Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 68 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
  müdür öğretmenine bağırabilir mi
Mesaj 03 Nis 2010, 20:35 
Site Gezgini
Site Gezgini

Arkadaşlar düz lisede öğretmenim.ilk yılım.Yaşadığım olayı anlatıp sizlerden fikir almak istiyorum.Derse girdim öğrencinin biri ile tartıştım öğrenci el kol hareketi yaptı hatta biraz daha beklesem üstüme yürüyecekti.Neyse onu susturup yerine oturmasını söyledim.Daha sonra sınıfta duramadım ve sınıftan çıkıp öğretmenler odasına gittim.Ben olayın şokunu üstümden atmaya çalışırken müdür bey geldi ve neden derse girmiyorsun dedi.Bende olayı anlattım .Sınıfa gitti ve öğrencilerle konuştu.Neyse ben tekrar sınıfa döndüm.Öyle bir gerilmiştimki artık sınıfta öğrencilerin yüzüne bakamıyordum.Moralim alt üst oldu.İlk derste ner4edeyse üstüme gelen öğrenci özür falan diledi ama bir türlü kendime gelemedim ve dersin son 10 dakkası yeniden çıkmak zorunda kaldım.Öğretmenler odasına geçtim.Müdür bey bu arada diğer öğretmenlerle sorun yaşamış ki baya kızgın bi vaziyette ö.odasına geldi bana bağırarak çabuk sınıfına git gitmek zorundasın git diyorum sana gideceksin dedi.Tüm öğretmenlerin içinde öyle bir donup kaldım ki ne yapacağımı şaşırdım.Kaybedecek şeylerim olmasa belki farklı davranabilirdim ancak ben duygusal davranmayıp sınıfa gitmek zorunda kaldım.Okadar gururum incindiki rapor aldım 5 günlük.Hala kendime gelemedim.Ookula o öğretmenlerin yüzüne nasıl bakacağı mbilimiyorumO müdürle nasıl aynı ortamda bulunacağım onuda bilmiyorum görevlendirme ile başka okula gidebilirmiyim acaba nasıl yapsam lütfen yorum yapın

Başa Dön

Re: müdür öğretmenine bağırabilir mi
Mesaj 03 Nis 2010, 20:39 
Site Gezgini
Site Gezgini

Dersten çıkma konusunda hatalıyım biliyorum ama herşeye rağmen bir öğretmen diğer öğretmenlerin içerisninde hakarete(bağırma tarzında) uğramamalı.Rencide edilmemeli.Olaydan sonra müdür yardımcısı ile konuştum defalarca okul adına özür diledi benden.Ancak Müdür bey bir kez bile aramadı.Çok şaşkınım bu olaydan ötürü bundan sonraki gelişmeleri çok merak ediyorum.STAJYER ÖĞRETMENİM YENİ BAŞLADIM

Başa Dön

Mesaj 03 Nis 2010, 20:40 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

hocam eğer formatör değilsesniz< size bilgisayrla ilgili ne sorarlarsa bilmiyorum cdevabı verip işlerini yapmayın ha bide düz lisede bilgi iletşimdersini öğrenci pek takmaz seçmeli derstir diye öğrencilerle tartışma yapacak konulara girmeyin öğrenciyi idareye götürmeyin genelde idareler öğrencilerden taraf olur

Başa Dön

Mesaj 03 Nis 2010, 20:44 
Site Gezgini
Site Gezgini

Hocam formatör değilim.Öğrenci ile dersle ilgili konularda tartışmadım.Genel olarak sorunlu bir öğrenci idi zaten bnm asıl merak ettiğim okulumu görevlendirme ile değiştirebilir miyim yada müdüre karşı bi hak iddia edebilirmiyim.

Başa Dön

Mesaj 03 Nis 2010, 20:59 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

kötü bir deneyim olmuş sizin için geçmiş olsun ama ne olursa olsun okulunuzdan soğumaya değmez eminim müdürünüzde üzgündür, sorunu fazla büyütmemeye bakın daha mesleğin başındasınız böyle vakalar olabilir günün birinde sizde müdüre bağırırsınız olur biter sıkma tatlı canını bence bende lisede görev yapıyorum lisede kurallara uyma zorunluluğu daha baskındır buda idareyi gerer idarede öğretmeni gerer zaman zaman bü yüzden bu tür durumlarda üstüne gitmek daha iyi olacaktır en başından pes etmeyin ve kendinizinde hatalı olduğunu unutmayın...

Başa Dön

Mesaj 03 Nis 2010, 21:08 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

hocam ilk yılımda benide gorevlendirme yolladılar baska bir okula.gerci ben istemeye istemeye gittiydim.sorasındada cok memnundum okulumdan. eger ihtiyac yoksa ve tanıdıgınız yoksa cok zor gorevlendirme yapmanız muhtemelen orada kalırsınız bi sekilde bu soku atlatmaya calısın.bir arkadasın dedigi gibi hic bir islerini yapmassın bilmiyorum dersin bilgisayarla alakalı.dersine gir cık takma biseyi kafana.ogrencilerlede aran duzelir mutlaka al basbasa konus genelde bu tip problemlerden sora o ogrencilerle aranız cok daha iyi olur.aradaki mesafeyide korumayı calıs

Başa Dön

Mesaj 03 Nis 2010, 21:15 
Site Gezgini
Site Gezgini

Hocam dediğiniz gibi yeni başladık bu noktaya gelene kadar o kadar sınavdan geçtik sırf bu sebeblerden dolayı sesimi çıkarmadım.Beni odasına çağırıp gerekirse kızada bilirdi yaş olarakda benden çok büyük buna bile bişey demeyebilirdim.Ama öğretmenler odasında bu olayın yaşanması ve diğer öğretmenlerre gözdağı vermek için kullanılmam (ben öyle düşündüm) hoş bir durum değil. Lisde çalışmak zor hakkaten.

Başa Dön

Mesaj 03 Nis 2010, 21:18 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam ilk yılınız meslekte oluyor böyle şeyler. Müdürün size o şekilde bağırması hoş olmamış sizin kaybedecek hiç bişeyiniz yok,
değil okul müdürü milli eğitim müdürü gelse sizi o derse o şekilde gönderemez. Serin kanlı olup sakin davranmak en güzeli. görevlendirme ile biyere gidemezsiniz bu saatte. Müdürün yanına gidin pazartesi, hocam bu şekilde davranmanız benim için kırıcı oldu deyip hissettiklerinizi söyleyin.
Öğrenci sizin dersten onların yüzünden çıktığınızı gördüğünde sınıfta otoriteniz kalmaz. Gücünüz yetiyorsa mevzusuna gelmeden idare ile halledebilirseniz o şekilde halledin öğrencilerin davranışlarını. Müdürün yaptığı yanlış, siz güveninizi kaybetmeyin, dik durun , müdürün yüzüne nasıl bakarım gibi ikilemlere hiç girmeyin. Duygusal davranmıyorum demişsiniz ama tamamen duygusal bi şekilde 5 günlük rapor almışsınız hocam.

Başa Dön

Mesaj 03 Nis 2010, 21:28 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Hocam tecrübesizliğin kurbanı olmuşsunuz. geçmiş olsun.
öncelikle müdürünüzün size bağırma hakkı olamaz. Haksız bir durumda olsanız bile hiç bir müdürün öğretmenine bağırma hakkı yoktur. O andaki psiklojik durumunuz, birazda acemlikten ne yapacağınızı bilememişsinizdir. Kılıçları çekmeden önce müdürünüzle birebir konuşun, Hatasını anlamamışsa sizi tamamen haksız görüyorsa gardınızı o zaman alırsınız. Müdürünüzün yaşça büyük olduğunuda belirtmişsiniz, işte böyle bir durumda hem müdür, hem öğretmen hem de bir büyük olarak halden anlamak gerekir. Müdürünüze karşı sadece müdür gibi davranırsınız, ekstra bir saygıya gerek kalmaz.

Kurum değiştirmek bana göre daha büyük sıkıntıdır. Gittiğiniz yeni okulda öğretmenler ve öğrenciler arasında laf sözün daha büyük olmasını istemiyorsanız bu düşünceyi unutun.
Yaşadığınız bu tecrübe onlarca nasihata bedel olmuştur. Bazı şeyleri tekrardan gözden geçirmenize vesiledir. Sakın ha sakın hocam ders içi sıkıntılı bir durumda dersinizi terketmemeye çalışın, duygusal durumunuzu öğrencilerin görmesi sınıf hakimiyetinizi zorlaştırır mutlaka.
Lise öğrencisi delikanlı hoca profilini sever.

Başa Dön

Mesaj 03 Nis 2010, 21:36 
Site Gezgini
Site Gezgini

hocam okulda idare ile karşılaşmak istemememin sebebi kendimi kaybedip yanlış bir davranışta bulunmamaktı.Onların amacı bu zaten hakkımda yasal işlem yapmak için ellerinende koz geçecek..Bende bu kozu onlara vermemek için rapor aldım.Lisede zaten çok sevilen bir öğretmenim yaş olarakda öğrencilere yakınım.Bnm sorunum öğrenci ile değil idare ile. Rapor aldığımı öğrenciler bilmiyor onların gözünde değer kaybedeceğimi zannetmiyorum.Olayı sadece öğretmenler biliyor.Öğrencilere sağlık durumundan rapor aldığımı ilettim.

Başa Dön

Mesaj 03 Nis 2010, 21:41 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

yahu hocam :) ne yasal işlemi idareyi bu kadar gözünüzde büyütmeyin.bırak ne yapacaksa yapsın hiç bişey olmaz. çok çok savunmanı alır müfettiş gelir. sana nasihat müdüre nasihat olur biter takma kafayı.
akıllı olup dünyanın kahrını çekeceğine deli ol dünya senin kahrını çeksin. salla

Başa Dön

Mesaj 03 Nis 2010, 21:43 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Hocam daha stajersiniz hiçbirşey yapamaz size idare. Yapsa ne olur hocam gemilere yaktıktan sonra.

Tavsiyem yönetmelikleri okuyun bilgi eksikliğiniz olan konularda bilgi sahibi olun. Neye hakkınız var neye yok, idarecinin neye hakkı var neye yok bilin.

Başa Dön

Mesaj 03 Nis 2010, 21:52 
Site Gezgini
Site Gezgini

hocam yasal işlem yapamaz demişsiniz.Bn okuldan çıktıktn sonra ki tavrım pek hoşuna gitmemiş heralde müdür beyin hakkımda yasal i,şlem yapmak istemiş diğer öğretmenler mani olmuş.Yönetmeliklere bir bakayım.

Başa Dön

Mesaj 03 Nis 2010, 21:57 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

geçmiş olsun hocam;
sizin için çok kötü bir tecrübe olmuş. okul falan değiştirmeyin hocam pazartesi günü dimdik okulunuza gidin. bu tip olaylar her gün 10 larca okulda oluyor.
siz doğru olanı yapmışsınız müdürünüzle tekme tokat birbirinize girmektense susmak en iyisi.
müdürünüzle yüz yüze konuşun. 1 hafta sonra her şey unutulur.

Başa Dön

Mesaj 03 Nis 2010, 21:58 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam geçmiş olsun. Kafanıza takmayın. Size şunu söylemek istiyorum:
Öğretmenlikte idare ve diğer öğretmenlere karşı asla duygusal olmayın hocam. Kısasa kısas yapın, o 1 derse, siz 2 diyin. susarsanız çok ezerler. Öğretmenlik duygusal bir meslek alma asla idareye karşı olmamalı bu duygusallık. Orada ben olsam "ne diyorsun sen, halimi görmüyor musun? konuşma!" deyip tepki koyar ve okulu derhal terkederdim. Hastaneye gidip giriş çıkış yapıp raporumu alırdım. Yüzünüzün kızaracağı bir olay yok. kendinizi toplayın.başarılar

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 68 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 191 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri