mı bu sorularda benim kafamı kurcalıyo

Başa Dön

Mesaj 13 Mar 2011, 20:52 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Telefonun ne tür bir GPS desteklediğine bakmak lazım. Tümleşik GPS, Yardımlı GPS ve şebeke tabanlı GPS gibi. Genelde GPS li telefonlarda hepsi vardır ve bunlardan Tümleşik GPS ücretsiz uygu üzerinden bağlantı ile ile çalışır ayarları bulup şebeke tabalı olanı devre dışı bırakmak lazım. Google maps web üzerinden harita bilgisi alır ki bu da faturaya yansıma yapar. Nokia Ovi maps PC ile haritanın telefona indirilmesi ile çalışır ama detay ve içerik bazı yerlerde yetersiz kalabilir. NDrive ve ya Garmin önerebilirim. Seslendirmeli olarak hizmet verir her ikiside.

Umarım faydası dokunur...

Başa Dön

Mesaj 13 Mar 2011, 21:22 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

yani sonuç olarak telefonumuzda dahili GPS alıcısı varsa ücretsiz faydalanabiliriz mi demek oluyo bunlar :?:

Başa Dön

Mesaj 13 Mar 2011, 21:29 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

benim telde de var ovi maps felan ama hiç kurcalamadım daha!

Çocuklar için Pepe izle çizgi film sitesi.

Başa Dön

Mesaj 13 Mar 2011, 21:32 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

aakcakaza yazdı:

hocam bunu okuldaki bi öğretmen arkadaşımıza söylesek "hocam sen nasıl bilgisayar öğretmenisin? " derdi.. :puhaha:

Başa Dön

Mesaj 13 Mar 2011, 21:45 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

tuncay2744 yazdı:
aakcakaza yazdı:

hocam bunu okuldaki bi öğretmen arkadaşımıza söylesek "hocam sen nasıl bilgisayar öğretmenisin? " derdi.. :puhaha:

:puhaha: :puhaha: :puhaha:

Çocuklar için Pepe izle çizgi film sitesi.

Başa Dön

Mesaj 13 Mar 2011, 21:52 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Nokia E71 kullanıyorum, GPS hizmetini OVI maps veya GARMIN programı ile ücretsiz kullanıyorum. Cihazda dahili GPS alıcısı var, doğrudan GPS uydularına bağlanarak konumlandırmayı, yol tarifini, adres bulmayı vs. ücretsiz yapıyor. Araçlarda kullanılan GPS cihazları kadar profesyonel değil ama iş görür düzeyde, tavsiye ederim.

Bizden kimseye zarar gelmez !
-------
Me UNKNOWNREALMMAN

Başa Dön

Mesaj 13 Mar 2011, 22:05 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

ovi haritalarını yüklerseniz a-gps olan bir cihaz ile kullanabilirsiniz. Fakat google map internet ister .Bir kampanyaya dahil değilseniz ve acık unutursanız fatura ciddi anlamda sizi şaşırtabilir :D deneyimle sabittir. Ovi suite 2 yi inidiridim maps bölümünden türkiyeyi seçerek telefona yükleme yapabilirsiniz.

Başa Dön

Mesaj 13 Mar 2011, 22:24 
Aktif Üye
Aktif Üye

iyi akşamlar.bende nokia e72 kullanıyorum.navigasyon araçlardaki kadar tabikide iyi değil ama şuana kadar her işimi gördü.haritaları güncelleyebiliyosunda.bunlar ücretsiz.navigasyona bağlanırken ç.dışı bağlanıyosun zaten.tel.de nerde olduğunu nereye gideceğini nasıl gideceğini ve aracın hızını gösteriyor tel.ben sadece trafik yoğunluğunu gösteren bir harita yada nette bu işe yarayacak bi prgram bulamadım şimdilik.
saygılar..

Başa Dön

Mesaj 13 Mar 2011, 22:42 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

RoboTek yazdı:
hocam e71de web tarayıcı nasıl sayfa görüntülemesi?2730da ekran küçük kaydırarak da olsa işimi görüyor ama büyük ekranda yakınlaştırma, video yüklenme hızı,pdf yada word dosyalarını görüntülüyor mu?

Cihazın kendi tarayıcısı da başarılı ama ben opera mini kullanıyorum oldukça tatmin edici. En sevdiğim özelliği açılan sayfanın istediğiniz kısmına istediğiniz kadar zoom yapabiliyor. Facebook videoları açılmıyor, belki bir yöntemi vardır ama araştırmadım. Onun haricinde youtube gibi video sitelerindeki videolar sorunsuz çalışıyor. Pdf dosyalarını ve ofis belgelerini de açabiliyorsunuz ama özellikle ofis belgelerinde değişiklik yapmak işkence geldi bana.

Bizden kimseye zarar gelmez !
-------
Me UNKNOWNREALMMAN

Başa Dön

Mesaj 13 Mar 2011, 23:02 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

hepinize teşekkür ederim arkadaşlar, kafamdaki soru işaretleri gitti. :+1:
Bu arada alacağım telefonu belirledim, Nokia c5

Başa Dön

Mesaj 13 Mar 2011, 23:45 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Eşime 3 ay önce nokia c5 aldık. Ovi mapsi ve yazılımı güncelledim. şuan sorunsuz kullanıyoruz. Yanlız tümleşik GPS in yanında yardımlı GPS i seçerseniz ilk konumu daha kolay buluyor. Paket olarak 58kb veri aktarımı yapıyor. Eğer kapalı bir alanda değilseniz bunada gerek yok.

Ama c-5 in işletim sistemini hiç sevmedim. Çok yavaş ve ara sıra donuyor gibi oluyor. Tasarım güzel ama yazılım iyi değil.

Bence işletim sistemi olarak Android telefonlar daha mantıklı.

Başa Dön

Mesaj 14 Mar 2011, 10:55 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

oviyi boşverin garmin mobil xt kullanın harika!

tuncay2744 yazdı:
Arkadaşalar ben yeni bir telefon almak istiyorum ve bu telefondada navigasyon özelliği istiyorum. Ben Samsung yada Nokia nın bir modelini alıp bu navigasyonu bir uygulama gibi kurup kullanabilirmiyim acaba :?: Bir de Nokia nın Sınırsız Ovi Maps diye bir özelliği var, bu modellerden birini alınca bu hizmetten ücretsiz faydalanabilecekmiyim :?: Kullanan arkadaşalardan fikir bekliyorum. Bu arada geçenlerde Samsung Corby Wifi modelini aldım, bu telefonda Google maps uygulaması var ama her girmem de faturama ek olarak yansıyor. Yani navigasyon yada Maps özelliklerinden faydalanmak için ek ücret ödemek zorunlu mu :?:
Aydınlatırsanız sevinirim..

ben nokia c5 aldım 400 liraya

içinde hazır ovi maps vardı güncelledim..

sonra garmin mobil xt programını kurdum..

harika bir şey.. ovi hızlı çalışıyor ancak yetersiz bir haritası var, özellikle ankara-istanbul gibi büyük şehirler haricinde pek mantıklı değil bu sebeple kullanmadım oviyi.. garming ise çok güzel evinin önündeki bakkal dükkanından tutta aklına gelecek heryer yüklüdür. haritası ve sesli yönlendirmeside güzel..

alacağın telefonda entegre gps olsun.. yoksa hattan çalışırsa kontör harcar.. nokia c5 de entegre gps var.. nokianın diğer bazı modellerindede var.. ama yinede ayarlarından hat yardımını iptal etmelisin.. sadece uydudan alsın bilgiyi ücretsiz..

c5 i öneririm.. tek kötü yani biraz zarif telefon.. düşürmemelisin.. benimki bugün servisten çıkmış mesaj geldi.. 3-4 gün önce vermiştim..

garmin kurmak istersen şuradan takip et..

http://www.maxicep.com/s60-3rd-harita-gps-navigasyon/garmin-mobile-xt-v5-00-50-kurulumu-kilavuzu-by-reis-i-eagles-149961.html

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 192 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri