Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  Malatya'da gezilecek yerler
Mesaj 22 Eki 2010, 15:18 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Arkadaşlar bu hafta sonu eşimle birlikte Malatya'ya gitmeye karar verdik... Fakat hiç bilmiyoruz Malatya'yı,önereceğiniz mutlaka görülmesi gereken yerler varsa paylaşırsanız sevinirim... şimdiden teşekkürler..

Başa Dön

Re: Malatya'da gezilecek yerler
Mesaj 22 Eki 2010, 15:37 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Gündüzbey'e gidin.Sonbaharın renkleri düşmüştür şimdi.Kanal kenarındaki mesire yerlerinden birinde ellerinizi ısıtan ince belli bardağınızdaki çayı yudumlarken sarının,kızılın ve son yeşilin tadına varın.(Amma yazdım beee... Bayram gelse de ben de gitsem :cry: :cry: daraldım burda.)

Başa Dön

Mesaj 22 Eki 2010, 15:46 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam geldiğiniz tarafı belirtseydiniz gelirken şuraya falan derdim neyse..
Darende;merkeze 100 km uzaklıkta, Gürpınar şelalesi, kanyonu, Somuncubaba vs çok güzel ve gezilecek yeri bol bir ilçemizdir.
Doğanşehirde alabalık çiftlikleri ve çok güzel düzenlenmiş bazı mekanlar var ilginizi çekebilir.
Restore edilen tarihi yapılarıyla, Malatya'nın şu anki merkezine taşınmadan önceki Malatya;Battalgazi hem yakın hem gezilmeden gidilmeyecek bir ilçemiz.
Elazığ sınırları içinde olan Malatya merkezden yaklaşık 100km olan Keban barajı ve Çırçır şelalesi.
Merkeze çok yakın olan Yeşilyurt'ta Susesi var çok güzel.

Başa Dön

Mesaj 22 Eki 2010, 16:03 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

KERNEK

Başa Dön

Mesaj 22 Eki 2010, 16:11 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

ScorpionM yazdı:
Hocam geldiğiniz tarafı belirtseydiniz gelirken şuraya falan derdim neyse..
Darende;merkeze 100 km uzaklıkta, Gürpınar şelalesi, kanyonu, Somuncubaba vs çok güzel ve gezilecek yeri bol bir ilçemizdir.
Doğanşehirde alabalık çiftlikleri ve çok güzel düzenlenmiş bazı mekanlar var ilginizi çekebilir.
Restore edilen tarihi yapılarıyla, Malatya'nın şu anki merkezine taşınmadan önceki Malatya;Battalgazi hem yakın hem gezilmeden gidilmeyecek bir ilçemiz.
Elazığ sınırları içinde olan Malatya merkezden yaklaşık 100km olan Keban barajı ve Çırçır şelalesi.
Merkeze çok yakın olan Yeşilyurt'ta Susesi var çok güzel.

Hocam Malatya da 3 sene kaldım... Yazdıklarınızı görünce zevklerimiz aynı hocamla dedim... Su sesindeki kahvaltıyı özledim... Keban daki alabalığın tadını..Darende Tiryandafil otelin yemeklerini ve sürgü deki ali dayının yerinin salatalarını...

Başa Dön

Mesaj 22 Eki 2010, 16:58 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

ya biz günübirlik gitmeyi düşünüyoruz adıyaman'dayız sabahtan çıkıcaz erkenden genelde merkeze yakın yerleri gezeriz herhalde, o yüzden merkez güzel yemek mekanları ve merkeze kısa mesafeli yerleri önerirseniz daha verimli olur ..

Başa Dön

Mesaj 22 Eki 2010, 18:25 
Süper Üye
Süper Üye

ThatBeatsAll yazdı:
Gündüzbey'e gidin.Sonbaharın renkleri düşmüştür şimdi.Kanal kenarındaki mesire yerlerinden birinde ellerinizi ısıtan ince belli bardağınızdaki çayı yudumlarken sarının,kızılın ve son yeşilin tadına varın.(Amma yazdım beee... Bayram gelse de ben de gitsem :cry: :cry: daraldım burda.)

hocam o kadar çok yer var ki gündüzbey en sona kalır :)

Başa Dön

Mesaj 22 Eki 2010, 22:37 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

fatihpc yazdı:
ThatBeatsAll yazdı:

hocam o kadar çok yer var ki gündüzbey en sona kalır :)

haksızlık etmeyin gündüzbeye :)

neyse bende malatyalı olarak yazayım bir kaç şey.öncelikle aracınızla geleceginizi düşünerek yazıyorum.
-orduzu pınarbaşı mesire yeri göl kenarıdır ve elazıg yolu 7.km dedir..sonbaharın gazelleri ile süslenmiştir şimdi bence orada yürümek güzel olur..
-yeşilyurt-gündüzbey birbirlerine çok yakın yerlerdir ve merkeze 15 km civarında suyu bol yeşil mekanlardır. yabacısı oldugunuzdan ancak merkezini gezmeye zamanınız olur.
-adıyamandan geldiğinizi düşüneren sürgü takasta bir balık yemeden geçmeyin derim.doğanşehir-sürgü alabalık tesisleri ile ünlüdür
-tarihi yerleri gezmek isterseniz battalgazi ilçesi (10km) külliye-cami vs vs bulunan ilçemizdir. ayrıca orduzu yolunda Aslantepe kazı çalışmalarına bakabilirsiniz.
-yemek içinde yöresel yemeklerimizi meşhur 5 konaklar tarihi evlerinde açılan restaurantlarda veya PTT karşısındaki Sarı Kurdela restaurantında yiyebilirsiniz.
-Darende size ters kalıyor ama ileride mutlaka gidip görün derim şelaleyi-somuncubabayı vs

aklıma gelen bunlar.

1- 12 Mart ve 18 Mart Flash Sunumlarım

2- EXCEL arşivimin bir kısmını paylaşıyorum

3- Ntldr Eksik Hatası ve ÇÖZÜMÜ

Başa Dön

Mesaj 22 Eki 2010, 22:48 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Valla Malatyaya 2 günlüğüne gitmiştim gezi amaçlı bir dahada gitmem. Ne tarihi eseri nede gezilebilecek yerleri 1 elin parmaklarını geçmiyor koca ilde :)

Memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler

Başa Dön

Mesaj 23 Eki 2010, 07:43 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

kabababa yazdı:
Valla Malatyaya 2 günlüğüne gitmiştim gezi amaçlı bir dahada gitmem. Ne tarihi eseri nede gezilebilecek yerleri 1 elin parmaklarını geçmiyor koca ilde :)

Elinizde epeyce bi parmak olmalı hocam :)

Başa Dön

Mesaj 23 Eki 2010, 09:35 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Malatya merkezi gezmek bile yeterli gelir bence. Yeşilin bu kadar yoğun olduğu başka bir çarşı merkezi varmıdır bilmem. Yeşilyurt ve darende şelalesini görmeyi unutmayn bence...

Başa Dön

Mesaj 23 Eki 2010, 10:00 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

.

Memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler

En son kabababa tarafından 23 Eki 2010, 10:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 23 Eki 2010, 10:01 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

ScorpionM yazdı:
kabababa yazdı:

Elinizde epeyce bi parmak olmalı hocam :)

Arkadaşım kızmana gerek yok. Bu benim görüşüm. Elazığ, Sivas, Adıyaman, Malatya, Batman, Mardin, Diyarbakır, Urfa, İstanbul, İzmir, Çanakkaleye gittim bu yıl en zevksiz geçen gezilerim Elazığ ve Malatyadaydı.

Başa Dön

Mesaj 25 Eki 2010, 09:03 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Demise yazdı:
Arkadaşlar bu hafta sonu eşimle birlikte Malatya'ya gitmeye karar verdik... Fakat hiç bilmiyoruz Malatya'yı,önereceğiniz mutlaka görülmesi gereken yerler varsa paylaşırsanız sevinirim... şimdiden teşekkürler..

hocam kayıplardasınız..en azından bi yorum yazsaydınız :sleep:

1- 12 Mart ve 18 Mart Flash Sunumlarım

2- EXCEL arşivimin bir kısmını paylaşıyorum

3- Ntldr Eksik Hatası ve ÇÖZÜMÜ

Başa Dön

Mesaj 25 Eki 2010, 09:30 
Aktif Üye
Aktif Üye

kabababa yazdı:

:+1: :+1: :+1: 4 yıl kaldım 2 günde deil bundan dolayı katılıyorum size hocam ama ilçeler dahil değildir

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Enterprise ve 178 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri